Vaterpolo klub PARTIZAN - EVROPSKO IME
Prikazujem rezultate 1 do 14 od 14

Tema: Vaterpolo klub PARTIZAN - EVROPSKO IME

Poznat FLUID (avatar)
    Učlanjen
    20.09.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    124

Podrazumevano Vaterpolo klub PARTIZAN - EVROPSKO IME

Šta mislite kakve su šanse Vaterpolo kluba Partizan da se domogne polufinala, a možda i finala Lige Šampiona?
    U četvrtfinalnoj utakmici Partizan je pobedio dubrovački Jug sa 9:7.
    Strelci za Partizan su bili Filip Filipović i Matej Nastran po 3 gola, Marko Ćuk 2 gola i Marko Avramović 1 gol.
    Revanš je 19. aprila u Dubrovniku.

Skor Partizanovih Evropskih titula je ovakav:
    # 6 puta Prvak Starog kontinenta,
    # 1 put Super šampion Evrope,
    # 1 put pobednik Kupa pobednika Kupova Evrope, i
    # 1 put pobednik Mediteranskog Kupa,
    # 1 put pobednik LEN Kupa (1998. godine, jedina evropska titula koja je falila u vitrinama Vaterpolo kluba Partizan)

Lično verujem da će Partizan u polufinale. :-D
    ZA DRUGE SE NAVIJA, PARTIZAN SE VOLI!!!

Zainteresovan član
    Učlanjen
    02.08.2005.
    Reputaciona moć
    47

Podrazumevano Re: Vaterpolo klub PARTIZAN - EVROPSKO IME

Partizan je fantastichna ekipa puna mladih igracha koji zele da se dokazu. Iako generalno nisu preterano iskusni, vrlo su uigrani i verujem da ce uspeshno proci Jug. U igri mi se ne svidja napad u situaciji igracha vishe, jer je bilo par nerezonskih shuteva na sinocnoj utakmici, tako da bi trebali, po mom mishljenju, da malo poboljshaju to. Takodje, zavrshnica im je bila malo loshija, tu smo mogli da ih pokopamo sa 4 razlike, ali Boze moj...
    Jug, sa druge strane, ima 5 reprezentativaca Hrvatske i 2 bivsha reprezentativca, tako da to moze biti veliki faktor za revansh. A, chinjenica da su pre 3 godine bili prvaci Evrope, ne verujem da ce hteti tek tako da puste Partizan u Final 4. Pogotovo shto se igra kod njih. Iako iskusni, nisu mi delovali preterano ubedljivo, pogotovo u fazi odbrane, kada su primili 2-3 gola iz maltene izgubljenog napada.
    Ne znam, bice gusto, ali naravno, navijam da prodju dalje. Krivo mi je shto je Primorac izgubio na domacem terenu od Posilipa, bilo bi lepo da pokazemo svoju vaterpolo superioronost na finalnom turniru. Valjda cemo imati bar jednog predstavnika!
    I zene prde...

Ističe se Terror Techa (avatar)
    Učlanjen
    02.04.2005.
    ..get out of my way son, you're using my oxygen!
    Reputaciona moć
    69

Bas sam hteo da otvorim ovu temu...
    Al dobro, bitno je da Partizan dere!!!!

SAMO NAPRED PARTIZAN!!!!!!!!
    Seize the day!!!

Poznat FLUID (avatar)
    Učlanjen
    20.09.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    124

Citat Original postavio DragonFly
    ...U igri mi se ne svidja napad u situaciji igracha vishe, jer je bilo par nerezonskih shuteva na sinocnoj utakmici, tako da bi trebali, po mom mishljenju, da malo poboljshaju to. Takodje, zavrshnica im je bila malo loshija, tu smo mogli da ih pokopamo sa 4 razlike, ali Boze moj...
    Tačno tako. Videlo se da malo škripi kad imamo igrača više. Niko se ne usuđuje da šutira i kad je prilika za to. Čudi me da Dača Ikodinović ne preuzima na sebe jer je pokazao da ume da iskoristi i najmanji mogući prostor, a i iskusan je.
    Mogla je i veća razlika u našu korist, ali dobro je. Biće valjda dovoljno za prolazak.

