jedno pitanje, u vezi sa template-om...

absonic

Domaćin
Poruka
3.197
ok, napravio sam template za sajt koji ima dvadesetak stranica.
svaka stranica treba da izgleda isto, osim glavnog teksta, jel?
a mene sada zanima kako ja da uradim da npr. kada imam 20 linkova u template-u dodam jos jedan link negde, koji bi trebao da se prikaze na svakoj od tih stranica, a da rucno ne dodajem na svaku stranicu taj link...
nadam se da ste me razumeli...
 
I mene to zanima. Zasad radim tako sto na jednoj strani ubacim link, pa onda celu tabelu u kojoj je link prekopiram u ostale stranice. Ali i to je rucno. Moze nesto tako da se izvede pomocu .xml-a ali ja o tome ne znam nista. Cuo sam da sa DW templatima to moze da se radi. Nisam ti bas odgovorio, ali...
 
ovaj odgovor sam dobio na SK forumu

Pretpostavljam da je to deo glavnog menija sa linkovima (ono što uglavnom ide sa leve strane stranice ili ispod banera.

Po meni jedan od najefikasnijih načina je da prvo na jednoj stranci napraviš link kako ti dogovara a onda iskoristiš opciju Search and Replace.

Obeležiš link u Preview prozoru, pređeš u Code view i videćeš deo koji u html kodu predstavlja link. Odabereš još podesetak tagova levo i desno od označenog koda i sve komplet kopiraš u Replace polje. Napomena: obavezno čekiraj opciju Source pri izboru tipa zamene koju radiš. Tada iz ovog dela koji si Paste-ovao u Replace polje izbaciš kompletan deo koji si dobio kada si dodao link. Izabereš opciju opsega promene na "Entire Site" kako bi u svim dokumentima uradio promenu i klikneš OK.

Ovo zvuči konfuzno i možda ne ukapiraš komplet ali osnovna ideja je da ne radiš promenu linkova u Preview (Design modu) već da koristiš izuzetno moćan "Search and Replace" u Dreamveawer-u.
 

Back
Top