Muska ljubomora...

  • Začetnik teme pink lady
  • Datum pokretanja
Covek kada je siguran u sebe,nema potrebe da bude ljubomoran.Mada kod nas zene misle da kada muskarac ispoljava ljubomoru,da on ustvari "voli"doticnu personu.Nije tacno.A zene koje su ljubomorne te su neizgradjene licnosti skroz!!!Treba malo vise da rade po kuci,pa nece stici da budu ljubomorne!!!
 
...ja mislim da svi mi imamo malu dozu ljubomore kada nam je do nekoga stalo..ne smatram da je to direktno proporcionalno sa nesigurnoscu i kompleksima, ima veze, ali meni je slatka ta blaga jeza, to znaci da mi je on bitan i dragocen, ne zelim da ode...i suprotno, naravno...
A da je znak ljubavi,ne mora da znaci, neki ljudi su emotivno frigidni,ali imaju izrazenu sujetu(o tome je neko vec pricao)... :wink:
 
Mama 73:
Covek kada je siguran u sebe,nema potrebe da bude ljubomoran.Mada kod nas zene misle da kada muskarac ispoljava ljubomoru,da on ustvari "voli"doticnu personu.Nije tacno.A zene koje su ljubomorne te su neizgradjene licnosti skroz!!!Treba malo vise da rade po kuci,pa nece stici da budu ljubomorne!!!
Mama, sto si tako ogorcena? I zasto da vise rade po kuci, mozda da vise posvete paznju sebi?
 
Ovde se uopste neradi o ogorcenosti,vec o odnosu izmedju muskarca i zene.O.K.je da zene posvete paznju sebe,naravno sve mi zelimo da smo lepe,zategnute,obucene po prvoj modi,ali malo koje od nas rade na sebi,tj.na svojoj psihi.Mnogo je lakse kupiti neku lepu krpicu i mismo sada u centru paznje,jer tako?A,sta se krije iza te spoljasnosti?Krije se jedna nesigurna osoba,koja ce naravno i biti ljubomorna na sve oko sebe jer nema svoju personality.Nema izgradjenu licnost,preokupacija takve osobe je da bude lepa,da svoje slobodno vreme koristi na sebe.Eto,vam problema.Ljubomora je samo propratni efekat takve osobe!
 
devojka_bgd:
...ja mislim da svi mi imamo malu dozu ljubomore kada nam je do nekoga stalo..ne smatram da je to direktno proporcionalno sa nesigurnoscu i kompleksima, ima veze, ali meni je slatka ta blaga jeza, to znaci da mi je on bitan i dragocen, ne zelim da ode...i suprotno, naravno...
A da je znak ljubavi,ne mora da znaci, neki ljudi su emotivno frigidni,ali imaju izrazenu sujetu(o tome je neko vec pricao)... :wink:

savrshen odgovor!!!
 
Mama 73:
Covek kada je siguran u sebe,nema potrebe da bude ljubomoran.Mada kod nas zene misle da kada muskarac ispoljava ljubomoru,da on ustvari "voli"doticnu personu.Nije tacno.A zene koje su ljubomorne te su neizgradjene licnosti skroz!!!Treba malo vise da rade po kuci,pa nece stici da budu ljubomorne!!!
=====================================================
Mozda si 73.godiste ali imas rezonovanje klinke,mene samo cudi kako si prezivela pubertet.
 
Mama 73:
Covek kada je siguran u sebe,nema potrebe da bude ljubomoran.Mada kod nas zene misle da kada muskarac ispoljava ljubomoru,da on ustvari "voli"doticnu personu.Nije tacno.A zene koje su ljubomorne te su neizgradjene licnosti skroz!!!Treba malo vise da rade po kuci,pa nece stici da budu ljubomorne!!!

Hmmmmm ... nista mi nije jasno sta je pisac hteo da kaze. A da ti Mama nisi ljubomorna na te "ljubomorne" zene koje "ne rade po kuci" ? Ili je problem mnogo dublji?
 
I moj muž i ja smo ljubomorni ali ne ograničavamo jedno drugo u druženjima i kretanjima.Ti sitni znaci koje primjačujem kod njega čine da se osječam voljenom i prijaju mi.
Mada ruku na srce ,postoje pačenici čija ljubomora prelazi okvire ugodnog.Ali kada je stedijum takav ,tu se sigurno radi o totalnoj iskompleksiranosti i nesigurnosti u sebe i druge i nema nikakve veze sa ljubavlju. :?
 
Zak:
Mama 73:
Covek kada je siguran u sebe,nema potrebe da bude ljubomoran.Mada kod nas zene misle da kada muskarac ispoljava ljubomoru,da on ustvari "voli"doticnu personu.Nije tacno.A zene koje su ljubomorne te su neizgradjene licnosti skroz!!!Treba malo vise da rade po kuci,pa nece stici da budu ljubomorne!!!
=====================================================
Mozda si 73.godiste ali imas rezonovanje klinke,mene samo cudi kako si prezivela pubertet.

I ja sam još u pubertetu....
Ti iz svoje pećine nalepiš njoj etiketu.
Rad i ispoljenje kroz rad podiže samopoštovanje , a to odmah smanjuje zavist, sujetu , nesigurnost i ostale uzročnike ljubomore.....

A pubertet prežive i oni koje bi ona nazvala "stoka" koja žene tretira isključivo kao tacnu uz piće....
 
Cim je neko sa nekim u semi ili vezi to vec valjda automatski znaci da ima dobro mislje o njoj/njemu da mu je stalo da nje/njega. Tako da prica ako je neko ljubomoran onda je to dokaz da mu je stalo do nekog ne pije vodu. Jer mu je bilo stalo do toga nekog i pre te ljubomore. A ljubomora je verovatno proizisla iz nekih drugih razloga, kao sto su na primer muvanje ili zamisljanje nekog sa nekim drugim.

Ljubomora moze biti i opravdana i ne opravdana.

1. Ne opravdana je kad je neko bolesno ljubomoran na nekoga a da nema ni jedan jedni realan razlog to da bude. Nesigurnost da.

2. Opravdana je kad je svojim ocima video ili cuo nesto sto bi insinuiralo da je neko bio ili bi mogao biti sa nekim drugim. Nema veze sa nesigurnosti, jer ne zavisi od njega/nje.

Jos jedna stvar uvek prisutna u ovoj temi je opovrgavanje uzroka ljubomore i teznja da se ljubomora od strane izazivaca ljubomore uvek svrsta u prvu vrstu ljubomore - ne opravdanu. To se obicno radi sa recenicama "ti si bolesno ljubomoran/a" i "to nije tako kako si ti to utripovao/la".

Muska i zenska ljubomora je ista. Tj samo ljubomora, nema potrebe razdvajati te termine.
 
Pera_Zdera:
Opravdana je kad je svojim ocima video ili cuo nesto sto bi insinuiralo da je neko bio ili bi mogao biti sa nekim drugim.
e,ovo:"da je neko bio ili mogao biti s nekim drugim" je kljucna stvar po kojoj se razlikuju muska i zenska ljubomora! zene prvo izanaliziraju zelje i potrebe svojih muskaraca i procenjuju koliko je uopste moguce da je on bio ili pozeleo da bude s drugom.dok muskarci postaju ljubomorni automatski cim neki drugi tip muva njihovu partnerku bez da se zapitaju koliku ona tu ulogu uopste ima,da li bi zelela i bila spremna na prevaru,kao da kontaju da zena nema mozga i htece sa svakim.time potcenjuju nju,al' prvenstveno sebe-jer zasto bi ona htela drugog pored njega zivog koji zadovoljava sve njene potrebe.medjutim,ako on svoga znacaja kod nje nije svestan-nesiguran je i iskomplexiran! :roll:
 
pink lady:
negde sam procitala sledecu misao "Muskarci su ljubomorni kad vole, zene i kad ne vole"...
sta savremeni muskarci misle o tome, da li je tacno ili ne?
Ovo je bas zanimljiva tema mogu reci jer je ljubomora prisutna ne samo kod emotivnih veza vec svuda gde neko ko ima komplekse i izrazenu sujetu pokazuje jednu ruznu stranu svoje licnosti...Kod emotivne veze prija mi naravno odredjena doza ljubomore i dokazuje da je osobi pored koje sam stalo...medjutim kad to predje u patologiju situacija je neizdrzljiva...Licno nikad nisam imala takvu osobu pored sebe ali znam slucajeve svojih par prijateljica gde su imale haos od zivota zbog takvih posesivaca...Naravno zaboravih...kao dete bila sam cesto prisutna ljubomornim scenama moga oca prema majci koji je optuzivao za sve i svasta...to je bilo strasno...zaklela sam se da cu da bezim cim osetim da se neko tako izivljava, jer treba da svoju nesigurnost leci a mi nismo duzne da to trpimo...A one koje trpe...tesko njima...videla sam zenu koju je muz "ulepsao" u nastupu ljubomore...nisu znali na koje odeljenje u bolnici pre da je stave...da li na traumatologiju urologiju ili na nervno...a kad su je pitali kako se tako sredila rekla je:Kacila sam zavese pa sam pala! :roll:
 
peach:
e,ovo:"da je neko bio ili mogao biti s nekim drugim" je kljucna stvar po kojoj se razlikuju muska i zenska ljubomora! zene prvo izanaliziraju zelje i potrebe svojih muskaraca i procenjuju koliko je uopste moguce da je on bio ili pozeleo da bude s drugom.dok muskarci postaju ljubomorni automatski cim neki drugi tip muva njihovu partnerku bez da se zapitaju koliku ona tu ulogu uopste ima,da li bi zelela i bila spremna na prevaru,kao da kontaju da zena nema mozga i htece sa svakim.time potcenjuju nju,al' prvenstveno sebe-jer zasto bi ona htela drugog pored njega zivog koji zadovoljava sve njene potrebe.medjutim,ako on svoga znacaja kod nje nije svestan-nesiguran je i iskomplexiran! :roll:
I dalje stojim iza svega sto sam rekao.
Znaci svako ko je ljubomoran je iskompleksiran. Jest malo sutra. Ovo sto si ti navela je samo jos jedan vid i nacin opovrgavanja. Pokusaj proglasenja ljubomornog ludim i time ga spustiti na zemlju i smiriti njegovu/njenu ljubomoru tj. prevesti je sa opravdane na ne opravdanu.

Stojim i dalje da nema razlike izmedju m i z ljubomore. A neki mogu da se stave u ulogu nekog drugog pa da pogledaju svet kroz tudje oci, neki ne mogu. (primer ti skroz nije na mestu isto moze biti i suprotno).

To sto neko zadovoljava necije potrebe ne mora nista da znaci.

Usput ako pogledas malo futuristicki, onaj drugi moze da prihvati igru, "ok onda ni ovde nema razloga za ljubomoru" i onda gde vas to vodi, u laganja, varanja i rastur.

Post ti je bull.... Iznenadila si me, ti si obicno imala dobre postove ili si samo tanka po ovom pitanju.

@Ariela
A te zenske price uvek je tip kreten, to bas nije tako. I to sto si ti cula bi trebalo ponovo cuti al od suprotnog izvora, pa bi se tek onda mogao dovesti ispravan zakljucak.

Cinjenica je da je skoro polovina u zatvorima zbog ljubomornih slucajeva. To je ozbiljan problem drustva, o kome oni koji treba da razmisljaju (mladi ljudi) skoro uopste ne razmisljaju. Ne o posledicama nego o prevenciji. Reaguju tek kad se desi a onda je uglavnom kasno za miroljubivu pricu.
 

Back
Top