Iskusan GRIZZLY (avatar)
    Učlanjen
    05.02.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    133

Exclamation Re: Vaterpolo klub PARTIZAN - EVROPSKO IME

Citat Original postavio DragonFly
    Ne znam, bice gusto, ali naravno, navijam da prodju dalje. Krivo mi je shto je Primorac izgubio na domacem terenu od Posilipa, bilo bi lepo da pokazemo svoju vaterpolo superioronost na finalnom turniru. Valjda cemo imati bar jednog predstavnika!
    nije u pitanju Primorac vec Jadran mada je i Primorac dobra ekipa a Posilipo je znatno jaca ekipa od Juga i prvi su pretendenti za osvajanje tako da nije iznenadjenje sto je Jadran izgubio na Skveru ali postoje uvijek sanse .......

Primećen član vlada_susa (avatar)
    Učlanjen
    14.03.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    50

Ma idemo dalje, dobijamo i u Dubrovniku, a posle cemo verovatno protiv 3 Italijanska tima na Final-four-u, ujedno i 3 najjaca u Evropi pa neka nam Bog pomogne, a sto se tice Ikodinovica pa nista nije mogao udvajali su ga sto je je dobro iskoristio Slovenac Nastran koji ih je napunio jer je cesto ostajao sam kad su udvajali Dacu!

Početnik Ddjuro (avatar)
    Učlanjen
    02.04.2006.
    Reputaciona moć
    0

E sportski se nadat uspjehu ali ruku na srce ovo vam je maximum sto u ovom trenutku mozete pruzit. Zasluzena pobjeda u Beogradu jer smo se usrali a ne znam od cega. U Gruzu ce bit pakleno i siguran sam da ce vasi igraci pokleknut pod atmosferom koja u vaterpolu moze bit jedino u nas napravljena. Ne zaboravite da je tu pao i Becej koji je onda bio objektivno puno jaca ekipa nego vi sad. Tad je na bazenu bilo 5500-6000 gledatelja, navijanje, bakljada, atmosfera za pamcenje a onaj gol Fatovica Sostaru 2 sekunde prije kraja za antologiju. Ova utakmica se igra na obnovljenom bazenu (jedan od najljepsih u Europi) i ne moze bit vise od 2500 gledatelja ali garantiram da ce ih toliko bit.
    A onda poslije vas dolazi final four u nas a tu objektivno kraj talijana tesko se moze sto trazit. Eventualno jedna utakmica iznenadjenja pa u finalu kome opanci kome obojci...

Poznat FLUID (avatar)
    Učlanjen
    20.09.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    124

@Ddjuro
    Imali ste mnogo sreće u Beogradu. Umesto da bude 4 razlike na kraju samo 2. Partizan nije iskoristio igrače više kada se lomilo tako da je data šansa Jugu da sa podjednakim šansama računa na final four. Ali verujem da će Partizan izdržati taj pritisak u Dubrovniku. Ne znam ko sudi meč, ali mislim da će i to igrati važnu ulogu u prolasku dalje. Biće sigurno pritiska na sudije, a s obzirom da je finale kod vas potrudiće se svojski da Jug uđe u najbolja četiri kluba.
    Pazi Srbija nema more, ali ima vaterpolo. Bila bi možda i bruka da vas izbaci klub iz zemlje koja nema more! Ali sve je moguće. PARTIZAN JE TO!!! :-D
    Poslednji put ažurirao/la FLUID : 03.04.2006. u 01:45

Primećen član vlada_susa (avatar)
    Učlanjen
    14.03.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    50

Ma bre vazno je srce i vazna su muda, ako to nemaju sve pada u vodu, ako imaju napasce ih odmah, ma samo da je bilo makar i 3 razlike, ali dosta je i ovako, bar znamo da nece biti onoga "lako cemo"...

Poznat FLUID (avatar)
    Učlanjen
    20.09.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    124

