Поштено!

-dreamcatcher-

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
238
У филму уједињене црногорске опозиције активисти ДПС-а убеђују грађанина да гласа за самосталност или да уопште не излази на референдум
ПОДГОРИЦА – Представници блока за очување државне заједнице јуче су новинарима приказали деветоминутни филм као доказ о томе како представници владајуће коалиције купују гласове за независност, односно откупљују личне карте грађана како они не би могли да се изјасне на референдуму.
Симонида Кордић, представник уједињених партија – блока за заједничку државу, рекла је да ће филм проследити и специјалном тужиоцу, Европској унији, Савету Европе, председнику Републичке референдумске комисије, посматрачкој мисији ОЕБС-а и дипломатско-конзуларним представништвима у Црној Гори.

У филму снимљеном 5. марта у 17.30 часова, у кући Машана Бушковића у зетском селу Голубовац, петнаестак километара удаљеном од Подгорице, виде се активисти ДПС-а Иван Ивановић и Ранко Вучинић, као и доскорашњи саветник за безбедност Вукашина Мараша Василије Мијовић, како убеђују домаћина да гласа за независну Црну Гору, или да бар уопште не излази на референдум, а Влада Црне Горе ће му заузврат „решити све проблеме које има”. Ивановић и Вучинић објашњавају домаћину да „треба да промишља својом главом”.
Филм је снимљен скривеном камером, вероватно уз сагласност домаћина. Oвај филм је само један у низу доказа о притисцима и уценама бирача у Црној Гори. Остали ће, како нам је речено, бити дати на увид домаћој и међународној јавности.

Део пријатељског убеђивања у Бушковићевој кући
Бушковић: „У кући Јанка Лукина Вучинића, Миго Стијеповић (овдашњи министар рада и социјалног старања у Влади Црне Горе) ми је све обећао, а од тога ништа”.
Ранко Вучинић: „Ранко Божовић, Мико Раичевић, Иван Ивановић и ја ти гарантујемо главом, да ће бити све урађено и испуњено”.
Домаћин Машан показује рачун за струју, у износу од 1.580 евра, који му Вучинић „галантно” узима из руке и каже: „Ово је завршено”.
Иван Ивановић: „Желимо да гласаш за Црну Гору јавно и гласно, или да не идеш на изборе”

Бушковић: Ја сам за Југославију и ја се од браће не одвајам”. Ивановић: „Слушај, Машане, проблем Зећана се пролонгира 15 година. Ти си честит човек и карактер. Машане, уради нешто, не дао Бог да те неко купи, направи прелом у свом мозгу и да твоје проблеме решимо. Од тебе се тражи да гласаш за Црну Гору, ти и твоја породица. Иза наше речи стоји Влада Црне Горе. Хоћу да си за Црну Гору и да си Црногорац”.

Вучинић: „Машане! Оног момента када будемо имали самосталну Црну Гору, ми ћемо имати тога момента сва права. Наша Зета и фудбалски клуб `Зета` неће више бити ФК који треба да се бори негде да би постао нешто... него ће бити репрезентативан представник у Купу шампиона! У Купу шампиона Европе! Разумеш ли ме, Машане!”
Након ових речи Вучинић ставља у џеп рачун за струју и каже: „Ово ће да плати Влада Црне Горе, 1.580 евра. Јеси ли ме разумео, Машане?”
 
Е узе ми тему из уста!
Баш сам хтео да пренесем вест са насловом "Јадан смешан инцидент"

58483749644239a1fcde46001962443_160x120.jpg
6540738534423b30fd8083919407852_160x120.jpg
 
Da, da mnogo smesna situacija - al' kad bi se zaebavali.... Ovo je samo pokazatelj kako ozbiljno DPS i ostatak mafije pristupa ostvarenju svog cilja. Od kuce do kuce - ne zale para. Kad bi Srbi i Srbija trebali da se organizuju ne znam da li bismo mogli da se organizujemo da zavrnemo jednu sijalicu.
 
nervira me sto se u nasim medijima ovaj film tretira kao nesto od prvorazrednog znacaja...zasto bi nas to uopste interesovalo...to su crnogorski problemi i razmirice,nemam pojma sto rts po ceo dan tupi sa tim filmom...sto se mene tice,ja ne podnosim ni bulatoviceve slobiste,a jos manje milove mafundre...neka resavaju kako znaju i umeju svoje indijanske plemenske razmirice...
 
Pitanje cija je to podmetacina, da li jedne ili druge opcije. Dps je takve stvari radio i ranije, tako da je mozda njihov blam, a mozda i ove druge opcije jedan pokusaj podmetanja. U svakom slucaju smejurija od drzave isto kao i Srbija.

Ne zna se koja je opcija gora po Crnu Goru, u svakom slucaju je C.G Srbija u malom. Ista je politicka klima i drzavna uredjenost - nikakva. Jedino mi je zao tog naroda tamo.
Nije to ni pitanje otcepljenja vise, vec da im nece biti bolje ni ovako bi onako. Nemaju neki dobar izbor kako god da se okrene.
 
Witch-king of Angmar:
Најјаче је оно када су рекли да ће Зета из Голубоваца играти у Лиги шампиона! :lol: :lol: :lol: :lol:


:lol:

Ako je to sistem, trebali su da najme Velibora Džarovskog, najvećeg maga nameštanja, da i ovo odradi, bilo bi manje frke! ;)
 
Ma i mene baš zaboli, nek' se akaju kako god hoće, samo mi je odvratno što Mila i kompaniju predstavljaju kao ozbiljnu "demokratsku" vlast. O ovakvim slučajevima sam slušao od rodbine iz CG, ali nisam mogao da verujem da se to radi na ovako idiotski način.

"Mašane, napravi PRELOM U SVOM MOZGU, a mi ti sve probleme možemo riješiti" :shock: :lol: :lol: :lol:

"Ovo će da plati vlada CG (1.580E)...Ljudi, ovo se reguliše.." :lol: :lol:

"Zeta" u Kupu šampiona Evrope :shock: - je l' to oni ne čuše za Ligu šampiona? :roll:

Dobro neko reče, Džarovskog su trebali dovesti, mada im ni on neće pomoći..

Kako su jadni, uopšte se ne čudim onakvom skandalu na Pesmi Evrovizije.
 
Бл:
Од Босне и Тузија па до Ирана неће бити муслимана


Zeleno, zeleno, zeleno je sve!
Zeleni se od Prištine do Banjaluke
I Zemlja i Mars, i Planete sve,
zeleni se ceo Svemir od naše boje...

INDEX-ovo radio-pozorište, pesma Jugovizije, predstavnik BiH :wink:



Pa eto, za 300 dinara na RTS-u imamo pravo sve da znamo.
Recimo gde šetaju one dve ćurke po Srbijii to u najudarnijem terminu???
I reprize serija su im dobre!

Medjutim ne plaćam TV pretplatu jer mi je provajder TV programa - kablovska.
Nek se dogovore sa njima.
Rado bih izbacio RTS "iz paketa".
Medjutim ,qrve zeznu kasnije račun za struju.
 
serb_pagan:
nervira me sto se u nasim medijima ovaj film tretira kao nesto od prvorazrednog znacaja...zasto bi nas to uopste interesovalo...to su crnogorski problemi i razmirice,nemam pojma sto rts po ceo dan tupi sa tim filmom...sto se mene tice,ja ne podnosim ni bulatoviceve slobiste,a jos manje milove mafundre...neka resavaju kako znaju i umeju svoje indijanske plemenske razmirice...

А јел' те нервира кад они који су ванпарламентарни, на локалним изборима добијају НУЛА, у анкетама их нема ни у траговима (Чанак, БаДиЂ, Чеда, Весна, Наташа) добијају простор на тим истим медијима. А соколе?!

Dlakava_Strvina:

Zeleno, zeleno, zeleno je sve!
Zeleni se od Prištine do Banjaluke
I Zemlja i Mars, i Planete sve,
zeleni se ceo Svemir od naše boje...

INDEX-ovo radio-pozorište, pesma Jugovizije, predstavnik BiH :wink:



Pa eto, za 300 dinara na RTS-u imamo pravo sve da znamo.
Recimo gde šetaju one dve ćurke po Srbijii to u najudarnijem terminu???
I reprize serija su im dobre!

Medjutim ne plaćam TV pretplatu jer mi je provajder TV programa - kablovska.
Nek se dogovore sa njima.
Rado bih izbacio RTS "iz paketa".
Medjutim ,qrve zeznu kasnije račun za struju.

Видим да ти се свидела да босанска пјесмица :)

Оно за ћурке си у праву, само мислим да је Б92 екипа на јавном сервису, гледали бисмо неке друге ћурке (оне три из такође популарне једне теме), које имају много маторије месо, а и много воле брате да стрвинаре, па ископавају разне кости... ваде из хладњача, не дају мртвима да на миру фрикомбинују...
 
Duh Sekire:
А јел' те нервира кад они који су ванпарламентарни, на локалним изборима добијају НУЛА, у анкетама их нема ни у траговима (Чанак, БаДиЂ, Чеда, Весна, Наташа) добијају простор на тим истим медијима. А соколе?!



Видим да ти се свидела да босанска пјесмица :)

Оно за ћурке си у праву, само мислим да је Б92 екипа на јавном сервису, гледали бисмо неке друге ћурке (оне три из такође популарне једне теме), које имају много маторије месо, а и много воле брате да стрвинаре, па ископавају разне кости... ваде из хладњача, не дају мртвима да на миру фрикомбинују...
Mislim da te je ovaj demantovao:

Бл:
Од Босне и Тузија па до Ирана неће бити муслимана

Dakle, svaki minuta na tv, svake curke koja spominje masovne grobnice je opravdan ovim stavom 8)
 

Back
Top