Igra - sastavi priču

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
brijac
okrug
ludilo
gradina
gulag

Trinaesta godina od kako je u gulagu. Godine proćerdane u okružnim rudnicima i gradini koju otkopavaju za narodnu vlast. Dani u znoju i hladne noći pod prašnjavim ćebadima. I upravo su te usamljeničke noći ono što mu je polako ubilo nadu. U početku je bar imao snove, sećanja ali vremenom je i njen lik izbledeo, Čak su i to uspeli da mu ukradu. A kad umre nada ne ostaje ništa i Ivan Vasiljevič sve češće I češće razmišlja o brijaču. Noću zagleda njegovu iskrzanu ivicu, opipava mu čvrstinu, upija hladnoću metala. Da brijač je izlaz kao i tolikima pre njega, ukoliko ludilo ne navrati prvo.

zakon
mesec
planina
prozor
prsten
 
Nekada davno dok meseca jos nije ni bilo u dalekoj galaksi izvan nase postojala je planeta Plasta, planeta koja je bila vrlo slicna zemlji, na njoj su ziveli rektursi koji su imali magicne moci. Rektursi su bili mali plavi zeleni
ma dodjavola jednostavno mi se ne pise.
Neka mi neko kaze ajde, sto da pisem, i ja cu pisati?
 
zakon
mesec
planina
prozor
prsten

U noci krvavog meseca. U vremenu kad zavijaju vukovi. U snegu gde se poznaju tragovi. U planini u mrak ogrnutoj. U ruci u prstenu ovencanoj.. LJubavi.. ja i ti smo zakon. I prozor u svet. U noci krvavog meseca.

Orao
Skalp
Manutu
Mikrotalasna
Nebo
Kukuruz
 
Orao
Skalp
Manutu
Mikrotalasna
Nebo
Kukuruz[/QUOTE]


Novogodisnje slavlje nije ni pocelo a glava je vec bolela gore od mamurluka. Ko da su mu skalp skinuli. Pogledao je kroz prozor u beskrajno sivo nebo.
"Tako mi Manitua, gde sam bio sinoc?"- uzdahnuo je Feniks Par.
Pozeleo je mudrost svojih predaka.Pozeleo je da sagleda situaciju kao orao. Da se probudi snazan i hrabar sa povoljnim vetrom ispod svojih krila.
Ponovo je uzdahnuo. "Nista od toga."
Teturajuci se otvorio je magnetron i u njega ubacio poslednju vrecicu popkorna. Slanog popkorna. "Ko bi rekao da ce kukuruz ne samo hraniti nego otklanjati i nekim pateticnim slucajevima kao ja glavobolju" Svetlo mikrotalasne mu je ocrtavalo umorno lice, bore. Posmatrao je papirnu vrecicu kako se pretvara u jastuce. Kukuruz je pucketao, popao, prstao cak i kada je mikrotalasna zacutala iznenada presecena njenim, tako prepoznatljivim zvoncetom. Feniks je nastavio da gleda u sebe. Duboko u sebe. Iako je izgledalo da gleda mikrotalasnu. "Sav sam izboran" rece svom odrazu u staklu mikrotalasne.


Srecna
Nova
Godina
Svim
na Forumu Krstarice
Piscima!!!


z:poz::sneskoz:
 
Poslednja izmena:
Secam se te zene, da da cinilo se da ce da traje vecno.
Zene zbog koje sam primoran da pisem ovakvo pismo dok sam jos slobodan, komandir nam je dao slobodno vece. Pokazali smo se bili na vezbi.
Nakon toga:

Bila je to basta citaoce iza starog prozora. Prozora sakrivenog iza ormara. Ormara prepunih pisama. Pisama koje sam tog jutra spalio. Spalio pored drveta koje se dizalo sve do prozora, prozora sa kojeg bi ona pomatrala mene. Zapalio sam sva ta pisma. Pisma koja su sada gorela pored rupe.Rupe koju sam zatrpao. Zatrpao sam nju. Dovukao i zatrpao da se ne zna, Njen ubica prevarice i mene.

Sve je pocelo od tog jutra i coveka koji me je probudio. Izgledao je kao farmer, farmer koji mi je rekao da sam mu ukrao rukopis knjige. Knjige koju pisem.
Tvrdio je kako je tu knjigu on davno napisao, u leto jos 96 godine, nazalost upravo sam ja te godine prvi put je izdao u jednom casopisu. Caspopisu sklonjenom u ormar. Ormar pored prozora sa kojeg bi ona govorila meni. Meni se to nije nimalo dopalo kako je samo imao taj farmer smelost za takvo nesto. Nesto poput zastrasujuce istine. Istine o njoj. Glasilo je:

SRECNA NOVA GODINA CITAOCI :)))))))

banket
policija
cudo
mala gospodjica
bozic
 
Poslednja izmena:
banket
policija
cudo
mala gospodjica
bozic



Gospoda Konjašenkovi su rešili da pripreme prvi poslepraznični banket. Upravo je prošao Božić i to treba proslaviti. Banket bi prošao odlično da se nije sasvim slučajno provukla činjenica da je maloj gospođici Ždrebovoj nestala sa vrata dijamantska orglica. Vrednost je bila prava sitnica.. prevedeno u dolare.. tričavih 10 miliona dolara. Naravno policija je pretresla sve ali ogrlica nije nađena. Mesec dana kasnije desilo se čudo! Stiglo je pismo za izvinjenjem u kojem se našla i ogrlica. U pismu je pisalo:


+-----------------------+

krive reči
sinestezija
elektronika
koncetracioni logor
lopata
pita sa sirom.
 
Imao je tada svega tek par godina iza sebe kada je resio da napusti stari posao u rudniku i krene za onim sto ce ga proslaviti, nije bio uvek tamo gde je stigao. Jer na jednom kraju grada zivele su i jos uvek zive onakve zene za sta ih covek sa pravom naziva i kaze da su kurave.
Sve su to bili rwdini rohdd hlli su umeli fs fyj dsa
j\ 7 avj zboghom
 
rwdini rohdd
hlli su umeli
fs fyj dsa
j\ 7 avj zboghom


- kššššššššššttt kšttttš, alo? Da li se čujemo? - reče mlađi od dvojce dečaka na tavanu načuljivši uši.
- Ma rekao sam ti da ta starudija ne radi.. kakav svemirski program.. - ljutito će stariji.
- Alo? Ima li nakoga? - uporan je bio mlađi.
Stariji se nervirao koliko zbog prašine na tavanu toliko što je njegov deda bio samo predsednik mesne zajednica a ne astronaut kao deda njegovog druga.
- Hajdemo odavde.. ovo je bila lupa ideja - reče.
- Alo, ima li... - mlađi htede još nešto reći ali ga glas iz radio stanice preseče.
- rwdini rohdd!
Oba na trenutak ostadoše zbunjeni a onda mlađi reče...
- Jel si i ti čuo ovo? Neko se javio!
- hlli su umeli - začu se ponovo iz radija..
- Alo alo! - reče mlađi dok je starijem i dalje vilica visila.. - planeta zemlja ovde.. mi smo ljudska rasa..
- Planeta zemlja fs fyj dsa.. ?
- Da planeta zemlja - ovog puta umeša se stariji..
- Planeta zemlja j\ 7 avj zboghom!

kššššššššššštttttttttttttttttt...


staklo
mastilo
goblen
nasledstvo
alabaster
breze
 
U Hamiju se talenat gnezdio poput klice života u semenu sekvoje, ali nije imao novac ni za parče obične akvarel hartije, a kamo li za platno ili neke skuplje boje.
Sada je gledao u goblen "Prodavačice cveća" koji mu je baba ostavila u nasledstvo. Tačnije, u nasledstvo mu je ostavljena šupa iz koje je, nakon sati grozničavog preturanja, uspeo da između letvica nekadašnjih gajbi za voće i ostalog otpada iščeprka goblen i... kutijicu s tuševima u boji. Drhteći od uzbuđenja otvorio je teglice, u svaku umočio po prst, a zatim krenuo da razmazuje mastilo po zaštitnom staklu goblena. Rumeni osmeh prodavačice cveća nestao je pod namazima modre noći bez zvezda, a zatim je, u toj mrkloj noći, pod Hamijevim prstima počela da buja neobična svetleća šuma, šuma u kojoj su svetlele razgirane breze besramno se šepureći svojim blistavim korama od alabastera.

kora
šepureći
zaštitno
gajba
ostavljeno
 
kora
šepureći
zaštitno
gajba
ostavljeno

--------------------------

- Dakle siguran si da je ovde to mesto? - upita Jason.
- Da. Tako kažu drevne knjige i proročanstva - odgovori Miler.
- Ali pazi ti na šta liči ova gajba.. - u neverici reče Jason a potom jače zateže kajiš na zaštitnom odelu.
- Da uđemo? - uputi mu pogled Miler..
- Nema šta da se čeka.. - Jason zakorači u mračnu prostoriju šepureći se svojom hrabrošću..
- Tu je negde ostavljeno - Miler grozničavo poče da prevrće sve po stanu.. - Mora da je tu..!!
- Bilo bi bolje da jeste, u usprotnom.. zemljina kora će pući do kraja i ljudski rod će biti osuđen na propast.. - zamišnjeno doda Jason.. skoro ne pomerajući se.
- Evo ga! Našao sam! - Miler je bio oduševljen. Mlatio je pronalaskom po stanu izbezumljen od sreće.
Jason pogleda u Milera.. tačnije u njegove ruke.. Tako mala stvar a rešava sudbinu celog sveta.. Ko bi rekao..


--------------------------
bicikla
bumbar
ruksak
durbin
svilene bombone
 
Raspored figura na šahovskoj tabli nije ga preterano zanimao. Sedeći nalakćen i nagnut na tablom, laganim, umišljenim pokretom gladio je svoju punu donju usnu. Tek završeni izbori preokupirali su njegovu pažnju. Iako je ubedljivo pobedio na njima. Beli, taj kandidat je predstavljao predmet njegovih preokupacija. Glasanje koje trebalo da predstavlja puku formalnost iznedirlo je kandidata koji svojim anti-političkim delovanjem razara sistem. Svaka njegovu reč, usklik, parolu Vučić je doživljavao kao vatru koju bljuje zmaj i koja preti da potpali temelje uspostavljenog poretka. To ga je preokupiralo i istovremeno plašilo. Preokupirao ga je rezultat ovog kandidata jer narod može uvideti, spoznati i prozreti sistem, a plašio se posledica te spoznaje; jer narod koji prepozna i spozna truli politički sistem spreman je na revoluciju.

Želja
Trud
Poniženje
Sažaljenje
Isceljenje
 
(cisto dok gledam film da pisem...)
Mnogi ljudi su culi toga jutra kako gospodja F. doziva po ko zna koji put svog vernog citaoca haha, govorila je, ovog naroda nista ne zanima, derala se dok je pokupila poslednju pretplatu na jutarnje novine bacene suvise daleko od njene kuce, mnogi citaoci toga jutra nisu bili po uobicajnom vremenu da pokupe novine, jer su svi znali sta je gospodja F demantovala.
Da, bio je to njen list, ona ga je izdavaka vec pune 4 decenije, njena zelja je bila da autor nastavi da pise iako je film haha bio avanturisticki haha.
Glasila je naslovna strana sa slikom njenom:
Ne dozvoljavam da karate babe haha treniraju dzudo haha.
Ma kakvi, od citalaca njenih je niko nije citao, dozivela je ponizenje.
Doduse jos jedan ne poznati citalac je citao, i to ste upravo bili vi citaoche, na forumu krstarice haha saznali ste za gospodju F, i njene novine koje se gase. Gospodja F se sazalila na babe sto nece moci da unaprede haha dzudo vestine.
Njihov trud je pao u vodu. Cekala je F isceljenje. haha


Bara
nuncake
Pomracina
Citalac
Republika
Otkupljenje
 
Vrtim se opijena smrtonosnim odisajima bare, Noncakama odsecam poslednja osecanja dok u pomracini se osecaju vibracije besnog seksa ljudi koji se grdno vole. i ljubomorna sam, zelim da im ukradem makar delic i ne budem mrtvak pa kao citalac krisom spustam novine, podizem posmatram gubim se kao na nekoj halucinogenoj drogi, jer sta je ljubav nego samo jedna halucinacija. zivela slobodna ljubav, zivela ljubav, zivela strast, ziveo zivot, zivela republika, zivela mladost!!! lupetam iz sveg glasa dok ukrocenog ***** muskarcina bezi preko poljane i kazem mu za taj bacen kondom po ovim mirisnim, netaknutim i bajkovitim poljanmama lavande ce morati pasti neki dvoboj ili otkupljenje.

snivalica
nedostizaj
umrlost
zamrlost
snovi
 
snivalica
nedostizaj
umrlost
zamrlost
snovi

Na vašaru sam od Indijanca kupio snivalicu. Nalik je paukovoj mreži i služi da se u njoj love snovi. Uzalud čekam lovinu u vreloj noći pod teškom mesečinom. Zamrlost se spuša sa neba i svet obitava bez vetra, sna, daha, zvuka, svet postoji, ali ne pulsira. Sve je umrlost u kojoj klepam pokušaj pesme

Jedan nedostizaj
U tišini jecaj
Neizdržaj
I kraj


*************************************
slap
kolena
posrnula
udar
nelagodno
 
Poslednja izmena:
slap krvi mi viri iz usana koje svojom punocom udaraju revnosno po tvojim butinama. kolena pucaju kroz kicmu seku pirkavi dodiri. posrnula sam da uzmem gutljaj vina sa tvojih usana i izvrsim udar po tvom obrazu sanjivim od nedostatka radoznalostti. nelagodno se osecam u uzoli k urve i dame dok baratas mojim osecanjima kao bacac nozeva. zbog tebe cast viri usnulo i davno bojena se snizava u meke tonove kao davno oblizana Van Gogova slika. Pokusavam da sacuvam svoju cast dok se osecam kao opijeno pseto i u ludilu odgrizam komad tvoje butine jer cast je draza igracka od bilo koje tvoje smicalice.

dodir
ispraznost
usahlost
uzaludnost
veche
 
dodir
ispraznost
usahlost
uzaludnost
veche

Vece je, cekam je da se vrati. Iznova ravnam nevidljive nabore na savrsenom stolnjaku, glancam case i blistavi ecsajg.
Cujem je, teske korake umornih nogu, i opet sam svestan da i ovaj pokusaj pretstavlja tek Ispraznu nadu da mogu oziveti ono sto je odavno usahlo. Ulazi u stan, prilazim i zelim da je dodirnem, da pronadjem te usne koje su me nakada cinile celim. Ali njen pogled je opet hladan i znam da je sve uzalud.

guska
strela
snovi
jutro
trube
 
Bilo je davno, secam se citaoca koji me je vrlo rado pitao sta bi se dogodilo kada vreme i prostor ne bi bilo ograniceno. Kada bi svi uspevali da makar i jedan list ove stranice iscitaju u nameri da razumeju nasledstvo Romanovih. Tu se spominje prastaro ostrvo za koji neki misle odatle potice minojska rasa, koja je zivela na legendarnoj Atlantidi.
Ovo je jedan post na krstarici
nemam vremena da pisem opsirnije o zevsovom luku, o hitlerovom prvom jutru u Rumuniji, o praistoriskim strelama, o jednoj guski, i o trubama iz Guce.

Tobos
Balon
kafa
posao
Realnost
brat
kradja
 
Toga jutra osetio se jak miris vazduha, tek ustalastog blagog ledenog i prijatno opojnog osecaja kada se probudite u tisini a tek sa zavese vetric duva.
Ne znam kako bi to jutro poceo da nije nje, moje omiljene vrele i jako zgodne za drzati u ruci, soljice kafe.
Mirisala je kafa i ostavljala trenutno raspolozenje po sobi, ma gde god bi sa prozora pogled padao raspolozenje od nje mi se diglo, bilo bi vredno spomeniti da sam ili cu biti u stanju sve da ucinim,
Trabaduri na ulicama sada sam video ili cu i cuti i tobos.
 
Bunar želja, čuo sam, postoji i još nije presušio i samo to mi je bio dovoljno da znam. Priča da ga je skoro nemoguće naći i da su u tome uspijevali rijetki, svega pet ljudi u cjelokupnoj istoriji, nije me zabrinula. Dovoljno je saznanje da je prisutan. Plavo nebo, sunce danju i zvijezde noću na njemu, pokazaće mi put. Iskopao sam svoje oružje za borbu protiv zemaljskih nadljudskih sila, žrtveni jarac sa četiri roga i krilima je nađen, uhvaćen i ukroćen, a moj posao advokata je zamijenjen novim ciljem. Seljanin koji je to samo danju, a vidovnjak noću, onaj koji mi je rekao za bunar, klateći se na svom štapu od sandalovine me je još upozorio šta se to promijenilo u vezi sa bunarom od doba kada ga je našao Aleksandar Makedonski. Njegova priča, budući da se bližila zora i da se polako preobraćao u seljanina, postajala je sve više nepovezana i fragmentirana, a meni je bilo vrijeme da krenem

kutija
točak
sredina
tajna
misao
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top