SPC ipak drži opelo samoubicama

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Dlakava_Strvina

Ističe se
Banovan
Poruka
2.942
Iako je izvršio samoubistvo, što je suprotno pravilima hrišcanstva, nije bio problem da se održi opelo Milanu Babicu.
Odluku doneo poglavar SPC-a.
Ne bih pominjao koliko je SPC upletena u ratna dešavanja tokom 90-ih kada je to poznato.
Jedino mi nije jasno da neko može, pa makar bio i poglavar, da pogazi ono što je "zapisano".

Postavlja se pitanje šta predstavljaju ako se ne drže ucenja Hristovog i kome predstavljaju volju Njegovu ako obican smrtnik može da je menja?
Da li su time potvrdili da su bili za one koji su pre bili za rat nego li za neku konfederaciju?
Da su bili na Ušcu a ne na Trgu?
Maštaše li oni o Velikoj Srbiji i obnavljanju statusa patrijaršije kao u Dušanovo vreme?
Znaci bitan njihov status, ne narod.
Pa ona dečica, pa džipovi, pa manipulacija glasanjem na Kosovu, pa 90-te počevši od Ušća...

Ko je ovlašcen od Njega bilo da Ga predstavlja bilo da menja volju Njegovu?
Kršenje volje Njegove je cisto Bogohuljenje.

Bog ce mi oprostiti, to mu je posao.
Sacuvaj me Bože takvih predstavnika, koji te zalud pominju.
Oprosti im ne znaju šta rade.

 
eIvin:
Vi ste svi 100% ubeđeni da je Babić izvršio samoubistvo?
Iz svih zivih izvora, mada su neki coca-cola vilenjaci ustvrdili drugacije:

elfornaments.jpg


edit: "neki" (posto sam video da neki nisu skapirali poentu)
 
DeteSunca:
Za pocetak da razjasnimo da ja ne verujem u Boga, ali veoma postujem nasu Crkvu!

A koju ti "Kanonsku Crkvu" priznajes za svoju?
Za pocetak da pricamo o recenom i o cinjenicama:
po crkvenim pravilima se ne vrse verski obredi nad pokojnikom koji je izvrsio samoubojstvo.
Ako se poglavar crkve donese odluku da ta pravila vise ne vaze, onda to vije nije ista crkva u pitanju.

Spc se dosada poturala kao hriscanska crkva, sa hriscanskim kanonima, sada je jasno da je u pitanju ideoloska sekta koja bas i nije hriscanska (postoje brojni primeri koji to potvrdjuju, ovaj je samo najnoviji i najexplicitniji).

Kao drugo kakve veze ima ko je koje vere? Ovde pricamo o cinjenicama, a ne o verskom opredeljenju.
 
Dlakava_Strvina:
Iznošenje rezultata dosadašnjeg rada - pljuvanje???
I nije naša.
Jezička zavrzlama ti loša.
Nisu je Srbi izmislili već su došli ovde.
Uništeno Slovenstvo, sećaš se dve čike sa Istoka?
Ode ti sad u hipotetiku! Da je opstala vera starih Slovena verovatno bih i na njenu stranu stao, ali to ne menja stvari! Nismo mi Pravoslavlje prisvojili pre 3 godine pa da ga sad korimo! Secam se dvojice cika (zapravo su bili svetionici 8) ), ali kad su nam vec preneli Hriscanstvo onda smo ga mi po svojoj meri prilagodili i ono je dugo ( i jos uvek radi) u nasu korist!
 
st.maurice:
Za pocetak da pricamo o recenom i o cinjenicama:
po crkvenim pravilima se ne vrse verski obredi nad pokojnikom koji je izvrsio samoubojstvo.
Ako se poglavar crkve donese odluku da ta pravila vise ne vaze, onda to vije nije ista crkva u pitanju.

Spc se dosada poturala kao hriscanska crkva, sa hriscanskim kanonima, sada je jasno da je u pitanju ideoloska sekta koja bas i nije hriscanska (postoje brojni primeri koji to potvrdjuju, ovaj je samo najnoviji i najexplicitniji).

