POL I KARAKTER

Ava G.

Primećen član
Poruka
525
Ova tema je verovatno vise za filozofiju ili ljubav i sex;ali bas sto je ovo ipak prostor gde postuju dame,postavicu je ovde.Citajuci Pol i karakter Ota Vajningera,inace prilicno skakljivo,na mahove i rasisticko stivo,danas prilicno zastarelo,a opet cesto spominjano,verovatno zbog malog broja dela koja se tako otvoreno bave tzv."zenskim pitanjem",koje ne bi trebalo da postoji,izmedju ostalog,i vrlo cesto citirano,nazalost i danas,resih da se malo pozabavim istim i nesto vas priupitam.Elem,iznecu ukratko neke njegove teze,jer je nemoguce obrazlagati ceo sadrzaj ovako.Prilicno Sopenhaurovski i mizoginijski orijentisan,Vajninger ukida zenama svest,moralnost itd.;uvodeci sve "vise"-kao cisto muske-zenama nametnute kategorije,simplifikujem,by the way....Ima tu, naravno,i zanimljivih,pa i odrzivih teza,na pr.da svaki muskarac nosi u sebi odredjeni% Z. u sebi,kao i zena M.Apsolutne kategorije 100% M.i 100% Z takoreci i ne postoje sem u teorijskom objasnjenju sledeceg : Jedinka 100% M. trazi jedinku 100%Z.;muskarac sa na pr.80%m. i 20%z.u sebi trazice partnerku sa 80%z.u sebi i 20%m.u sebi.Individua genotipsko-fenotipski muskarac sa 50%z.u sebi trazi zensku individuu sa 50%m.u sebi,i obratno;sve u skladu nadopunjavanja i postizanja onog Platonovskog JEDNOG kao celine.Naravno,te polovine,ako, i kada se uopste nadju,po savremenim teoreticarima(ne Vajningeru) se spoje,da bi se opet razdvojile-to je nasa nedovoljnost kao ljudskih-"palih"bica.No,da se vratim "notorious" Vajningeru,ako sledim njegove postulate,zene je sveo na sexualnija bica cija je priroda da se "upare" i iskljucivo podrede muskarcu-koga doticni shvata kao bice forme,a zene kao materijal podlozan oblikovanju od strane izabranog ili u proslosti, cesto,dodeljenog muskarca-dok nije bilo slobode izbora.U krajnoj liniji,opet jako simplifikujem,da naglasim,jer je mnogo slozenije u samom delu-zene gotovo svodi na bica bez svesti koja nasilno prihvataju musku moralnost,njihov ideal cednosti,koji zenama,po prirodi-nije svojstven-pa puno poredjenja sa biljnim i zivotinjskim svetom-tadasnji uticaji teorije evolucije itd.itd.Puno je i primera tada aktuelne histerije-tzv.zenska bolest,posebno toga doba,zbog cinjenice,po njemu,da je zenama nasilno nametnut moral i sve druge kategorije,koje one prirodno ne poseduju,po njemu.Dalje,zene deli na tip majki i tip prostitutki,mada opet prvoj kategoriji ne dodaje nikakve dodatne vrline,sem prostog usmerenja na decu,i,avaj,opet muskarca,kome je opet i mama.Ni pomena o druzbenica-,hetera- ili Amazonka-tipu.Uostalom,ne priznaje ni ono biblijsko.....Da vise ne davim,jer se sa vecinom teza ne slazem,da ne pominjem one rasisticke,gde obezvredjuje Jevreje,crnce,i dr.narode,kao i citave rase,pored zena...........Medjutim,pored zaostalosti mnogih teza,ipak ostaje i par aktuelnih.........Puno je citata Nicea,Getea,franc.prosvetitelja,Molijera.....da vas sad ne smaram-nije za ZK. UGLAVNOM,OSTAJE DA ZENA UVEK TRAZI JACEG ILI BAR RAVNOG PARTNERA-da ga malo ublazim,STO JE MUSKARCU MANJE BITNO ili POTPUNO NEBITNO........NARAVNO,POSTOJI I KLASIFIKACIJA MUSKARACA,ALI DA SADA NE SIRIM TEMU........SUSTINA JE U SLEDECEM-MUSKARAC KOITUSOM UVEK PONISTAVA ZENU,ODNOSNO SEXUALNO JE ZENA UVEK PONISTENA ZBOG RAZLICITE PRIRODE ZENSKOG I MUSKOG ORGAZMA...........(verovatno je i tada bio zanemarljiv broj dominant.dama)............JEDINO PLATONSKA LJUBAV MUSKARCA I ZENE NIKOG NE PONISTAVA,ALI TO,PO NJEMU,ZENE NE ZADOVOLJAVA,KAO SEXUALNIJA BICA,A I POZNATO JE DA MUSKARAC IMA JEDNU IZRAZENU EROGENU ZONU,DOK JE KOD ZENA TO CELA PUT-KOZA,KAO CULNIJIH BICA.TIME RAZDVAJA MUSKU SEKSUALNOST-KAO KONTROLISANU (zanima ih i sport,umetnost,kultura,filozofija...),DOK SU ZENE(slicno kao kod Frojda) TOME SLABO DORASLE..........Navodi se i par izuzetaka,opet ne 100%,poput Zorz Sandove itd. A MUSKA SEXUALNOST ? BAR PO MENI,POZNATO JE DA SU ZENE HORMONSKI IZBALANSIRANE I MANJE VOLJNE NA SEX U NEKIM PERIODIMA CIKLUSA OD MUSKARCA-KOJI JE 30 DANA "URAVNOTEZEN"-u tom smislu.........Zanemaruje i monahinje............i dr.vrste ljubavi kod zena....SADA,AKO JE DO NJEGA, MORALNOST ZENE JE U FUNKCIJI MUSKARCA SA KOJIM JE,ON JE OBLIKUJE.........PO NJEMU,MALTENE,MUSKARAC APSTINENCIJOM "SPASAVA"ZENU...............JEDINO PITANJE KOJE OSTAJE I KOJE ME ZANIMA JE DA LI ZENA MORA DA IZABERE "JACEG"PARTNERA-ne shvatite ovo bukvalno,DA BI UOPSTE MOGLA DA DOZIVI ZADOVOLJSTVO U SEXU ? AKO SE PODRAZUMEVA DA JE SA NJIM EMOTIVNO,A ZATIM I DUHOVNO I INTELEKTUALNO POVEZANA(znaci nikakva "kres"kombinacija-tada uglavnom,ne uvek, zenski orgazam izostaje) DA LI JE U SAMOM CINU KAO PASIVNIJA STRANA PODREDJENA,ALI DA AKO IMA EMOCIJA TO SHVATA KAO +,TE POSLE SEXA NE OSECA NIKAKVU GRIZU SAVESTI,VEC BLISKOST-deo njega ili ko voli biblijski-"od njegovog rebra".......VEC SE,PO MENI,NE PO VAJNINGERU,OPET VRACA U NORMALU-SVEST JE OPET PRISUTNA,STO JOJ OTO VAJNINGER UVEK NEGIRA........KAO STO NETACNO TVRDI DA JE MASTURBACIJA KOD ZENA RETKA..............JA MISLIM DA ZENA ,PA JOS ZENA KOJA VOLI,MOZE DA RAZDVOJI,KAO I MUSKARAC, SVESNO I NESVESNO,I DA OSTANE "SVOJA"-CAK I KAD JE "NJEGOVA",PA VALJDA JE I ON "NJEN"...........Sta vi mislite o ovome i da li ikada razmisljate o svojoj prirodi,drage dame ? Naravno,i muski deo publike moze da iznosi stavove........ ;) ;) p.s. E,znam da je sve,manje-vise, poznato i da sam "smorila"............ :lol: :roll: 8-)
 
aman dokle sa jacim i slabijim u okviru pola? Vajninger je po meni pisao gluposti i cela tema ti je u pravcu njegovog razmisljanja...
mislim, sta si sve napisala? sex - griza savesti, jaci muskarac, pasivnost zene, "njegova i njen", zena ponistena zbog orgazma (osim ako nije dominantna???)...
e izvini ali ovo stvarno nema veze sa zivotom...
 
Muskarci koji pisu o zenama... bolje citati Bukovskog ili Henrija Milera - oni su u svojim seksi ekspedicijama i naleteli na poneku istinu o nasem polu.
p.s.
imam milijun drugarica i svaka je drugacija - svaka teorija pada u vodu.
 
s krajnjim naporom procitah do kraja..."po meni" :D (to ko po bibliji) sve ovo nema veze sa mozgom...

toliko da mi je cak besmisleno da negiram tacku po tacku...blahh:roll:
 
muvalo:
Muskarci koji pisu o zenama... bolje citati Bukovskog ili Henrija Milera - oni su u svojim seksi ekspedicijama i naleteli na poneku istinu o nasem polu.
p.s.
imam milijun drugarica i svaka je drugacija - svaka teorija pada u vodu.
citali,muvalo,ali oni su knjizevnici,ne teoreticari............ ;) ;)
 
U jeeeeeeb.te!!! :lol: Polako pa da krenemo od prvog reda....ko roman :lol: ...sta je bre ovo danas :? ...prolece udarilo zenama u glavu po se nekako uskomesale :lol: ...sve neke bas ozbiljne teme....

