Tuzna

zvezdica**

Početnik
Poruka
13
Bili ste u vezi, uzasno ste bili zaljubljeni. Medjutim nije vam uspelo, niste jednostavno bili jedan za drugog, doslo je do svadja i na kraju do konacnog raskida. Niste hteli da se pomirite sa tim, ali posle nekog vremena konacno ste shvatili da vi zaista vise niste zajedno, da nece doci do pomirenja. A onda ste saznali da je on krenuo dalje, ima devojku. Neznate da li je srecan u toj vezi, ali to nije ni bitno. On je krneuo dalje sa svojim zivotom. A vi... Ne mozete da se zaljubite. Upoznajete nove ljude, ali nije to to. Fali ona hemija, onaj specijalni osecaj. I krivo vam je sto to ne mozete da nadjete.
Ukratko, otkada sam saznala za njega da je krenuo dalje kao da nicega i nije bilo medju nama, osecam se lose. Nekako i krivo mi je, i osecam da mi je povredjena sujeta, a takodje i razmisljam a zasto nama nije funkcionisalo. Znam tacne razloge raskida, sta je meni smetalo, sta je njemu smetalo, ali ipak razmisljam zasto stvari nisu bile drugacije...
Kako da se otrgnem od crnih misli? Jednostavno mi nije drago sto je on sa drugom... Samo bih volela da se sada ponovo zaljubim... Osecam kao da to nije moguce, a tako bih to volela da mi se desi, da osetim one leptirice u stomaku kada god nekog sretnem, ma sve one lepe stvari. Kako da se zaljubim u drugog ako i dalje imam jaka osecanja prema bivsem? Probala sam da izlazim sa drugima, ali nista nisam osetila....
Da jos malo razjasnim. Ja ne zelim da ponovo budem sa njim u vezi, ima dosta toga kod njega sto mi ne odgovara. Ali ja kao da i dalje zamisljam kako bi najidealnije bilo kada bi se on promenio, njegov odnos prema meni, moj prema njemu, kako bi tada sve bilo zavrseno. Realno znam da do toga nikada nece doci, ali i dalje mastam.. I to me tera u takav bedak... On je sada sa drugom, i ta druga mu je mozda bolja od mene....
 
Ti ga volis ili sta vec, ali ne njega nego njega malo drugacijeg!? Ti si mozda zaljubljena u zaljubljenost.

Pa nervira te sto je sa drugom, pa sta. Mrzi je malo, ogovaraj...Sredi se, promeni frizuru, kupi neku krpicu, procitaj koju knjigu, napi se i u medjuvremenu ces se zaljubiti.
 
Budi srecna sto si bila dovoljno pametna da na vreme shvatis da niste jedno za drugo....ponavljaj sebi to sto vise i sto duze.......bilo bi mnogo gore da si se zaglibila sa takvim tipom u nekom ne daj Boze braku.....ti si zaljubljena u sliku koju si stekla o njemu za koju je vreme pokazalo da je neistinita....nek prodje neko vreme,nemoj da se silis za novu vezu,opusti se...vremenom ces ga zaboraviti i izgledace ko da se sve desilo neko drugom a ne tebi.
 
zvezdica**:
Bili ste u vezi, uzasno ste bili zaljubljeni. Medjutim nije vam uspelo, niste jednostavno bili jedan za drugog, doslo je do svadja i na kraju do konacnog raskida. Niste hteli da se pomirite sa tim, ali posle nekog vremena konacno ste shvatili da vi zaista vise niste zajedno, da nece doci do pomirenja. A onda ste saznali da je on krenuo dalje, ima devojku. Neznate da li je srecan u toj vezi, ali to nije ni bitno. On je krneuo dalje sa svojim zivotom. A vi... Ne mozete da se zaljubite. Upoznajete nove ljude, ali nije to to. Fali ona hemija, onaj specijalni osecaj. I krivo vam je sto to ne mozete da nadjete.
Ukratko, otkada sam saznala za njega da je krenuo dalje kao da nicega i nije bilo medju nama, osecam se lose. Nekako i krivo mi je, i osecam da mi je povredjena sujeta, a takodje i razmisljam a zasto nama nije funkcionisalo. Znam tacne razloge raskida, sta je meni smetalo, sta je njemu smetalo, ali ipak razmisljam zasto stvari nisu bile drugacije...
Kako da se otrgnem od crnih misli? Jednostavno mi nije drago sto je on sa drugom... Samo bih volela da se sada ponovo zaljubim... Osecam kao da to nije moguce, a tako bih to volela da mi se desi, da osetim one leptirice u stomaku kada god nekog sretnem, ma sve one lepe stvari. Kako da se zaljubim u drugog ako i dalje imam jaka osecanja prema bivsem? Probala sam da izlazim sa drugima, ali nista nisam osetila....
Da jos malo razjasnim. Ja ne zelim da ponovo budem sa njim u vezi, ima dosta toga kod njega sto mi ne odgovara. Ali ja kao da i dalje zamisljam kako bi najidealnije bilo kada bi se on promenio, njegov odnos prema meni, moj prema njemu, kako bi tada sve bilo zavrseno. Realno znam da do toga nikada nece doci, ali i dalje mastam.. I to me tera u takav bedak... On je sada sa drugom, i ta druga mu je mozda bolja od mene....

Vreme leci sve:| .
 
zvezdica**:
Bili ste u vezi, uzasno ste bili zaljubljeni. Medjutim nije vam uspelo, niste jednostavno bili jedan za drugog, doslo je do svadja i na kraju do konacnog raskida. Niste hteli da se pomirite sa tim, ali posle nekog vremena konacno ste shvatili da vi zaista vise niste zajedno, da nece doci do pomirenja. A onda ste saznali da je on krenuo dalje, ima devojku. Neznate da li je srecan u toj vezi, ali to nije ni bitno. On je krneuo dalje sa svojim zivotom. A vi... Ne mozete da se zaljubite. Upoznajete nove ljude, ali nije to to. Fali ona hemija, onaj specijalni osecaj. I krivo vam je sto to ne mozete da nadjete.
Ukratko, otkada sam saznala za njega da je krenuo dalje kao da nicega i nije bilo medju nama, osecam se lose. Nekako i krivo mi je, i osecam da mi je povredjena sujeta, a takodje i razmisljam a zasto nama nije funkcionisalo. Znam tacne razloge raskida, sta je meni smetalo, sta je njemu smetalo, ali ipak razmisljam zasto stvari nisu bile drugacije...
Kako da se otrgnem od crnih misli? Jednostavno mi nije drago sto je on sa drugom... Samo bih volela da se sada ponovo zaljubim... Osecam kao da to nije moguce, a tako bih to volela da mi se desi, da osetim one leptirice u stomaku kada god nekog sretnem, ma sve one lepe stvari. Kako da se zaljubim u drugog ako i dalje imam jaka osecanja prema bivsem? Probala sam da izlazim sa drugima, ali nista nisam osetila....
Da jos malo razjasnim. Ja ne zelim da ponovo budem sa njim u vezi, ima dosta toga kod njega sto mi ne odgovara. Ali ja kao da i dalje zamisljam kako bi najidealnije bilo kada bi se on promenio, njegov odnos prema meni, moj prema njemu, kako bi tada sve bilo zavrseno. Realno znam da do toga nikada nece doci, ali i dalje mastam.. I to me tera u takav bedak... On je sada sa drugom, i ta druga mu je mozda bolja od mene....

Izvini ali da mu nije ta druga bolja od tebe ne bi bio sada sa njom.Malo grubo receno ali istina!Prestani mastati i pomisli samo na ovo: on sada krese drugu a ti patis za njim i mucis se!Misli samo na to i zaboravices ga...
 
Dobro Vanesa, bash i ne mozemo tako da rezonujemo stvari. Pobogu, pa meni i dalje skochi pritisak kada pomislim na jednu gospojicu sa kojom sam bio pre 8 godina, iako znam da je to gotovo. Niti razmishljam o njoj, niti bih ja hteo da budemo ponovo zajedno, niti bih to pokushao u zivotu. Eto, fizika, nishta vishe...Prodje to vremenom. Ovo je sveze i kao deo toga shto je bilo lepo, neke stvari ostanu i ne mozesh da ih se otresesh...
 
A sta bi sad ti htela da on nema nijednu?
Kapiram ja sva ta glupava osecanja ali odlepi se od njega u emotivnom smislu. Sujeta...

A mogla bi da izvrsis i jednu propagandnu kampanju toj devojci, da ga nesto napljujes, pa onda da on ostane sam i onda ces ti biti srecna, a?
 
ma da, sujeta je u pitanju sigurno...pitas se kako njemu moze biti bolje sa njom nego sa mnom? mora da prodje malo vremena da stvari dodju na svoje mesto...svi smo prosli ili prolazimo kroz isto.
 
*** Za pocetak, prestani da mastas o necemu za sta i sama kazes da je nemoguce... :roll:
*** Zatim, prestani da se poredis sa tom njegovom sadasnjom devojkom, nista dobro na taj nacin ne postizes... :wink:
*** Sledece sto moras da uradis jeste da razumes cinjenicu da je svakoj rani potrebno vreme da se zaleci... Ako je rana duboka - potrebno je vise vremena i obrnuto.
*** Sujeta ti stvarno nije potrebna u zivotu, ljubomora nosi status posesivnosti, pljuvanje po svom samopouzdanju tako sto ces dignuti ruke i pokleknuti vec pri prvim pokusajima da ga prebolis je veoma nezrelo i glupo. Posveti se necemu drugom u svom zivotu, necemu sto te opusta i cini srecnom...
*** Nemoj previse razmisljati (mislim na beskrajna analiziranja osecanja i sta bi bilo kad bi bilo...). To te samo preopterecuje i nikad ne izadje na dobro. :roll:
*** Nikad ne zaboravi: "Ono sto nas ne ubije, samo nas ojaca"

P.S. Tvoj ponos moras sacuvati (ako ga jos uvek imas) ili ponovo izgraditi i uzdignuti iz mrtvih, jer ces mnogo lakse i brze "ugledati svetlost dana" u zagrljaju nekog ko ce te u potpunosti zasluzivati i sa kim ces biti ispunjena i srecna... :-D
 
Tacno znam kako sam osjecas, jer prolazim kroz slicnu situaciju! Mislim da nam preostaje samo da cekamo da vrijeme ucini svoje ( ponekad je potrebno bas puno vremena, ali na kraju sve prodje! ). I gadan je osjecaj kad znas da on ima nekoga , a ti ne iz prostog razloga sto ne zelis da ulijeces u nesto bzvz , a niko ti se u sustini ne dopada! Uf, mnogo je to zeznuto! Ali okupiraj se nekim drugim stvarima! Izlazi s nekim drugim momcima koji su ti iole simpaticni( na kraju krajeva , uopste ne mora da bude nista od toga, ali ko zna...! ) , druzi se, nemoj da previse budes sama sa svojim mislima, pronadji neki hobi ( ja forsiram teretanu, raspadam se par puta sedmicno po dva sata i nekako prezivljavam! )... I trudi se da ga ne sreces ako bas ne moras, eto...
Mahanje
 
P. S.
Sad procitah neki komentar tipa da mu je ta neka bolja...
Mozda tu i ima istine!
Ali to moze da znaci takodje da i on nije dovoljno dorastao tebi , pa je zato nasao nekog ko je jednostavniji! ( to je problem zena ovog vijeka i jedna negativnost koju je prouzrokovala zenska emancipacija! )Ali na kraju krajeva, takva ti osoba i ne treba vec neko ko moze da te prati u zivotu , a ne da zaostaje za tobom !
 
Znam... Ista stvar... Ima drugu i ubila bih je koliko je mrzim, da ne pišem šta bih joj sve radila, crkla da Bog da kučka odvratna.
Ali sam se ja danas zaljubila u samu sebe!Postavljala sam sebi pitanja "da li je možda bolja u krevetu", "da li ume bolje da ga sluša", "da li je tolerantnija, zabavnija"...A onda sam skapirala: LEPŠA SAM OD TOG GROBA 200 PUTA, nijedna ga neće razumeti kao što sam ja, ni jedna ga neće paziti kao ja. I kada me sretne može samo da sedne i da plače kada vidi šta sam ja a šta on ima pored sebe. Jednostavno SHVATI DA SI BOLJA, i da ćeš kao takva uskoro biti jaaako srećna
 
Max_Dolphin:
*** Za pocetak, prestani da mastas o necemu za sta i sama kazes da je nemoguce... :roll:
Slažem se.
*** Zatim, prestani da se poredis sa tom njegovom sadasnjom devojkom, nista dobro na taj nacin ne postizes... :wink:
Možda i možeš, ali da ima granice. Znači, kažeš sebi "bolja sam od nje", i tu staviš tačku. I ne ideš dalje.
*** Sledece sto moras da uradis jeste da razumes cinjenicu da je svakoj rani potrebno vreme da se zaleci... Ako je rana duboka - potrebno je vise vremena i obrnuto.
Obično ide tako. Osim ako ti ne upadne neko u život, okrene te za 360 stepeni i skrati bolovanje... ;)
*** Sujeta ti stvarno nije potrebna u zivotu, ljubomora nosi status posesivnosti, pljuvanje po svom samopouzdanju tako sto ces dignuti ruke i pokleknuti vec pri prvim pokusajima da ga prebolis je veoma nezrelo i glupo. Posveti se necemu drugom u svom zivotu, necemu sto te opusta i cini srecnom...
Slažem se. I citat u vezi sa tim: "Čovek zdravog razuma je onaj koji svog unutrašnjeg ludaka drži pod ključem i katancem" - Pol Valeri. U ovom slučaju, tog "ludaka" pokreće sujeta...
*** Nemoj previse razmisljati (mislim na beskrajna analiziranja osecanja i sta bi bilo kad bi bilo...). To te samo preopterecuje i nikad ne izadje na dobro. :roll:
Da. Samo ćeš da toneš dublje i dublje u celu agoniju...
*** Nikad ne zaboravi: "Ono sto nas ne ubije, samo nas ojaca"
Ja bih ispravio: "Ono što nas ne ubije, može da nas ojača"
P.S. Tvoj ponos moras sacuvati (ako ga jos uvek imas) ili ponovo izgraditi i uzdignuti iz mrtvih, jer ces mnogo lakse i brze "ugledati svetlost dana" u zagrljaju nekog ko ce te u potpunosti zasluzivati i sa kim ces biti ispunjena i srecna... :-D
Istina.
 
Gazdarica:
Sebicna si i sujetna!
Ponavljaj to sebi kao mantru, mozda ti i pomogne...

Уф, мени ово не би помогло.:?

Ово кроз шта она пролази је некако честа и обична појава после дугих веза и великих љубави....само треба времена и мало других занимација...а ново заљубљивање ће већ доћи кад буде спремна.
 
Dozivela i prezivela istu stvar!
Nista lepse kad posle cak par godina zadovoljna sobom upoznas njegovu suprugu i vidis joj u ocima nesto sto lici na 'koji kreten covek mora da bude da bi ostavio ovako dobru ribu!'.
A sto se ponovnog zaljubljivanja tice, oooooo zaljubices se i to kako! I sto je jos bolje i u tebe ce se neko zaljubiti!
 
Hellen:
Уф, мени ово не би помогло.:?

Ово кроз шта она пролази је некако честа и обична појава после дугих веза и великих љубави....само треба времена и мало других занимација...а ново заљубљивање ће већ доћи кад буде спремна.
Tacno, desava se i tesko je prevazici taj osjecaj... Ipak, to ne znaci da ne treba da pokusava da ga prevazidje... Zbog sebe, prvenstveno...
 

Back
Top