Za koga navijate na izborima u UKRAJNI?

_Milanche_

Poznat
Poruka
7.334
Postoje 3 bloka jedan koji predstavlja bivsi rezim a vodi ga Janukovic,drugi koji je totalno pro zapadni i predvodi ga bivsa premijerka Timoscenko koju je smenio aktuelni predsednik i vodja treceg bloka uz ciju je podrsku i pobedio na izborima a koji se zalaze za neku varijantu malo "igramo sa bivsim rezimom a malo sa novim" a zove je Juscenko :-)

Postoje neke slicnosti sa jednom drzavnom na Balkanu,pa mozda nekog moze zanimati zanimljivo. :)
 
za juliju timosenko
VIVA ORANGE...
 

Prilozi

  • pb_julija_timosenko_parlament.jpg
    pb_julija_timosenko_parlament.jpg
    8,9 KB · Pregleda: 16
Petar_FPN:
za juliju timosenko
VIVA ORANGE...


Јулија јесте бомба (мислим, стварно се лепо држи за половњачу од 40 плус) али ти си, Перо, жртва гледања "Гласа Америке" и сличних дирљивих курсева демократије за Трећи свет, то је мор ден обвијус :wink: . Жена је тајкун над тајкунима (деведесетих мазнула, кажу, око две милијарде, долара, наравно - на толико јој се процењује имовина), али, пошто је неки Институт за демократско... самтинг из Вашингтона подржао Јулију, ето и Пере у наранџастој мајици...

Мислим, ******, 'ајде да будемо елементарно фер: кад локални тајкун не ужива подршку САД, онда је злочинац и диктатор који једе америчку децу, а кад га Демократски Вашингтон подржава, онда и није баш толики лопов (а и ако је украо, нека, ваља се, што би рекао народ).

Мислим, Јулију бих радо подржао, али крајње неполитички.
 
_Milanche_:
nije tesko predvideti ko je za koga sa ovog foruma u Ukrajni :)


Миланче, Шерлоче... Нормално да је јасно - што пре поништити резултате злочина комунистичке и нацистичке владавине у том региону Русије (локални сепартатисти у Украјини су имали нешто попут усташ, у неправославним регијама данашње Украјине - тамо су наци-носталгија, русофобија и антисемитизам руку под руку и данас, као у Хрватској, с тим што ови пикирају Русе као усташе нас - сећате се скандала са нацистима који су стали уз Јушченка, писао је Лохланд и уопште, британска штампа о томе, али је ствар заташкана експресно, кад је требало хистерично навијати за "демократу Јушченка" против, је ли, "злог Јануковича" :lol: :lol: ). Највећи део Украјине ионако је руски (ове унијате и католике из Галиције пустити да се, према слободној вољи, припоје Пољској или буду независни).
 
Навијам за Јануковича, пошто је он проруски и антизападни (условно) кандидат.
Моје симпатије су ипак на страни Јулије, која не само што је добра риба, него има и супер фазон.
Пре сам можда и овде писао да се лоше облачи, сада повлачим реч. Укапирао сам њен фазон, а билборди на којима је она на мотору или са топузом (као из филма "Ноћна Стража") су ме оборили!

Како кажу да нико неће победити коалиција Вуиктор Јанукович - Јулија Тимошенко уопште не би била лоша. А оног рошавог ко шљиви. Ионако личи на Орка зато што служи Саурону (Нови светски поредак). У старту сам га провалио...
 
Sunchaser:
Миланче, Шерлоче... Нормално да је јасно - што пре поништити резултате злочина комунистичке и нацистичке владавине у том региону Русије (локални сепартатисти у Украјини су имали нешто попут усташ, у неправославним регијама данашње Украјине - тамо су наци-носталгија, русофобија и антисемитизам руку под руку и данас, као у Хрватској, с тим што ови пикирају Русе као усташе нас - сећате се скандала са нацистима који су стали уз Јушченка, писао је Лохланд и уопште, британска штампа о томе, али је ствар заташкана експресно, кад је требало хистерично навијати за "демократу Јушченка" против, је ли, "злог Јануковича" :lol: :lol: ). Највећи део Украјине ионако је руски (ове унијате и католике из Галиције пустити да се, према слободној вољи, припоје Пољској или буду независни).

Janukovic za koga ti verovatno navijas jer je pro-ruski je komunista.
 
Duh Sekire:
Навијам за Јануковича, пошто је он проруски и антизападни (условно) кандидат.
Моје симпатије су ипак на страни Јулије, која не само што је добра риба, него има и супер фазон.
Пре сам можда и овде писао да се лоше облачи, сада повлачим реч. Укапирао сам њен фазон, а билборди на којима је она на мотору или са топузом (као из филма "Ноћна Стража") су ме оборили!

Како кажу да нико неће победити коалиција Вуиктор Јанукович - Јулија Тимошенко уопште не би била лоша. А оног рошавог ко шљиви. Ионако личи на Орка зато што служи Саурону (Нови светски поредак). У старту сам га провалио...

Pa Janukovic je pro-ruski i komunista je tako da me ne cudi.
A koliko ja znam Timoscenko je pro zapadno orjentisana tako da je ta kolicija nesto kao
kad bi ovde bila kolaicija SRS-DS
 
Ko sto kaze nas narod Juscenko je puko ko lubenica i on i njegova partija su postali omrazeni cak i kod njihovih bivsih pristalica tako da im ni Amerika vise nece pomoci na sledecim izborima.A u ostalom Janukovic ce sad biti izabran za prmijera tako da ce juscenko svakako na drugom planu.
 
Заиста, све три групе кандидата су тајкунске.Народ бира мање зло.Проблем свих новокомпонованих демократа, али и квази националиста и покварених комуниста у социјалистичкој форми ( такве три опције су у суштини увек у игри у свим словенским земљама, које су осетиле ''чари'' демократије, па и код нас ), је то што мисле само на своја дупета.Стога се несретном народу дају лажне илузије, фол обећања, а народ уморан, на нешто мора да наседне.Нажалост мора да се гласа.Ја бих лично прескочио, али то је мач са две оштрице.Ако бих већ морао да гласам, бирао бих Јулију.Ако се до сада наклепала лове, ваљда јој је доста!!!
Али, у суштини, када се попну на власт све забораве.
Пример: Да ли Коштуница и његова Влада и Тадић и његово Председништво, спавају Ок, са сазнањем да пола Србије нема куће или да су им потонуле у клизишту?Можда имају проблема са хркањем због тога? Да ме не схватите погрешно, ништа не би урадила ни Гартнитура СРС.И они би се кезили пред камерама.А народ гледа у њих...
 
_Milanche_:
Janukovic za koga ti verovatno navijas jer je pro-ruski je komunista.


... што је, иначе, право чудо у земљи којом су до јуче управљали разни Комитети КПСССР(б). Замисли да у слободарској Америци пукну обе интересне групе (познате као републиканска и демократска) и да онда, за десет година некои Миланче 2016 не може да дође себи од чуда што је кандидат за гувернера Алабаме до јуче био , замислите, демократа (а онај Тексан је републиканац, прича се да му је цела фамилија таква). И Јушченко ти је коми (али онај прозападни, што их воле Ванеса Редгрејв и Крис Хиченс). Гарант је и свефорумска симпатија Џули до јуче била полетна омладинка (могу да је замислим у оној униформи, осамдесетих, сигурно је била шеф хора или рецитаторског кружока у лок. ОК КП УССР). Онда је, деведесетих, другар'ца Јулија открила чари прљавог капитализма и демократске транзиције са акцентом на приватизацију (види горе који јој је буџет, писао сам).




Тимошенко, Миланче...


Душе, ајде постирај те билборде Џули са топузом и Џули на мотору (хм, игнорент Јукрејнијенс - уместо да су направили календар са Јулијом, гурају је на изборе).
 
Sunchaser:
Јулија јесте бомба (мислим, стварно се лепо држи за половњачу од 40 плус) али ти си, Перо, жртва гледања "Гласа Америке" и сличних дирљивих курсева демократије за Трећи свет, то је мор ден обвијус :wink: . Жена је тајкун над тајкунима (деведесетих мазнула, кажу, око две милијарде, долара, наравно - на толико јој се процењује имовина), али, пошто је неки Институт за демократско... самтинг из Вашингтона подржао Јулију, ето и Пере у наранџастој мајици...

Мислим, ******, 'ајде да будемо елементарно фер: кад локални тајкун не ужива подршку САД, онда је злочинац и диктатор који једе америчку децу, а кад га Демократски Вашингтон подржава, онда и није баш толики лопов (а и ако је украо, нека, ваља се, што би рекао народ).

Мислим, Јулију бих радо подржао, али крајње неполитички.

premudri sunchaseru,ako sam ja zrtva gledanja voa,ti si definitivno zrtva slushanja radija moskve ili xsinhua…najjace su mi te izvaje,tipa “zrtve glasa amerike,b92,danasa..”..sta li ti gledas i chitas?iz moje percepcije,ti si samo jedna od mnogih zrtava previshe propagande rts-a devedesetih,kombinovano sa velikom srbijom i propagandom raznih “nacionalnih” boraca… pun pogodak informisanosti i objektivnosti(znam,poricaces,sad je blam rechi da nisi nekad propustao drugi dnevnik)..a ja iz tvoje zrtva voa i b92.samo ne znam odakle ti pravo da mislis da posmatras sa pozicije neutralnosti ili znanost? ovo su politicki stavovi,dakle,vrednosno ne-objektivni,normativno obojeni;ja imam svoj,ti svoj,e sad,da li smo,i ko je chija zrtva,pitanje je…nikakva uzvisenost tu nije potrebna,mani me toga..
Kad govorimo o ukrajini,janukovich je tajkun protector also,partija regiona okuplja niz lokalnih tajkuna..korupcija prve klase,vezana za rude,metale i gas,pod patronatom starih kuchminih kadrova(izmedju ostalog,i njegovog zeta)ako te konkretno dalje interesuje,mogu da poslati detaljnije na pp..
A za izbore u ukrajini me prilicno zabole..ti si tamo za tog janukovicha,i ne bih duzio koliko mi je to tragikomicno,da se neko svrsta za neokomunistickog nacionalnog tajkuncicha…VIVA ORANGE..i VOA…:)
 
Перо, мрка капа. На жалост, руски ми је далеко од савршеног, кинески не знам... Читам, слушам и гледам углавном материјале из Најлепшег Од Свих Светова (а ти знаш где је то ;-) ) и зато и мислим то што мислим о њима и остатку света. Не кажем да сам у праву 100%, али, макар ми је интересантније него вама који есхатолошки тријумф историје видите у махању плавим заставицама, уз мелодије шведског победника Евровизије, Ахмеда Абадинаџада (ово карикирам, не знам ко је шведски лауреат те сељачке приредбице). Веровао или не, "Америка" и "Запад" нуде мало шири идејни спектар од дирљивих песмица које ти & Ко. овде рецитујете ("према независним истраживањима, прозападне демократске опције окупљају углавном младе реформске кругове", извор: Б92 и Фондација "Фридрих Еберт"). Мислим, ти ми делујеш као добар лик, али, брате, пронађи ИЈЕДАН свој коментар који није на Линији Којој Треба, и појешћу тастатуру.