Hmmmm....sta reci?Postoji po meni puno "mracnih linija"ajd tako da ih nazovem u zenskoj psihi.....meni se to tako cini ko muskarcu ali pretpostavljam da i zene razumeju na sta mislim.....pod tim bi obuhvatio mnoge stvari za koje pretpostavljam da su i samim zenama nejasne kod njih samih.....Antigona...Crna udovica.....sve u tom pravcu mozda kao bas primeri krajnjosti.....po meni to proizilazi iz dualnosti zena(ovde pre svega mislim na esencijalnu karakteristiku da zivot i smrt "izlaze"iz zene...i bukvalno :lol: i metaforicki :wink: ).Kao odlike te dualnosti vezane za zivot su materinstvo,senzibilnost i u odr.stvarima kod odr.zena veca emotivna inteligencija.Kao odlike vezane za smrt tu spadaju neke bas mracne stvari.....ne znam,nisam psiholog ili psihijatar da bi mogo da "izvalim" neku teoriju koja bi mogla da zvuci ispravno......postoji ona Frojdova pretpotavka o zacetku sexualnosti u smislu "Sin ubio oca da bi spavo s majkom",opet pojednostavljeno ispada da svi muskarci teze da se yebu sa majkom preko doticne kao posrednice :lol: ......mislim da je to ipak preterivanje,kao sin znam da postoji jaka emotivna vezanost sina i majke koja ponekad bas moze da bude skoro fizicki uticaj....cini mi se mnogo vise i jace nego kod zenske dece,i na sexualnost svakako utice odnos-deca roditelj po meni pre svega s roditeljem suprotnog pola,mozda ko prvim(i time najjacim)utiskom iz detinjstva steknutim o buducem "predmetu"inetersovanja u zrelijim godinama....ali ne verujem da je sve tako jednostavno kao sin trazi majku a cerka oca ko sto se ponekad stvarno i cini.....nastanak svesti i drustva je doprineo nastanku odr.divijacija ako zivotinjski sex(mislim na sex izmedju zivotinja :lol: )uzmemo kao normalan model izvorista....a ako pretpostavimo da zivotinje ne osecaju,nemaju slozene emocije kao mi ni svest,a mi smo nastali(sta god da smo sada)od zivotinja,kod njih je sexualnost nuznost,nagon neophodan za opstanak vrste i tu nema nekih muka...ono u smislu omirisu jedno drugom guzice i ako se misrisi poklapaju opa-cupa kuceci-problem resen..... mi ne znamo i mislim da nikada necemo moci da saznmo pravu hronologiju nastanka sexualnosti kao racionalnog dela svesti ili podsvesti koji gleda na pojam i proces razmnozavanja i uzivanje kao posledicu tog cina......necemo moci da saznmo koje su sve '"frustracije" sada mozda vec davno zaboravljene i duboko zakopane u podsvesti oblikovale razike u psihi muskaraca i ena u odnosu na sexualnost.....sto se samog uzivanja u sexu tice,tu ima onaj vic kad muskarac pita zenu ko vise uziva u sexu a ona mu odgovori:"zamislite da ste prst i da vaz bas,bas mnooogo zasvrbi uvo...i znate kako je lepo kad ga procackate....i sta mislite kome je lepse-prstu ili uvetu?" :lol:.....ja se ne bunim da budem prst,meni i ovako dobro,ali na to pitanje razike"dozivljaja"jedino moze da odgovori neko ko je promenio pol.Ne verujem da na izgradnju karaktera utice pol,kako je to moglo biti nekada u proslosti....a naravno da je skoro sve doticnog Vajningera(koga nisam citao ali iz ovoga sto sam video u uvodnom postu naslucujem.....),osim nekog ukazivanja na ovo sto sam def.kao te "mracne linije" cista glupost.
 
xiaoyu:
Da "simplifikujem" - "smorila" si.
Al ne odustaj, možda se nekom i dopadne tema...evo sad će doći Lexa...:D
Evo, došla :roll:

Smorila me tema o farmerkama, pa malo da kenjam... Jbg, različita raspoloženja, očito :lol:

Ma i nema ovde šta da se *****, nisam malo puta imala priliku da vidim na delu muškarca koji "zna smisao sveta" i besmisao žene u njemu, avaj, šta je etelegencie...
Šta reći o čoveku koji (a ovo iz posta jer, ne, nisam čitala...) toliko ne zna ništa o ženama, a misli da zna... Kao ono o horoskopu, svako ko nikada nije pokazao ma i najmanje interesovanje za tu oblast, može komotno da tvrdi kako su to budalaštine i kako je otkrio Ameriku tom tvrdnjom...
Da biste znali koliko su žene zaista "niže" ili "više", morate postati žena. Isto važi i za nas...
Samo kreten može da iznosi tvrdnje i kojekakve teorije o nazadnosti ili, čak, naprednosti žena, a da nikada nije bio žena, pre toga. Mišljenje i utisak je nešto drugo...
I to umišljeni, mladi, i nadasve glupi kreten.
Šta više reći...? :confused:
 

Back
Top