Laserski štampač

Zagor BG

Zainteresovan član
Poruka
464
Pitanje se odnosi na nabavku novog laserskog štampača. Koji je po vama najbolji laserski štampač za amatersku (kućnu) upotrebu gledano sa aspekta odnosa između nabavne cene, performansi, potencijalne popravke, punjenja i cene tonera i ostalih relevantnih činilaca. Napominjem da o ovoj problematici pojma nemam tako da nebi bilo lose poređenje pojedinih modela da bih stekao kakav takav uvid u ono što potencijalno želim da kupim. Pozdrav svima!
 
Zar nema neko ko će detaljno da objasni sve o laserskim štampačima? :( Naročito me interesuje štampač koji ima što manje troškove ketridža, tj. mogućnost višekratnog dopunjavanja po relativno maloj ceni. Pozdrav!
 
Ako kupujes laserski onda biraj izmedju Samsunga 1520 ili HP 1020 (kao sto je naveo duski).
Samsungov model je odlican i super se pokazao, a za odrzavanje je kao i ostali tu nem neke filozofija.
HP je HP (ima vecu rezoluciju 1200x1200) eto zbog toga placas malo vecu cenu, po meni nepotrebno za tvoje potrebe.
Pc Berza i ITsvet
Evo ti dva linka pa vidi gde ti je najpovoljnija kupiti, a takodje imas kratke karakteristike.
Ako hoces nesto vise informacija imas zvanicne prezentacije na netu pa se bakci time, po meni ti je to nepotrebno.
JA TI SAVETUJEM SAMSUNG 1520.
Nikako nemoj uzimati nekog drugogo proizvodjaca osim Samsunga i HP.
 
Gryphon:
Ako kupujes laserski onda biraj izmedju Samsunga 1520 ili HP 1020 (kao sto je naveo duski).
Samsungov model je odlican i super se pokazao, a za odrzavanje je kao i ostali tu nem neke filozofija.
HP je HP (ima vecu rezoluciju 1200x1200) eto zbog toga placas malo vecu cenu, po meni nepotrebno za tvoje potrebe.
Pc Berza i ITsvet
Evo ti dva linka pa vidi gde ti je najpovoljnija kupiti, a takodje imas kratke karakteristike.
Ako hoces nesto vise informacija imas zvanicne prezentacije na netu pa se bakci time, po meni ti je to nepotrebno.
JA TI SAVETUJEM SAMSUNG 1520.
Nikako nemoj uzimati nekog drugogo proizvodjaca osim Samsunga i HP.
Hvala batice! Pozdrav!
 
Prednosti Samsunga - najniza cena (ok 100e), mogu da se nabave jeftino originalni toneri (oko 720 dinara komad), robustan i kvalitetan, papir uvlaci iz fioke (nema problema sa glavljenjem). Dopuna tonera je oko 30e (2500 ili 3000 str nisam siguran). Mana kao i kod vecine ostalih inicijalni toner nije pun vec ima praha samo za 1000 otisaka sto i nije malo za kucnu upotrebu. U svakom slucaju preporuka.

HP-nesto skuplji (20 do 30 %) standardno kvalitetan, najrasprostranjeniji uredjaji kod nas pa imaju i najbolju tehnicku podrsku u svakom smislu (servis, dopuna...), za nijansu kvalitetniji otisak nego kod prethodno opisanog modela, nesto jeftinija dopuna tonera nego kod Samsunga...

=>Samsung
 
Sizif:
Ne znam da'l ti nešto govori činjenica da HP-ove laserske štampače već dvadeset godina proizvodi i projektuje Canon.
Nisam znao, ali sam imao Canon laser i uopste nisam bio zadovoljan otiskom u rezoluciji 600x600.
Dok samsungov (pomenuti) model izbacuje dosta kvalitetniji otisak od kenonovog, to je moje iskustvo.
 
Zagor BG:
Pitanje se odnosi na nabavku novog laserskog štampača. Koji je po vama najbolji laserski štampač za amatersku (kućnu) upotrebu gledano sa aspekta odnosa između nabavne cene, performansi, potencijalne popravke, punjenja i cene tonera i ostalih relevantnih činilaca. Napominjem da o ovoj problematici pojma nemam tako da nebi bilo lose poređenje pojedinih modela da bih stekao kakav takav uvid u ono što potencijalno želim da kupim. Pozdrav svima!

Definitivno Samsung 1710P ili 1520. Kad potrosis prvi inicijalni toner (3000 stranica) onda možeš da kupiš nov (oko 70e) ili da ga refiluješ na Novom Beogradu (ne znam tačnu adresu, ali mogu da saznam, pošto vidim da si iz BG-a) za nekih 2500 dinara. Tako refilovam on može da štampa oko 2000 stranica.

Ja imam već godinu dana Samsung 1710P i prezadovoljan sam. Ištampao mi je oko 5000 stranica, a u firmi gde radim, sva Samsunga 1520 su ištampala ukupno oko 30000 stranica. Ovi štampači imaju 3 god. garanciju, tako da si sa tog aspekta obezbeđen, a i cene su im oko 110e (sa PDV-om). Istina je da HP dosta dugo radi štampače, takođe je i istina da ima bolji otisak, ali zato troši više tonera, zbog boljeg otiska. Ti u podešavanjima za Samsung štampač imaš da pojačaš otisak. Kad ga pojačaš on bude kao i kod HP-a, ali onda troši isto kao i HP.

Što se tiče papira u Samsung može da stane čak 250 listova, a što se tiče marke uzmi obavezo Xerox papir - najbolji je i košta oko - 200 dinara 500 komada.

Ako te još nešto zanima ili ti neštko nije bilo jasno samo pitaj.

Pozdrav


Nemanja, customer service manager
Optima Net
 

Back
Top