Milos Vujanic

Pretpostavljam da je i dalje u Braceloni......prosle godine je imao tesku povredu...valjda je slomio nogu i ne igra mislim vec godinu dana.....zbog te povrede nije ni ucestvovao na eurobasketu kod nas.....Zoran Savic kao tim menadzer Barce ga je ipak doveo u svoj tim i ako je to bio veliki rizik s obzirom na ozbiljnost povrede...dal je poceo da igra ne znam...ali umnjam da ce se ikada vise vratiti u onu formu kad je bio jedan o najboljih plejeva Evrope.....
 
Da, njega je na draftu izabrao Finiks.
Kad je otišao u Barsu, pokidao je ligamente noge i pauza je trajala 6-8 meseci i propustio je prvenstvo kod nas.
Kad se oporavio, zaigrao par minuta, obnovio je povredu, što znači još 6-8 meseci, i pitanje da li će ići i u Japan.
 
bas mi je krivo za njega stvarno, on je takav talenat bio... mislim da je zaista mogao da napravi dobru NBA karieru. Do dushe u phoenix-u se nebi bas naigrao pored steve-a nesh-a... ali opet..

Bas bedak :|
 
Miloš Vujanić je primer dobrog igrača i čoveka. Na zemlji je i nije bezobraza i nevaspitan.
Na žalost u reprezentaciji igraju baš takvi kakav Vujanić nije. Zbog toga smo pukli na reprezentativnom planu skroz na skroz. Sve same umišljene zvezde.
Eh, da je više takvih kao Vujanić. :-(
 
frozen1982.:
Jos uvek imamo Mark Jarica i Igora Rakocevica za ultimate fight u svlacionici.

E ovo si lepo rekao majke mi....

FLUID:
Miloš Vujanić je primer dobrog igrača i čoveka. Na zemlji je i nije bezobraza i nevaspitan.
Na žalost u reprezentaciji igraju baš takvi kakav Vujanić nije. Zbog toga smo pukli na reprezentativnom planu skroz na skroz. Sve same umišljene zvezde.
Eh, da je više takvih kao Vujanić.

I ja mislim da su se mnogo uobrazili igrachi, ali mislim isto tako da ovo sto nam se desilo na evropskom prvenstvu, da je pravi shamar za sve igrache, a kad kazem shamar, mislim shamarchina da nam se okrene glava 10 puta, i iz tog razloga ipak mislim da cemo na svetskom prvenstvu daleko bolje i ozbiljnije da odigramo.

Stvarno bi voleo da odigramo dobro na svetskom prvenstvu u kosarci, vise nego u fudbalu da postignemo ne znam ni ja sta... posto za kosarku STVARNO imamo kvalitet, i uvek smo imali, samo da se uozbiljimo, mozemo da pobedimo bilo koju reprezentaciju. (osim USA naravno :D jer ipak igrace u najboljem sastavu jos od 92. kad je jordan igrao)
 
Vujanic je imao istu povredu kao Aleksandrov. Lekari koji lece Aleksandrova su bas pouceni Vujanicevim primerom odlucili da idu polako sa oporavkom. Vujanic se vratio posle manje od 6 meseci i svi su bili zapanjeni posto je za tu povredu optimum skoro godinu dana pauze ( Ronaldo je imao slicne 2 povrede). Ipak na prvoj utakmici je obnovio povredu i sledi mu duga pauza. Lekari su ga presli kao i Ronalda prilikom njegove prve povrede.

Skeptican sam po pitanju njegovog igranja u Japanu. Prvo ne verujem da ce da se oporavi a i da se oporavi pitanje u kakvoj ce formi biti posle tolike pauze. Bez obzira na sve mislim da Savic nije pogresio sto ga je doveo. Ovaj put, ce poucen losim iskustvom, ici polako sa oporavkom i sledece sezone ce opet biti pravi, bice mozda i najbolji pg u Evropi videcete!
 
Ja sam potpuni pesimista po pitanju naseg "uspeha"u Japanu.Prvo-Bodiroge vise nema a i da nekim slucajem igra to vise nije isti covek ko onaj iz Indijanapoisa kad nam je sam doneo titulu u finalu,drugo-Stojakovic je umisljena phicka i sumnjam da ce i ove godine hteti da igra(ima da navlaci do zadnjeg dana a onda da se izgubi) i trece-mi vise nemamo toliki kvalitet ko pre 10-tak godina.....sve kvalitetne mlade igrace osim Krstica je upropastio NBA,plus sto nekim igracima pod hitno treba zabraniti da igraju za nasu reprezentacju jer to igranje shvataju ko placeni odmor(Vladimir Radmanovic).Treba povesti mlade....bar cemo imati kakvo-takvo opravdanje za fijasko a ne ko u zadnje tri godine.....ovako opet necemo dogurati ni do cetvrt finala.Jer ko da igra?
Krstic-Najverovatnije hoce,on je OK decko ali po meni precenjen,nije on dominantan centar od koga moze sve da zavsi sto je i pokazao igrama u rerezentaciji.
Milicic-igrace sve dok ne bude dobio minutazu u NBA i kvalitetan ugovor a onda ce da zapali ko Radman i Pedja,..po meni mnogo bolji igrac od Krstica,ali umisljena budala
Milojevic-Da,ali on je suvise nizak i ne tako dominantan na internacionalnim takmicenjima ko u Jadranskoj ili domacoj ligi
Drobnjak-od onoga sto je ostalo van ove trojice gore,najkvalitetniji centar ali da li ce zeleti da igra...pitanje.
Radmanovic-pichka koju ne treba zvati nikad vise,a sumnjam i da bi se odazvao.On igra sam o za sebe,a nikad nista nije okazao u reprezentazijiKad neko nema normalan pristup,uvek dodje nespreman i samo odmaze,tacnije pomaze protivniku...koji ce nam?
Stojakovic-ne zeli da igra.Tacka.Njega bolje odmah da otpisemo,bio bi jedared red da lepo kaze i zasto(kad jedan Novicki koji je 10 puta bolji igrac igra na svakom takmicenju sramota je sto ovaj mamlaz nece ali to je njegova sramota)
Pavlovic-mozda ce hteti da igra ali i njega zabole za reprezentaciju......nedovrsen igrac s velikim potecijalom
Gurovic-mnogo bi koristio ali je sam rekao da su 99% sanse da vise nece igrati-znaci otpisan.
Vujanic-povredjen,nece se opravti do Japana.
Rakocevic-Trenutno nas najbolji igrac od ovih sto zele.Rekao da ce uvek igrati,ako nije slagao.
Jaric-Umisljena budala koji je poverovao da je NBA "zvezda",posto se mora birati izmedju njega i Igora uvek bih izabrao Igora.
Cabarkapa-totalna smejurija ali ga je Sakota sam spomenuo kao"kandidata".....daj boze da odbije
Scepanovic- nikad nije ni bio nizasta,fala Bogu da je jedina reprezentacija za koju ce on ubuduce moci da igra Crnogorska......
Bodiroga,Rebraca i Tomasevic su se povukli a i u godinama su kad vise ne mogu da budu nosioci igre.
Od prvih 12 koje sam naveo verovatnoca da se odazovu ostaje na:Krstic,Milicic,Pavlovic,Cabarkapa,Milojevic,Rakocevic,Drobnjak-znaci oko pola tima.....tu jos dodaj Avdalovica i Bojana Popovica(posto Jarica i Vjanica najverovatnje obojice biti nece)+ Tripkovic,Perovic(partizanov lobi jer cudo) i jos par madjih igraca iz nase lige(Radivojevic,Misanovic,Vukosavljevic,Dasic,Savanovic,Ilic,........ i to je to.A sa takvim timom nemamo sta da trazimo.
 
frozen1982.:
Ja sam potpuni pesimista po pitanju naseg "uspeha"u Japanu.Prvo-Bodiroge vise nema a i da nekim slucajem igra to vise nije isti covek ko onaj iz Indijanapoisa kad nam je sam doneo titulu u finalu,drugo-Stojakovic je umisljena phicka i sumnjam da ce i ove godine hteti da igra(ima da navlaci do zadnjeg dana a onda da se izgubi) i trece-mi vise nemamo toliki kvalitet ko pre 10-tak godina.....sve kvalitetne mlade igrace osim Krstica je upropastio NBA,plus sto nekim igracima pod hitno treba zabraniti da igraju za nasu reprezentacju jer to igranje shvataju ko placeni odmor(Vladimir Radmanovic).Treba povesti mlade....bar cemo imati kakvo-takvo opravdanje za fijasko a ne ko u zadnje tri godine.....ovako opet necemo dogurati ni do cetvrt finala.Jer ko da igra?
Krstic-Najverovatnije hoce,on je OK decko ali po meni precenjen,nije on dominantan centar od koga moze sve da zavsi sto je i pokazao igrama u rerezentaciji.
Milicic-igrace sve dok ne bude dobio minutazu u NBA i kvalitetan ugovor a onda ce da zapali ko Radman i Pedja,..po meni mnogo bolji igrac od Krstica,ali umisljena budala
Milojevic-Da,ali on je suvise nizak i ne tako dominantan na internacionalnim takmicenjima ko u Jadranskoj ili domacoj ligi
Drobnjak-od onoga sto je ostalo van ove trojice gore,najkvalitetniji centar ali da li ce zeleti da igra...pitanje.
Radmanovic-pichka koju ne treba zvati nikad vise,a sumnjam i da bi se odazvao.On igra sam o za sebe,a nikad nista nije okazao u reprezentazijiKad neko nema normalan pristup,uvek dodje nespreman i samo odmaze,tacnije pomaze protivniku...koji ce nam?
Stojakovic-ne zeli da igra.Tacka.Njega bolje odmah da otpisemo,bio bi jedared red da lepo kaze i zasto(kad jedan Novicki koji je 10 puta bolji igrac igra na svakom takmicenju sramota je sto ovaj mamlaz nece ali to je njegova sramota)
Pavlovic-mozda ce hteti da igra ali i njega zabole za reprezentaciju......nedovrsen igrac s velikim potecijalom
Gurovic-mnogo bi koristio ali je sam rekao da su 99% sanse da vise nece igrati-znaci otpisan.
Vujanic-povredjen,nece se opravti do Japana.
Rakocevic-Trenutno nas najbolji igrac od ovih sto zele.Rekao da ce uvek igrati,ako nije slagao.
Jaric-Umisljena budala koji je poverovao da je NBA "zvezda",posto se mora birati izmedju njega i Igora uvek bih izabrao Igora.
Cabarkapa-totalna smejurija ali ga je Sakota sam spomenuo kao"kandidata".....daj boze da odbije
Scepanovic- nikad nije ni bio nizasta,fala Bogu da je jedina reprezentacija za koju ce on ubuduce moci da igra Crnogorska......
Bodiroga,Rebraca i Tomasevic su se povukli a i u godinama su kad vise ne mogu da budu nosioci igre.
Od prvih 12 koje sam naveo verovatnoca da se odazovu ostaje na:Krstic,Milicic,Pavlovic,Cabarkapa,Milojevic,Rakocevic,Drobnjak-znaci oko pola tima.....tu jos dodaj Avdalovica i Bojana Popovica(posto Jarica i Vjanica najverovatnje obojice biti nece)+ Tripkovic,Perovic(partizanov lobi jer cudo) i jos par madjih igraca iz nase lige(Radivojevic,Misanovic,Vukosavljevic,Dasic,Savanovic,Ilic,........ i to je to.A sa takvim timom nemamo sta da trazimo.


Ja se slazem sa tobom da su takvi imali stav do evropskog prvenstva, i mislim da ce svi DALEKO bolje da odigraju nego na EP kod nas.

Stojakovica razumem donekle, on ima zenu i dete, a i nashi su nefer jer traze preduge pripreme, a oni imaju NBA sezonu, i tu odigraju utakmica koliko nashi domaci kosharkashi odigraju za 2 sezone. pogotovo ako igraju u playoff-u jos... 3 utakmice nedeljno i + sto se putuje po celoj americi non stop, to nije malo, i mislim da tu niko nema razumevanja za njih, i zbog toga treba im mozda malo veci odmor.

Stojakovic mislim da ce se vratiti, sam je rekao da ce da vidi, jer ipak on ima malo dete kuci i zenu, ali rekao je da ce razmisliti da igra ovaj put, radmanovic isto tako rekao je da bi voleo da zaigra, kao i jaric.

Slazem se da su i jaric i radmanovic bili najnakurcheniji igraci do EP, ali mislim da su se spustili na zemlju sad, i da ce daleko ozbiljnije da odigraju.

A startnu postavu mislim da cemo najbolju da imamo posle USA.

Krstic centar

Radmanovic (ili Milicic krilni centar), Stojakovic Krila

Play - Jaric, i bek moze pavlovic da bude, samo sto je on crnogorac, a njih nece ni biti do japana... ali ako budemo zajedno, onda pavlovic.

Pavlovic je jedno vreme za Cleveland bio standardan u startnoj petorci, i dosta je dobro igrao, dok je on bio starter imali su skor od prilike... 15 pobeda 2 porasza, i onda je dosao na njegovo mesto stigao Ronald Murray iz Seattle, i ne krivicom pavlovica ispao je iz tima, i Cleveland je ushao u seriju poraza...

Dakle ZAISTA imamo dobar tim, i iako mi niko ne veruje, mislim da cemo napraviti odlican uspehna SP, mozda cemo cak i odbraniti zlato...
 
Ako se svi odazovu (cak i da ne igra Vujanic) imacemo sasvim dobar tim.

na kecu:

Rakocevic, Jaric, Avdalovic, ako ne mogu Jaric i Rakocevic zajedno onda Popovic umesto Jarica - nema mnogo ekipa sa takvim igracima na poziciji 1

na 2-3:

Stojakovic, Pavlovic, Tripkovic, Scepanovic - ovde smo po meni najtanji narocito ako ne bude igrao Scepanovic jer on iskusan igrac koji moze da udje kad je frka da ubaci neku trojku. Ako on ne ide vodio bi Popovica a Rakocevica prebacio na 2

na 4-5

Krstic, Milicic, Radmanovic, Perovic, i jedan malo iskusniji ( Stanojevic, Drobnjak ko bude u boljoj formi).Ako nece Radmanovic zvao bi Raicevica iz Zvezde - nije los a i zna Sakotin sistem i mnogo je bolji od Cabarkape koji bi jos mogao to da odigra

Sve u svemu ova ekipa nije favorit za zlato ali je respektabilna i ima realne sanse za medalju
 
Колико ја пратим, поред Бодироге, Ребраче и Томашевића прошле године су се опростили Гуровић, Шћепановић и Дробњак. Раичевић као и рецимо Милошевић не може да игра за нас јер је већ играо за Грчку у млађим категоријама.
Остају Јарић, засад повређени Вујанић, Авдаловић и Бојан Поповић на плеју; Ракочевић и Павловић (ако остане) на беку; Стојаковић и Чабаркапа на крилу; Милојевић, Радмановић и Ашкрабић на крилном центру; а на центру Крстић, Миличић и Петар Поповић. Њима прикључити одређен број младих играча који би стасавали уз њих, мало осетили ту атмосферу у репрезентацији, а можда се неко покаже и довољно добар да оде до Јапана. Ту би били рецимо Кољевић (опет под условом да останемо заједно), Трипковић, Александров, Богдановић, Дашић (и он), Лабовић и Перовић.
 
Avdalovic je smeh!!Nikad nije nista pokazao u reprezentaciji i nije kvalitet za reprezentaciju.Jeretin je bolji od njega 2 puta!!!Ako neko treba da igra,onda je to sigurno on jer je stasao u sjajnog igraca u najboljim godinama!!!
Pored njega na kecu bi trebalo da igraju Jaric,Tripkovic,Rakocevic
A sto se centara tice...Krstic,Milicic,Drobnjak
krila Radmanovic,Milojevic,Stojakovic,Miroslav Raichevic
 
xe xe xe...

Moram ovo da napishem.

Danas setam u Kraljevu i sretnem Crnca koji igra za Slogu.

Pitam kako je,odakle je,

kaze iz Kalifornije,

pitam za grad,

kaze Sakramento.

xe xe xe...

Pitam ga kako mu se svidja ovde,

kaze sranje(na srpskom) za Slogu.

Kao bio u Partizanu i Divac ga doveo ovde na ispomoc.

Kaze ostaje 7 dana i vraca se nazad u SAC.

xe xe xe...

A za Kraljevacku halu sportova mislio da je Divceva privatna dvorana za trening.

xe xe xe


:)
 
Vuleta sam mrzeo, bio mi je odvratan igrac ali je sada kada je otisao u Spaniju pokazao da je ipak kvalitet.Covek daje poene, organizuje igru, pegla odbranu i sve to u najjacoj ligi u Evropi. Sto se Jeretina tice (navijacam sam zvezde i idem na svaku u Pioniru) mislim da je jedan debil koji ima talenta ali posto je mentalno poremecen nikad nece biti ozbiljan playmaker. Nikad, ali nikad ga ne bi zvao u reprezentaciju.

Inace Milosevic je igrao za mladu rep. Grcke i ne moze da igra za nas ali Raicevic nije igrao ni za jednu grcku selekciju i ima pravo igranja za nas.
 
Posto vidim da se ovo izokrenulo u pricu o reprezentaciji, da kazem i ja nesto... :)
Ne bi trebalo da se uopste i pomislja ni na jednog igraca iz nase lige osim mozda Milojevica.
Neki od tih igraca su mozda ok za nasu ligu i malo zajebavanja po Evropi ali ovde pricamo o SP...
Imali smo mnogo problema sa ponasanjem nekih igraca ali mislim da je za to vise kriv Obradovic nego oni...
Cini mi se da ce Sakota moci da to dovede u red...
Ako uspe da smiri Radmana i Darka i da nagovori Peju da dodje, mozemo da napravimo solidan rezultat...
Ali realno, ne treba ocekivati titulu, cak ni finale...
Ja se nadam polufinalu, mada ako Peja, Igor, Krstic i Milicic odigraju dobro moze svasta da se desi... :)
Pozdrav.
 
