usne

T

toronto

Gost
Pitanje za doktorku i za svako ko moze da pomogne.Mojoj cerki od rodjenja jedan nerv (valjda) ne funkcionise tako da kad se smeje usne izgledaju krivo.Nema nikakvih drugih problema oset je isti na oba dve strane lica samo sto ne moze da kontrolise donju usnu samo sa leve strana desna strana je normalna .Ona ima sedam godina tako da to pocinje da joj smeta.Htela bih da mi kazete kod kojeg doktora(specijalista) bi trebalo da se javim posto ne znam.Bili smo kod jednog otoringolaringologa po preporuci naseg zubara ali on nije imao poima :shock: zasto je to tako od cega i dali moze da se pomogne.Ne trazim ime doktora vec njegovu titulu ili kako se vec zove...Neko ko zna kako funkcionisu nervi lica.Unapred hvala :)
 
Pa po opisu bih rekla da se radi o slabosti grane facijalnog nerva.Pitam se zasto nesto nije preduzeto posle rodjenja jer kod bilo koje slabosti nerva kod deteta se odmah po rodjenju pocinje sa fizikalnom terapijom.
Posto ona ima 7 godina i naravno da joj to smeta,znate i sami kakva su deca u tom periodu,mislim da ne bi bilo lose da se javite decijem neurologu koji ce nakon detaljnog pregleda ustanoviti koliko se moze popraviti postojeca situacija.Vrlo je moguce i da se ukljuci i fizikalna terapija.
Ne znam odakle ste ali decija neuropsihijatrija se nalazi u Beogradu u ulici dr Subotica,sad da li je broj 6 u pitanju nisam sigurna,uglavnom pored instituta za neurologiju.To vam je ulica kojom se spustate od Karadjordjevog parka prema klinickom centru,pitate gde je medicinski fakultet i ne bi trebali da imate vecih problema da je nadjete.Mislim da vam treba uput pedijatra.
To je klinika usko specijalizovana za deciju neurologiju,imaju odlicne strucnjake,svi su profesori na neurologiji,jako su prijatni i dobri za saradnju i sa vama i sa detetom.
Mala digresija,toliko su strucni da na studijama smo svi padali u trans ako njih izvucemo za ispit,jer bi to znacilo da ce nas preslisati neurologiju kao da polazemo specijalisticki ispit.Hocu reci da odlicno znaju svoj posao.
Nadam se da sam vam koliko toliko pomogla.Pozdrav!
 
dr:
Pa po opisu bih rekla da se radi o slabosti grane facijalnog nerva.Pitam se zasto nesto nije preduzeto posle rodjenja jer kod bilo koje slabosti nerva kod deteta se odmah po rodjenju pocinje sa fizikalnom terapijom.
Posto ona ima 7 godina i naravno da joj to smeta,znate i sami kakva su deca u tom periodu,mislim da ne bi bilo lose da se javite decijem neurologu koji ce nakon detaljnog pregleda ustanoviti koliko se moze popraviti postojeca situacija.Vrlo je moguce i da se ukljuci i fizikalna terapija.
Ne znam odakle ste ali decija neuropsihijatrija se nalazi u Beogradu u ulici dr Subotica,sad da li je broj 6 u pitanju nisam sigurna,uglavnom pored instituta za neurologiju.To vam je ulica kojom se spustate od Karadjordjevog parka prema klinickom centru,pitate gde je medicinski fakultet i ne bi trebali da imate vecih problema da je nadjete.Mislim da vam treba uput pedijatra.
To je klinika usko specijalizovana za deciju neurologiju,imaju odlicne strucnjake,svi su profesori na neurologiji,jako su prijatni i dobri za saradnju i sa vama i sa detetom.
Mala digresija,toliko su strucni da na studijama smo svi padali u trans ako njih izvucemo za ispit,jer bi to znacilo da ce nas preslisati neurologiju kao da polazemo specijalisticki ispit.Hocu reci da odlicno znaju svoj posao.
Nadam se da sam vam koliko toliko pomogla.Pozdrav!
:) :D :) Hvala puno na vasem odgovoru tacno je sve sto ste rekli i moram da priznam da ste odlican doktor.Hvala i na uputima ali mi smo u Kanadi tako da ce biti malo teze da odemo do Beograd ali sigurna sam da cemo i ovde da nadjemo specijaleste tog tipa.Nas problem je bio u tome sto nismo znali kog specijalista da trazimo.Nemam poima zasto nista nije poduzeto odmah nakon rodjenja rekli su mi da ce to da se sredi samo od sebe ali nije.Nadam se da nije prekasno za takvo nesto.Ako imate neke informacije za nekog specijalista da nadjemo ovde u Toronto ili bilo ko procita ovaj sajt bila bih zahvalna na informaciji.Jos jedanput hvala puno na vasem odgovoru. :)
 

Back
Top