NEMACKA - MUNDIJAL

vlax

Obećava
Poruka
98
Ok, ljudi jedan sam od retkih srecnika koji je na vreme trebovao i dobio karte za svetsko prvenstvo..sad ide pitanje sta dalje?
Molim sve koji idu, da se ukljuce u temu, solo varijanta, preko agencije, sve sto cuju da je ok nije ok, predlozi sugestije, itd.
Evo za sada mojih saznanja, do sada sam video da 2 agencije organizuju ture, jedna je iz Novog Sada, cena je od 825 EUR, za 7 nocenja s doruckom-8 dana, prevoz mini busom, kao i 11 noci-12 dana bez prevoza, cifra nesto manje od 500 evrica, ali to je mislim smestaj u samo 1 gradu, pa dalje kud koji, a druga je iz Bgd, ali nikakve cene nije prilozila
u ponudi pa nju gledam malo neozbiljno.
Ako idete u solo varijanti, prevoz inter railom i ako imate 27 i vise godina (ja za neki dan punim 27, smrc) iznosi oko 250 evra (tu sam uracunao i povratnu kartu Bgd-Bec, posto 1 tarifna zona inter rail ukljucuje nemacku,austriju, svajcarsku i dansku, pa do Beca morate da se snadjete, a najbolje je isto kartu kupiti na zeleznickoj jer imate 50% popusta ako ste vec kupili inter rail). Naravno inter rail vam od austrije omogucava menjanje zeleznica non stop, presedanja itd., sto je super i korisno kad se dokopate Nemacke.
Rezervacije hotela preko neta su dosta rdjav posao, jedini sajt pouzdan koji sam nasao je hotels.de , ali tu su najjeftiniji vec bukirani.
Posto za ovo zivim jos od 1986 i Meksika, vredno sam skupljao pare, i idem sam jer za ovakav dogadjaj mi zaista ne treba neka posebna pratnja, a i meni dragim ljudima je preskupo, ili nisi nasli karte. Ipak, pozivam sve interesente, ljude dobre volje, da se jave, a koji ne idu svojim prevozom kolima, da se ukljuce u diskusiju, ili da se zajedno organizujemo i smanjimo troksove na minimum, pa posle na prvenstvu kud koji...svi na stadion:)
 
FSJ, objavio aranzmane za SP.
Nisam zadovoljan time obzirom da je cena za sve tri utakmice 1650 EUR, avionski prevoz.
Prevoz autobusom nisu ni ponudili, sto bi sigurno spustilo cenu, vec su ponudili samo za one koji bi kupili karte I kategorije (koje kostaju 110 EUR).
Totalno nelogicno i pomalo bezobrazno.
ispada da mi koji smo kupili jeftinije karte moramo ici skuplju opciju avionom, a oni koji bi jeftiniju - autobus opciju moraju da kupe skupe karte (kojih im je ostalo,jer narod nema para za to)????
Dakle decaci iz FSJ, dajte opciju AUTOBUS ZA SVE 3 UTAKMICE, BEZ USLOVLJAVANJA!

Za sad po meni najpovoljnija opcija izgleda ovako:
prevoz busom Bgd - Bec oko 50 EUR povratna
Inter Rail - voz oko 200 EUR za teritoriju Austrije i Nemacke
Smestaj se moze naci 35-40 EUR po noci, dakle za 12 noci, oko 460 EUR
To je negde oko 600 EUR, plus dodajte dzeparac 50 EUR dnevno, ne brojeci prvi i zadnji dan...avantura za oko 1,100 EUR (i to je skupo, ali jbg to je SP - bar cete ustedeti 500 EUR koje bi vam uzeli lopovi iz agencije).
 
Zdravo,

ja imam takođe karte za sve tri utakmice, ali se mislim da li bi možda hteli da mi vrate pare za ovu treću, pošto koliko sam ja mogao da vidim aranžmani koje nude naše agencije za sve tri utakmice su mnogo skupi. Evo šta sam pronašao:

- Top Travel, 12 noćenja, avionom, 1680 EUR;
- još jedna agencija takođe avionom koju sam ranije pronašao, a sad ne mogu, isto nešto jako skupo, preko najmanje 1300 EUR, čini mi se.
- Plavi, Plavi, 10 noćenja, avionom 1685 EUR

Za dve (prve) utakmice:

- Top Travel, 6 noćenja, autobusom, 830 EUR
- Fantast Tourist, 7 noćenja, mini busom, 825 EUR
- Jolly Travel, 7 noćenja, autobusom, 935 EUR
- Top Tours, 5 noćenja (možda i 6), polazak autobusom, povratak avionom, 680 EUR

Za druge dve utakmice:

- Top Tours, 5 noćenja (možda i 6), polazak avionom, povratak autobusom, 640 EUR
- Plavi, Plavi, 7 noćenja, avionom, 1239 EUR
- Plavi, Plavi, 7 noćenja, autobusom, 615 EUR (valjda samo ako nemaš karte i to moraš da kupiš ove od 110 EUR)?

Ima još nekih aranžmana za po jednu utakmicu (Putnik - autobusom), i (www.odeon.co.yu i neke druge agencije - avionom odvezu i vrate te istog dana), što je za mene neprihvatljivo.

Najviše se razmišljam o "- Top Tours, 5 noćenja (možda i 6), polazak autobusom, povratak avionom, 680 EUR". Videću.

Reci mi kako si obezbedio ovaj smeštaj od 45-60 EUR po danu. Je l' si rezervisao preko ovog site-a: hotels.de ili nekog drugog sličnog? Pošto mi nije baš najjasnije kako to funkcioniše. Napiši mi malo više tome ako možeš, način plaćanja i slično.

A takođe, ako ideš u sopstvenoj režiji, što se tiče dobijanja vize, da li treba da dobiješ neke garantne papire od hotela (ili već gde nameravaš da odsedneš) ili je dovoljna samo adresa? Ili je možda potreban vaučer da se platio svoj boravka?

Ako bih ja išao bez agencije, išao bih prvo autobusom do tamo (ima ih puno što prevoze Gastarbeiter-e), a za tamo (Lepzig-Gelsenkirchen-München) ne znam koliko bi me koštale pojedinačne želizničke karte.

Pozdrav
 
Hvala svima koji su me kontaktirali na private u vezi mundjala.
Meni i mojoj saputnici je ostalo jos da izvrsimo viziranje u Nemackoj ambasadi.
Da le je neko vec vadio vizu i kakva su iskustva?
Hvala unapred na odgovoru.
 
E, samo da zaokruzim celinu teme.
Dobili smo ja i devojka danas vizu, stavise ona je dobila i ako nije imala karte za utakmicu,( a student je - ja sam zaposlen) , stvarno je bilo sve ok.
Ako vam treba bilo kakva pomoc oko prevoza, smestaja itd. slobodno me kontaktirajte posto sam sve nasao veoma povoljno. Rad sam da pomognem.
 
E, cisto da ti razbijem iluzije...
Fifa ne dozvoljava da se karte dele preko nagradnih igara,
dakle jedino sto mogu da ti daju Lav, Jelenko i ostali su put u Nemacku i zeljeni grad (i to ako dobijes vizu), kartu za utakmicu ne.
Ako mi ne verujes nazovi i proveri...Uostalom nisi bas toliki "baksuz" da dobijes
 

Back
Top