Igra - sastavi priču

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Flaša mi pomaže da ilustrujem onaj post: Kluni i kondom. Hm, lep prizor za svaku ženu, nema šta. Dok sam sama, jedino mrak otkriva moj osmeh.Stolica preko puta mene je prazna a ova noć mi nije teška. Šta je razlog tome, Kluni ili post ? Kiša lije,a ja uz dim pokušavam još jednom da oživim sliku zgodnog sveštenika i kondom. Ma ne, ne trabaju mu tange uopšte.

- bršljan,
- taksi,
- krevet,
- vino,
- očaj,
- nada,
- jutro
 
Kada je taksi prisao samoj kuci, tik do brsljena, u glavi mu je bila jedina misao - krevet. Umoran od svega, jos uvek je osecao ukus vina i iako je bio na samoj ivici ocaja pomislio je na jutro...i..... rodila se nada...
 
Jutro je bilo hladnije nego sto je mislio.Autobus je cekao tek sest minuta, a ucinilo mu se kao vecnost.Duvao je neki ludi vetar, koji mu je terao prasinu u oci i kvario mu prizor-nije mogao opusteno da gleda kako se vetar igra sa neznom plavom kosom devojke koja je stajala pored njega.Put je bio siv, kao i san te iste noci, jedino je jakna bila crna.

-depresija
-cigareta
-istrazivanje
-obnova
-filozofija
-rupa
-secanje
 
Ovo istraživanje grešaka teško mi pada kao depresija. Cigareta dogoreva a rupa u mislima čini sećanje sve težim, i težim.Ova obnova ljubavi je teška filozofija.

- pliš,
- čovek,
- bicikl,
- lutka,
- podne,
- baba,
- reka
 
Podne. Baba je gledala cas u plis na kravetu, cas u lutku...Navirala je reka uspomena...Pomislila je : Moglo je biti i gore !
Misli joj je prekinuo covek koji je nespretno vozio bicikl i pao sa njega...Otisla je da mu pomogne...

smeh
noc
rastanak
jabuka
rec
dah
korak
 
Zar je jedna reč razlog za rastanak ? Jedna reč kao jabuka razdora, uništi sve u mom životu ? Njegov dah više ne osećam na vratu. Hodnik je pust. Ne čuje se ništa više, ni korak njegov prema mom srcu.Ostala je samo ova noć, i ludački smeh napuštene žene.
- tabla,
- pero,
- šnala,
- trava,
- oči,
- radost.
- suza
 
Secam se tih ociju plavih, secam se suza, secam se snale...Secam se kada sam poslednji put pisao naliv perom.Mesec je travanj, bas lepo receno, trava ozivljava.Sve me podseca na nekoga koga sam voleo...Secam se kada je izasla pred tablu...Nema radosti...

-forum
-smeh
-zabava
-noc
-muzika
-tisina
-melanholija
 
Mlada opatica, iskušenica, stajala je ispred vrata kelije. Njeno kucanje niko nije čuo, a glad je već žestoko pritiskala. Kao da je slabije videla, čula. Tiho je otvorila vrata i još tiše ušla u prostoriju. Vodica joj je već curila na usta dok je pogled fiksirao nešto na stolu. Bila je to slanina , najlepša na svetu. Ruka je bila brža od pameti. I to je bio kraj.

-pas,
-muka,
-vernost,
-život,
-problem,
-pamet,
-igra.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top