prehrambena tehnologija

  • Začetnik teme Telefoncica
  • Datum pokretanja
T

Telefoncica

Gost
Za ljubitelje hemije,ovo je odlican poziv.Hemija je osnova,ali nije jedina,ima jos druih predmeta koji su takodje jako zanimljivi.Peporucujem je od srca,a i mogucnosti za posao su dobre.Razmislite!
 
Moja sestra je zavrsila ovaj fax pre 9 godina,nije lak kao sto nije ni jedan fakultet,naravno hemija je glavna,znam da je pravila coca-colu u laboratoriji na fakultetu i svasta nesto,zanimljiv je fax,radila je u drzavnoj pekari kao tehnolog,kontolisala kvalitet bla bla,tako nesto,kasnije se zaposlila u jednoj fabrici slatkisa mmmmm,smisljala je nove recepte za poboljsanje ukusa,takodje kontrolisala kvalitet,miris,ukus....a sada vec 3 godine ne moze da pronadje posao u struci...pa ko voli nek izvoli
 
Vecina njih sa ovim faxom ide u Nemacku na usavrsavanje.. :) I ja sam cula da je ovaj fax zanimljiv. Ja sam zavrsila Hemijsku, prehrambeni smer, i vecina iz moje skole ide na poljoprivredni. Nekom odgovara, nekom ne, sto je sasvim normalno. :)
 
hoce li mi neko reci kakav je engleski jezik kao ispit? njega se najvise plasim kao buduci student prehrambene tehnologije?????!!!!!!!

Ako ne znas solidno engleski,izaberi neki drugi jezik,npr.ruski ili francuski,skroz su opusteni,7,8 moze lako da se dobije.A iz engleskog prvo imas seminarski usmeno da branis,da naucis na engleskom ceo seminarski rad,onda usmeni ispit,izvuces jednu od 30 mogucih tema i pricas sa profesorkom o tome i na kraju pismeni deo ispita,gde je samo gramatika.I onda se zbrajaju poeni i formira se ocena.Dosta ljudi se prebaci na neki drugi jezik,i ako ga nisu ucili.
 
znam da citam i gramatiku, al prevodjenje mi je 0. samo mi reci je li velika knjiga i jel ima mnogo da se uci, posto je to izborni predmet??????


Mislim da ti engleski moze dosta koristiti u buducnosti, pogotovu ako planiras da ides na prakse u inostranstvo ili na usavrsavanje, e sad hoce ti oduzeti dosta vremena, ali mislim da se isplati uloziti, e sad da li na faxu to je pitanje ;) Sto se tice ostalih jezika, ja sam slusala francuski, ali po starom, ali polagala kod novog profe i ispit i kolokvijum nije problem. Moje kolege su ruski solidno lako zavrsavali i dobijali solidne ocene.
 

Back
Top