.

CobRa-SiC-

Poznat
Banovan
Poruka
7.515
Nešto sad razmišljam pa tedoh da pokrenem temu o tome... a zanimame štavi misite... ŠTASE SMATRA POD USPEŠNIM MUZIČAREM ?
Nešto pre slušam i spominju nekog kao uspešnog muzičara, prodo nekolko miliona kopija albuma... štaja znam... e jel to po nekom vašem mišljenju uspešnost il nešto tamo neznamnijašta...
 
jao.. ova tema ce da se razveze do kraja postanka sveta... pazi sta sam rekao...


Uspesni muzicar je Billy Idol,Vlado Georgijev (hteli to ili ne), ekipa Rammstein, ekipa Scorpions, ekipa Black Sabbath ( Toomi Iomy), Slash... Malmsteen, Michael Romeo, Petrucci...
Pa dobro sad kada si bas navalio... Slipknot , he he... Ovo stvarno mislim!
I naravno James Hetfield... koji je sam napravio pesme tipa: nothing else matters, unforgiven & two, sad but true, master of puppets...Koji je odrzao preko hiljadu koncerata, prodao preko 90 miliona kopija albuma i koji posle svega toga dopusti sebi da svira country...
 
Ja smatram za uspesnog muzicara nekog ko je doprineo muzickoj sceni, cinio ono sto drugi nisu, i ima sopstveni stil.
Naj uspesniji muzicar po meni je Lou Reed. Rolling Stonsi mogu isto da prodju, David Bouwie, grupa Rammstein, Slipknot i po meni je takodje uspesan muzicar Marilyn Manson>covek je stvarno kreativan, nije nista radio ni po cijim pravilima, razvio svoj sopstveni stil od samog pocetka, sada ima milione obozavaoca.
 
E to jest vala... al nešto razmišljam... akoje onaj tamo uspešan ako prodaje vazda cedeova... to onda nekako automatski znači da ja iako napišem bolju pesmu od njega a ne prodam ni pedeset cedeova nisam uspešan muzičar... štaja znam... nekakomi to tako izgleda...
 
Pa,uglavnom,dobri muzicari prodaju mnogo,i imaju kesha,ali ponekad i loshi muzicari imaju kesha(Ceca,Stoja,Mile...)...uslovno recheno muzicari...mada,ja ne znam ni za jednog dobrog muzicara koji je bez para...shvatam sta te buni...:)
 
CobRa-SiC-:
al nešto razmišljam... akoje onaj tamo uspešan ako prodaje vazda cedeova... to onda nekako automatski znači da ja iako napišem bolju pesmu od njega a ne prodam ni pedeset cedeova nisam uspešan muzičar... štaja znam... nekakomi to tako izgleda...
Meni to, kao, u stvaralackom(ne ekonomskom) smislu, da je neko prodao tol'ko i tol'ko albuma i da ima brdo para... Pa to nije merilo uspesnosti. Muzika nisu pare i tirazi.
 
Mislim da ti je pitanje malo nejasno. Zavisi koji su ti kriterijumi uspesnosti. Ako je to neko ko je poznato ime i zaradjuje milione na svojoj muzici, onda je to jedna garnitura ljudi, a ako mislis na one koji su svojom kvalitetom uticali na muziku i rekli nesto kroz nju, onda je to sasvim druga grupa. Znaci pitanje je sta podrazumevas pod uspehom, a to je svakome nesto drugo. Meni je normalno kvalitet najbitniji, ali uspeh je valjda drustvena kategorija...tako da kontam da su uspesni muzicari oni koji su spojili i jedno i drugo. A neki kvalitetni ali nepoznati muzicari su mozda dobri, ali ipak nisu uspesni...
 
Imas i dobre muzicare koji nicem nisu doprineli covecanstvu u sustini.. Npr. Malmsteen, Petrucci, Satriani, Michael Angelo.. Ti gitaristi su muzicari, ali oni smaraju, ceo zivot sviraju isto da ne bi slucajno izneverili svoje fanove... Nista kod njih nije kreativno. Nemaju prave pesme koje mozes da pevusis kada ustanes iz kreveta...
 
Ma,
mene buni taj pojam uspešan MUZIČAR...
Nekako ispada da ako neko oće da bude uspešan muzičar trebada napravi dobru pesmu skojom će nešto promeniti il ustvari imati neki uticaj, dobro zaraditi... i tako to... al opet nekako, time se nebave muzičari... pa opet se pod uspešnim muzičarem smatra ono malopre navedeno... pa opet sve to nije poso muzičara... i tako sve ukrug...
I ondase ja zbunim...
 
Kako nije posao muzicara?
Pa onaj koji svira i peva nesto sto nije sam napisao,nije muzicar...
To se odnosi i na klasicare...neki smarac svira Borodina,i on je sad muzicar...e pa nije...
 
to je vec pitanje ukusa...uspesan muzicar je onaj koji stvara dobru muziku...i sad,to bi,po normalnom toku stvari trebao da bude onaj koga slusa mnogo ljudi...ali,tu se javlja problem...
ko,od tih ljudi,zapravo zna sta je muzika?a ko je samo,kako bi ti rekao,govedo?
 
naravno...Evo, pola sveta nazalost slusa Brintey, J.Lo... itd...
Da se razumemo, one nisu muzicari. One su sredstvo za dobijanje novca. Danas je sve marketing, menadzment i lova... Mediji...
Koliko bio dobar muzicar, imao nevidjeno dobre pesme i jedinstven si... Ne moogu ljudi da te cuju.
Znaci moras da unajmis menadzera.. E tu se javlja glavni problem. Da bi te culi, i da bi izasao u veci krug ljudi, menadzeri ti postavljaju norme i govore ti sta da ubacis a sta da izbacis iz pesme jer on ne zeli da rizikuje. Zna sta prolazi kod vecine ljudi (glupa masa) i tera te da izbacujes iz pesama neke stvari koje tebe karakterisu kao pravog umetnika. I tako u krug.

Danas moras da budes genije, talentovan, kreativan da imas muda do poda da se suprotstavis, a za ljude koji te guraju da imaju brdo para i da znaju sta je dobro... Da rizikuju. Danas je sve u parama. Nazalost.
 

Back
Top