Kako se edituje FLASH animacijai slicno.....?
Prikazujem rezultate 1 do 14 od 14

Tema: Kako se edituje FLASH animacijai slicno.....?

Zainteresovan član
    Učlanjen
    06.07.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    51

Podrazumevano Kako se edituje FLASH animacijai slicno.....?

Skinuo sam neki free template sa net-a i ceo sajt je uradjen u flash-u. Ja hocu da ga modifikujem i prilagodim svojim potrebama. Imam i macromedia flash 8 softver i recite kako da editujem sadrzaj celog flash-a? Znam da postoje layeri i stvari koje se ne vide, ali ako mozete da pomognete onako u kratkim crtama. Znaci ja bih menjao tekst i po neku sliku, a background bi ostao isti i efekti bi ostali. hvala

Iskusan codemaker (avatar)
    Učlanjen
    05.04.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Kako se edituje FLASH animacijai slicno.....?

Prvo je pitanje da li imas FLA datoteke.
    Ako imas, ucitaj tu FLA datoteku u Flash i pokusaj da editujes sta zelis. Obrati paznju da je vrlo moguce da je jako mnogo upotrebljavan Action Script, tako da ako to ne znas, tesko ces se snaci, to je citav oprogramski jezik. Neke stvari je moguce samo pomocu njega uraditi, pa kad ucitas takav FLA, nista i ne vidis dok se ne pokrene AS...
    Ako nemas FLA datoteke, a imas samo SWF, moraces da nabavis neki SWF dekompajler

U svakom slucaju, imaj na umu da ili menjanjem template (ako nije free) ili dekompajliranjem SWF, krsis autorska pravam i "krades" neciji rad. Bolje bi bilo da gledajuci template, dobijes ideju da ti slicno uradis od pocetka, a i naucices mnogo.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    01.11.2005.
    Reputaciona moć
    46

Thumbs up Re: Kako se edituje FLASH animacijai slicno.....?

Citat Original postavio zivke
    Skinuo sam neki free template sa net-a i ceo sajt je uradjen u flash-u. Ja hocu da ga modifikujem i prilagodim svojim potrebama. Imam i macromedia flash 8 softver i recite kako da editujem sadrzaj celog flash-a? Znam da postoje layeri i stvari koje se ne vide, ali ako mozete da pomognete onako u kratkim crtama. Znaci ja bih menjao tekst i po neku sliku, a background bi ostao isti i efekti bi ostali. hvala
    Evo za tebe i sve pocetnike u flash-u sam svojevremeno pre par meseci napravio Obrazovni software za pocetnike za ucenje Flash, ako te zanima evo direktan link je:

http://www.paukovamreza.com/obrazovni.php

Zainteresovan član
    Učlanjen
    06.07.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    51

Citat Original postavio spidernet
    Evo za tebe i sve pocetnike u flash-u sam svojevremeno pre par meseci napravio Obrazovni software za pocetnike za ucenje Flash, ako te zanima evo direktan link je:

http://www.paukovamreza.com/obrazovni.php
    Ja sam trazio pomoc a ti hoces da mi prodas neke diskove? Slazem se da znanje treba naplatiti ali tamo gde je to moguce.

Učlanjen
    05.04.2004.
    Reputaciona moć
    0

I dobro, sta imas - FLA fajlove ili samo SWF?
    Ako imas FLA, mozes svasta uraditi, za SWF vec teze jer ti treba dobar decompiler.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    06.07.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    51

Citat Original postavio codemaker
    I dobro, sta imas - FLA fajlove ili samo SWF?
    Ako imas FLA, mozes svasta uraditi, za SWF vec teze jer ti treba dobar decompiler.
    Nemam FLA, ipak su ovo free template, imam samo swf. Koji dekompajler je dobar? Necu ja nesto specijalno da menjam, uglavnom me zanima zamena teksta.

Aktivan član danez (avatar)
    Učlanjen
    15.06.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    65

Sothink SWF Decompiler, ili Imperator FLA mogu od SWF fajla da ti naprave 90 - 100% dobar FLA fajl u kome ces moci menjati tekst, grafike i slike.Mozda ces to i tamo u FLA morati da malo "doteras" action script, to ti je onih 10% koje nekad dekompileri ne mogu da urade kako treba.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    06.07.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    51

Imam sothink swf ali ne znam da li je dekompajler , jel samo iportujes swf fajl u taj program i menjas po potrebi? Ili kako drugacije?

Zainteresovan član
    Učlanjen
    01.11.2005.
    Reputaciona moć
    46

Ja sam trazio pomoc a ti hoces da mi prodas neke diskove? Slazem se da znanje treba naplatiti ali tamo gde je to moguce.
    Ma moze se znanje svugde naplatiti ono jedino u zemlji Srbiji se nemoze naplatii, tako da nebih komentarisao to, ali ipak cu reci znas rekao si znam da postoje leyeri itd.. e pa znas moj komsija je automehanicar A JA ZNAM DA AUTO IMA MOTOR, pa bih BAS VOLEO DA ZA PAR SATI NAUCIM DA POPRAVLJAM AUTOMOBILE, A IMAM I KLJUCEVE I DIZALICU MISLIM DA MI STVARNO NETREBA NISTA VISE.

Uskoro cu nauciti da krecim i da radim struju, a o stolariji i da nepricam.

to smo mi NEBESKI NAROD.

Izvinjavam se ostalima zbog ovog komentara, ali ja nekada nisam imao ni hleba da kupim ali sam kupovao literaturu.

Negde sam vec napisao ali ponovicu opet: Pokojni profesor Stjepan Han osnivac informatike u Srbiji i SFRJ je svojremono 68 godine kada je vinca bila ispred sviih zapadnih instituta u informatickom razvoju je rekao da Informaticari i ljudi vezani za informatiku 9 meseci treba da rade a 3 meseca da uce, po raznim kursevima i iz raznih literatura.

Danasnje informaticko stanje je takvo da ocigledno nismo poslusali profesorov savet, jer da jesmo i dalje bismo bili vodeca svetska informaticka sila, ne NEBESKI NAROD.

Dakle neka svako radi svoj posao, ili bar neka postuje posao i znanje drugog ja svoj auto najradije dam mom komsiji automehanicaru, cak i kad sam siguran da bih mozda mogao problem ja da resim, pa ipak je on strucnjak i svaki dan radi svoj posao, a ja neznam ni koliki pritisak u gumama treba da bude i NECU DA ZNAM, JA CU ZARADITI MOJIM POSLOM, A ON SVOJIM, TO JE MARKS NAZVAO DRUSTVENOM PODELOM RADA, E ZATO JE NEMACKA NAPREDOVALA JER SE ZNALO KO KOSI A KO ZITO NOSI, A KOD NAS SE TO NIKADA NECE ZNATI.

Poznat loop (avatar)
    Učlanjen
    29.01.2005.
    Reputaciona moć
    0

Lik bi da nauci flash preko foruma

Ma vazi, siguran sam da svi imamo brdo volje i strpljena da ti pokazemo, samo reci sta te konkretno interesuje

Učlanjen
    05.04.2004.
    Reputaciona moć
    0

Znaci prvi da "mazne" template
    Pa onda da "mazne" dekompajler (jer ne zeli da ga kupi)
    Pa onda da neovlasceno dekompajlira SWF
    Pa onda da neovlasceno izmeni FLA
    Pa onda da neovlasceno koristi novi SWF
    ?
    A da uzme knjigu i malo prione na ucenje - e t je vec izvan njegove sposobnosti!

Mi koji se ubismo radeci, uceci smo budale - ukrades lepo template, zatim serial za dekompajler, izmenis i - eto ponosnog web-designer-a !
    Tipican primer zasto se u Srbiji ne razvija IT !

Aktivan član danez (avatar)
    Učlanjen
    15.06.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    65

Ma mora cova da pocne od negde.
    Kad dekompiluje SWF i potom mu ne proradi kada taj FLA ubaci u flesh, tj. kad dobije drugi SWF iz izvucenog FLA, e onda ce probati da to sredi i dobije sta je hteo, ali nece to bas tako lako, jer je_iga, STA TO TREBA DA SE PROMENI?
    I onda ima dve opcije: ili sesti i nauciti kako se to radi od pocetka ili odustati.

Iskusan BGD-Platform (avatar)
    Učlanjen
    30.01.2006.
    Reputaciona moć
    104

Batali se toga, to moze da ti koristi samo kao ideja za "tvoj" sajt a ne da ukrades neciji, lepo otidji do tvoje najblize prodavnice knjiga, u svome gradu i kupi si` knjigu pa polako chitaj, ukoliko nemas novca da finansiras sebe u tu struku, potrazi po http://google malo... pretpostavljam da ces naici na par dobrih primera kako napraviti svoj sajt "korak po korak". Pa, nakon toga tek kada negde konkretno zapnes, tu ce ti neko pomoci.

Veoma poznat Džek svih zanata (avatar)
    Učlanjen
    28.03.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    32
    Reputaciona moć
    317

Ljudi, ja sam iskezio dobru kintu za kurs web dizajnera, vezbao kuci k'o lud, bio tamo najbolji, pravio u flashu neke animacije i OPET BI ME BILA SRAMOTA DA PODIGNEM NEKI SVOJ RAD NA NET a kamoli da to nekome naplatim.Citam dok mi oci ne ispadnu, vezbam trudim se da budem uporan..E sad da meni neko drpi moj mukom steceni rad, 'hakujuci' ga onako naivno i amaterski, hakovao bi ja njega za sva vremena. Verovatno nije ni cuo za pojam ' defacing", jedan od osnova uspesnog hakerisanja.Oces i to da naucis na forumu???

Slične teme

1. Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 09.10.2010., 23:26
  2. kako da ubacim flash
    Autor <<<Shadow>>> u forumu Web dizajn
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 27.07.2007., 20:05
  3. Bios flash, kako??
    Autor Disq u forumu Hardver
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 26.02.2006., 19:11
  4. KAKO POCETI SAJT-----IDEJA I SLICNO!!!!!!!!!!!!!!
    Autor gost 30064 u forumu Web dizajn
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 30.01.2006., 01:46
  5. 3 Pitanja u vezi Flash-a, Flash-a i opet Flash-a?
    Autor djix u forumu Web dizajn
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 26.09.2005., 13:02

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •