Nedoumica

markoca:
Legends of Aranna je ekspanzija tj. dodatak Dungeon Siegeu. Kapisch?

Hvala !!!

Još jedno pitanje, nema veze sa početom temom ali da ne bi otvarao novu. Interesujeme šta znači kada pored igre (u katalogu gde naručujem igre) stoji "pixel shader" ?
 
pixel shader je tehnologija o kojoj se mozes raspitati kod chika googl-a.jbg,ne znam sad tacnu definiciju ali imas nekoliko "shader modela" PS,najnoviji je mislim 4.0 ali ga podrzavaju samo ove najnovije karte,a da bi terao i najnovije igre sa malo boljim detaljima potrebna ti je graficka karta koja podrzava Pixel Shader 3.0,a to su skoro sve karte iz GF 6 serije,ali ne i iz ati radeon serija do x1800.
 
Zool:
pixel shader je tehnologija o kojoj se mozes raspitati kod chika googl-a.jbg,ne znam sad tacnu definiciju ali imas nekoliko "shader modela" PS,najnoviji je mislim 4.0 ali ga podrzavaju samo ove najnovije karte,a da bi terao i najnovije igre sa malo boljim detaljima potrebna ti je graficka karta koja podrzava Pixel Shader 3.0,a to su skoro sve karte iz GF 6 serije,ali ne i iz ati radeon serija do x1800.

Dobro, šta to treba da znači u praksi ? Da starije grafičke koje ne podržavaju, na njima neće da rade igre koje imaju ovu oznaku. Ispravi me ako sam pogrešno skapirao.
 
ma nije to toliko bitno,trebalo bi da mozes sve da pokrenes samo ako ti graficka ima podrsku za DirectX 9.0c i 128MB VRAM i sve igre mogu da idu(na low detaljima).koja ti je graficka?
 
Zool:
ma nije to toliko bitno,trebalo bi da mozes sve da pokrenes samo ako ti graficka ima podrsku za DirectX 9.0c i 128MB VRAM i sve igre mogu da idu(na low detaljima).koja ti je graficka?

Ma grafička mi je matora ko biblija ( GeF 460) , upravo skupljam pare za 6600GT. A ovo pitanje sam postavio zato što tamo gde naručujem igre, stoji pored igre kao dodatno objašnjenje pa ih nisam uzimao jer ne znam da li će hteti da rade, pa me interesovalo o čemu se radi .
U svakom slučaju hvala svima na odgovorima. Pozdrav
 

Back
Top