Igra - sastavi priču

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Јутрос је нађено једно изгубљено срце. Негде на путу између две заљубљене душе. Као што се деца хватају за дугме кад сретну оџачара, тако се прикрпило за мене, и не пушта. Не знам сад да ли сам му ја права адреса, или је само тужно, па од мене тражи спас, лепу реч... Али нема везе. Нека га код мене док се не јави онај ко га је изгубио. Ионако сам пропустио лет. А следећи термин је тек у пролеће. Или можда са првим снегом. Љубав се, просто, деси... :)

Рано
Клисура
Зрно
Поглед
Хладноћа
 
Рано
Клисура
Зрно
Поглед
Хладноћа

Bilo je jako rano i veoma hladno. Spustila se magla nad čitavom Gornjačkom klisurom. Gledajući odozgore, izgledalo joj je da klisura ni ne postoji, da će, ako skoči sad odatle, pasti u meki, paperjasti oblak. Pokušavala je da se sabere, da pronađe u sebi zrnce razuma, ali nije joj polazilo za rukom. Jedino što joj se motalo po glavi je njegov ledeni pogled, tako hladan da joj je srce pretvorio u led. Nije to zaslužila, nije mogla to ni da izdrži. Pogled je digla visoko u nebo, prošaputala: "Oprosti, Bože, ja više ne mogu" i pustila telo da opušteno pada u taj pufnasti, beličasti oblak, ne osećajući više hladnoću, samo mir.......


Tišina
Znak
Soba
Mrak
Zid
 
necu da se maknem, vec cu da nastavim pricicu... :whistling: :malav:

Sedeo je sam, u sobi punoj tisine, bez prozora i vrata. Razmisljajuci o svemu, satima gledajuci u zid koji ga okruzuje sa svih strana. Strah, ocaj, bes i velika tuga obuzimale su ga sve vise i vise. Poceo je da drhti dok je napolju polako padao mrak. Sklopio je oci.

Slika
Nebo
Reka
Oci



Sedeo je sam, u sobi punoj tisine, bez prozora i vrata. Razmisljajuci o svemu, satima gledajuci u zid koji ga okruzuje sa svih strana. Strah, ocaj, bes i velika tuga obuzimale su ga sve vise i vise. Poceo je da drhti dok je napolju polako padao mrak. Sklopio je oci.

Na trenutak je zaustavio dah. Pokusao je da umiri i srce, ali mu se to nije dalo. Onda je teskim rukama silno poklopio oci. I pritiskao ih je... jace... i jace... i jos jace... sve dok nije blesnula neka bela svetlost. Oh, kakva divna slika! Kao da se nebo otvorilo iznad njega i iz te savrseno bele boje, nekim skrivenim redosledom samo njemu znan, kao na pokretnoj traci, jedan iza drugoga, izlazili su svi njemu dragi decacki predmeti, koje je on zakopao u limenoj konzervi od graska onog davnog leta, pre pola veka, na obali svoje reke. Mmm... Cak mu je i taj neopisivi miris recne svezine izasao iz te bele boje i napunio mu nozdrve, pa je morao da zaboravi da je malopre zaustavio dah i da opet treba da udahne punim plucima. I ono meko sustanje recne vode koja se probija kroz kamenje na recnom dnu, i to je izaslo iz te bele svetlosti. A, vidi ovo! I njegov odavno izgubljeni zadovoljni osmeh je izasao iz te beline. Hm... Ako jos jace pritisne oci, mozda ce i on nestati iz ove turobne sobe, pa ponovo izaci iz te divne bele svetlosti, pomislio je na tren.

