Žene, rad & kuća...

Kućnim poslovima treba da se bavi...

  • Isključivo žena, jer je to njen posao;

  • Oba supružnika u zavisnosti od slobodnog vremena;

  • Oboje potpuno podjednako;

  • Onaj koji manje radi ili ne radi;

  • Onaj koji manje zarađuje;

  • Kućna pomoćnica, ako se za to imaju uslovi :) ;

  • Onaj kose smatra "veštijim" u odgovarajućoj oblasti...?

  • Nešto osmo?


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

Lexa

Buduća legenda
Poruka
30.368
Anketa ima i na SM.
Ne znam da li je bila tema, ali ja bih da vidim rezultate ove ankete... Htela sam postaviti univerzalnu, ali je mnogo jednostavnije da postoje dve, na naša dva podforuma. Nije mi namera da nešto dokazujem, već čisto da vidim rezultate...
Dakle, identičnu temu ću postaviti na SM.
Stavke sam izvukla iz nekih odgovora koje sam dobijala od ljudi, neki će vam delovati suludo, neki očigledni, ali bitni su rezultati...
Dakle, vaše mišljenje o muško-ženskoj podeli posla...
Ako neko oseća potrebu da objasni svoj stav, ima prostora... Ali ne bih da se ovde otvori neka pljuvačina... Budimo pristojni, bar jednom :)
Anketa nije javna.
I, da napomenem, ako je moguće da ovde odgovaraju isključivo žene, a tamo isključivo muškarci... (Što nikada nećemo znati...)
 
Nešto osmo.

Samo u toku jedne godine zajedničkog života može da dođe do niza različitih situacija.
Nisam opterećena kućnim poslovima i ne pritiskam samu sebe sa MORA sve da sija u svakom trenutku, niti qqumavčim zato što sam npr. prala zavese i prozore itd. Meni pozli dok sam slušala svoju majku ... moram to, moram to ...od svega što MORA sve ne urađeno ti još teže i tegobnije pada.
Ako ne radim zašto ne bih ja održavala kuću, ako radim kako ispadne, samo da ne pravi lom, generalno pokretna sam, nisam invalid.
 
Ја гласала за нешто осмо, а то је оно како се њих двоје договоре.
Сваком пару одговара различит модел, нема правила.
 
Naravno kuvanje kafe je muški posao, one prve dok se ne razbauljam :razz:

znaš lexo, najčešće kad dođe do tog većeg spremanja muškarcima se pojavi neki super hitan posao koji mora tad i tog trenutka da se obavi i odmah se vraća
 
Kucna pomocnica, ako postoje mogucnosti za to...
Ako nema takvih mogucnosti, onda opcija pod rednim brojem 2...
Nije mi ni na kraj pameti da glumatam kako volim kucne poslove, zato da bi me neko smatrao boljom zenom... Takvi me ne zanimaju...
 
Primamaljiva ona pomocnica pa sam glasala za 6, ali u Srbiji i bez muza bizMismena 2.
Posto zivim sama sa sestrom, ni sa njom nisam ravnomerna, obicno pere, i cisti ona kojoj padne na pamet (mada njoj cesce padne) ili ona koja nema ispit, i kuva ona koja bolje kuva doticno jelo. To mi je idealno, opusteno je i spontano.
Volela bi takvu postavku i kad se udam. Znaci ko ima vise vremena.
 
Hellen:
Ја гласала за нешто осмо, а то је оно како се њих двоје договоре.
Сваком пару одговара различит модел, нема правила.
Znaj!

(Inache, ja sam glasao na oba kutka
tongue.gif
. Onda sam otishao i na Tinejdzere, ali tamo nema ove teme
Je l' postoji na Dom i porodica?)
 

Back
Top