interesantna tema ali nemam ime za nju

milos_ns_ks

Početnik
Poruka
14
Ljudi sta mislite kakva bi nam drzava bila kada bi na njenom celu bili ljudi poput predsednika opstine trstenik Radovana Rake Radovica, predsednika opstine jagodina Gospodina Palme zatim Velje Ilica i drugih slicnih njima
trazim objektivan odgovor bez osvrtanja na njihovo ranije politicko opredeljenje
 
Милоше, добра тема, мада немам времена за озбиљнију анализу коју заслужује. Укратко, био би то повратак старог народско-провинцијског популизма (без негативног контекста појма "популизам"). По неком неписаном правилу, свака држава у успону регрутује добар део своје политичке класе из провинције, и то баш те народске ликове који знају да гет д џоб дан, што би рекли. Пример: зар није Америка почела да политички трули оног тренутка кад је своју политичку "репрезентацију" свела на либерале из Њујорка, који из својих вила у Конектикату имају "решење" за све? Има један леп Бјуков говор на ту тему; http://www.buchanan.org/pa-92-0817-rnc.html У нашем случају, ствар је, наравно, још гора - ЈЕДИНА нада у опоравак Србије налази се у што темељнијем и што ефикаснијем развлашћивању криминално-паразитског шљама из "круга двојке", деце "елите" која је отела туђе станове и куће, а данас кличе комесарима ЕУССР-а и трећим секретарима Амбасаде САД као њихове тате Брозу (неке и Павелићу и Немцима). Наравно, не да Рака буде директор Опере а Веља Кинотеке, него баш за те инфраструктурне послове.
 
Bila bi prava, DOMACINSKA :-D :razz: :D


shljivovitz3fx.gif
 
U ove zemlje najbolje da svaki radi onoj što najbole ume da zna.
Neki su prosto ko stvoreni za poso.
Treba probati pa reći.
Ne može da se kaže "Jao miš", miš se treba ukoniti.
Neko ne zna ni traktor da vozi pa opet ne ume da vozi državu.
Za sada imamo predsednika koji igra basket, ali maši stalno i štipa se dok igra na Kališu.
Takoj da vi je to sve zalud.
 
Major_TOM:
Bila bi prava, DOMACINSKA :-D :razz: :D

Šta sad? Izraz "domaćin" se u pogrdnom kontekstu koristi samo po rupama kao što je forum bee92, gde na primer ona frustrirana budaletina Kenjri Svinjaski prosipa žuč po domaćinima, valjda zato što misli da hrana nastaje po hiper-marketima, a ne nečijim vrednim radom. Domaćin je u Srbiji oduvek bio institucija, titula koju nije mogao da nosi svako. Dobro se po selima znalo i zna se ko je domaćin, a ko je dripac. Nažalost, u gradovima naraslim masovnim prilivom lenjih dripaca sa sela, ta je granica postala nejasna.

Za domaćinsku Srbiju, nego šta!
 
Major_TOM:
Sve je to u redu, samo , ako su Velja Ilic, Raka Seljak, i Bidza, te Palma Celavi Srpski domacini..
ja ipak glasam za lenje dripce!!

Šta tebi sad nije jasno? Lepo je gore Sunchaser napisao da neće spomenuti biti direktori opera niti instituta u Vinči, čak ni premijeri ili predsednici, već će da zasuku rukave i da ganjaju radnike da poštuju rokove po gradilištima. Ko se ikada kakvog građenja hvatao, dobro zna o čemu pričam i da stvari treba držati na oku. Ako je tako kod građenja "na sitno", kako je tek kod "kapitalnih investicija"?

Glavni problem leži kod "novinara sa stavom". U svojoj zlonamernosti, plasiraju tezu da bi ljudi-terenci na konferencijama za štampu u najmanju ruku trebalo da u belim rukavicama citiraju Šekspira, a ukoliko se to ne dogodi, pribegavaju onome što znaju najbolje - provokacijama.

A zbog lenjih dripaca smo ovde gde smo, zato - samo napred, ali nemojte posle da kukate kako se Srbiji žuri.
 
Bila bi Srbija, Ostavljam veoma malu mogucnost da vise tako ne mislim, u tu malu mogucnost spadaju oni koji su Srbiju odavno izbrisali u svojoj memoriji, pa kada pricaju o njoj ja neznam na sta misle.
Sa ovom troicom da se rukavi zasuku, a intelektualna pamet neka vodi institucije od znanja, svako po svom umecu.
Glavni je problem u shvatanju demokratije, npr. ja ga oteram u p...du ma...nu a o on ide gde hoce................
 
Wesley Earl Craven:
Glavni problem leži kod "novinara sa stavom". U svojoj zlonamernosti, plasiraju tezu da bi ljudi-terenci na konferencijama za štampu u najmanju ruku trebalo da u belim rukavicama citiraju Šekspira, a ukoliko se to ne dogodi, pribegavaju onome što znaju najbolje - provokacijama.


Да, а још је тужније кад се поменути "новинари" (са све ставом!) разоткрију ин оул дејр глори... Шекспира нису учили јер баш тада нису били у школи (али су зато гледали филм са Билом Ш. у наслову и политички коректном поруком коју преноси млада Гвинет), о класици знају само толико да је средњи век био "мрачан", ренесанса "добра" а француска револуција још боља... Енглески наклапају са МТВ-ија, као што и њихов српски стаје у значењски дијапазон емисије "Го плеј". Ако је ико толико залудан па уђе у разговор с њима на тему "културе" о којој причају, па убаци, фола ради, и понеко но-но по мери либералних бољшевика (рецимо, да су Данте, Шекспир, Пушкин, Његош, Елиот, Дучић, Црњански...) БИТНИЈИ за културу од Сузан Зонтаг, да је Алмодовар обична политички коректна педерчина без великог талента и слично) наравно, одмах добије уплашен поглед и, евентуално, збуњено "не слажем се", "имаш право на свој став" и у том фазону. Наравно, углавном немају појма о чему им се говори, али им то не смета да, већ кроз два минута, себе уверевају да су "елита" само зато што су успели без грешке да прочитају флајер са неке конференције о људским правима, одржане у Печују или некој сличној забити.
 
Wesley Earl Craven:
Šta sad? Izraz "domaćin" se u pogrdnom kontekstu koristi samo po rupama kao što je forum bee92, gde na primer ona frustrirana budaletina Kenjri Svinjaski prosipa žuč po domaćinima, valjda zato što misli da hrana nastaje po hiper-marketima, a ne nečijim vrednim radom. Domaćin je u Srbiji oduvek bio institucija, titula koju nije mogao da nosi svako. Dobro se po selima znalo i zna se ko je domaćin, a ko je dripac. Nažalost, u gradovima naraslim masovnim prilivom lenjih dripaca sa sela, ta je granica postala nejasna.

Za domaćinsku Srbiju, nego šta!

Стварно не знам шта је лоше у томе бити домаћин, а какав је неко домаћин зависи од контекста где је. А тај "Кењри" или ти Хенри је обична фрустрирана будала.
Он функционише по принципу - изнервира ме касирка - такав је цео народ - сви мисле "велике мисли" - нико неће да ради - зато ВАС је (занимљиво то обраћање у другом лицу) и требало бомбардовати - и треба сви да поцркате стоко!
Наравно, не сметају му они који мисле и намећу "још веће" мисли као што су "отворено друштво", "игра идентитета", "мањинска права", "језичка једнакост" ... а то су све ударници је.... мајку!
 
Sunchaser:
, да је Алмодовар обична политички коректна педерчина без великог талента и слично

Ma, mister Viljema sam spomenuo tek onako... spomeneš "lepu" književnost - pomisliš na Šekspira, spomeneš psihologiju - pomisliš na Frojda, spomeneš nauku ili inteligenciju - pomisliš na Ajnštajna, spomeneš novine - pomisliš... Sve neopravdano, ako mene pitaš. ;-)

Inače, ovo za Aviomodelara je provereno tačno. Sećam se kada sam njegov pristup publici analizirao uzevši za osnovu onu legendarnu scenu sa kapljicom što pada na lice (iz Kike, valjda, ****š ga svi su mu filmovi isti). Bilo je u tom cenjenom skupu i starijih rođaka i prijatelja, a sve na aftermathu jedne svadbe. Ma, što bi ti rekao - neprepričljivo. Ako im tad nisam ogadio Aviomodelara, nikad neću.
 