- - - - - - - - - -

vino
koštica
ekleri
papirus
 
Poslednja izmena:
Vino
koštica
ekleri
papirus

Napokon je sela, nakon čitavog dana, ma praktično čitave nedelje jurcanja. Nema posao, bar ne u pravom smislu, pa to mnogima daje za pravo da pomisle da je sasvim besposlena, pa da joj pridodaju još neke svoje obaveze da odradi.... U svojoj glavi, rekla im je sve, ali na javi, samo je dodavala te obaveze na beskonačan spisak za uraditi.... Listala je u glavi obaveze za sutra, dok je u ruci držala čašu vina, povremeno je prinoseći ustima.
"Treba da očistim one višnje od koštica, pre spavanja, da bi se lepo ocedile do jutra, pa da proverim gde mi je onaj dobar recept za eklere, a morala bih i da oblikujem one bombice pa da sutra mogu glazuru na njih, pa da prekosutra isporučim ženi.... ", razmišljala je, a u glavi joj je bilo kao u prepunoj košnici.
Onda joj pade na pamet da njena knjiga recepata koju sprema, treba da bude štampana na onom žućkastom papiru, kao starom, nalik na papirus, pa da korice budu ukoričene, ali malo naizgled pohabane, kao da su stare decenijama... Znala je da će to malo više koštati, ali želela je baš tako i tako će biti...

Sneg
Srce
Deca
Praznina
San
 
necu da se maknem, vec cu da nastavim pricicu... :whistling: :malav:




Sedeo je sam, u sobi punoj tisine, bez prozora i vrata. Razmisljajuci o svemu, satima gledajuci u zid koji ga okruzuje sa svih strana. Strah, ocaj, bes i velika tuga obuzimale su ga sve vise i vise. Poceo je da drhti dok je napolju polako padao mrak. Sklopio je oci.

Na trenutak je zaustavio dah. Pokusao je da umiri i srce, ali mu se to nije dalo. Onda je teskim rukama silno poklopio oci. I pritiskao ih je... jace... i jace... i jos jace... sve dok nije blesnula neka bela svetlost. Oh, kakva divna slika! Kao da se nebo otvorilo iznad njega i iz te savrseno bele boje, nekim skrivenim redosledom samo njemu znan, kao na pokretnoj traci, jedan iza drugoga, izlazili su svi njemu dragi decacki predmeti, koje je on zakopao u limenoj konzervi od graska onog davnog leta, pre pola veka, na obali svoje reke. Mmm... Cak mu je i taj neopisivi miris recne svezine izasao iz te bele boje i napunio mu nozdrve, pa je morao da zaboravi da je malopre zaustavio dah i da opet treba da udahne punim plucima. I ono meko sustanje recne vode koja se probija kroz kamenje na recnom dnu, i to je izaslo iz te bele svetlosti. A, vidi ovo! I njegov odavno izgubljeni zadovoljni osmeh je izasao iz te beline. Hm... Ako jos jace pritisne oci, mozda ce i on nestati iz ove turobne sobe, pa ponovo izaci iz te divne bele svetlosti, pomislio je na tren.

- - - - - - - - - -

vino
koštica
ekleri
papirus

Sledeceg jutra probudio se rasterecen, spokojan. Pitao se da li je sve sto se desilo bio samo san. Blago zbunjen, razmisljajuci o tome polako je ispijao kafu, prijatan zvuk budjenja grada ipak mu je davao neku sigurnost. Sve je bio san, ponavljao je. I dalje sa nevericom, lagano se priblizavao sobi koju je sanjao sinoc. Koraci su odzvanjali dok se nemir sirio njegovim telom, soba na kraju hodnika. Ubrzava korak jer vise ne moze da izdrzi, otvara vrata. Soba nije mracna, sta vise, nekako je bas vesela, svetla, sa prozorom koji gleda na more i taj pogled je smirivao sav nemir koji je do tada osecao. Na sredini sobe, bilo je nesto sto ga je cudilo. Limenka od graska. Poceo je polako da vadi stvari, jednu po jednu. Nesto je falilo. Ustaje, pogleda u ogledalo, veliki zadovoljni osmeh mu je bio na licu. Sve je tu.
 
15 dana nema priče...

Sneg
srce
praznina
deca
san

Kad je izašao iz kafane već je bila noć. Svratio je na jedno piće, kao i uvek kad dobije platu.
Ostao je dok nije skoro celu popio. Kao i uvek.
Ušao je u seosku kafanu vedrog raspoloženja, misleći kako će deci sutra kupiti nove čizme i dati ženi novac da kupi slatkiše za novogodišnje paketiće. Krišom.
Osetio je svoje veliko srce u grudima, važan i snažan kao stena. Nije bilo sumnje da to tako neće i biti!

Izašao je ravnodušan, a čizme i paketići kao da nikad nisu bili u planu.
Sneg je napadao i zatrpao prtinu kojom je jutros išao na posao.
Kretao se teško, kratko izdušući i saplićući se.
Hladan vazduh mu je malo razbistrio misli. Setio se dece. I čizama.
"Mmmmmm..", duboko se ote kroz noć.

Odjednom se saplete i pade u dubok sneg. Osta kratko ležati, ali ga neka sila natera da ustane.
Kad se pridigao i zakoračio, neka druga sila ga opet obori i zadrža dole. Bilo je lepo u mekom snegu i spavalo mu se.
Sad će da ustane, da ide kući, deci i svojoj Radmili. Izljubiće ih. Kupiće im čizme idućeg meseca. Hoće! Ili će zajmati od šurjaka. Kurjaka što ga krvnički gleda.
Samo malo da odmori.
Dozivao ga je slatki san, tako daleko od te praznine što mu iznenada pritisnu grudi.

ringišpil
šećerna vuna
hulahop
poljubac
slatko
(imenica, ne pridev, npr slatko od dunja :) )
 
Био је то последњи вашар те године. И док се рингишпил вртео стварајући шаренило боја разнобојних корпи, које су са сваким следећим кругом давале оку посматрача неку нову нијансу боје, а чикица са белом кецељом и посластичарском капом додавао нови и нови штапић шећерне вуне деци која су се мусава тискала око њега, успео је да јој украде пољубац. У ствари, није то ни била крађа, обзиром да се након првобитног изненађења, једноставно, препустила. Али, не задуго. Шта радиш то? Срамота. Било је то друго време. Вашар му се окретао као хулахоп око уског струка девојчице испред њих. Знао је да није љута. Осећао је то у топлини коју му је оставила на уснама. И укусу слатког од вишања, које је толико волео! И тако је све почело. Давно, на једном вашару...

Муштикла
Огледало
Дим
Непрегледно
Свежина
 
Poslednja izmena:
Муштикла
Огледало
Дим
Непрегледно
Свежина

Učiteljica ju je često prozivala da čita svoje sastave. Ovog puta je rekla: "Jovanin sastav je drukčiji od ostalih. Ima snažnu poruku za sve vas. Pažljivo slušajte. Jovana, možeš početi."
Ustala je i počela čitati. Iako joj nije bilo prvi put, glas joj je drhtao. Verovatno zbog pomalo zavidnih pogleda drugarica iz prve klupe. I one su dobile pet, ali neće čitati. Nikad ne čitaju. Njihovi pogledi sad kao da govore " Šta ona ima da kaže na temu Novogodišnji praznici - najlepša uspomena? Nikad ne putuje za praznike. "
Kad je došla do najvažnijeg dela, glas joj je bio miran, snažan i, nehotice, jači:

" Tad sam pitala majku da li možemo odneti malo kolača i pečenice baki Jovanki. Majka je bila iznenađena jer baka Jovanka nikad nije dolazila u našu kuću. Ona i moja baka su se davno posvađale. Baka više nije živa i mislim da se ne bi ljutila na mene. Stalno mislim kako baka Jovanka nema kolače za praznike.Njen je muž davno umro i ona nema decu. Ne želi da kupuje kolače od teta Mare koja ih pravi za prodaju, jer štedi penziju Teta Mara ne poklanja kolače nikom. Kaže svima da se jedva bori i za sebe. Sve to sam čula od komšinice Ruže koja sve svakome priča i uvek ima muštiklu u ruci iz koje izlazi dim, nepregledno, kao da nema kraja.
Majka je onda pitala tatu da mi to dozvoli. Majka uvek nekog pita. Prvo je pitala baku a sad pita tatu. Tata je ćutao malo, a onda je rekao Neka nosi.

Nisam htela da idem sama, pa sam povela mog mlađeg brata. Baka Jovanka se mnogo obradovala. Gledala je paket pa nas i tako stalno. Brat se igrao muškim šeširom ispred velikog, lepog ogledala. Ram ogledala je bio star i lep, ali pun prašine koju ona sigurno ne vidi. Nije imala soka da nas počasti pa nam je usula u čašice malkice starog likera od višnje. Kucnuli smo se i rekli Živeli. Moja baka nikad nije pravila tako lep liker. To mi je bila najllepša Nova godina.
U toj kući se osećala svežina koju ne umem da opišem. Mislim da tako miriše radost gostoprimstva. Od te godine, za svaki važan praznik nosimo kolače baki Jovanki. Pečenicu nam ne daju da nosimo. Kažu nam: dosta su joj i kolači. "

setite
se
nekoga
tokom
ovih
praznika
:heart2:
 
rečI: Желим вам свима пуууно инспирације! :)

Spakovao je radove u smeđu, prilično iskrzanu torbu,s namerom da ih pregleda tog vikenda.
Radovao se unapred, ubeđen da će ti radovi, tačnije samo par njih, ulepšati njegov usamljenički vikend.
Neka deca su dostigla svoj maksimum u izražavanju i , uprkos njegovim naporima da to poboljša, ne ide.
Maturanti, a ne trude se dovoljno. Ne čitaju. Nekad mu se čini da ni ne razmišljaju. Sve im se svodi na banalne porive, plitke želje, bez ambicija i dubine.
Bez snova.
Ili im ipak previše zamera, zapita se ponekad. Mladi su.
Ipak, mladost ne sme da im bude opravdanje niti paravan za skrivanje.
Od te mladosti uvek nešto očekujemo. Čak i više nego što je realno, ako pogledamo kakvu realnost smo im kreirali mi, direktni učesnici, karike lanaca koje ne uviđaju koliko su bitne.

U subotu uveče je nasuo čašu vina, seo za svoj radni sto, upalio lampu i izvadio radove iz torbe.
Kako da ih sortira?
Već je unapred znao gde i šta može očekivati.
One bolje će ostaviti za kraj. Uzeće prvo beznadežne, kako ih je u sebi nazivao.
Pročitao ih je nekoliko, upisao četiri dvojke i jedan minus 3. Neće nikom dati jedinicu.
Praznici su. Zapitao se šta se s njim dešava, zašto je odjednom tako čudno setan i mek.
Da li samoća uzima danak? Da li se dotakla i same suštine njegovog bića?
Ne. Praznici su, i u redu je da bude malo mekši nego inače. Lanac se nekad mora popustiti, ako je previše zategnut,jednom će pući, a pre toga će naneti bol, i to sa obe strane. Znao je to.

Sipao je još jednu čašu. Uze sledeći rad. Vidi trag olovke u vidu jedne rečenice, pa više od polovine praznog papira, i na kraju opet nešto nažvrljano.
Ha, pomisli, evo ga kandidat za jedinicu. Jednu prazničnu, ipak.
Čita potpis. Marić. E, Mariću, šta si sad smislio? Taj momak iz zadnje klupe do prozora je duhovit, morao je priznati.
Prosipa reči dramatično, prateći ispod oka reakcije devojaka. Ali, lenj je do zla boga. Usporen. Često zamišljen, i rekao bi, eto ide neka vredna misao, a uvek izađe samo vispreno zavodnička, šmekerska rečenica, praćena kikotom. Ženskim, naravno.
Počinje da čita.