Kao drugo kakve veze ima ko je koje vere? Ovde pricamo o cinjenicama, a ne o verskom opredeljenju.
Tacno! Stoji!
Znam da se samoubica ne moze sahraniti po crkvenim obicajima(cak ni na groblju!!!), ali znas li zasto je to? Pa UBICE se sahranjuju kao sav normalan svet!
 
Kako vi samo lupetate pa to je strasno.
Uz dozvolu episkopa obred se moze izvrsiti. Dozvola za vrsenje obreda se obicno daje u uslovima kad postoji sumnja da je zaista izvrseno samoubistvo ili ako se smatra da je izvrseno u trenucima izuzetnog nervnog rastrojstva.
A sad se pokrijte usima... ili kurtonima...
 
Dlakava_Strvina:
Pametnom je jasno da mi je žao što posrću u svemu.
Jasno je meni da nisi kreten za kojeg se nekad postavljas! Jednom sam te napao i shvatio da nisam trebao, jer uglavnom ironijom ukazujes na stvari, ali Crkva ne skrece toliko koliko bi neki da predstave! Nije lako kad si JEDINI uzor naroda u ovim vremenima! Mada bih ja one grozote sa pedofilima po kratkom postuoku resavao!
 
DeteSunca:
Tacno! Stoji!
Znam da se samoubica ne moze sahraniti po crkvenim obicajima(cak ni na groblju!!!), ali znas li zasto je to? Pa UBICE se sahranjuju kao sav normalan svet!
Eheee, eto teme koja se retko pominje! Tačno!
Samo, ja znam bar nekoliko slučajeva porodica koje su uspele da "isposluju" opelo za pokojnike koji su počinili samoubistvo! Sećam se i dokumentacije koju su pokazivali a koju izdaje crkva ako imaju dovoljno dokaza da je pokojnik bio "zaveden" i "obuzet nečistim"! U svim slučajevima, to su bile porodice od ranije poznate kao politički angažovane na lokalnom nivou koje su na široko snabdevale lokalne crkve i sveštenike novcem za građnju popovskih kuća, novih ograda i slično (za to, uostalomm, imaju zahvalnice crkvenih starešina) ali su i, često, zauzvrat dobijali obećanje da će popo agitovati za njih na izborima (da li u slobodno ili u radno vreme, ne zna se!).
 
Mae:
Eheee, eto teme koja se retko pominje! Tačno!
Samo, ja znam bar nekoliko slučajeva porodica koje su uspele da "isposluju" opelo za pokojnike koji su počinili samoubistvo! Sećam se i dokumentacije koju su pokazivali a koju izdaje crkva ako imaju dovoljno dokaza da je pokojnik bio "zaveden" i "obuzet nečistim"! U svim slučajevima, to su bile porodice od ranije poznate kao politički angažovane na lokalnom nivou koje su na široko snabdevale lokalne crkve i sveštenike novcem za građnju popovskih kuća, novih ograda i slično (za to, uostalomm, imaju zahvalnice crkvenih starešina) ali su i, često, zauzvrat dobijali obećanje da će popo agitovati za njih na izborima (da li u slobodno ili u radno vreme, ne zna se!).
Upravo sam zbog toga sam to i pomenuo, jer i ja znam takve slucajeve!
Znam i razliku izmedju slucaja UBICA i SAMOUBICA, naime, oba slucaja unistavaju bozije delo, ali prvi se imaju vremena pokajati i ispovediti, a ovi drugi ne! Zvuci uzasno glupo, ali je tako!
 
untouchable:
Kako vi samo lupetate pa to je strasno.
Uz dozvolu episkopa obred se moze izvrsiti. Dozvola za vrsenje obreda se obicno daje u uslovima kad postoji sumnja da je zaista izvrseno samoubistvo ili ako se smatra da je izvrseno u trenucima izuzetnog nervnog rastrojstva.
A sad se pokrijte usima... ili kurtonima...
Evo jos malo 'hriscanskih' banalnosti 8)

Cisto sve dokaz do dokaza da nasi 'svetosavci' nemaju veze sa hriscanstvom 8)

blic cinjenica:
untouchable-ovi roditelji se nisu pokrivali kondomom.
Da nije tako, on ne bi postojao.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top