Igra - sastavi priču

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Bi2:
Mlada opatica, iskušenica, stajala je ispred vrata kelije. Njeno kucanje niko nije čuo, a glad je već žestoko pritiskala. Kao da je slabije videla, čula. Tiho je otvorila vrata i još tiše ušla u prostoriju. Vodica joj je već curila na usta dok je pogled fiksirao nešto na stolu. Bila je to slanina , najlepša na svetu. Ruka je bila brža od pameti. I to je bio kraj.

-pas,
-muka,
-vernost,
-život,
-problem,
-pamet,
-igra.

Kazu da je pas najverniji covekov prijatelj.Da li je moguce da je najveca vernost izmedju coveka i zivotinje?U cemu je to problem?U ljudima ili u zivotinjama?Ili u nasoj pameti?Ceo zivot ti prodje, a izadje da je pas najverniji covekov prijatelj.Kada malo bolje razmislim upravu je taj koji je to rekao, pas zna da se igra i zabavalja, a covek svaku igru rasprsi i unisti.Covek stvara coveku muku.Da li je ovaj zivot samo igra ili nesto vise?Ako je covek homo ludens, onda je zasita pas najbolji covekov prijatelj.
 
Imala je telo kao da ju je vajar pravio. Možda je bila gipsana figura ne znam, al njen vrat je bio belo remek delo. Zamišljao sam sebe kako ga ljubim vrelim poljupcima.Kako mi prsti željno prelaze preko njega, raspliću njenu dugu kosu. Zamišljao sam i zamišljao. Predavao se toj lepoti i raspadao se pred njom od silne želje.Komadići zemlje, kao sasušena glina bili su joj pod nogama. Samo je nedostajala haljina pa da ova žena bude prava, od krvi i mesa.

- kiša.
- problem,
- nada,
- želja,
- sutra,
- strah,
- greška.
 
au..erotika...:D

Problem postoji i neophodno je njegovo resavanje... Sutra ce biti vec kasno..Besmisleno je cekati. Strah od moguce greske, zelja, nada...sve to se preplice u mojoj glavi...
Kisa se ne uklapa u koncepciju..

TV
brisac
brzina
olovka
kabinet
profesor
jutro
 
Jutro nije kao sto je nekada bilo.TV radi od sinoc.Kisa i dalje pada, a brisac neumorno radi.Ne osecam nista, ni hladnocu, ni dodir, ni brzinu...nema osecaja, sve je prazno.Kabinet mi se cini zagusljivim, tesnim i sivim, a profesor crn kao zemlja.Olovka mi bezi iz ruke, ispada, nece sa mnom.Ovoga jutra mi nista ne ide...
 
Ekscentričan strah od samoće velikog uma u tesnom svetu je davao kontrast čeličnom sivilu u samo jednom ukočenom i mrtvom pogledu. Zaustavljali su ga istina mnogo puta, govorili da ne prenagljuje, da pusti tugu da protiče a ne da je akumulira u ledeno jezero njegove duše. Sam je stajao upijajući neočekivan pljusak svojim krljuštima sna. Gore nebo pokidano munjama, dole voda.. nosi ga i nosi ..

enigma
misterija
početak
sudar
zagonetka
konflikt
vetar
izgubljenost
 
Ovo silivo i moja samoća peku. Peku, kao tuga u meni. Strah od novih poraza, od novih boli radja u meni ekscentričnost. Sama sam i priznajem da se bojim nekih očiju novih, nekih dodira stranih, mirisa nekih novih tela...Bojim se, bojim se da ceo moj život ne ode kao ova voda. Kao ovaj pljusak kiše što nosi sve pred sobom. Bojim se.....
- danas,
- problem,
- život,
- rešenje,
- budućnost,
- obrt,
- putevi božji
 
Lutjena Tinuvjela:
Ekscentričan strah od samoće velikog uma u tesnom svetu je davao kontrast čeličnom sivilu u samo jednom ukočenom i mrtvom pogledu. Zaustavljali su ga istina mnogo puta, govorili da ne prenagljuje, da pusti tugu da protiče a ne da je akumulira u ledeno jezero njegove duše. Sam je stajao upijajući neočekivan pljusak svojim krljuštima sna. Gore nebo pokidano munjama, dole voda.. nosi ga i nosi ..

enigma
misterija
početak
sudar
zagonetka
konflikt
vetar
izgubljenost

he,he. :p . u isto vreme smo pisale :p
Sad tek vidim da su nam pričice vrlo slične,( strah izaziva ekscentričnost ) a i kraj im je sličan ! Svašta. :-?
 
Enigma ili zagonetka ? Sudar ili konflikt ? U svakom slučaju, ova moja izgubljenost je misterija, ili jednostavno početak , novog života kojeg vetar nosi.

-danas,
-problem,
-život,
-rešenje,
-budućnost,
-obrt,
-putevi božji.
 
Cini ti se danas zivot nije kao sto je nekad bio.Buducnost ti je ruzna i mracna, nevidis svetlo svuda je mrak.Resenje se ne nazire, jedino moze da te spasi nekakav obrt, nekakvo iznenadno resenje.Jedino sto te jos uvek drzi, sto ti daje snagu da istrajes jeste ljubav prema svojima, prema najblizima.Da li su ovo putevi bozji ili ne, vreme ce pokazati.Problem je tu, treba naci formulu

-reggae
-dim
-bezbriznost
-vetar
-talasi
-ptice
-boje
 
Kako da napišem pričicu kad ne znam šta je reggae ? Vrsta muzike, ili šta ? Moju bezbrižnost odnosi vetar kao ptice što se ljuljuškaju na talasima. Ovi talasi koji menjaju boje.Još jedan dim , i ugasiću valjda radio.

- nemir,
- ljudi,
- pakost,
- ljubav,
- dobrota,
- cipela,
- saksija.
 
Ljubav me kida.Ljubav prema kome?To i jeste problem.Ljudi unose nemir u sve oko nas, zbunjuju nas, smetaju nam...Pakost je svuda oko mene, a dobrota tako nevina i tako mlada ne dolazi do izrazaja.Osecam se kao u saksiji, kao da mi je cipela tesna, kao da me nesto gusi...Koliko ce to da traje ne znam, ali znam da se menjati necu.

-radost
-mjuza
-kafa
-kosa
-devojka
-momak
-put

P.S.
Tu smo Bi2, nemoj da brines, dok nas ima ovakve teme nece propasti
 
Tiha muzika i miris kafe koji iritira iskrivljen osmeh pri pomisli na devojku preko puta šanka, ironično je priziva. Njena kosa afirmiše snagu vetra. Očekujem buđenje. Ne dozvoli da umremo u snu. Dođi.. dođi .. Atomi radosti haotično se skupljaju oko njenih prstiju. Smeh, zatim jeftina suza. Neki nervozni tonovi Mjuze su lebdeli oko naših misli. Pakuju ih. Spremamo se na put i idemo. Zaustavljam se u pokušaju da lupnem prstima o sto. Zaboravi...

deponija
eutanazija
ljubičasto
pola devet
kiša
trenje
raskorak
koma
 
Bilo je pola devet uveche...ljeto. Nalazio se na deponiji. Taj dan je odluchio da posmatra zalazak sunca. Konachno, nebo je poprimilo divnu ljubichasto - crvenu boju. Doshao je tu da zaboravi...
Iz daljine su se chuli zvuci "Eutanazije"...Block Out...sjetio se nje.
Teshko je nastaviti dalje...bio je u raskoraku..."da li da poginem ili da uginem?" dopiralo je do njega...
"I secaš li se kada smo se zadnji put poljubili
i milovali nežno da nam drhte usne,
ja ne bih bio ljubomoran da te vidim s drugim,
pusti me da plačem, ja sam uništen i umoran.

Trenje,
to je sve što nam je ostalo od ljubavi."

Pao je u komu.
I kisha je pochela da pljushti.
Nije ga vishe bilo...

~~~~~
Prilichno je loshe...nisam talentovana za pisanje. Nadam se da mi se oprashta :P
~~~~~

usamljenost
anestezija
bol
dusha
iskra
smrt
nedostupna polja
 
Zanimljiva tema.... ;)
Evo i moj mali doprinos... Nemojte se smijati nisam nesto u nadahnutom raspolozenju trenutno.

Uboga rijecica tumara nedostupnim poljima. Dok miluje moja koljena, ogledam se u njenim iskrama i usamljenost poprima lik. Lice od kamena, duse okovane bolom. Osvrcem se okolo, kako sam se nasla u ovom nepoznatom predjelu gdje ziva noga prije mene nikad nije krocila. Smrt me vuce sebi.... Hrabro koraca po vodi kao mali veliki general Napoleon, a ja je pratim u stopu kao vijerna Francuska vojska sto se gubi po prostranstvima Rusije. Konacno anestezija.

kapljica
beskonacnost
volja
vjecnost
ljubav
znak
mrak
voda
 
Ova kapljica me nosi kao voda u vjecnost, ili u beskonacnost.
Moja volja, moja ljubav su znak da cu pobediti ovaj mrak.

-nada,
-zelje,
-krinovi,
-mirisi,
-slika,
-proslost,
-upaljac.


P.S. A ja se uplasila za ovu temu da ne propadne !
 
Zasto vezuju krinove za islam?Da li zbog mirisa, da li krinovi uopste mirisu kao jasmin?Ne znam...Dok palim upaljac i gledam u vatru stvaram sliku davne i slavne proslosti.Proslosti koje se svi secamo.Da li ce se zelje ostavriti?Ni to ne znam, ali znam da jos uvek ima nade.

-vatra
-Olimp
-igre
-trka
-nagost
-venac
-slava
 
Trka za vremenom, trka protiv vremena. Nagost trkaca koji prolaze pored mene predstavlja savrsen balans vatre i pozude ostavljajuci me daleko iza sebe. Olimp taj hram dekadentnosti se smijesi i doziva me nudeci mi slavu svojih mocnih bogova. Tvrdo kamenje posuto po stazi se ne slaze sa mojim stopalima. Posustajem i Olimp zna da odustajem. Venac kiti neku drugu kovrdzavu glavu dok mene uspavljuje zadah tisine. Ipak je sve ovo samo igra zar ne?

-sat
-latica
-plamen
-pismo
-slavuj
-zemlja
-izbor
 
Pismo je zavrsilo u plamenu, latice ruze su se rasule po zemlji, a sat je odbrojavao poslednje minute...Tisinu je jedino remetio slavuj.
Bio je to pogresan izbor...

dno
reči
strah
poraz
sreca
sadrzaj
lagano
 
Citajuci sadrazaj obuzimao ga je strah.Usne su saptale nerazumljive reci(nemacki).Doziveo je poraz i pao na dno.Sreca ga je napustila odavno i nemajuci kud lagano je izasao napolje...

-masa
-euforija
-atmosfera
-zagrevanje
-para
-test
-predavanje
 
Nervoza je polako zagrejavala atmosferu među našim prstima, očima i malim koncentričnim prostorima iznad naših glava. Znam, neko je nešto hteo da kaže. Euforija je narasla do vrha svačijeg nosa. To je bio klasičan test. Sad znam da je ta masa bila u stvari jedna povorka lanaca koja je sve ove godine stvarala blokadu slobodnog toka misli.
Ugušili su se od sopstvenog isparenja. Predala sam prazan papir. Još sam mogla da osetim eho prethodnih predpostavki otkinutih iz kontexta ne povezanih misli.

mrtvilo
trgovac
zakletva
poraz
teret
epruveta
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top