Protesti u Francuskoj – policija i fašisti zajedno
Prikazujem rezultate 1 do 13 od 13

Tema: Protesti u Francuskoj – policija i fašisti zajedno

Zainteresovan član
    Učlanjen
    15.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    52

Podrazumevano Protesti u Francuskoj – policija i fašisti zajedno

15. mart

Policija i fašisti

Tokom prošle noći, u utorak, ispred Sorbone se okupilo nekoliko stotina ljudi koji su zahtijevali povlačenje ugovora o prvom zaposlenju(CPE). Policija je opet primjenila silu kako bi spriječila studente/kinje da se izraze. Ali, ovog puta su policijske snage imale i podršku oko stotinu članova Nacionalnog Fronta. Fašisti, vjerne sluge sistema, naoružani čeličnim šipkama i sa šljemovima na glavama, su počeli da se okupljaju oko 19.30h nekoliko stotina metara od Sorbone, kako bi napali demonstrante.

[Prevod: Kontrapunkt/Zluradi Paradi]
    [Izvor: www.libcom.org]

šta mislite zbog čega su se udružili policija i fašisti ?

Zainteresovan član Wesley Earl Craven (avatar)
    Učlanjen
    15.03.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    45

Podrazumevano Re: Protesti u Francuskoj – policija i fašisti zajedno

Citat Original postavio 00 Chief Parish
    [Prevod: Kontrapunkt/Zluradi Paradi]
    [Izvor: www.libcom.org]
    Mi treba da verujemo "pouzdanim izvorima" kao što su anarho-sindikalisti koji, inače, redovno učestvuju u svim neredima?

Iskusan Duh Sekire (avatar)
    Učlanjen
    27.06.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    19
    Reputaciona moć
    112

Пре ће бити да ови протести одговарају "фашистима".
    Ствар је проста - овај уговор се уводи да би се омогућило лакше запошљавање сиромашних из предграђа (у теорији), лакшим отпуштањем оних који су већ стекли посао.
    Ако лепеновци нису "разбијали" оне демонстрације прошле године, када су (исто) горела кола, не видим зашто би сада учествовали.
    „Ko ne voli Dabić Rašu, popušio karu našu“ Kustendorf

Zainteresovan član
    Učlanjen
    15.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    52

Verovao ti, ne verovao, ali tako ti je to. Verovatno anarho-sindikalisti učestvuju u neredima jer se bore za prava radnika. Ali ti to možda ne razumeš jer pripadaš bogatoj klasi ?
    Fašisti uvek i jesu slepi poslušnici režima. Ko je se pridružio fašistima u Španskom građanskom ratu? Oni koji ba da uvek drže ljude na uzici. Katolička crkva, bogataši, većina oficira, zemljoposednici. Sigurno ne oni kojima odgovaraju prava radnika. Tako je i ovde slučaj. Fašistima odgovara svako smanjivanje prava građana.

Zašto misliš da protesti odgovaraju fašistima?

Zainteresovan član Wesley Earl Craven (avatar)
    Učlanjen
    15.03.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    45

Citat Original postavio 00 Chief Parish
    Verovatno anarho-sindikalisti učestvuju u neredima jer se bore za prava radnika. Ali ti to možda ne razumeš jer pripadaš bogatoj klasi ?
    Relativno je to. Ja mu dođem nešto kao pripadnik srednje klase. Sa druge strane, istaknuti srpski anarho-sindikalista Ratibor Trivunac je iz bogate klase. Pitaj njega, razume li (da ne kažem kapira) on?

Poenta mog pitanja iz prve poruke je bila, postoji li još neki izvor, osim anarho-sindikalističkih, koji bi potvrdio učešće lepenovaca na stani policije? Zaista me čudi da takva politička struja, znatno snažnija od te anarhističke, ne bi to sama objavila.

Domaćin serb_pagan (avatar)
    Učlanjen
    04.10.2005.
    Reputaciona moć
    0

raduju me protesti u francuskoj...pokazalo se da tamo ima dosta zdravomislece omladine i da je duh nacela francuske revolucije jos uvek ziv...i te kako...

