Zloupotreba dece u političke svrhe

untouchable:
Da, ona je jako zabrinuta za svoju decu, zatgo ih je i napustila pre tri godine.
Jedina zloupotreba koju ja ovde vidim je da je neko zloupotrebio tu zenu u politicke svrhe.
Uostalom svi se secamo Djindjica i sina mu Luke svojevremeno na protestima...
Ma trebala je da ostane vencana za onog bolida do svoje smrti, razvod ili pokusaj razvoda je totalno nelegalan u ovoj pustahiji od zemlje.
Dok su pretnje zeni smrcu, kao i skrivanje dece godinama sasvim legalne...
 
untouchable:
Ma sta mi naprica... Da je brinula o deci mogla je da ih povede sa sobom kad je odlazila od supruga. Ovo je nevidjeno licemerstvo i sa njene i sa strane B92 koji probija sve moguce granice do kojih sam mislio da se mogu spustiti.
Naprica ti da su kolege zandarmi pretili zeni smrcu, isto kao i muz koji je skrivao decu od nje i onemogucava godinama da ih vidi (nesto zvuci kao iz onih filmova kada Iranci odvedu decu u Iran, pa im ne moze niko nista).
Ali ti izgleda sedis na usima.
 
Untouchable ti znaš da li ona brine za njih ili ne? Otkud to?

Pa naravno da je nelegalan razvod u ovom patrijarhalnom društvu žena ima da trpi sve i svašta. Bez pogovora! Ima da bude prebijana, psihički maltretirana, i ne sme da pisne. Napred Obraz! Obraz! Obraz! Obraz! Obraz!

b92 je najvece zlo ;)
 
st.maurice:
Naprica ti da su kolege zandarmi pretili zeni smrcu, isto kao i muz koji je skrivao decu od nje i onemogucava godinama da ih vidi (nesto zvuci kao iz onih filmova kada Iranci odvedu decu u Iran, pa im ne moze niko nista).
Ali ti izgleda sedis na usima.

I evo dokaza da laze, ocigledno da je prica na brzinu smisljenja od strane ekipe sa B92, kako bi opravdali nemarnost majke za svoju decu:
http://www.blic.co.yu/arhiva/2006-03-21/strane/tema.htm

U juce objavljenom intervjuu u Blicu nema ni reci ni o kakvim pretnjama i lepo se vidi da je zena otisla od muza i tek se naknadno, navodno, setila dece:

Jelena, Dragiša i Stefan žive sa ocem u Beogradu. Majka sa najmlađim sinom u Kragujevcu. Otišla je, kaže, zbog supruga Zorana. Nije mogla više da izdrži. Možda bi i ostala da je znala da više neće moći da vidi decu.
 
Gryphon:
Nisam ni gledao sahranu, ali samo mogu da kazem da oba roditelja nisu cisti u glavi.
To ko je manje ili vise nenormalan je ne bitno. A ona kao izasla na televiziju, samo bih voleo neko objektivan da mi kaze sta je ona htela da postigne time.
Da ponovo vidi decu koju nije videla godinama? (da podsetim jos jednom - muz joj je zabranio da ih vidja, a primala je i pretnje od muza i njegovih pandurskih kolega)
 
Kako bilo ko moze sebi da dozvoli da odredjuje drugom roditelju da li ce sa sobom povesti decu na neciju sahranu? Mozda bih i ja poveo da se nalazim u kozi tog roditelja koji je dao svoje noge za Srbiju, i cija se borba sada ismeva i cak se na nju gleda sa nekakvim prekorom - on je zeleo da pokaze da ce borbu za Srbiju nastaviti njegova deca kad za to dodje vreme.
 
Mogu da govorim u svoje ime, ja na njegovu borbu ne gledam sa prekorom niti je ismejavam. Jednostavno smatram da su deca koriscena kao svesna manipulacija. Obuceni u uniforme, kao buduci srpski ratnici. Normalan otac bi svojoj deci pozeleo buducnost bez rata, a ne da nastave borbu kad za to dodje vreme. dosta je bilo borbe. Probali smo cetiri puta, videli smo da ne ide. Imamo vojnike, ali nemamo vodjstvo. Dosta je bilo ratovanja.
 
Nismo mi nista "probali" vec su nam ratovi bili nametnuti, i ratovali smo u samoodbrani. Zelja tog oca sigurno nije da rata bude, vec ako rata bude (sto je vrlo vrlo verovatno na ovom podneblju) - da njegova deca ne budu dezerteri vec sledbenici srpske vojnicke tradicije. U Americi postoje cak i vojne skole u kojima deca cak i zive u vojnickim uslovima.
Raspravu ovog tipa ne mogu da zamislim niti u jednoj drugoj zemlji osim u Srbiji kakva je danas, gde je ocigledno da Soroseva ekipa vise ne bira mete...
 

Back
Top