Sirovine

B

Bliss

Gost
...trenutno primecujem da postoji 2 upadljiva tipa muskarca...tip koji na zene gleda sa aspekta da su *****...sponzoruse...i slicno...cini mi se iz svojih licnih kompleksa...
i drugi tip koga nazivaju papucarem...koji je emocionalno otvoreniji i po mom misljenju ima razvijeniji EQ...kakvo je vase misljenje o ovome?...i cime mislite da je izazvano ovakvo ponasanje muskaraca?...i u vezama i onih slobodnih.....
...naravno nadam se d aje nepotrebno da spominjem da povrsni odgovori koji ce se svesti na pljuvanje oba pola nisu pozeljni na ovoj temi...pozz..
 
Ja sam po tome onaj prvi.

Ako tvom misljenju EQ znaci da je neko papucar da dopusta da zensko bude musko u kuci, onda neka hvala, radije cu biti sirovina,ali bar ce se znati red.

A opet zasto ti koji ne dopustaju zeni da ih voza tamo amo, zasto mislis da oni nisu osecajni, zar mislis da to ne postoji...??? Takav stav prema zeni, je za njeno dobro...... Samo to zena ne moze da razume.
 
Ovi prvi su iskompleksirani pa prozivanjem drugih i lijepljenjem kojekakvih etiketa, koje po njima nisu dostojne muskarca, nastoje da kompenziju vlastite nedostatke...
Mucenici, sta ces...
 
Ne razmisljam na taj nacin...Prosto izbegavam da vidim ljude koji sve zene gledaju kao sponzoruse jer ne verujem da je to tacno....Svi mi u sustini trazimo ljubav, razumevanje i prihvatanje...
 
Papucari nisu likovi koji imaju razvijeniji EQ. Nego to su likovi koji cu pickopacenici i koji ne mogu naci drugu curu kad ih jedna ostavi. Cista logika. Niko ne trpi nikoga i nista ako ima bilo kakav izbor u zivotu.
A zene preuzimaju sve vise ulogu muskarca, ali samo onu ulogu koja njima odgovara.
Bas bi voleo videti te sve emancipovane kad te na ulici napadne manijak i zanima me ko ce koga tu braniti. Ja nju ili ona mene?
Ali koliko vidim to je onaj sistem uzmi sve sto ti odgovara a sto ne to svali na muskarca. Samo zene zapamtite da nisu ni svi muskarci mulci.
 
Aleksej_BASO:
Ja sam po tome onaj prvi.

Ako tvom misljenju EQ znaci da je neko papucar da dopusta da zensko bude musko u kuci, onda neka hvala, radije cu biti sirovina,ali bar ce se znati red.

A opet zasto ti koji ne dopustaju zeni da ih voza tamo amo, zasto mislis da oni nisu osecajni, zar mislis da to ne postoji...??? Takav stav prema zeni, je za njeno dobro...... Samo to zena ne moze da razume.

...nisam iskreno ocekivala da ces se ti prvi javiti i da ces se osetiti prozvanim ovom temom... :D ...ali ok...ajde ako ti tako kazes...
...moram priznati da sam primetila na krstarici sve vise i vise tipova koji na jedan jako ruzan nacin ophode prema zenama..ili pricaju na takac nacin...
spominjes musko u kuci...znaci patriotizam...pa ako vec spominjes to vreme cini mi se da izostavljas detalj toga da se tada prema zenam ophodilo kao prema damama...???ili je ovo izmenjena verzija...ponasam se sebicno i onako kako mi odgovara...
...takodje mi se cini da se iza ovoga krije kukavicko ponasanje i strah od toga da budes povredjen...
...ne poricem da naravno postoje zene koje nisu zasluzile da se prema njima neko ophodi kao prema damama ali takodje primecujem da postoji NE MALO muskaraca koji se ponasaju kao da su dosli iz divljackog doba sve zajedno sa toljagom...i da smatraju da ce na taj nacin naci devojku svog zivota...a onda se zale na ne-kvalitet pripadnica zenskog roda....think about that!
 
Bliss:
...nisam iskreno ocekivala da ces se ti prvi javiti i da ces se osetiti prozvanim ovom temom... :D ...ali ok...ajde ako ti tako kazes...
...moram priznati da sam primetila na krstarici sve vise i vise tipova koji na jedan jako ruzan nacin ophode prema zenama..ili pricaju na takac nacin...
spominjes musko u kuci...znaci patriotizam...pa ako vec spominjes to vreme cini mi se da izostavljas detalj toga da se tada prema zenam ophodilo kao prema damama...???ili je ovo izmenjena verzija...ponasam se sebicno i onako kako mi odgovara...
...takodje mi se cini da se iza ovoga krije kukavicko ponasanje i strah od toga da budes povredjen...
...ne poricem da naravno postoje zene koje nisu zasluzile da se prema njima neko ophodi kao prema damama ali takodje primecujem da postoji NE MALO muskaraca koji se ponasaju kao da su dosli iz divljackog doba sve zajedno sa toljagom...i da smatraju da ce na taj nacin naci devojku svog zivota...a onda se zale na ne-kvalitet pripadnica zenskog roda....think about that!

Mislim da si htela reci - patrijarhat !
 
Mislim da je to "PAPUCARENJE" nastalo samo kao posledica sirovog drustva, gde svaki muskarac koji je malo pazljiviji i finiji prema zenama, bude prozvan kao papucar...mlakonja....itd.
To je glupo , i uglavnom se muskarci plase da pokazu istinska osecanja i paznju prema devojci do koje mu je stalo, samo iz razloga da ga njegovi drugovi "smakeri" ne bi prozivali...To je obicno najizrazenije kada su u drustvu svojih drugova...
A ti isti "smekeri" koji tvrde da su nisu papucari , su obicne sirovine i ponasaju se prema devojkama kao najvece ****** kad nisu sa ortacima, a ovamo glume neke jake muskarcine !!!!!
 
sinnke:
Papucari nisu likovi koji imaju razvijeniji EQ. Nego to su likovi koji cu pickopacenici i koji ne mogu naci drugu curu kad ih jedna ostavi. Cista logika.

...hm...sa ovim se ne slazem...iz prostog razloga sto mislim daje upravo suprotno...oni tipovi koji su zadovoljni svojim ljubavnim i sexualnim zivotom nemaju potrebe da zastupaju stavove koje sam malo pre opisala kao sirove...meni je to logicno...

...kada kazes pickopacenici sama rec se odnosi na ljude koji i nisu bas najsrecniji sa svojim sexualnim i emotivnim zivotom...


Niko ne trpi nikoga i nista ako ima bilo kakav izbor u zivotu.

...smatram da svi imamo izbor u zivotu...

A zene preuzimaju sve vise ulogu muskarca, ali samo onu ulogu koja njima odgovara.

..sa ovim sto si napisao se jednim delom slazem...posledice emancipacije koja je uzela maha i pretvorila se u nesto sasvim drugo...samim tim su i kriterijumi ponasanja izmedju oba pola potpuno poremeceni...ali to ne opravdava ni jednu ni drugu krajnost...sa obzirom da smo imali vec temu emancipacije...opsirno razradjenu...a nisam primetila da je ovakva tema otvorena a muskarci cini mi se vse vise daju sebi za pravo da vredjaju zenski rod otvaranjem ogromnog broja tema..i vredjanjem zena po svim stavkama...mislim da je to vec precrsilo svaku granicu...

Bas bi voleo videti te sve emancipovane kad te na ulici napadne manijak i zanima me ko ce koga tu braniti. Ja nju ili ona mene?

iako ih ima u malom broju...ja i dalje ne govorim o emancipaciji i nemoj mesati ta 2 pojma..i takodje smatram da se fizicka snaga muskarca ne moze porediti sa zenskom...na kraju krajeva to je vec anatomija..ali cini mi se da ovde ne spominjemo taj aspekt...nego onaj finansijski i intelektualni...koji je u tolikom broju tema pominjan...

Ali koliko vidim to je onaj sistem uzmi sve sto ti odgovara a sto ne to svali na muskarca. Samo zene zapamtite da nisu ni svi muskarci mulci.


pa nisi bas tako pricao o muskarcima u vecini tema...ja sam shvatila da su zene strasno lose...kako god da okrenes...finansijski ...intelektualno...znaci ovo sto sam procitala ovde je prevrsilo svaku granicu normalnog ponasanja i postovanja...
 
Gazdarica:
Ovi prvi su iskompleksirani pa prozivanjem drugih i lijepljenjem kojekakvih etiketa, koje po njima nisu dostojne muskarca, nastoje da kompenziju vlastite nedostatke...
Mucenici, sta ces...

Pa da jasno svako zeli da "navede vodu na svoju vodenicu" pa zene vise vole ove druge, jer njima mogu da manipulisu.
 
Bliss:
...nisam iskreno ocekivala da ces se ti prvi javiti i da ces se osetiti prozvanim ovom temom... :D ...ali ok...ajde ako ti tako kazes...
...moram priznati da sam primetila na krstarici sve vise i vise tipova koji na jedan jako ruzan nacin ophode prema zenama..ili pricaju na takac nacin...
spominjes musko u kuci...znaci patriotizam...pa ako vec spominjes to vreme cini mi se da izostavljas detalj toga da se tada prema zenam ophodilo kao prema damama...???ili je ovo izmenjena verzija...ponasam se sebicno i onako kako mi odgovara...
...takodje mi se cini da se iza ovoga krije kukavicko ponasanje i strah od toga da budes povredjen...
...ne poricem da naravno postoje zene koje nisu zasluzile da se prema njima neko ophodi kao prema damama ali takodje primecujem da postoji NE MALO muskaraca koji se ponasaju kao da su dosli iz divljackog doba sve zajedno sa toljagom...i da smatraju da ce na taj nacin naci devojku svog zivota...a onda se zale na ne-kvalitet pripadnica zenskog roda....think about that!


Ma kako ne? Znas mene.... :D

Ma zene su sebu uvrtele u glavu neke fiksi ideje o ravnopravnosti, ali na pogresan nacin, znacim misli da mogu sve sto vide da muskarci rade po principou videla zaba (zuma deluhe :lol:) da se konj potkiva pa i on dugla nogu.... E a ali kada treba da se iskesira za racun u kaficu,. onda to pada u vodu, onda ej budi kavaljer i dzentlmen.....

Da u tom vremenu o kome ti pricas jeste zena bila dama... Ali samo nazivno, pa 90% vas koje se zalite kada bi provele damo nedelju dana ziveci u onom vremenu, biste ljubile mesto na kome hodaju sadanji muskarci, kada biste se vratile.... Za pocetak zamislite da morate da se udate za nekog debelog matorog gmaza jer vasi tako hoce a vi se tu nista ne pitate......

E znaci hocemo savremeno drustvo, ali necemo da nas smatraju za ovakve i onakve....

Nikad nije bilo da jedna pojava ima samo dobre posledice a nema lose, pa tako i sada.

Znaci budite srecne stoi je ovako, i to vam je zenama predobro.

Neva:
Mislim da si htela reci - patrijarhat !

Moze i to! :D:D:D
 
MIMA blue:
Mislim da je to "PAPUCARENJE" nastalo samo kao posledica sirovog drustva, gde svaki muskarac koji je malo pazljiviji i finiji prema zenama, bude prozvan kao papucar...mlakonja....itd.
To je glupo , i uglavnom se muskarci plase da pokazu istinska osecanja i paznju prema devojci do koje mu je stalo, samo iz razloga da ga njegovi drugovi "smakeri" ne bi prozivali...To je obicno najizrazenije kada su u drustvu svojih drugova...
A ti isti "smekeri" koji tvrde da su nisu papucari , su obicne sirovine i ponasaju se prema devojkama kao najvece ****** kad nisu sa ortacima, a ovamo glume neke jake muskarcine !!!!!

Jel to iz iskustva?

E pa mozda nisu svi takvi kao ti sa kojima si imala iskustvo.
 
Bliss apsolutno si u pravu po pitanju mnogih stvari.Nisam za to da bude divljak,al nisam za to ni da bude nesposoban.Zasto uvek mora krajnost?
Ali jako lepo receno Bliss svaka cast
 
Aleksej_BASO:
Pa objasnio sam zasto ih zene "vole". To je tako.
Ne, nego je ovako:
"Ako ja,kao muskarac,nisam u stanju da emotivno, seksualno, intelektualno, duhovno, karakterno, smekerski, ljudski osvojim i zaludim zenu, da je ucinim samo i zauvek mojom... Sta ce mi sve... Sve pare, lazne druge zamene teza, svi bicevi i lisice, svi samari i potcenjivanja, sva izivljavanja i sikaniranja su samo dno i beda sopsvene promasenosti i bespredmetnosti bitisanja kao muskarca na ovom svetu..."
Ajd sad zdra'o... 8-)
 
...aleksej zapenio si...poceo si ko pera 10 postova za redom... :) ...ti onda koristi sistem toljage...kapiram da ces naci nekoga kome ce i to odgovarati...
...ja opet spominjem da od muskaraca koji su zadovoljni svojim zivotom i u emotivnom i u finansijskom smislu neces cuti sirove stavove...ovo o cemu ti pricas..nazalost moram da priznam da mi lici na stavove crnogoraca koji su sisli sa planine, dosli u grad i poceli da zastupaju stavove kako se treba ponasati prema zenama...
...takodje svako od nas svojom pricom, svojim stavovima i svojim ponasanjem privlaci odredjeni tip zene ili muskarca...onda se zpitaj zasto ti se ponavljaju iskusta sa odredjenim tipom devojaka koji ovde pljujes???
...devojke koje ulazu u sebe intelektualno i emotivno nisu lude da pomisljaju da se petljaju sa muskarcima koji zastupaju stavove poput tvojih...zasto bi?...e onda ti ostaju samo onaj profil devojaka koje ocigledno kupis...pa se posle zalis...
 
Kolko god se ne slagao sa Sinnketom po mnogim pitanjima,mislim da je u svom postu u mnogome u pravu.Pre svega sto se tice stava da zene pod emancipaijom uzimaju samo sta im odgovara a"ostatak",sve sto ne valja "svale" na muskarca....Ja razumem da niko ne voli krajnost i da tip treba da bude i nezan i snazan,..bla,bla,bla,....sve u tom smislu,ali kada na tu zayebanu kombinaciju gde prihvatljiv odnos nezan-grub varira od zene do zene dodas i cinjenicu da vecina ipak ne zna ni sta hoce a kamoli kakvog muskaca hoce,stvari se mnogo komplikuju.....tako da im je lakse da nekog etketiraju kao papucara ili sirovinu,a po meni niko ne moze imati samo odlike jednog od ta dva.Kod mene papucar preovladjuje i bolime q da se menjam zbog ikoga,ali to ne znaci da cu da trpim bas svakojaka sranja bez prestanka.
 
Bliss:
...trenutno primecujem da postoji 2 upadljiva tipa muskarca...tip koji na zene gleda sa aspekta da su *****...sponzoruse...i slicno...cini mi se iz svojih licnih kompleksa...
i drugi tip koga nazivaju papucarem...

Ne slažem se, Bliss, uopšte se ne slažem...:-? Ovakva podela kakvu si ti napravila možda važi za momčiće u srednjoj školi. Ok, takve likove možeš videti i u zrelijim godinama, ali je njihov procenat jako, jako mali. Bar po nekom mom iskustvu.
Ne znam da li je ovo tvoje mišljenje zasnovano na primerima iz RL ili sa foruma (ili i jedno i drugo), ali to nije ni bitno...Jednostavno smatram da ne postoji muškarac koji neće pružiti svoj maksimum ukoliko naiđe na odgovarajuću partnerku...
Znači, koliko pružamo, toliko ćemo dobiti...:wink: Ovo se odnosi na ljude iz mog okruženja, a za tamo nekog Jocu ili Miku me baš briga...Da li će biti papučar ili onaj drugi zaista nije u mom domenu interesovanja...
 
frozen1982.:
Kolko god se ne slagao sa Sinnketom po mnogim pitanjima,mislim da je u svom postu u mnogome u pravu.Pre svega sto se tice stava da zene pod emancipaijom uzimaju samo sta im odgovara a"ostatak",sve sto ne valja "svale" na muskarca....Ja razumem da niko ne voli krajnost i da tip treba da bude i nezan i snazan,..bla,bla,bla,....sve u tom smislu,ali kada na tu zayebanu kombinaciju gde prihvatljiv odnos nezan-grub varira od zene do zene dodas i cinjenicu da vecina ipak ne zna ni sta hoce a kamoli kakvog muskaca hoce,stvari se mnogo komplikuju.....tako da im je lakse da nekog etketiraju kao papucara ili sirovinu,a po meni niko ne moze imati samo odlike jednog od ta dva.Kod mene papucar preovladjuje i bolime q da se menjam zbog ikoga,ali to ne znaci da cu da trpim bas svakojaka sranja bez prestanka.


...naravno da nije sve crno ili belo..ali na ovom forumu se raspravlja izgleda o krajnostima..pa je i ova tema otvorena u skladu sa tim...
...opet spominjem da se na temi emancipacija raspravljalo o zenama...tema je bila vrlo opsirno razradjena...posle te teme nailazili smo na gomilu tema o zenama cije ponasanje se moze okarakterisati kao parazitsko...ja ne poricem da one postoje...ALI otvaranjem tolikog broja tema o istim ja sticem potpuno drugi utisak...
...kazes da zene ne znaju sta hoce...a sta je sa muskarcima?...smatram da je u pitanju individualna stvar...
 

Back
Top