Zainteresovan član
    Učlanjen
    15.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    52

da i mene raduju protesti u Francuskoj, kako oni u novembru tako i ovi. Šteta što se kod nas niko ne buni protiv zakona o radu, o uvođenju silnih participacija kod doktora, zbog pljačkaške privatizacije. No, sve sam ubeđeniji da srbi imaju autoritativni karakter, tj.podanički mentalitet.

Nisam znao za Trivuneca da mu je ćale bogatun, pa to mu je veliki plus čoveče. Naravno da kapira, čim je krenuo da radi nešto za prava radnika. Svaka mu čast. Treba biti veliki nekonformista da bi ustao protiv svoje klase. Kapira on , uveren sam u to.

A što se tiče još nekog izvora, u vezi sa učešćem fašista na razbijanju protesta, pokušaću da pronađem. Ovo mi je drug poslao sa kontrapunkta.

hanibaI77
    Guest

dzaba vas raduju ja ne verujem da su to studenti sami smislili
    da vi vidite kako pricaju njihove vodje mon dieu pa nasi srednjoskolci imaju bogatiji recnik

Zainteresovan član
    Učlanjen
    15.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    52

Mene raduju, sad, da li je džabe ili ne, pa to ne znam. A o bogatstvu njihovog rečnika ne mogu suditi.

a ko je smislio?

hanibaI77
    Guest

otkud ja znam
    samo mi ne deluju dovoljno pametno kad ih gledam na vestima i na envoye special da bi smislili strajk tolikih razmera...
    ma sve bi prihvatili samo da ne idu u skolu
    doduse nije da nemaju pravo taj cpe je merde jednom recju

Zainteresovan član
    Učlanjen
    15.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    52

A kad smo već pomenuli anarho-sindikalizam, postaviću sutra intervju sa Čomskim koji govori o toj temi. Možete ga naći i na Internetu, ali ne znam tačno na kojem sajtu.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    15.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    52

Zove se Važnost anarho-sindikalizma

Obećava
    Učlanjen
    15.03.2006.
    Reputaciona moć
    43

doduse nije da nemaju pravo taj cpe je merde jednom recju
    istina... ali se i ne razlikuje bas od nekih drugih postojecih okvira za eksploataciju masa (CDD-ovi i sl.), zasto se fr omladina bas sad odlucila na ovoliki bunt i podrzana od strane svih sindikata hm... ne bih da ulazim u teorije zavere i sl. ali mislim da je ipak u pitnaju obracun dve struje unutar UMP ( desnicarska koalicija na vlasti) De Vilpenova i Sarkozijeva... Po publicitetu danom prilicno bednoj mobilizaciji iz pocetka protesta reklo bi se ipak da i "nekom" drugom osim studenata odgovara da se od ovoga napravi razlog za rusenje aktuelnog premijera
    Cinjenica da se u Francuskoj vec vise od deceniju "steze" kais i da su to cinili i levicari bar onoliko koliko i desnicari, nije potakla "omladinu" na razmisljanje kakve tek zakone planira da donese liberal Sarkozy ( samo po pitanju ekonomije, po drugim pitnjima rado skuplja glasove ekstremne desnice ) jednom kad mu sklone DeVilpena koji je mozda traljav ali kakav takav Francuska ide punom parom ka Americkom modelu ... malo poreza,socijala u najboljem slucaju engleska, puno zatvora i pandura i cvrsti atlantski zagrljaj ... a o nekakvom suprotstavljanju "anglosaksoncima" pa makar onako "simbolicnom" nece biti dugo dugo ni govora

Naravno mozda je rec o koincidenciji ... a mozda bi i ovi ovde trebalo da si uzmu neku boju za simbol ...
    Covece jos malo pa ce trebati nijansijeri iz farbare da nadju neku koja je slobodna

Slične teme

1. Skandal u Francuskoj...
    Autor Sentimentalna budala u forumu Politika
    Odgovora: 20
    Poslednja poruka: 09.05.2008., 15:51
  2. LSV fasisti
    Autor Toranaga u forumu Politika
    Odgovora: 20
    Poslednja poruka: 02.03.2008., 10:59
  3. Izbori u Francuskoj
    Autor _Milanche_ u forumu Politika
    Odgovora: 6