Трумане, ствар укуса, шта да ти кажем... Ја не волим ни Буњуела; као клинца ме је смарао а после сам провалио да и је идеолошки неподношљив. Дакле, мрка капа око мене и Шпанаца (да, овај Амендабар или како се већ зове, он је океј - мислим, онај филм са Кидманицом, Others, ми је скроз добар).
 
Ovde vidim neke koji kukaju na lljude domacine
stvarno ne znam sta je tu lose
zaboravio sam da spomenem Milutina Mrkonjica----on je covek koji je posle bombardovanja uradio toliko za srbiju sto "demokratska" vlast nije uradila u proteklih 5 godina
drugo: pogledajte kako je palma organizovao opstinu u jagodini bolesni ljudi se o trosku opstine prevoze u beograd na lecenje opstinskim vozilima, stariji od 60 god ne placaju karte u gradskom prevozu i sl
sta fali takvim domacinima
 
milos_ns_ks:
Ljudi sta mislite kakva bi nam drzava bila kada bi na njenom celu bili ljudi poput predsednika opstine trstenik Radovana Rake Radovica, predsednika opstine jagodina Gospodina Palme zatim Velje Ilica i drugih slicnih njima
trazim objektivan odgovor bez osvrtanja na njihovo ranije politicko opredeljenje


Србија је пуна таквих људи које си набројао... и Србија ће, буди сигуран, такве људе бирати свуда где може најчешће када је у питању ЛОКАЛНА ВЛАСТ... јер се показало да су они једини нешто конкретно одрадили за народ који их је бирао... а за ове остале лезилебовиће, шибицаре и мудросере овде по Београду треба донети закон који ће омогућити аутоматско покретање скидања са власти и лакшу могућност опозива када се испостави ДА НЕ ИСПУЊАВАЈУ СВОЈА ИЗБОРНА ОБЕЋАЊА... на пример овде у Београду је прави скандал то што ради Богдановић, грађевинска мафија и онај "главни арххитекта" Бобић... то је за покретање сваке одговорности само ако узмемо русвај у вези пијаце Зелени Венац и тог пројектантског промашаја, сукоба интереса и слично...
 
eremita:
Србија је пуна таквих људи које си набројао... и Србија ће, буди сигуран, такве људе бирати свуда где може најчешће када је у питању ЛОКАЛНА ВЛАСТ... јер се показало да су они једини нешто конкретно одрадили за народ који их је бирао... а за ове остале лезилебовиће, шибицаре и мудросере овде по Београду треба донети закон који ће омогућити аутоматско покретање скидања са власти и лакшу могућност опозива када се испостави ДА НЕ ИСПУЊАВАЈУ СВОЈА ИЗБОРНА ОБЕЋАЊА... на пример овде у Београду је прави скандал то што ради Богдановић, грађевинска мафија и онај "главни арххитекта" Бобић... то је за покретање сваке одговорности само ако узмемо русвај у вези пијаце Зелени Венац и тог пројектантског промашаја, сукоба интереса и слично...

А не, Еремита... Чуо си необориве аргументе: Палма је ћелав, Рака је сељак, Веља пије ракију из флаше (а воли и да опсује ове младе и напредне из медија, чак и ногом да замахне САМО зато што му прозову фамилију и крену камером у двориште, сировина шумадијска)... а Богдановић је фин господин, учио се на демократији још од малих ногу (јер су и тада његови дрмали, а демократија се звала мало другачије).
 
Samo mi Bogdanovića ne spominjite! Za ovu zajebanciju oko Nemanjine stvarno nemam reči. Saobraćaj je u potpunom haosu, ja npr do posla vozim preko Male Krsne, a na stranu činjenica da radove izvodi firma koja je (valjda, neka me neko ispravi) registrovana za mostogradnju i nema svoje ljude i mašine, već angažuje firme sa strane! Pa ako tu nije na delu pljačka, ne znam gde je.

A što se tiče prošlogodišnjih radova oko Careve ćuprije, to je priča za sebe. Gospoda rade u jednoj smeni, a haos oko Sajma, kao i na svim pravcima prema Čukarici - neopisiv! Popodne i uveče od radnika ni žive duše, ljudi besne, al' hebe se njima, sačekali su poslednji dan da oslobode i ovako zagušene trake. Naravno, kontrolisani mediji su veoma šturo izveštavali o tome, ko sme da dirne u urbanog gradonačelnika.

A trebalo bi da zna da Beogradu fale bar dva mosta, da bi moglo koliko-toliko da se diše, a ako je neku ulicu hteo da sredi, mogao je da sredi Bulevar koji je ruglo nad ruglima. Baš me interesuje na šta će to da liči Nemanjina i da li je vredna sveg ovog haosa.

Metro neću ni da spominjem, kao ni onaj idejni projekat mosta preko Ade koji nije makao da dalje od onog sajta na kojem su Beograđani glasali za najlepši most kojeg nikada neće videti.
 
Sunchaser:
А не, Еремита... Чуо си необориве аргументе: Палма је ћелав, Рака је сељак, Веља пије ракију из флаше (а воли и да опсује ове младе и напредне из медија, чак и ногом да замахне САМО зато што му прозову фамилију и крену камером у двориште, сировина шумадијска)... а Богдановић је фин господин, учио се на демократији још од малих ногу (јер су и тада његови дрмали, а демократија се звала мало другачије).

Е видиш Сан... тај наш ГЕЏА тако ће лепо да нагузи ове квази-људе, ове моралне креатуре и интелектуалне патуљке да ће само да се пуше... а тај "мистер" Богданович је јуче збирсао из ЦК и преселио се у Градску скупштину..човек арх.грађевине али никада није радио тај посао него се кревељио у политици....и да је само он па 'ајде де... него су то хорде комуњара и незналица, хорде такојевића и клакера који су изарчили и разбуцали невиђену количину лове... а ако само одеш мало даље од две-три централне општине Града имаш шта да видиш - ЈАД И БЕДУ "градске владавине"... 8-)
 
Wesley Earl Craven:
Šta tebi sad nije jasno? Lepo je gore Sunchaser napisao da neće spomenuti biti direktori opera niti instituta u Vinči, čak ni premijeri ili predsednici, već će da zasuku rukave i da ganjaju radnike da poštuju rokove po gradilištima. Ko se ikada kakvog građenja hvatao, dobro zna o čemu pričam i da stvari treba držati na oku. Ako je tako kod građenja "na sitno", kako je tek kod "kapitalnih investicija"?

Glavni problem leži kod "novinara sa stavom". U svojoj zlonamernosti, plasiraju tezu da bi ljudi-terenci na konferencijama za štampu u najmanju ruku trebalo da u belim rukavicama citiraju Šekspira, a ukoliko se to ne dogodi, pribegavaju onome što znaju najbolje - provokacijama.

A zbog lenjih dripaca smo ovde gde smo, zato - samo napred, ali nemojte posle da kukate kako se Srbiji žuri.

Ма, пусти дечка, видиш да су му "лењивци" ближи. Вероватно се није дохватио "физике", па мисли како се само идејама и пројектима ствари саме од себе заврше.

Кад би почео да гради кућу уз ангажовање радника са стране, свега би му зафалило по мало...Опет купуј...Опет малко фали...Па би се и зачудио кад би га затекао мраз. :shock:

А пројектант му лепо рекао - треба ти тол'ко и то'л'ко и готово док лист не опадне.
Ђе, ба, запело? :roll:
 
Arhangel NS:
мисли како се само идејама и пројектима ствари саме од себе заврше.

Sprdaš se sa ozbiljnim stvarima. Ja što više slušam i čitam ove lepšave kapirante i kopirante, sve mislim da će se njima od silnih mladalačkih mudrolija razviti nekakve telekinetičke moći, pa će Srbija stvarno da požuri sa ove domaćinski mrtve tačke.
 

Back
Top