"Ozbiljno razmišljam šta da napišem na temu Inspiracija u vašem životu. "
Pa belina....
Pa, opet. " Ovaj prostor iznad sam kreirao da bih istakao kako nam (i vam) je svima takav jedan prostor u glavama, pa i u životu. Mene inspirše upravo taj prostor, mogućnost da kreiramo šta god želimo. TAčnije, da pokušamo. A nadam se da će moj profesor shvatiti o čemu pišem. Želim mu puuuno inspiracije u nastojanju da shvati moj izvor inspiracije."

Nasmejao se prvo lagano, pa onda sve glasnije. Ustao je i prišao prozoru, a zatim se vratio i upisao pet na Marićev rad.
Da, nikad nije kasno za nove početke. Moraće da vrati staru praksu, da ode sa tom decom nekad na piće, posle časova.
Zbog te beline koja ga veselo gleda sa Marićevog rada.

mozaik
kristali
boje
trenuci
 
Poslednja izmena:
Прескочила је мозаиком оивичену стазу. Иза ћошка једна мачка одсутно је седела крај капије. Прозор су мушкатлама попунили. Звиждук из далека, далек је био сасвим.
Остали су и кристала звонки осмех и боја замах. Даљином се протеглилаа зеница ока. Тренуци на трепавицама застали.
Приче крајолик ћошком је исписан. Замакнеш. Затрпаш шкрипом ципела.
Превише је поједноставила одласке. Самоникле биљке можемо за салату. Неко ће већ, много паметнији, подсмехом својим сваку реч преметнути.

почетник
зазубице
длан
преграда
облаци
 
почетник
зазубице
длан
преграда
облаци

Pogledala je svoje umazane dlanove, pa lepo oprala ruke, pre nego što je iz pregrade izvukla debelu, ukoričenu svesku crvene boje. Bila je to sveska sa receptima, kao svaki početnik, u njoj je sve detaljno zapisala, sve mereno u gram i mililitar, tačno koliko minuta na kojoj temperaturi, sve, svaku sitnicu... Setila se kad je zapisivala bakine recepte, dok su joj se pravile zazubice od divnih mirisa koji su uvek ispunjavali kuhinju njenog detinjstva. Odlutala je u mislima, a pogled je uperila ka nebu čiji se delic video kroz kuhinjski prozor. Jedan oblak je imao oblik osmeha, tog voljenog bakinog osmeha....

Sneg
Irvas
Svetlo
Poklon
Jutro


P.S. Kakva dosada, Dženi, kakvi drugi forumi?!? :tiganj:
Ja nemam vremena, ne stižem sve što treba.....
 
Sneg
Irvas
Svetlo
Poklon
Jutro

-Opet ovaj sneg!
Uzela je najvecu serpu i pocela da redja punjene paprike i sarmu. Muz je uleteo u sobu teturajuci se.
-Pijanduro! Izgledas kao Rudolf irvas sa crvenim nosem...Loci ti, samo loci! Ugledasces i ti svetlo na kraju tunela, skratices mi muke! Moras svaki praznik da mi upropastis. Najveci poklon bi mi bio da te nikada nisam srela!
Ljutito je odgurnula serpu, oprala ruke i prebacila cebe preko muza koji je vec utonuo u pijane snove.
-Jos mi samo fali da se razbolis, pa da te vucem po lekarima. Spavaj...spavaj, a kad osvane jutro kajaces se.
Sela je za sto i nastavila da redja paprike i sarmu. Tisinu je remetilo snazno hrkanje pijanog muza.
-Idila. Novogodisnje carolije.
Mrmljala je , dok su joj suze klizile niz obraze i padale pravo u serpu.

Casopis
Slika
Fitilj
Buka
Macka
 
Casopis
Slika
Fitilj
Buka
Macka


Sedeo je mirno u sobi kraj kamina citajuci svoj omiljeni casopis sa krtakim naucno fantasticnim pricama. Na koricama casopisa stajala je slika orgomnog pauka cudovista kako odnosi mladu zgodnu zenu u svoju pecinu.. Ima neke ironije u svemu ovome pomislio je.. konacno miran sad posle svih ludila koja su mu se izdesavala.. njenog odlaska.. i brda paucine koja se nagomilala od kako nje nema.. Cak i macka koja se umiljavala oko njegovih nogu nije slutila skorasnju grandioznu buku koju ce zacuti komsije kada fitilj do kraja izgori i kuca koja je prepuna dinamita eksplodira i poravna sve njegove uspomene.. prokleta, prokleta vasilisa.. jeli morala biti makar toliko prekrasnaja..

roda
mleko
zlato
tajna
stari kovceg
 
roda
mleko
zlato
tajna
stari kovceg

Još otkad ju je donela roda I, krijući se da je niko ne vidi I da ne naruši mit o rađanju beba, položila među glavice kupusa, ona zavole sve što očima ugleda.
Hraniše je mlekom vrlo kratko, jer je brzo pokazala veću ljubav prema tankoj I šarenoj slaninici, te joj seckaše komadiće I ona Ih onako bezzuba u slast, cokćući stamaniše.

I odraste u smešnog stvora, vazda začuđena I zapitana gde se krije zlato - tražila ga je I tamo gde ga niko tražio ne bi: ne samo u mračnim tunelima, barama I hladnim vrletima, nego i u suzama, na deponijama loših ljudskih dana I slabostima ljudskim.

Valjda je dosadilo to njeno lutanje I vilenjaku skrivenom u starom kovčegu koji je odlučio da spava barem dva veka. Jer, taman kad bi se protegnuo I namestio, uvek bi čuo taj piskav glas: gde je to zlato I zašto je tamo I zašto je moralo da bude…
Jednog dana on zagrme iz kovčega, dozva je imenom I zapovedi: otvori!
Njene ruke kao da su jedva čekale taj poziv. Otvorila je stari kovčeg I zinula od čuda.
Vilenjak iskoči, podboči se, odmeri je I reče: “Dosadna si kao kiša monsunska, a I najsitnija bića znaju više od tebe. Ne mogu više da te slušam. Evo”, baci joj neku vrećicu (optočenu zlatnim prahom) I reče: “Sve je tajna, ti, stvore! spoznaće je samo oni koji na taj put krenu. Ovaj prah će ti pomoći da više ćutiš, manje zapitkuješ ali da na tom putu ostaneš.”
Potom on zakorači nogom nazad u kovčeg I tad, preneražen, ponovo ču piskav glas.
“Da vas samo pitam!”
“Štooooo?”, zagrme najstrašnije, a onda se seti da prah još ne deluje, te blažim glasom reče: “U tišini da odeš! Svako jutro po kašičicu tog praha uz šolju čaja. Ako ti se desi da zaboraviš, dobro pazi da tog dana ovuda ne prolaziš. Zbogom!”

Nikad više nije ćutala a da je istovremeno njeno srce jače lupalo.
Stisnu vrećicu rukama I otrča kući, da što pre legne, da što pre ustane, da što pre…


Kaput
Šubara
Brk
Zec
vučica

z:shock:
 
Poslednja izmena:
Kaput
Šubara
Brk
Zec
vučica


- Taedus Targerian. Od vučijeg roda. Majka srebrna vučica a otac izgnani ratnik. Začet u spritualnim relmovima kristalnih vodopada. Tamo gde se rađaju svi vošebnici. Zašto? - upita grdosija umotana u kaput od lisičije kože i šubarom na koju su bile okačene zečije šape.
- Paaa delovao si mi kao neki čarobnjak.. - odgovori mu Anakina Leto... poslednja ćerka vladara zore iza koprena borova. - Ako zaista tražiš legendarnog sivog zeca sa plavim očima.. probaj da se sankama odvezeš do provalije sa ehom. Glasine kruže da se ponekad on tamo može videti ali da onog trenutka kad ga ugledaju čudesno nestane. Niko ne zna kako. Ali se svi zaklinju da postoji. Možda je i tačno to da njegava šapa diže iz mrtvih. Ko će ga znati.

Grdosija nešto promrlja i cimnu uze od kože i psi krenuše.. Nedugo zatim on utonu u polu-san. Bolje reči polu-košmar. Sanjao je svoju ćerkicu kako mu pruža ruke i doziva ga iz vatre. Uzalud su bile grane i melodije postavljenje iza njene glave u šatoru sa zlatnim rogovima. Uzalud je bacao kosti i dozivao predake. Ona je bivala sve dalja. Dok je konačno nije izgubio.. Kad se probudio.. pred vlažnim očima ledbela mu je slika kako ju je nežno spustio u pećinu od leda i tamo tiho i dugo jecao..

Najednom.. u snegu ugleda svetleće tragove. Naglo je zaustavio sanke a psi počeše divalje da laju osećajući posebnost trenutka i nekakvo čudesno prisustvo. Targerian siđe sa saonica i lagano poče da prati tragove koji su izlazili iz šume i vodili u pravcu litice. Jutranja princeza je bil au pravu pomisli. Može je ovo ipak moj srećni dan. Lagano se probijao kroz sneg dok mu je vetar nanosio pahulje na lice.. sve dok trenutka kod najednom nije stao. U daljini ugledao je nestvarnu sivu siluteu kako je lelujala kao da je menjala oblike. Da nije bilo svetlećih šapa ne bi ni pomislio da je to možda zec kojeg traži. Ceo predeo zapade u mir. Vetar stade i pogled se razbistri. Slika pred njim je bila toliko gluva da je shvatio da bi i neki njegov najmanji pokret uplašio lovinu i da bi ona za sekundu nestala. Tada već pobeđen nezgrapno i bez osećaja ustade i razdra se..

- Eheeeeeeeeeeeeeej sivoliki zečeeeeeeeeeeeee..
Zec se lagano okrete. Iz njegovih očiju sevnu kristalno plavetnilo poput lasera.. Potom mrdnu repom i lagano doskakuta na pristojnu blizinu..
- Šta hoćeš? - upita ga zec..
Targerian pretrnu..
- Moja ćerka moj ponos moja ljubav više ne postoji.. rekli su mi da samo dodir tvoje svetleće šape može da je probudi.. da li je to tačno? - upita.
Zec na trenutak promrda repom i nosem pa reče.
- Istina je ali kao što znaš za takav neki dar.. mora da postoji protiv usluga.. - uputi ga zec - sve je u životu krug. Ako negde uzmeš nešto na drugom mestu moraš da daš.. Koliko si preman da daš? - upita ga.
- Reci šta hoćeš. - Iz očiju Targeriana videlo se da je bio spreman na bilo koju žrtvu da bi pristao na sve.
- Daćeš mi jednu dlaku iz tvog brka. - reče zec kao iz topa..
- Samo to? - Upita Targerian..
- Samo to. - Odgovori zec.
Targerian potom skinu mišije rukavice i oštrim pokretom izvadi dlaku iz brka. Pa pruži zecu..
Zec oprezno priđe a potim fantastičom brzinom ščepa je šapama i pobeže na pristojnu udaljenost.. Minut kasnije reče.
- Odvedi me do tvoje ćerke..
Putovali su dugo i u tišini.. sve dok Targerian konačno ne reče.
- Zašto baš brk.. i koliko je on važan?
- Ooooo puno... kreiran je u relmu kristalnih vodopada.. on ima veće moći od mojih šapa.. ali ti ćeš tek ispuniti svoju sudbinu i ja ti u ovom trenutku ne mogu pričati o tvojoj budućnosti.. ja sam tu samo zbog ćerkice.. ali mi ćemo se videti opet. To ti obećavam.
Taedus.. opet nešto promrmlja.. a potom par nastavi da se probija kroz nepregledni srebrno-flurescentni sneg.. Na nebu zasvetluca zvezda padalica a potom tiho ceo predeo utonu u tišinu u mir.


Nuklearna podmornica
Podvodna baza
Naučnik
Prvi kontakt
Sonda
 
Poslednja izmena:
Nuklearna podmornica
Podvodna baza
Naučnik
Prvi kontakt
Sonda

"Taaaaakooo!" , zadovoljno je seo uzevši piće. Zaslužio je da nazdravi samom sebi. Akula je konačno bila samo njegova. Sve se odvijalo po planu, a nije ni moglo drukčije; na tom planu je radio intenzivno šest meseci.
Mnogima bi to bilo nedovoljno, ali naučniku poput njega , uz cilj koji je imao pred sobom, to se vreme pretočilo u životnu misiju. Nuklearna podmornica je bila opsesija, nikad nijednu ženu, niti bilo koje drugo biće nije voleo s takvom strašću.
Zamišljao je uzbunu koja će nastati uskoro, ali nedovolno brzo da ga lociraju.
Do tada će njegovo pismo stići gde treba.
Zavaraće im trag, očekivaće ga na suprotnoj strani od zadatka,. na severu, kako probija led u vodama Švedske-Ali on neće tamo.
Smejao se glasno. pa lepo im je govorio, upozoravao, iznosio opravdane sumnje.
Bili su gluvi,. zaslepljeni naređenjima.
A ne shvataju da svet nikad nije bio bliži uništenju, da je "maskota" sa Istoka vešto zamazao oči svima
On neće mirno da sedi. Sve što je imao stavio je na kocku.
Imao je i rezervni plan, nestaće poput K 129 ili poput Kurska. NI poboljšani Azorian im neće pomoći.
Sve je predvideo. ništa nije prepustio slučaju.
Iz ogledala ga već mesecima gleda stranac, njegova suština i on najzad oseća svoju svrhu.
PA šta ako i bude morao potegnuti plan B? Životariće poput morksog goblina svoje preostale mesece, kao hipnotisan plavetnilom grdobe.
Na putu B će svakako naići na sondu sonara i ujedno locirati američki razarač.
Prvi kontakt.! Ali, prvo treba da propadne plan A, pomislio je samozadovoljno, a to se neće desiti.
Protrljao je zadovoljno ruke, ploveći u pravcu Kine, ka podvodnoj bazi.

paleontologija
mamuze
hortus
cvrčak
mrav
 
paleontologija
mamuze
hortus
cvrčak
mrav


Onajkojijebiojedan nastavi sa iskopavanjem. Na dubini od 85 kilosati vremensko prostorne istance pronađen je novi uzorak. Mudul analizator detaljnim ispitivanjem uvrdio je da je to bio običan par mamuza iz 1812 god. Vrednost - nula. Pih.. pomisli u sebi onajkojijebiojedan.. Ovo tajm treveling pecarenje je dosadnije od nekadašnje paleontologije kad su ljudi četkicama otkrivali kosti milimetar po milimetar. A i ako uskoro ne nađe nešto vredno moraće da se seli iz svoje hortus-košnice zbog neplaćenih računa. Kredita je sve manje.. Pliiiiiiing!!!! Ponovo se upali lampica za pronađeni uzorak. Onajkojibešejedan roboskeletonskom rukom nažno spusti uzorak u modul-analizator.. Uiiik Uiiiiik Uiiiik.. Bingo! Analizom je utvrđeno da uzorak pripada klasi B vremensko prostorne istance. Konačno je ulovio nešto vredno! Onajkojibešejedan se obradova.. On ispritiska tastere za proceduru klase B i na ekranu mu se pojavi mala knjižica "Cvrčak i mrav"... O radosti! Prava pravcata knjižica! I to baš ova čuvena basna! Od kako još od pre tri milenijuma ne postoje knjige i sva pisana reč je prešla u memorijski prostor... imati ovako nešto opipljivo i retko u svojim rukama je... Ha! On zadovoljno protrlja rukama.. ovo mora da vredi sigurno pola miliona kredita... i nastavi da kopa dalje kao vredni mrav.

Tenis
Magična loptica
Sudija
Jači protivnik
Pobeda.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top