AMBULANTA
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 46

Tema: AMBULANTA

Elita Prisoner (avatar)
    Učlanjen
    21.01.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    15
    Reputaciona moć
    260

Lightbulb AMBULANTA

Teška muka me je naterala da otvorim ovu temu, i da vas zamolim za pomoć.
    Moj devetogodišnji pas čuvar, zdrav i jak, jesenas je imao veliki problem sa zatvorom.Dva dana smo pokušavali da ga privolimo da popije malo mleka ali umesto toga počeo je da se trese,kao da ima temperaturu i da odbija hranu. Odveli smo ga kod lekara koji mu je ručno očistio debelo crevo puno okruglog kamenja! Sažvakane kosti su ličile na skamenjene lopte.Pomenuo je nešto da postoji opasnost od probijanja creva, dao mu nekoliko inekcija i naravno odrao nas za pare. Moja repata ljubav je živnula odmah.Ne dajem mu pileće kosti i riblje, al sve druge naravno. Medjutim, evo problem se opet pojavio. Očajna sam. Da li postoji neko od vas, forumaša ljubitelja životinja koji ima već neka slična iskustva da mi da neki savet, uputi na neki lek, objasni da li je to problem sa varenjem, zašto mu se to dešava? Inače, potpuno je zdrav.
    Bez obzira na bolest mog repatog, mislim da ne bi bilo loše kada bi na ovakvom jednom mestu razmenjivali iskustva oko lečenja naših ljubimaca, bilo već isprobanim lekovima,proverenim a zapamćenim veterinarskim metodama ili "lekovitim" savetima.
    U nadi da me razumete (ceo dan sam plakala) želim da se nesebično uključimo svi u ovu temu sa ciljem lečenja naših ljubimaca, a ja se na svakom dobronamernom savetu upared zahvaljujem.
    Pozdrav svima

Aktivan član nenadm (avatar)
    Učlanjen
    19.03.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    55

Podrazumevano Re: AMBULANTA

Mogu samo da ti preporučim druga veterinara,koji te neće odrati. On je inače direktor vet.centra Beograd,i vrstan je stručnjak za male životinje.

Primećen član
    Učlanjen
    28.09.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    58

Problem nije ni malo jednostavan,da nebi davao daljinske dijagnoze to treba najpre snimiti rentgenom pa tek onda se upustiti u dalju pricu

Elita Prisoner (avatar)
    Učlanjen
    21.01.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    15
    Reputaciona moć
    260

Citat Original postavio nenadm
    Mogu samo da ti preporučim druga veterinara,koji te neće odrati. On je inače direktor vet.centra Beograd,i vrstan je stručnjak za male životinje.

Da nije slučajno Srećko?

Elita Prisoner (avatar)
    Učlanjen
    21.01.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    15
    Reputaciona moć
    260

Da li vi imate uopšte predstavu zašto se to njemu sad dešava? Da li je problem sa manjkom kiseline pa teže vari kosti, ili čula sam izraz lenja creva? Kuče bilo pravo i zdravo,odjednom problemi, i to kakvi. Za poludeti.
    @ NENADM -ako nije Srecko, mozze.

Domaćin Sanha (avatar)
    Učlanjen
    03.11.2003.
    Reputaciona moć
    0

Pa tvoj pasic ima 9 godina,ja nemam pojma shta bi to moglo da bude,ali ti preporuchujem da najpre uradish rendgen stomaka,creva,...gde zivish?Ako si u Bg-u,vodi ga obavezno na Vetrinarski fakultet,imaju super struchnjake tamo,meni su pomogli sa mojom kujom i 13 kuchica...I nemoj da mu dajesh koske jedno vreme,ma koliko to voleo,daj mu mekanu hranu,u granulama ili pravi neshto kod kuce,...hleb,mleko,supice,salame,sitno seckano meso,...Ali trazi drugog doktora,..