…najjace su mi te izvaje,tipa “zrtve glasa amerike,b92,danasa..”..sta li ti gledas i chitas?iz moje percepcije,ti si samo jedna od mnogih zrtava previshe propagande rts-a devedesetih,kombinovano sa velikom srbijom i propagandom raznih “nacionalnih” boraca…

Ето, како си ме прецизно разоткрио. Добра ствар је што макар ти ниси жртва пропаганде, јер су ти чике на семинару објасниле да су националисти зли, и да тумороу билонгз ту ју... :lol: :lol: :lol: :lol:


sad je blam rechi da nisi nekad propustao drugi dnevnik)..

Ма да, али, техника са мрског ми запада ради за мене 8) ... Ево, све сам то нарезао, па понекад спустим ролетне (чисто од блама), убацим дивикс у комп и слушам саопштење ЈУЛ-а Црне Траве из 1997 у пуном трајању. Ето... И шта ја сад теби да причам да у време "тог" РТС-а нисам био ни у годинама ни у варијанти да седим и гледам Дневник, али из оних пар гледања сам запамтио довољно да ми се и ови сада гаде подједнако... Твој политички универзум је лепо подељен у "зле 1990-те" и "добре реформисте који нас воде у ЕУ", и ко сам ја те убеђујем у супротно, све и да могу? Ево, ИЗВИНИ што ми деведесете нису прошле у оптирању за иједну од супротстављених фракција Осме седнице (а ти ЈЕСИ део једне од њих, па био или не био свестан тога), у проучавању мисли Борке Павићевић и сличних, у звиждању и лупању у шерпу на тераси кад ме Весна Пешић обавеже на тај вид "грађанског" протодемократског сељачења које ни Лампедуза не би боље описао, нити би га сви Престони Старџиси на свету верније пренели на филм... Него, ето, тада сам гледао филмове и читао књиге које нису биле на листи Б92, него на листама до којих ми је било много више стало. Знам да су многим људима 1990-те донеле много зла, и то САМО због тога што су живели коју стотину километара западно или јужно од мене и припадали народу којем и ја припадам (што је и био разлог да прођу тако). Дакле, моја и твоја сећања на рестрикције струје 1994 су срамотно банална у поређењу с њима. Ако неко има право да прича о тадашњој власти с огорчењем, то су они, а њих не примећујеш да некрофилно славе по форумима.

samo ne znam odakle ti pravo da mislis da posmatras sa pozicije neutralnosti ili znanost?

Зато што имам објективнији приступ. Ти и екипа нећете да признате да је цар го и да се Гвоздена завеса преселила у Вашингтон (Ди-Си), са све Политбироом. Дакле, вама је НЕОДВОЈИВА категорија попут "слободног опредељења" од синтагме "подршка Вашингтона", отуд толика жуч према СВАКОЈ земљи која није по укусу петог секретара Дика Чејнија и помоћне асистенткиње собарице Конди Рајс. О томе се данас говори чак и међу америчким РЕПУБЛИКАНЦИМА, обашка остатак света, једино се од Србијице прави мали резерват где се о "демократији" прича на поставкама Драгољуба Мићуновића, Пешићке, Загорке Голубовић, Небојше П. и сличних диносауруса који су - изгледа - преспавали 1960-те, 1970-те и остале деценије, и нико им није јавио да су се ствари на Западу мало промениле од Џона Стјуарта Мила наовамо. Ето, то ми је тужно; кад видим да се "западна" опција у Србији мери Вуком, Чанком, Бебом и Чедом (Наташа Мићић нотуитстендинг), дакле, екипом чијим би се "ставовима" на Западу грохотом насмејали, а онда их послали да се диве Рашмору и Либерти Белу о трошку Фонда Владе САД за помоћ неразвијеним регијама... Али, ја уопште нисам пледирао на "објективност" кад је Украјина у питању (ти си ме прогласио за објективног :wink: ) и не спорим ово што кажеш:

ovo su politicki stavovi,dakle,vrednosno ne-objektivni,normativno obojeni;ja imam svoj,ti svoj,e sad,da li smo,i ko je chija zrtva,pitanje je…nikakva uzvisenost tu nije potrebna,mani me toga..

Наравно, моја "симпатија" за Јануковича је крајње субјективне природе: део Украјине који он представља историјски је срце руске културе и државе, а, крајње оперативно, много више волим да видим Украјину у (природној) руској зони интереса, него као полигон за изанђале НАТО-системе.
 
Kad govorimo o ukrajini,janukovich je tajkun protector also,partija regiona okuplja niz lokalnih tajkuna..korupcija prve klase,vezana za rude,metale i gas,pod patronatom starih kuchminih kadrova(izmedju ostalog,i njegovog zeta)ako te konkretno dalje interesuje,mogu da poslati detaljnije na pp..
A za izbore u ukrajini me prilicno zabole..ti si tamo za tog janukovicha,i ne bih duzio koliko mi je to tragikomicno,da se neko svrsta za neokomunistickog nacionalnog tajkuncicha…

Знам да си упознат са Украјином, хвала на понуди (озбиљно, будем ли се бавио тиме у неко време, цимнућу те па шаљи материјале). Али, већ рекох Миланчету да је глупо мени спочитавати комунизам (обашка што је смехотресно анахроно), када говоримо о земљи која је до јуче имала комитет КПСССР(б) као Средиште Истине - дакле, и Јушченко и ова рибица Јулија имају исти бекграунд и обоје су тајкуни (с тим што ово двоје ипак Уестрн-спонсрд, па онда, хајде да их не критикујемо кад је ту зли Рус :wink: , јел' тако?) И, не знам да ли си приметио, али моје једино "сврставање" на овом топику своди се на коментар да је Јулија релативно добра треба. Ти и ланчеМи сте ме експресно сврстали у чланство Јануковичеве "Партије региона" и онда мени причаш о прозивкама. Али, океј, да сам на месту Вика Ј., не бих затварао врата сарадњи са "реформистима", ако победим на изборима, рекао бих Јулији да може да ми дође у кабинет кад год хоће и да се осећа као код своје куће.


VIVA ORANGE..i VOA…:)

Јулију на форум!

Она фотка на мотору ме интригира - Душе, надам се да ваља.

Толико, Перо, идем, опет заглавих у расправе. Ако имаш комент, одговорићу ти, али дај да не отварамо причу која би трајала, немам кад, од сутра сам опет оф.
 
Zarathustra:
Признај Перо, волиш њену соцреалистичку плетеницу ! Ха ? ;)


Аааа, није то то, Зара; то ти је оно, јукрејнијен нешналисм. Знаш да те турбо-фолк "нације" воле да истакну своје "посебности" (а и ту им је упала секира у мед, ти новокомпоновани се уклапају у шему "идентитета" по шаблону маторих левичара из америчког ДС-а и екипе из ЕУССР). Знаш оно код нас, кад су Слковенци почели да јодлују не би ли исказали "различитост" а "Бошњаци" се поносе својим стародревним ћевапима и буреком.

Мада добро стоји Џулији овај национални симбол; могу да замислим каква је била тамо деведесетих, кад је купила прву напичену хаљиницу од транзиционе кинте око нафте.
 
_Milanche_:
Naravno da je jak ostatak komunizma u svim istocnim zemljama ali,
Yanukovich je njihov cist produkt kao ovde SPS i Radikali.
Vecina glasaca tih stranaka ima marksiticka razmisljanja.
U tome je stvar....

Ти био, разговарао с њима, уверио се у монолитност њихове оданости другу Лењину, добио "Манифест" у црвеном повезу на поклон...? Или си само чуо на вестима да су "прозападњаци" демократе од којих би се и лорд Ектон постидео? Убило се од демократије, посткомунистички сорошевци и њихови наци-гласачи који пишу по новинама да је Аушвиц био Дизниленд... Батали шупљу причу, ланчеМи, кад и сам знаш да је таква (шупља).
 

Back
Top