agresivnost u skolama

cvukut:
Stalmo se pominje vršnjačko nasilje po školama, ali niko ne spominje i ne sankcioniše ono perfidno, prikriveno i podlo emotivno nasilje koje sprovode pojedini profesori! Oni ne zastrašuju samo decu već i njihove roditelje. Joca Ubica, prof. matematike iz Šeste gimnazije je poznat čak i Ministarstvu i kao da mu niko ništa ne može. Fizičarka, mislim da se zove Nevenka Krstajić ili nešto sl. iz Prve, zagorčava život učenicima već godinama i... ništa. Direktor moli roditelje da je ne prijave.
Pa, da sam na mestu tih roditelja, prvo bih je prijavila, a onda bih je sačekala u mraku sa govnjivom motkom. Naša deca su samo naša i ako ih mi ne zaštitimo društvo to sigurno neće uraditi.
Još se i sada sećam svog profesora iz Filološke, Vlajkovića, koji mi je zagorčao dve godine života. Nedavno sam ga videla, matora crkotina je još uvek živa!


nevenka jos smara u prvoj?!?! :-D
ne mogu da verujem! htela je u IV godini da me obori na avgust, a ja drustveni smer, bolelo me uvo za fiziku...
samo, ona decake ne dira, cini mi se...
 
eee ako ćemo tako...u četvratoj,kada je bilo još usmereno,šelić iz matematike obori 20 učenika iz dizajnerskog odeljena na avgust, jun ukinut te godine!
niko nije upisao dizajnersku za koju se spremao celu godinu!!!
čovek imao 1 čas nedeljno sa dizajnerima, ali nam je zagorčao život!!!
kada dođe na čas, napiše naslov lekcije na tabli, zabaci noge na sto i čita novine!!!
a na pismenim delio kečeve i tačnim zadatcima, i niko ništa!!!! kome god se žališ, svi su slegali ramenima,osim neke fizičarke,ali dzaba ona sam anije mogla ništa!!
 
setjam se da je bila uzhasna situacija kad sam ishla u osnownu shkolu - zlostawljanja i maltretiranja medju decom gde god se okrenesh, shto fizichkog, shto psihichkog... a nikome nismo smeli da se pozhalimo jer nismo znali shta da kazhemo... onako zbunjeni, bukwalno ostawljeni na milost i nemilost onim kretenima. wremenom smo nauchili i kako da uzwratjamo, ali to je odwelo samo josh dublje u problem. moje odeljenje je bilo najgore, uchenici iz drugih odeljenja su se plashili da udju za wreme odmora, kad nastawnik nije tu. skontala sam da to nije normalno i da je trebalo da se suprotstawimo tek kad sam krenula u srednju, u kojoj toga uopshte nema - makar nije bilo u mojoj blizini swe owe 4 godine
ne znam tachno kakwa je danas situacija, ali sam chula i mnogo gore priche i o mladjoj deci
 
nactu:
Kako se Vi borite sa rastucom agresijom u skolama?
U skoli moje dece situacija je katastrofalna!Svaki dan kao da saljem decu u ring!Profesori su nemocni ,a direktor samo sleze ramenima i odmahuje glavom.Policija ne reaguje ni posle tezih povreda.
Da li ste i Vi imali slicna iskustva i kako ih resavate i da li uopste uspevate u tome?Pozdrav....

Deca treba da se pobune i likvidiraju svoje tlačitelje. Onda te škole treba spaliti, urušiti do temelja, preorati brazdu i baciti kletvu.
 
Sećam se da je u osnovnoj profesor fizike prvo upozorio jednog dečaka iz odeljenja da se ošiša do sledećeg časa, jer duža kosa nije za dečaka :!: , a kako ovaj to nije uradio, prozvao ga je na času da ustane i pred celim odeljenjem mu lupio šamar :evil: kreten :-x Ne treba ni da spominjem da niko nije ništa preduzeo, taj čovek je i dalje "ugledan" profesor :mad:
 
hellen mislim da kad se spomenu profesori u losem kontekstvu ti pretsanes da razmisljas razumno i previse si subjektivna
ja verujem da si ti savesna ali dobar deo tvojih kolega nije,i ne mozes ztvarati oci pred tim
nastavnik jeste odgovoran za bezbednost deteta dok je ono u skoli
 
[/QUOTE]hellen mislim da kad se spomenu profesori u losem kontekstvu ti pretsanes da razmisljas razumno i previse si subjektivna
ja verujem da si ti savesna ali dobar deo tvojih kolega nije,i ne mozes ztvarati oci pred tim
nastavnik jeste odgovoran za bezbednost deteta dok je ono u skoli
Да, али она је говорила о деци која се бију на улици...

У школи јесте наставник одговоран.



Иначе, немој да мислиш да не знам и не видим каквих идиота има у мојој струци! (Али, ни више ни мање него у другим професијама!)

Моја разредна у основној је била право ђубре од човека, кињила нас је, малтретирала, исмејавала нас, кажњавала за сваку ситницу....била је ЛОШ ЧОВЕК и као таква лош педагог!

У средњој, само зато што сам се насмејала на часу (ја иначе тиха и повучена), професор се цео час иживљавао вређајући ме, наредио ми је да од тог часа па до краја године морам да СТОЈИМ на његовим часовима! И рекао је да ће код мог имена ставити знак, да се сети кад буде закључивао оцене да ми да четворку!

Стајала сам тако пар месеци, али на крају ми је Наставничко веће ипак закључило 5 против његове воље (имала сам све петице)....



Их, кад бих кренула да набрајам све идиоте који су ми предавали....

Али исто тако, било је много дивних људи који су ме научили ствари о животу, који су ми били узор, и који су, између осталог, заслужни што сам изабрала баш ову професију!
 
pa o tim divnim ljudima mi pisemo s ljubavlju:p
ja sam jako zahvalna svojoj nastavnici srpskog sto ne pravim greske u pravopisu(sto se ovde ne moze videti:lol: )ili profesoru istorije sto kapiram desavnja u sadasnjosti na osnovu proslosti
ali nastavnica fizike zbog koje sam dosla u srednju kao neznalica najgora i polagala fiziku i i dalje ne znam osnovne stvari je bre kreten neznalica jos gora,ili jos nekoliko takvih primera,ima ih
i jeste ima svuda kretena i novinara,i moderatora itd...
e sto je lepo kad se sukobe dve pametne zene kao ti i ja :lol: pa se raspravljaju a niko ne psuje
 
Možda ne bi bilo loše da đaci dokumentuju loše ponašanje nastavnika. Danas veliki proj dece ima mobilne telefone sa mogućnošću tonskog i video zapisa, pa mogu to lepo da iskoriste!!!!!!!!!!
Priče o nastavničkom zlostavljanju u 21. veku podsćaju me na maltretiranja koja su deca doživljavala po samostanima i sirotištima, a nisu imala nikakvu mogućnost zaštite. Pa valjda je to inkvizitorsko vreme prošlo i bar imamo svest o tome da možemo i moramo da se odupremo siledžijama koji se kriju iza profesorske katedre!
 
Ја мислим да јесте....додуше и данас има лоших људи у зборницама и лоших педагога...али ако би наставник, не дај Боже, опсовао ученика могао би да лети из школе....(да не кажем тек за физичку казну!)

За обрнут случај не постоје казнене мере, бар што се основне школе тиче. Не постоји могућност да се удаљи из школе ученик који се насилнички понаша према другој деци или према наставницима! Једноставно, такав је закон и ту ништа не може ни полиција, ни центар за социјални рад...ни Наставничко веће...док год не напуни 15 година он има право да похађа наставу...а укори су једина расположива казна! (Једина могућност је да буде пребачен у другу школу, али то само ако се родитељ сложи!!!)
 
Pre par godina sam isla u posetu u bolnicu mom rodjaku u Zvecanskoj, i na putu od stanice do bolnice iduci polako posto je bio led, nekako zapocnem pricu sa zenom koja takodje isla u bolnicu u posetu sinu. Njen sin, mislim da je 2-3 razred OS je u WCu u skoli bio napadnut od decaka iz starijeg razreda koji je hteo verovatno samo da ga zaplasi i nozem mu je isekao jaknu. Posledica - dete je od stesa dobilo dijabetes.
Sta covek da radi i kako da vaspitava decu da bi mogla da se nose sa okolinom koja je agresivna?
 
Да их упишу на атлетику..да могу да збришу кад је густо!
(Шалим се, мада има нечег и у томе!)

Не знам. Ја сам деци купила књигу ''Конфликти и шта са њима'' Креативног центра, па је читамо заједно и разговарамо о њој. Може се доста научити о томе како се поставити у конфликту.

Оно што их саветујем је да никада прве не нападају некога, а кад су нападнуте да процене да ли се супротставити или бежати.
Уколико је нападач равноправан (неко дете сличне физичке снаге), нека се бране како знају и умеју!
А уколико је неко јачи, са ким не би имале шансе, нека збришу што пре!

Не знам како другачије.
 
cvukut:
Možda ne bi bilo loše da đaci dokumentuju loše ponašanje nastavnika. Danas veliki proj dece ima mobilne telefone sa mogućnošću tonskog i video zapisa, pa mogu to lepo da iskoriste!!!!!!!!!!
Priče o nastavničkom zlostavljanju u 21. veku podsćaju me na maltretiranja koja su deca doživljavala po samostanima i sirotištima, a nisu imala nikakvu mogućnost zaštite. Pa valjda je to inkvizitorsko vreme prošlo i bar imamo svest o tome da možemo i moramo da se odupremo siledžijama koji se kriju iza profesorske katedre!

Nije to bas tako lako snimiti, ne moze se stalno drzati ukljucena kamera na mobilnom, nije to bas neprimetno (a i memorija :( ).
Nas prof. informatike snima casove kod nekih odeljenja da bi imao dokaze protiv njih ako nesto urade :lol: Malo bzvz, jer mi to ne smemo :| :|
 
mi smo imali trip da snimamo jedan chas zato shto profesor newidjno psuje :D
psuje da ne powrujesh, gori je od nas
i stalno nam puni glawe nekim njegowim teorijama... tako da smo jedno wreme namerawali da snimimo chas i da pustimo kaseticu direktoru [da snimimo makar diktafonom], ali bilo je teshko izwodljiwo i nismo se snashli za diktafon, a niko nije hteo da rizikuje za swoju kamericu, tako da... od toga nishta
a sad na kraju shkole taj profesor ispade naj fer od swih! chudnog li chuda...
 
nactu:
Kako se Vi borite sa rastucom agresijom u skolama?
U skoli moje dece situacija je katastrofalna!Svaki dan kao da saljem decu u ring!Profesori su nemocni ,a direktor samo sleze ramenima i odmahuje glavom.Policija ne reaguje ni posle tezih povreda.
Da li ste i Vi imali slicna iskustva i kako ih resavate i da li uopste uspevate u tome?Pozdrav....
Upisi dete na karate ili dzudo sa 7 godina.
Leto pre polaska u shkolu kewa me je odvela na karate.Posle prvog treninga mi je rekla 'dakle ovo sto ucis ocu da koristish samo da se branish,nikako nemoj nikoga da napadash!'
I nisam imao vetjih problema u shkoli.Kada jednom pokazhesh zube teshko tje te posle dirati...mislim da sam celu osnovnu progurao sa maximum 10 tucha...Dobro,ono malo kad prorade hormoni u 6-7 tad moraju deca da se tuku,jednostavno se postavlja pitanje polozhaja u drushtvu,a oni,onako nedorasli,nemaju drugi nachin da to obave osim tuchom...Maloj deci ne preporuchujem aikido...majstor sam i u karateu i u aikidou pa znam...da bi se primenio aikido potrebna je odredjena veshtina i isqstvo u borilachkim veshtinama...
 
cvukut:
Stalmo se pominje vršnjačko nasilje po školama, ali niko ne spominje i ne sankcioniše ono perfidno, prikriveno i podlo emotivno nasilje koje sprovode pojedini profesori! Oni ne zastrašuju samo decu već i njihove roditelje. Joca Ubica, prof. matematike iz Šeste gimnazije je poznat čak i Ministarstvu i kao da mu niko ništa ne može. Fizičarka, mislim da se zove Nevenka Krstajić ili nešto sl. iz Prve, zagorčava život učenicima već godinama i... ništa. Direktor moli roditelje da je ne prijave.
Pa, da sam na mestu tih roditelja, prvo bih je prijavila, a onda bih je sačekala u mraku sa govnjivom motkom. Naša deca su samo naša i ako ih mi ne zaštitimo društvo to sigurno neće uraditi.
Još se i sada sećam svog profesora iz Filološke, Vlajkovića, koji mi je zagorčao dve godine života. Nedavno sam ga videla, matora crkotina je još uvek živa!
Taj krelatz josh mrda?Mislio sam da tje zauvek ostati zalepljen za onu zhvaku koju sam mu stavio na stolitzu...
 

Back
Top