Elita Prisoner (avatar)
    Učlanjen
    21.01.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    15
    Reputaciona moć
    260

Тај мој пасић има око 45.кг. и опасна је зверка! Само нас воли,наравно и ми оне његове оке.
    Јуче није хтео да једе. Попио је данас скоро 2 лит.млека и врло је мало јео. Али, ја се плашим јер не знам да ли треба да му дајем храну кад он не може да се празни? Да не направим још већи проблем? Само да ми преживи ово, видеће коску једино пластичну.
    Када сам раније имала другог пса, била времена боља, па смо га водили код проф.Радише Ружића. Он нам је рекао да пас мора да једе коске због чишћења неке жлезде ! Да ли и ви знате за ово ?
    Позз

Elita Prisoner (avatar)
    Učlanjen
    21.01.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    15
    Reputaciona moć
    260

Citat Original postavio Srdjan_NS
    Problem nije ni malo jednostavan,da nebi davao daljinske dijagnoze to treba najpre snimiti rentgenom pa tek onda se upustiti u dalju pricu

Да ли ти то из искуства кажеш да проблем није ни мало једноставан? :sad:

Domaćin Sanha (avatar)
    Učlanjen
    03.11.2003.
    Reputaciona moć
    0

Ja znam da psi ne smeju da jedu cele kosti,samo zglobove i hrskavice,a delove kostiju izmedju zglobova ne smeju,jer se ti delovi lome uzduzno,a ne mrve se i ne lome se poprechno(pa da pas moze da lepo sazvace),jer ako je pas veliki kao tvoj i moj,oni alavo progutaju pola koske ili delove koske,a ti delovi izmedju zglobova cepaju i kidaju creva,oce da se zaglavi unutra,...To 100% znam,deshavalo se mojim psima,a svi su grdosije(samo ih ja zovem "pasici").Pazi na te delove koski,...Da mu se,ne daj Boze,nije zaglavila neka koska u crevima?

Vodi ga sutra na ultrazvuk,...kao za kuje,...sve se vidi!

Elita Prisoner (avatar)
    Učlanjen
    21.01.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    15
    Reputaciona moć
    260

Ту причу (ал ме зеза комп) за кости знам, ал то кажу важи само за пилеће. Као оне су крте. Куповала сам ја њему свињска ребра,она огуљена, смлати он килограм тога док си рекао кекс! Шта је сад опет одједном, то ме плаши. Проверићу сутра, тј.данас на Ветеринарском пошто је ултразвук, мислим ...хм, живи се од пара..Ал и даље остаје проблем зашто му се то одједном догађа. Па,није ваљда толико матор?

Domaćin Sanha (avatar)
    Učlanjen
    03.11.2003.
    Reputaciona moć
    0

Moguce da slabije vare creva ili mozda neku odredjenu hranu ne bi smeo vishe da jede,pitaj tamo da mu sve ispregledaju,super su oni ljudi,pitaj ih(ako nemash kintu odmah da im ostavish) da donesesh za koji dan,meni su uchinili,dolazila sam svaki dan tamo sa 14 pasica(dobermancica),uchinice i tebi,ne ustruchavaj se da ih zamolish

Obavezno nam javi sutra kako je proshlo na Vetrinarskom,shta mu je,sve,sve,sve,...bash me sad brine kako mu je i oce li mu biti bolje,...

Iskusan Mackic (avatar)
    Učlanjen
    11.12.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    99

Navescu primer jedne kuce od moje drugarice-pas sada ima 6 godina i prva blokada creva mu se desila pre godinu dana,zbog kostiju.Morali su da mu otvaraju stomak i rucno da "poguraju" crevca.Do tada je jeo sve kosti najnormalnije i nije mu nista bilo. Posle toga nije proslo ni pola godine,keric je (ne znam kako) progutao manji kamen, koji mu se takodje zaglavio u crevima.Onda su morali opet da mu otvaraju stomak i ovog puta su mu sekli creva da bi izvadili taj kamen.E sad posledica svega toga je sto on vise na kosti ne sme ni da pomisli,a kamoli da uzme,i moraju da ga vode kod veterinara na svako nekoliko da mu ocisti zlezdu koja se nalazi kod guze,jer posto ne jede vise cvrscu hranu izmet mu je "corbast",a ta zlezda se prirodno cisti samo kad pas ima normalnu stolicu.
    Ne bih da te bacam u ocajanje da ces morati da ga vodis posle nekog vremena da mu se ta zlezda cisti (iako to nije nista komplikovano i vrlo brzo se to obavi),mogu samo da ti pouzdano kazem da ces morati da mu izbacis kosti iz ishrane,i pilece i sve ostale,posto kad im se jednom tako zacepe creva ako nastave sa kostima obicno se to ponovo desi.

Poznat
    Učlanjen
    19.10.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Bi2
    SrdjanNS је ветеринар!
    Иначе, дефинитивно мењај ветеринара и води га на Ветеринарски факултет. Такође могу да ти понудим телефон мог пријатеља ветеринара (то важи за све који имају љубимце а, далеко било, затреба им помоћ) и то је једино што могу да учиним. Знам колико материјална страна представља проблем, али једино тако можеш да му помогнеш. И обавезно нас информиши шта се дешава! Помази куцу!

Zainteresovan član milentisha (avatar)
    Učlanjen
    06.12.2005.
    Reputaciona moć
    49

Čišćenje paranalnih žlezda nije uopšte komplikovano. MI to radimo jednom mesečno. Iako Alex ima tvrdu stolicu u jednom periodu se desilo da se žlezda nije cedila dobro, pa se tu napravio ožiljak i onda je to postao večiti problem.

Čišćenje žlezde traje ukupno jedan minut. Duže traje priprema nego samo čišćenje. A pod pripremom podrazumevam vreme dok vet stavi rukavice, namaže ih parafinskim uljem ili tako nešto (za ovo ulje nisam sigurna, možda sam i lupila) i dok namolim psa da se smiri na stolu, posle toga je za čas sve gotovo! Obično posle tog čišćenja pas dobije injekciju antibiotika (ja mislim) da ne bi došlo do infekcije.

Bolje i da mu čistiš te žlezde nego da ima problema sa crvima... Ne daj bože da mu kost probije crevo... Preživeće bez kostiju, neće mu ništa faliti...

Zainteresovan član Afrodity (avatar)
    Učlanjen
    24.02.2006.
    Reputaciona moć
    47

Najbolje je da psa sto pre odvedes drugom veterinaru kako bi se uspostavila prava dijagnoza (jer od nagadjanja nemas nista) i preduzele mere.Psu u svakom slucaju treba strucna pomoc sto pre. Tacno je ovo sto je receno za analne zlezde, one se prazne kada pas ima malo cvrscu stolicu, ukoliko je ona redja dolazi do problema i to se lako pimeti, naime pas vuce guzu po podu, oseca se neprijatan piris iz te regije, to ga svrbi i stalno pokusava da dohvati to mesto.

Domaćin Sanha (avatar)
    Učlanjen
    03.11.2003.
    Reputaciona moć
    0

Trazi na Vetrinarskom profesora Magasha,...on je super,mojima je pomogao,...

Primećen član
    Učlanjen
    28.09.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    58

Citat Original postavio Bi2
    Ja sam veterinar i kod psa tok godista mogao bu da bude megakolon sto se nikako ne leci,zato sam i rekao da ides sto pre na rentgen.

Primećen član
    Učlanjen
    28.09.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    58

Citat Original postavio Sanha
    Trazi na Vetrinarskom profesora Magasha,...on je super,mojima je pomogao,...
    Nije profesor nego asistent( i cuvaj ga se Ljuba Zemunac mu je bio stric),haha salim se,ne moras da ga se cuvas ali istina je ko mu je bio stric.

Elita Prisoner (avatar)
    Učlanjen
    21.01.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    15
    Reputaciona moć
    260

DRAGI MOJ DOKTORE I NA DALJINU STE DALI TAČNU DIJAGNOZU !!!!!!!
    SVAKA ČAST!!!!!!

Elita Prisoner (avatar)
    Učlanjen
    21.01.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    15
    Reputaciona moć
    260

Ja sam veterinar i kod psa tok godista mogao bu da bude megakolon sto se nikako ne leci,zato sam i rekao da ides sto pre na rentgen.
    TO, to je megakolon! Doktore, kad (adj da predjemo na "ti") si poslao ovaj post moj matori čukac je već bio na stolu! I TO NA KUHINJSKOM STOLU !
    Nisam još uvek svesna šta sam preživela ( 10 mg. sedativa sam tresnula).Evo, da objasnim: Nenadm me je uputio na pravog majstora. Čovek je došao kući, pogledao psa i rekao da nema mesta čekanju.Tad nisam znala šta je mislio. Inače, on je celu noć od bolova grickao drveni pod u kućici! Stavio ga čovek na sto, operisao i spasio ! Izvadio je iz njega, odprilike oko 2kg. nekog crnog kamenja! i neke guste crne tečnosti, nalik onoj kad se zapuši sifon iz sudopere! Dao mu je lekove, dobila sam kartonče, uput za dijetu, imam spisak šta sve treba da mu dajem od lekova. To je doktore, taj megakolon! E sad, lepo je sve podneo, posle 2 sata od operacije ustao i otišao na pločice kupatila da legne.Još uvek tu leži, predpostavljam da mu prija hladno.
    Onako zbunjena nisam stigla da pitam doktora da li smem da mu dajem večeras vodu?

Elita Prisoner (avatar)
    Učlanjen
    21.01.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    15
    Reputaciona moć
    260

Inače, SVIMA VAMA ŽELIM OD SRCA DA SE ZAHVALIM NA POMOĆI !
    SVAKO OD VAS SE POTRUDIO DA MI POMOGNE !
    Da nije bilo Foruma, ko zna šta bi bilo sa jednom repatom dušom. Jedan doktor je, na nevidjeno, savetovao mom mužu da je ipak najbolje da se pas uspava?
    Još sam sva zbunjena, isplakala sam se i juče i danas, preživela eto i neslućenu operaciju, i to u kući ! Šta, da kažem- razumete me sigurno svi.

Elita Prisoner (avatar)
    Učlanjen
    21.01.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    15
    Reputaciona moć
    260

Volela bih da ova "Ambulanta" potraje. Ne zbog toga što sam je ja otvorila, nego što eto na ovaj način pomažemo i životinjama a samim tim i njihovim vlasnicima.
    Još jednom veliko hvala svima vama, a meni eto još jedne potvrde mog mišljenja da onaj ko ne voli životinje, ne voli ni ljude ! Tek sad ne odstupam od toga.
    Pozdrav svima

Domaćin Sanha (avatar)
    Učlanjen
    03.11.2003.
    Reputaciona moć
    0

Drago mi je da se konachno ustanovilo shta je tvom pasicu,nadam se da ce mu vec sutra biti bolje,pazi ga i javljaj nam kako mu je,...Poz!

Domaćin Sanha (avatar)
    Učlanjen
    03.11.2003.
    Reputaciona moć
    0

Nije profesor nego asistent( i cuvaj ga se Ljuba Zemunac mu je bio stric),haha salim se,ne moras da ga se cuvas ali istina je ko mu je bio stric.

Asistent,...hehehe,...super,Ljuba Zemunac,...

Dobar fazon,...mozda vishe nije asistent,a??Jesi proverio?Evo bash sutra idem kod njega

Elita Prisoner (avatar)
    Učlanjen
    21.01.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    15
    Reputaciona moć
    260

Citat Original postavio Sanha
    Drago mi je da se konachno ustanovilo shta je tvom pasicu,nadam se da ce mu vec sutra biti bolje,pazi ga i javljaj nam kako mu je,...Poz!
    Vidim, tu si. Da li ti znaš da li bih smela da mu dam malo vode večeras? Zbog anestezije pitam, prošlo je već šest sati.
    pozz

Slične teme

1. Izgorela ambulanta u Kosovskoj Kamenici
    Autor Borko 72 Novi Becaj u forumu Politika
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 11.03.2009., 23:37

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •