Uf, te odvratne...BOBULjICE

Pa ja u mom zivotu skoro nikad nisam imala bubiljice. Ujutru i uvece se umijem sa sapunom Dave a jednom dnevno ocistim lice losionom Clean & Clear (ja koristim za osetljivu kozu). Imam i neki korektor zajedno sa isusivacem za bubuljice iz oriflejma , probaj pa mozda uspes :)
 
Ma,daj bre,nemoj da odustajes... Bubuljice se uvek mogu izleciti,samo je to nesto sto zaahteva redovno koriscenje nekih preparata... I moras biti uporan...
Ja nikad nista ne koristim od preparata osim sto se ujutru i uvece umivam nivea sapunom...
 
Skoro da nikad nisam imala bubuljice ali bilo je perioda kada su me bas snasle.
Jednostavno osnova borbe protiv bubljica je cisto lice.Znaci,preporucujem ti jednostavno pranje sapunom ali samo kremastim koji ne isusuje kozu lica, ali ni njega nemoj koristiti vise od 2 puta dnevno.Ne znam da li si cula da ako cesto peres lice,koza posalje signal tvom telu da je suva tako da ti onda ona izlucuje vise masnoce, pa je to kod nekih razlog nastanka bubuljica.
Inace, koristila sam od kozmeticke kuce Merima iz krusevca ,,pazl" i odlican je kao i korektor za isusivaje bubuljica od Avona. Srecno!!!
 
Nista na svoju ruku, pravac dermatolog. Pre svega ako patis od bubuljica, velike su mogucnosti da kasnije dobijes akne. I to nema nikakve veze sa necistocom, to je obolenje koze. Pojave se i lecenje je dugotrajno i daje spore rezultate.
Dermatolog ce ti prepisati sigurno neke preparate na bazi alkohola, jer ih najbrze uklanja. Bubuljice se sklanjaju usled isusivanja koze. Mada to i nije bas toliko pametno jer postoji mogucnost da ti se vremnom povrate (ako se ne pridrzavas tacno lecenja)
U svakom slucaju pazi na ishranu, kupi neku dnevnu kremu za lice u apoteci ali naglasi da ti treba neka nemasna zbog problematicne koze podlozne aknama i bubuljicama. Izbaci puder iz upotrebe. Sto cesce se umivaj obicnom vodom tokom dana. Mozes nabaviti i neki losion za osetljivu kozu, cime bi uklanjala masnocu sa lica tokom dana(jel bubuljice luce masnocu i stvaraju se druge...) Ali sve to nakon sto posetis dermatologa...On ce ti odgovoriti na sva pitanja...
 
sSs89:
E,Bubice mislim da delimo isti problem samo sto sam ja odavno odustala od te ideje da mi lice bude cisto, ne znam zasto ,mozda zato sto sam probala sve moguce preparate i nista.

Niste jedine,i ja imam isti problem!Sve zivo sam probala i nista,a redovno cistim lice.U skoli me zlobnici zezaju,i primecujem da lijudi sa kojima se upoznajem imaju drugaciji stav prema meni nego oni sa kojima sam se upoznala kad mi je lice bilo bez bubuljica(ne umisljam,stvarno je tako).Nadam se da vama nije tako!
 
T-a-n-j-a:
sSs89:
E,Bubice mislim da delimo isti problem samo sto sam ja odavno odustala od te ideje da mi lice bude cisto, ne znam zasto ,mozda zato sto sam probala sve moguce preparate i nista.

Niste jedine,i ja imam isti problem!Sve zivo sam probala i nista,a redovno cistim lice.U skoli me zlobnici zezaju,i primecujem da lijudi sa kojima se upoznajem imaju drugaciji stav prema meni nego oni sa kojima sam se upoznala kad mi je lice bilo bez bubuljica(ne umisljam,stvarno je tako).Nadam se da vama nije tako!
Normalno da ne umisljas.Prva impresija je uvek najbitnija.....ako znate sta je prva impresija? :wink:
 
T-a-n-j-a:
sSs89:
E,Bubice mislim da delimo isti problem samo sto sam ja odavno odustala od te ideje da mi lice bude cisto, ne znam zasto ,mozda zato sto sam probala sve moguce preparate i nista.

Niste jedine,i ja imam isti problem!Sve zivo sam probala i nista,a redovno cistim lice.U skoli me zlobnici zezaju,i primecujem da lijudi sa kojima se upoznajem imaju drugaciji stav prema meni nego oni sa kojima sam se upoznala kad mi je lice bilo bez bubuljica(ne umisljam,stvarno je tako).Nadam se da vama nije tako!

Ljudi moji, meni se nekad ni u skolu ne ide zbog njih...bas umeju da me iznerviraju!!! :x :evil: :twisted: :cry:
 
I ja sam imala bubuljice,i sad imam poneku,iako mogu da ih se resim,ali nemam volje.Naime,moja mama je dermatovenerolog,i evo ti nekoliko zaista dobrih preparata koje sam koristila i koji 100% pale!

Dercom Clear(malo je skuplji,oko 15Eura)
Losion Doroslovac
Skinoren krema
(bilo bi dobro da jednom mesecno odes na ciscenje lica)

Od ovih ti je najbolji Dercom Clear.Veruj mi,veoma su efikasni,pa valjda ja znam!!! :wink:
 
deppa/me:
I ja sam imala bubuljice,i sad imam poneku,iako mogu da ih se resim,ali nemam volje.Naime,moja mama je dermatovenerolog,i evo ti nekoliko zaista dobrih preparata koje sam koristila i koji 100% pale!

Dercom Clear(malo je skuplji,oko 15Eura)
Losion Doroslovac
Skinoren krema
(bilo bi dobro da jednom mesecno odes na ciscenje lica)

Od ovih ti je najbolji Dercom Clear.Veruj mi,veoma su efikasni,pa valjda ja znam!!! :wink:


`Fala ti !!! Jos da nabavim tih 15 Eura, ma...
 
E sestro i ja imam taj problem...Probaj da stavis malo alkohola na bubuljice nakon umivanja (jeftinije je od svih preparata,a i uvek ga ima u kuci!).A mozes da probas da i ponekad odes kod kozmeticara (samo nemoj precesto!).Probaj,ne moze da skodi!A ako ne skodi znaci da koristi!Jel da?!Ma da... :wink:
 

Back
Top