Opsednutost skupom garderobom

blizance

Ističe se
Poruka
2.391
Imam prijateljicu,koja je prosto opsednuta kupovinom nove i skupe garderobe.Da me neko ne shvati pogresno,nisam ljubomorna ali njoj je to prioritet u zivotu.Zaduzuje se,uzima kredite,pozajmljuje pare a garderoba stvarno savrsena.Inace je imucna i cesto u prilici da moze ali ja smatram da je toliko prepunih ormara a malo prilika da se to nosi ili pokaze jednostavno ludost.Mozda licno zadovoljstvo ali vise kao zavisnost i neka vrsta narcisoidnosi,pocelo je bas da mi smeta.Razgovori se s'njom cesto svode samo na to sta je koliko platila,postaje mi dosadna i odvratna.Sta vi mislite?
 
imala sam i ja jednu takvu.
imam je još uvek, ali se ne družimo više.
jedini razgovori su gde ima i koliko košta...
neka krpetina.
nema love za klopu, keva je hrani,(inju i dete)
ali će da kupi nove čizmice...
ma to je bolest,
probaj da ne slušaš.
ili joj leop reci, ja sam tako,
mene ta tema ne zanima,jel ima nešto srugo da stavimo na tapet?
nema?
sorry odo da gledam pink,zanimljiviji je
 
Naravno da i ja volim da imam nesto firmirano i lepo.Meni takodje kipe ormari ali ja o tome malo govorim.Svaka zena voli da je dobro obucena,samo treba imati mere i granice makar u razgovoru.Stvarno gubim strpljenje da slusam samo i uvek o tome a nekad ume i da zakuka kako nema para i jadna ona.....a ja hiljadu drugih,bitnijih stvari motam po glavi.
 
potpuno te razumem.
meni je tako puko film, i ne družimo se više.
nismo posvađane, ja jednostavno nemam vremena (što i nije neka laž)
obzirom da imam pametnija posla.
ta tvoja drugarica verovatno ne radi, nem aporodicu i ...pametnija posla
 
Моја најбоља другарица је у сличном фазону, али сам навикла на то и не смета ми, нити се осећам инфериорно што не могу себи да приуштим тако скупе ствари. Изгледам добро и у јефтинијим! :wink:

Понекад ми само засмета кад почне да се диви некој ствари коју имам на себи, али увек мора да пита за цену, а онда када чује да је било јефтино, одмах сложи неку полугадљиву фацу, као ''фуј, није достојно да је купим!'' (бар ја тако тумачим тај израз лица :? ).

Али, добро, то је она, увек је била таква и волим је због других особина.
 
Ne smeta mi nista sto me licno ne ugrozava i sto se mene ne tice. Tako i to sa tvojom drugaricom i njenom odecom. Bas me briga sta ona radi i zasto to radi, ako joj se tako svidja i nalazi zadovoljstvo u tome. A ako tebe to smara, pa reci joj ili je u krajnjem slucaju, ako ti je postala dosadna, izbegavaj.:roll:
 
EQ???? zasto eq??? To je emocionalna inteligencija...No nema veze,..izvini...nisam htela da skrecem paznju na to.,...Uglavnom...inace ne podnosim ljude koji nemaju nista drugo da rade nego da mi satima pricaju samo o krpicama,gde i koliko kosta,....Jel moguce da postoje ljudi koji zive u Srbiji a da imaju tolikoooo para da trose samo na skupu garderobu???:shock:
Ili sam ja jakooo zaostala....:?
 
blizance:
Imam prijateljicu,koja je prosto opsednuta kupovinom nove i skupe garderobe.Da me neko ne shvati pogresno,nisam ljubomorna ali njoj je to prioritet u zivotu.Zaduzuje se,uzima kredite,pozajmljuje pare a garderoba stvarno savrsena.Inace je imucna i cesto u prilici da moze ali ja smatram da je toliko prepunih ormara a malo prilika da se to nosi ili pokaze jednostavno ludost.Mozda licno zadovoljstvo ali vise kao zavisnost i neka vrsta narcisoidnosi,pocelo je bas da mi smeta.Razgovori se s'njom cesto svode samo na to sta je koliko platila,postaje mi dosadna i odvratna.Sta vi mislite?
ma i to je neka bolest...Znam da u unutrasnjosti Srbije npr omladina kad izlazi oblaci na sebe sve markirano da se vidi ko sta ima i moze da ima dok recimo ovde na zapadu to uopste nije slucaj...Obozavam ovaj grad...ima da kupis sve sto je nevidjeno na nasim prostorima a opet ljudi se oblace jako obicno...ima elegancije nije da nema ali niko ne pati od toga jel su patike Nike ili su neke bzvz firme...Znam samo da sam sa platom u Bgd od nekih 200 eura 100 davala na cipele...A sada iako imam vise moje cipele nisu ni priblizno toliko...jednostavno nemam potrebe za tim dokazivanjem preko skupe garderobe...Priznajem da mi je drugarica da bi mi to islo na zivce...
 
imam i ja jednu takvu. ali ova je jos gora. od kuce dobija neki mizeran dzeparac a vec 2,5 god se zabavlja sa deckom koji joj podmiruje 90% troskova. onda ona nesto malo raducka povremeno i steka tu neku mizeriju koju dobija pa onda kupi farmerke za 19 000 dinara (!!!!!!). a nema mnog drugarica niti mnogo izlazi, ako da, onda to je to sa deckom. ma to je nacin razmisljanja, nista vise. i to se nikada kod takvih ljudi nece promeniti. ja licno vise volim da imam za trosak, ovako, da sednem na pice, odem u bioskop, veceru, nego da pljunem 200evra na farmerke a da posle nemam za benzin. ali sta ces? ima nas raznih
 
Imam i ja jednu takvu i razumem zasto te to nervira jer i mene nervira. :roll:
Ja joj kazem "lepa ti je majica" a ona odmah izbaci cenu i koja je marka. Kao da me zabole dupe, da me interesuje to bih i pitala. :roll: Jednom je kupila Cavallijeve sandale koje su joj jedan broj vece ali nema veze, vazno je da su Cavalli i da su bile na snizenju. :roll: Misliiiiiiim... :roll:
 
?:
pa eq. to si se chudila
:I
gde nis mislila na garderobu
e ti si pitoma tebe cu da pomayim bicesh mi omiljeni ucenik

Jel ovako
g018.gif
 
To mi je smesno jer sve ionako siju neki jadnici u Bengladesu ili Kini... Iako, dobar dizajn nekad mora da se plati. Moje drugarice koje su opsednute skupom garderobom su uglavnom nesigurne - najcesce se radi o poreklu (njihovom ili roditelja). Ali mozda je to samo slucajnost.
 

Back
Top