Vest sa web sajta http://www.sportskevesti.net/

Jug - Partizan 9 : 5! Rezultat koji je odveo hrvatsku ekipu na "final four", a našeg predstavnika izbacio iz ovogodišnje Evrolige. Vaterpolisti Partizana su počeli meč dosta bojažljivo. Prvu četvrtinu su izgubili rezultatom 1 : 0. Mora se istaći i mala pristrasnost dvojice sudija u korist domaćina. Partizan je dobro igrao u odbrani, dok u napadu nije pružio onakvu igru koja ga je krasila tokom cele sezone. Drugi deo meča završio se 3 : 1 u korist domaćina, tako da se na poluvreme otišlo rezultatom 4 : 1.
    U trećoj četvrtini Partizan odigrava najbolji deo ove utakmice i dobija taj deo meča sa 3 : 2. Ipak, u poslednjoj četvrtini Jug uspeva da se "odlepi", što neiskustvom Partizanovih mladih igrača, što srećom koja im je na ovom meču bila naklonjena. Ipak, vaterpolistima Partizana mora se odati priznanje za ovogodišnje takmičenje u Evroligi, jer su čak premašili ambicije kluba postavljene na pošetku sezone u ovom takmičenju. Jug će najverovatnije biti domaćin završnog turnira najbolje četiri evropske ekipe, kada će se rešiti pitanje novog šampiona Evrope.
    Nažalost, u Hrvatskoj je bilo i nemilih scena, pa su tako jutros u sred Dubrovnika pretučeni novinar "Glasa javnosti" Dejan Ignjatović i fotoreporter Peđa Milosavljević.
    Očigledno da je za neku zajedničku ligu između klubova bivše SFRJ, još uvek (mnogo) rano!
    Tačno sam znao da će biti blage naklonosti sudija jer final four je trebalo da se igra u Dubrovniku i igraće se. Ipak, ova mlada ekipa nije izdržala taj pritisak koje nose tako važne utakmice pa još kada se igraju u Hrvatskoj pred fanatičnom publikom.
    Kako su samo falili golovi kod igrača više za Partizan u Beogradu u poslednjoj četvrtini... Opet je bilo u pitanju neiskustvo.
    A za ovaj incident ništa novo. To je u Hrvatskoj kao dobardan.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    02.08.2005.
    Reputaciona moć
    47

Ma kakave crne sudije, bre, Jug ih je prekinuo, ali stvarno!!! Poslednju chetvrtinu se nisam nervirao uophste... Dobili su fer i poshteno. A i Partizan je imao svoje shanse, pa ih nisu iskoristili, a tu prvenstveno mislim na igracha vishe. Napad je bio blaga katastrofa u prvom poluvremenu i to nas je koshtalo. Nisu mogli da doture loptu na 2 metra, Dubrovchani su krenuli odmah agresivno na pochetku i ovi se nisu snashli... Ma, i ovaj rezultat je sjajan, s obzirom da su nashi igrali protiv ekipe koja sachinjava dobar deo Hrvatske reprezentacije. Svaka chast i jednima i drugima!
    I zene prde...

Početnik Ddjuro (avatar)
    Učlanjen
    02.04.2006.
    Reputaciona moć
    0

Kakvi suci, ne serite! vasi igraci su se usrali atmosfere u publici i to je to. Da ste poceli prije igrat neznam kako bi zavrsilo. Jug isto nije blisto ali ovaj put iskustvo je presudilo. Partizan ima jako mladu i perspektivnu momcad i mislim da ce se jos dosta za njih cut ako bude para i odrzali se na okupu.
    Bilo je manjih sranja i izoliranih incidenata ali sve u svemu organizacija je bila jako dobra a to ce najbolje potvrdit vodstvo i delegacija kluba.
    Ako ste mislili da ce te biti docekani limenom glazbom i mazuretkama malo ste se prevarili, ipak su sjecanja jos svjeza sto ne znaci da odobravam ovakve ispade pojedinaca ali uzimajuci u obzir blizu povijest ljudski je razumjeti.

Jos nesto, u klubu imate stvarno jednu sportsku i ljudsku velicinu IGOR MILANOVIC. Na odlasku sportski i iskreno je zazelio Jugu sve najbolje u daljnjem takmicenju ali to je ucinio stvarno od srca i iskreno. Bravo Igore jos jednom si dokazao zasto si bio najbolji svjetski igrac!

Pozdrav iz Grada vaterpola...

Poznat FLUID (avatar)
    Učlanjen
    20.09.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    124

@Ddjuro
    Tako pisalo u vestima što se tiče sudija. Nisam gledao na TV-u jer sam bio sprečen. Valjda neko tamo prati malo stručniji od nas ovde pa zna šta je naklonost sudija.
    To nije uticalo na konačan rezultat po svemu sudeći, ali ono što se očekivalo ostvarilo se. Incidenti. I jednostavno vi od toga ne možete da pobegnete. I uvek će toga biti i kad ne bude bilo sveže.

Pozdrav iz zemlje bez mora, ali sa jakim vaterpolom.

Domaćin nesbridzis (avatar)
    Učlanjen
    04.03.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    83

Vaterpolisti Partizana odlicno igraju

Slične teme

1. Partizan osniva ženski klub
    Autor nesbridzis u forumu Ostali sportovi
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 07.04.2009., 19:36
  2. Vaterpolo - evropsko BG TAS
    Autor M-Joy u forumu Ostali sportovi
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 17.06.2006., 00:12
  3. KOJI JE KLUB USPESNIJI PARTIZAN ILI ZVEZDA?
    Autor Divac u forumu Košarka
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 18.05.2004., 08:41

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •