Posao u Emiratima za inzinjere

duleNS:
ajd iskreno, gde je bolje - australija ili dubai?

posto on ima sansu da ode u ozzilend........

mislim da su emirati bolji, ovdje se mnogo gradi, moslim da nigdje u svjetu trenutno se ne gradi kao trenutno u dubaiju. mislim da su vece plate nego u australiji. australija je rjesenje ako zelis stalno da se nastanis, jer u emiratima si samo dok imas posao, znaci ovdje treba doc ne nekoliko godina uzet lovu i onda ici dalje. ovjde nema poreza, znaci nista ti ne uzimaju od plate. moze se fino ustediti. u australiju se ide za stalno, odes, zavalis se u kredit za kucu i onda radis godinama da otplatis. ja kolko sam cula, ljudi se u australiji vise pate, a i to sto je daleko je mana, dolaze u srbiju na svakih nekoliko godina. a iz emirata mozes skoknut kad hoces. znaci za sticanje kapitala za nekoliko godina i vracanje u srbiju ili odlazak dalje - emitati, a za odlazak za stalno-australija.
 
danas sam pricao sa covekom koji veceras leti u posetu cerci koja radi u dubaiu, kaze da ima jako mnogo nashih ljudi, i isto potvrdjuje da se tamo ostaje samo nekoliko godina jer nema sansi da dobijes neko drzavljanstvo.
ima li neko neki sajt o poslovima tamo?
 
the shezika:
Kakav bi bio zivot ako inzinjer energetike povede i porodicu (zenu i dvoje male dece) sto se tice finansija, sigurnosti i da li moze nesto da se ustedi?
to je idealno, da dodjes sa djecom. i najbolje je sa malom djecom, jer su ovdje uslovi za malu djecu super. cjele godine sunce, more. ako dobijes dobre uslove, mozete od jedne plate da fino zivite i stedite.
 
nije tacno upste, dubai je skroz napredan. situacija je drugacija u Saudiji, tamo zene moraju biti pokrivene, u iranu takodje. u dubaiju mozemo da se setamo kako hocemo i prilicno je bezbjedno. cak zene imaju i neke prednosti, npr. idu preko reda u dosta ustanova
 
ja zivim u Abu Dhabiju. Jeste tradicionalniji. U Dubaiju ima vise stranaca, vise zapadnjaka, cesce ces sresti cure u kratkom itd. Ali svega toga ima i u Abu Dhabiju samo u manjoj mjeri. Ja mogu da obucem kracu suknju, majicu na bretele, niko mi nista nece reci.
 

Back
Top