ВОЈНА АКАДЕМИЈА

Ivanjičanin

Početnik
Poruka
16
Да ли неко може да ми помогне око услова који се траже на полагању пријемног, типа колико је поена из математике потребно, шта се полаже на тесту физичке спремности и који су лимити,мислим колико је нпр. потребно урадити згибова и слично.Ову тему сам већ поставио на "Факултети" али мислим да ми тамо неће помоћи.Хвала унапред!
 
Знам за услове,али мене конкретно занима пријемни,занима ме шта да спремам за пријемни,које области из математике и шта за физичку спремност.У сваком случају,хвала ти брате!
 
Moj savet ti je da odeš do svog Vojnog odseka i da se na licu mesta informišeš.Oni bi trebalo da poseduju nešto slično informatoru u kome su zadaci iz matematike, koji su bili u opticaju na prijemnim ispitima u predhodnim godinama, kao i test iz fizičkog sa celokupnim sistemom bodovanja.
Tako je bar bilo ranije.Pozdrav.
 
Отићи ћу, мада када сам прошли пут био и тражио програм пријемног, рекли су ми да ће се све знати када буде објављен конкурс. Војник, хвала ти и ако имаш искуства са Академијом, ти напиши нешто.
 
Данас сам био у Војном одсеку и дали су ми програм пријемног за 2000-ту годину.Тада се тражило трчање на 2400м, трчање на 60м, згибови и скок у даљ. Зна ли неко да ли је и сад тако, и ајде нек напише неко нешто о Академији, ако може!
 
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa,ukinucju vojsku,pandure,ratove i automobile,oruzhje,kamione,avione,rakete,mushkarce ,satelite,kompjutere...........
sve cju vas unishtiti!!!!!!!!!1hsa hahahahahhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhaahahahhahahhahhahahahhahahaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
 
MODULARNI PRINCIP ORGANIZACIJE
Promene na operativnom nivou organizacije VSCG obuhvatile su ukidanje četiri komande korpusa Kopnene vojske (Beogradskog, Užičkog, Niškog i Prištinskog), od kojih su formirane komande Operativnih i Kopnenih snaga, zatim spajanje komandi Korpusa RV i Korpusa PVO u Komandu Vazduhoplovnih snaga i protivvazduhoplovne odbrane (VS i PVO) i preformiranje Komande Korpusa Ratne mornarice u Komandu Mornarice.
Formirana je, prvi put, Komanda Logistike, a na tom nivou organizacije VSCG nalaze se još Vojna akademija i komande Novosadskog i Podgoričkog korpusa koje će, kako je planirano, do 2007. godine biti rasformirane..

To sam ti ja reko!
 
Cini mi se da je doslo do nesporazuma... Bice rasformirane Komande korpusa , a ne Vojna akademija... Jer da je tako ja bih to verovatno znao... ili bar nacuo... Tacno je da se Vojna akademija trenutno nalazi u procesu transformacije i racionalizacije... U prilog tome govori i cinjenica da se broj potencijalnih studenata drasticno smanjio protekle godine... Sto se nastavnog procesa tice... on je takodje u procesu transformacije, to jest prilagodjavanja Bolonjskoj konvenciji... Neki smerovi ce samim tim biti ukinuti... skolovanje biti ograniceno na 6 odnosno 8 semestara, u zavisnosti od ciljanog naucnog zvanja (isto kao i na ostalim fakultetima), ali nema ni govora o ukidanju Vojne akademije kao institucije... bar ne u sledecih desetak godina...

Tako da... bilo bi lepo kada bi se ljudi koji se ne razumeju u odredjene oblasti, suzdrzali od komentara vezanih upravo za te oblasti... Narocito onih neafirmativnih... Ni ja ne pricam o medicini:):):)
 
Видим да сте се заинтересовали за ову тему. "Галебе" хвала ти за информације, али ме интересује шта се још ,поред трчања на 2 400, полаже на тесту физичке спремности, и не значи ми много кад ми кажеш да се прима 100 људи, а да конкурише цела Војна гимназија.Колико је број оних из ВГ који конкуришу.И да ... шта значи "бићу убијен и неће ме примити кући"? ХВАЛА, И ПОЗДРАВ ЗА СВЕ
 
xpforswodniw:
MODULARNI PRINCIP ORGANIZACIJE
Promene na operativnom nivou organizacije VSCG obuhvatile su ukidanje četiri komande korpusa Kopnene vojske (Beogradskog, Užičkog, Niškog i Prištinskog), od kojih su formirane komande Operativnih i Kopnenih snaga, zatim spajanje komandi Korpusa RV i Korpusa PVO u Komandu Vazduhoplovnih snaga i protivvazduhoplovne odbrane (VS i PVO) i preformiranje Komande Korpusa Ratne mornarice u Komandu Mornarice.
Formirana je, prvi put, Komanda Logistike, a na tom nivou organizacije VSCG nalaze se još Vojna akademija i komande Novosadskog i Podgoričkog korpusa koje će, kako je planirano, do 2007. godine biti rasformirane..

To sam ti ja reko!

Ti to jesi rekao, niko ti to ne spori, forum je zato (otprilike). Mogu ti reci da je izvesnije ukidanje RS nego ukidanje VA VSCG.
Zato idi odmori malo, ...
 
xpforswodniw:
MODULARNI PRINCIP ORGANIZACIJE
Promene na operativnom nivou organizacije VSCG obuhvatile su ukidanje četiri komande korpusa Kopnene vojske (Beogradskog, Užičkog, Niškog i Prištinskog), od kojih su formirane komande Operativnih i Kopnenih snaga, zatim spajanje komandi Korpusa RV i Korpusa PVO u Komandu Vazduhoplovnih snaga i protivvazduhoplovne odbrane (VS i PVO) i preformiranje Komande Korpusa Ratne mornarice u Komandu Mornarice.
Formirana je, prvi put, Komanda Logistike, a na tom nivou organizacije VSCG nalaze se još Vojna akademija i komande Novosadskog i Podgoričkog korpusa koje će, kako je planirano, do 2007. godine biti rasformirane..

To sam ti ja reko!

ma tumaci ti taj tekst malo bolje
VA se nece ukinuti, vec transformisati
 
Ivanjičanin:
Видим да сте се заинтересовали за ову тему. "Галебе" хвала ти за информације, али ме интересује шта се још ,поред трчања на 2 400, полаже на тесту физичке спремности, и не значи ми много кад ми кажеш да се прима 100 људи, а да конкурише цела Војна гимназија.Колико је број оних из ВГ који конкуришу.И да ... шта значи "бићу убијен и неће ме примити кући"? ХВАЛА, И ПОЗДРАВ ЗА СВЕ
ma zeza se covek.zeli da ti kaze da su slovi toliko `rigorozni` u poslednje vreme, da je dovoljno da si zdrav, prosecno sposoban i prosecno pametan da prodjes prijemni.Nista teze nego na ostalim fakultetima, samo je fizicko prisutno.A norme se menjaju skoro svake godine, tako da je tesko da ti neko bas tacno na to odgovori.a zasto ne nabavis broj telefona VAKoV u Beogradu, trazis sekretarijat ili odsek za nastavu, obrazlozis sta ti treba i pitas?
a da, sto se tice VOGI-jevaca, ranije su oni koji su bili vrlo dobri i odlicni, isli bez prijemnog na VA, a sada ce i oni morati da ucestvuju u prijemnom.To prakticno znaci da ces imati oko 100-nak jakih konkurenata vise
 
bie:
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa,ukinucju vojsku,pandure,ratove i automobile,oruzhje,kamione,avione,rakete,mushkarce ,satelite,kompjutere...........
sve cju vas unishtiti!!!!!!!!!1hsa hahahahahhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhaahahahhahahhahhahahahhahahaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Ako nemas sta pametno da kazes , nemoj ni da pises , Unapred hvala !!! 8-)
 
Ивањичанине, шта те уопште интересује на академији? Постојала су четири одсека: КоВ, РВ и ПВО, РМ и ВТА. На ВА КоВ идеш 2 године општег усмерења, а затим ти одреде род и то опет учиш 2 године. Питају и тебе шта желиш за род, али твоје мишљење врло мало утиче на крајњу одлуку. ВТА (данас Одсек логистике) траје 5 година и тамо мораш и да учиш, поготово ако изабереш неку техничку службу. Тежиште је на науци, за разлику од КоВ-а, где се форсира вештина.
Ја сам уписао Војнотехничку академију 1996. године и тада су ствари стајале отприлике овако:
- Није се требало бринути много за физичке провере, током школовања има довољно времена да и од пихтије направе шта год желе. Ми смо скакали у даљину из места, пели се уз конопац, трчали 1600 метара и радили згибове надхватом за упис. Не сећам се доње границе, али није било ништа претешко. Веруј ми, чак и кондиција са часова физичког је сасвим довољна.
- Психо-тестови су елиминисали доста људи. Радићеш их гомилу и веома су детаљни. Задиру у све поре.
- Лекарске прегледе смо имали на ВМА. Изули су нас из ципела. Једно 15-так дана пре прегледа немој дувати нити пити, чак ни газирана пића. То може да повећа билирубин или тако нешто.
- Пошто сам ја конкурисао на ВТА пријемни из матеметике је био солидан. Ипак, на смер копнене војске могли су се уписати и математички дебили.

Надам се да сам ти мало помогао. Како је данас, 10-година после мог уписа, немам појма.
И топла препорука из личног искуства: НЕ УПИСУЈ СЕ НА ВА!
 
Ма не, на дисциплину се човек навикне и на крају почнеш и сам, без икакве принуде, да радиш као су те учили.
А разлога је доста. Ево неких:
-болест коју ћеш покупити у Африци као УН посматрач,
-метак који ћеш добити као окупаторки војник,
-породица која ће ти се распасти због вечитог одсуства од куће,
-стрес који сваки дан имаш на послу,
-трка за каријером, ккоју ако изгубиш нема продужења уговора и за старешине,
-индиферентност друштва према твом позиву,
-скромна плата...
 
Miroslav-BL:
Ма не, на дисциплину се човек навикне и на крају почнеш и сам, без икакве принуде, да радиш као су те учили.
А разлога је доста. Ево неких:
-болест коју ћеш покупити у Африци као УН посматрач,
-метак који ћеш добити као окупаторки војник,
-породица која ће ти се распасти због вечитог одсуства од куће,
-стрес који сваки дан имаш на послу,
-трка за каријером, ккоју ако изгубиш нема продужења уговора и за старешине,
-индиферентност друштва према твом позиву,
-скромна плата...
o da, skoro sve je tacno, a opet, sve mozes sam izbalansirati i da opet bude sve ok i da budes uspesan.Jedino plata......
 

Back
Top