Pomoć oko mySQL-a

cvele2

Ističe se
Poruka
2.133
Skinuo sam sa sajta www.mysql.com najnoviju verziju programa mySQL i instalirao ga, ali neumem da ga pokrenem. U programsku grupu u start meniju se nalaze samo dve stavke: Command Line Client i Server instance config wizzard. Nigde nema programa za pravljenje baze podataka, tabela itd. Jel moze neko da mi pomogne oko ovoga?
 
...ili EasyPHP. U njemu se nalazi i PHPMyAdmin, pomoću koga se mogu praviti baze, tabele itd. Postoji i niz "samostojećih" front-endova za MySQL: npr. MySQL Control Center. Sve se može odraditi i preko komandne linije, a ako hoćete da pišete skriptove, valjalo bi proučiti SQL... Inače, besplatna Lite verzija MS SQL (Express edition) bila je (a možda je i dalje) dostupna na MS-ovom sajtu, zajedno sa front-endom...
 
ako probas nesto od gore navedenog radice na windowsu bez problema, i za potrebe nekog ucenja,analize i statijaznam sta to je sasvim ok.
Ali kad procitas readme u okviru Apache-a videces da oni uopste ne preporucuju da drziz verziju za windows na nekom bitnom serveru, jer je na kraju krajeva on ipak pisan za Linux...
 
Moj ti je savet da sve skines posebno, pa da onda instaliras-dobices najnovije verzije tako, a ponesto ces i nauciti. MySQl kad skines, on ti se startuje kao proces u pozadini, pa i nemas bas sta da vidis.
 
SluX:
Moj ti je savet da sve skines posebno, pa da onda instaliras-dobices najnovije verzije tako, a ponesto ces i nauciti. MySQl kad skines, on ti se startuje kao proces u pozadini, pa i nemas bas sta da vidis.

Imam neke starije verzije i PHP i mySQL koji su free stavicu ih na NET, pa cu staviti ovde linkove, pa ih downloadujte, lepo rade i dosta su stabilni.
 
@Slux Za početnika i Win definitivno najbolje uzeti pomenute aplikacije koje objedinjuju Apache, PHP, MySQL. Nove verzije istih sadrže prilično sveže verzije pojedinačnih programa. A i da ne sadrže - teško da će neko da startuje sa PHP5, koji je objektno orijentisan... A Apache 1.x i dalje drži primat kao web-server u odnosu na dvojku...
@spidernet Petica za trud, ali da li je to neophodno? Mislim, ima toga već na x lokacija na Internetu...
 
sorlaag:
@Slux Za početnika i Win definitivno najbolje uzeti pomenute aplikacije koje objedinjuju Apache, PHP, MySQL. Nove verzije istih sadrže prilično sveže verzije pojedinačnih programa. A i da ne sadrže - teško da će neko da startuje sa PHP5, koji je objektno orijentisan... A Apache 1.x i dalje drži primat kao web-server u odnosu na dvojku...
@spidernet Petica za trud, ali da li je to neophodno? Mislim, ima toga već na x lokacija na Internetu...

Ma znam, ali kad ljudi neznaju engleski, pa im je onda jednostavnije da to pitaju negde na forumu, da im se daju linkovi nego nego da nesto zeznu kod sebe na racunaru, a jos bolje im je da to uradi neko koga mogu pitati ako im nesto zapne kod instalacije, ovo znam iz sopstvnog iskustva, ali nije problem, toliko mogu da uradim, za sirenje PHP, neka to bude moj doprinos, mada bih ipak preporucio da krenu da uce engleski, ima toliko literature, toliko znanja na engleskom da ce im se svaka investicija u ucenje isplatiti. Mislim da se u tome slazemo?

evo linkova za download Instalacija PHP-a i MySQL-a

http://www.paukovamreza.com/downloadPHPSetUP.php

http://www.paukovamreza.com/downloadMySQLSetUP.php

A evo i link za download uputstva na srpskom za instalaciju:

http://www.paukovamreza.com/downloadPHPiMYSQLinstal.php

ako ima neka pitanja, pitajte.
 

Back
Top