adsl ili kablovski

Upravo tako. Adsl ide preko telekomovih kablova za fiksnu telefoniju tako da si siguran da ce se mreza odrzavati jer je telekom odrzava zbog telefona. Kablove za kablovski net razvlace te privatne firme kod kojih si pretplacen i umeju to da urade vrlo, vrlo lose tako da moze da ti se desi prekid veze jer je se nesto desilo sa kablom posto nije adekvatno zasticen. A posle dok oni nadju gde se to desilo i dok poprave....Mada ima i ozbiljnih kablovskih operatera.
 
Meni lično kablovski deluje bolje i povoljnije, naravno ako je provajder SBB. Ja ga lično imam, i u poslednje vreme sam prezadovoljan. Za ADSL ne mogu skoro ništa da pričam, jer ga nikada nisam koristio, a po onome što sam čuo o njemu, ne deluje nešto posebno...
Znači da sam na tvom mestu, uzeo bih kablovski, bez razmišljanja, naravno ako je provajder SBB.
 
Čini mi se da je maksimalna brzina Srpskog adsl-a 756kbps i u odnosu na kablovski intenet koji doseže i do 2mbps izgeda mnogo slabije, te gledanu u kontekstu "čta očekaivati u budučnosti" kablovski odnosi pobedu.
 
Ja imam 2 TV-a u kuci (jedan u mojoj sobi) i kad su me ovi iz kablovske nakachili, rekoshe ako hocu kabl i na drugom tv-u, to je onda josh jedna pretplata !?! Ja samo rekoh, nema veze, necu i posle sam prikljuchim... Sad ako mi dodju za internet i vide prikljuchen tv u mojoj sobi i josh i TV karticu pozadi kucishta, ima da placam 3 pretplate za kablovsku televiziju ! ludo :)
 
ja imam cable net preko IKOMA,mada sam se naslusao svasta o njima ranije,ali ja sam zadovoljan (za sada)...Ipak sam presao sa dial-upa na kablovski...:)...Inace,mislim da je ADSL isplativiji,dobar je NEOBEE i SezamPro,a cuo sam za beotel da nije nesto...
 
ako kazem 1000 i posle se ispostavi da nije i blizu 400 verovacete zar NE?
u NS koristim flat paket on "je" 64kb/s a nije ni blizu te cifre realno se krece od 0,1-25kb/s pa ti vidi da li se isplati li 1.4GB film skidam za 2,5 dana oko 20% a sve je mogiuce i nemoguce podeseno u programu Shareaza. ADSL verovatno imaju isti problem ako ne i gori jer nikomee nista ne verujem nemam razloga video sam nije to sto se reklamiraju a placam za NE uslugu.
 
mi smo odabrali adsl...sve je instalirano samo jos da ga puste...jedva cekam... :D
minimalna brzina na kablovskom je 64kb/s a na adsl 256 kb/s a cena je priblizno ista...
dakle, kada je u pitanju odnos kvalitet - cena adsl se ispostavlja kao bolje resenje...
 
plesac:
ako neko ima iskustva ili je čuo nesto o adsl-u bilo čijem ili kablovskom netu pišite,šta mi preporučujete,kakva su iskiustva
imam kablovski kod sbb-a sad vec drugi mesec.prvi mesec sam imala flat na 256 kbps,a sad me cale zayebo i naterao da platim paket i mislim da sam se ispalila.elem,paket ima vecu brzinu downloada,bas sam juce nesto gledala,i ide i preko 200 kbps,za razliku od onog flat-a koji je oko 30 kbps,mada je meni isao i vise,samo mi nije jasno kako.
nego meni se cini da se mb u paketu mnogo brze trose,ili sam se istripovala.ali ispalo je da sam za dva dana potrosila oko 600 mb,a nisam skidala ni blizu toliko muzike niti sam posecivala mnogo sajtove.znaci forum uglavnom i jednom dnevno vesti.
takodje me zbunila jedna stvar :? posto redovno dnevno proveravam potrosnju,tako sam uradila i juce valjda,kada sam upalila komp i konektovala se.i videla sam potrosnju za 18.05. i sve je bilo regularno za ono sto sam bila aktivna nocu,medjutim videla sam i skinutih 16 mb za 7.30 ujutru kada sam spavala i kada je kompjuter bio iskljucen.i ne,nisam se istripovala,tog jutra sam kasnije ustala a kompjuter jeste bio isljucen. :roll: :confused:
i ja sam se sad zbunila jer ne znam kako je to moguce.da li se nekome to desavalo i da li moze neko drugi da skida mb sa mog naloga? :confused:

inace,nisam imala do sada probleme da se konektujem,niti mi je pucala veza,sve je bilo korektno sto se toga tice.
 

Back
Top