Čitam sve ovo i ne mogu da se otmem utisku kako današnja cela reprezentacija smešno izgleda, ma ko bude igrao u njoj, kada se pomisli na petorku: Đorđević, Danilović, Paspalj, Savić i Divac. Ne znam da li se slažete sa mnom ali eto takav je moj utisak.
 
Kao prvo kad se prica o Milojevicu i Tripkovicu to nema veze sa "Partizanovim lobijem" koga su naravno u svojoj masto konstruisali cigani i njima slicni....Milojevic je godinama dominantan igrac na nasim prostorima, ali i MVP EVROLIGE tako da o njegovim kvalitetima ne treba da govore oni se ne razumeju...a Uros Tripkovic ce postici u karijeri mnogo vise od Raicevica, Gurovica, Radivojevica, je iz prostog razloga ima 18 godina, strahovito napreduje iz meca u mec i bice prvi suter u Evrpi za koju godinu samo ako bude pametan!

Sto se tice teme Vujke ce poceti sa laganim treninzima tek u oktobru ili novembru, a prvu formu moze postici oko nove godine i ne sumnjam da ce biti jos bolji nego ranije jer ce posle povreda izaci jos jaci na psihickom planu!

A sto se tice tima, pa Sakota je odlican trener, ali pitanje je kakvi su kosarkasi, kakvi su to ljudi, da li ce im biti vazno da li je neko za Evropu dobar a za NBA nema kvalitet (Rakocevic) ili kao Jaric koji moze da igra u NBA ali samo kao epizodista, pa da se procenjuje ko je bolji, a najbolje procene pesnice ili broj privedenih riba...e ako toga ne bude, ako Sakota to izbaci onda dolazi na red neki rezultat!

A sastav: Rakocevic,Avdalovic i Popovic na pleju

Tripkovic,Dusko Savanovic,mladji Sakota (ako moze za nas) i Labovic kao bekovi

Kao 4-ke Milojevic i Milicic ako mu neko lupi samar i spust ga na zemlju jer ima jako mekanu ruku pa moze posluziti kao ta 4

I najveci problemi na centru gde bi bio siguran Krstic, a ostali izmedju (Askrabica, Petra Popovica, Dragojlovica, pa mozda pruziti sansu potpuno nezasluzeno zaboravljenom a sjajnom igracu Jovi Stanojevicu)
 
-Dusko Savanovic igra cetvorku, ne beka.
-Labovic igra cetvorku ili peticu, mozda si mislio na Teodosica mada ni on nije dvojka nego kec,.
-Sakota ne moze da igra za nas, jer je vec igrao za grke.

Iz tvog posta se vidi da citas sportsku stampu ali da ne gledas utakmice. Mislim Labovic i Savanovic na bekovima, dobra zamisao, sigurno bi bolje odigrali od Stojakovica i Pavlovica na primer...hhehehe koja komedija...
 
....i Tripkovic ima 20 godina a ne 18...(1986.godiste).....ako on postane polu dobar igrac ko Scepanovic(a o njemu imam nikakvo misljenje)....ja cu ***** da pojedem.On bre ne moze trojku ni kad je sam da pogodi......
 
Da ok za Tripkovica moja greska on je rodjen u novembru 1986! A ko je to kod nas veci talenat od Tripkovica? Dusko Savanovic moze uspesno da igra na 2-3 pozicije, kao i Labovic, a koko su na 2. i 3. najtanji Sakota bi ih mogao uklopiti tu! Kao drugo oni dole ce se ocepiti tako da PAvlovic nece ni igrati za nih vec za njih, a Stojakovic, naravno nece igrati, jer je on verovatno veca zvezda od Gasola, Novickog, Djinobilija i ostalih malih igraca...
 
Savanovic moze da igra eventualno jos i trojku ali ni priblizno dobro kao cetvorku. U mladjim kategorijama je igrao na vise pozicija ali jedno je juniorska ili kadetska liga a sasvim, sasvim drugo svetsko prvenstvo. Inace sve da moze da igra od keca do petice jos uvek nije dovoljno dobar za reprezentaciju mada je perspektivan i za koju godinu mozda i dostigne taj nivo.
Labovic nemoze da igra nista drugo sem 4 i 5 to garantujem !
 

Back
Top