Domaci zadatak

saradnik

Obećava
Poruka
58
Došao sam na ideju da na jednom mestu sastavimo bazu domaćih zadataka, a onda po potrebi, prelistaš temu i ... .


-Proleće u mom gradu
-Moja mama
-Prva ljubav
-Moj deda
-Moj pogled na svijet
-Jesen u mome vrtu
-Kako sam proveo zimski raspust
-Zima
-...
-...
-slobodan izbor tema (šta god učiteljica zada )

P.S. Bez obzira da li imate ili ne potrebe za ovim, pozivam vas da aktivno uzmete učešće u sastavljanju domaćih zadataka, svima ce pomoci ...
 
Може овако:

Пролеће је стигло у наш град. Птичице цвркућу, цвеће мирише, а сунашце јаче сија. Висибабе су промолиле своје беле капице. Све је дивно...


Или:

Моја мама се зове ....(дописати). Ја њу много волим. Она је лепа. Она има нежне руке и благ поглед. Она мене много воли и брине се о мени..

Јел треба још?
 
Па, зар ће наставници да "падну" на домаће задатке које смо ми саставили? Или да преписујемо од наше деце за ову тему? Чудна идеја.
 
:lol: :lol: :lol: super
a da li postoji neko ograničenje koliko rečenica treba napisati? nije za svaki uzrast isto jel?
evo ja imam traumatično iskustvo- bila sam u drugm razredu oš i kod kuće sam skoro dobila batine jer sam u rekla odlučno ne roditeljima da na temu opiši neku životinju
( izabrala sam žirafu) napišem više od onoga što je učiteljica rekla a rekla je 5-6 rečenica iako moj sastav nije bio završen ... ali ispunila sam norumu zaboga!!!! ... aaaa e sam (bila) mentol
 
treba mi hitno tema "kako sam proveo zimski raspust" najkasnije do utorka










unapred HVALA z:poz:

Што? Не знаш како си га провео?

Ево ти састав.

Не знам како сам провео зимски распуст. Досадила ми је ова тема,сваке године иста, а нисам нашао прошлогодишњу свеску, па сам се обратио форумашима, они знају све.
Тамо има много просветних радника па сам се надао да ће неко нешто успети да склепа.
Но, они ми рекоше да им не пада на памет да ми помогну!
Дакле, ја сам пола распуста провео тражећи неког да ми помогне да смислим како сам исти провео...
 
Ha ha koja tema .. super mi je što pored opcije da pomogneš detetu da napiše domaći, imaš opciju da pomogneš roditelju, koji treba da pomogne svom detetu oko domaćeg ..... z:dm3:

Kad sam bila mala, domaće zadatke sam radila sama ..... Pomoć od roditelja je stizala tek nakon što ja napišem zadatak, oni ga pročitaju pa me posavetuju šta bih eventualno, po njihovom mišljenju mogla da korigujem.... i to je bilo sve... petica - petica, trojka - trojka .... ali su to bile moje ocene - a ne ocene mojih roditelja.
 
E sad,
i u moje vreme sam sama pisala sastave.Sin mi kaže da sada uglavnom svima pišu roditelji u šta sam se i sama uverila, a deca samo nauče napamet. To je onda problem za klince koji bi sami da pišu a nemaju baš neki talenat za to, pa smo zbog lošijih ocena i mi pribegli ovoj metodi. Najbolji fazon je lektira koju svi ispišu na koricama knjige i samo prepišu.
Moja koleginica ima trojke i svima je pisala sastave u osnovnoj školi. Dođe i kuka jer ne može da smisli tri različita sastava na istu temu z:mrgreen:, ali evo ih u srednjoj školi i konačno sami pišu.
 
kada dete trazi da mu pomognete oko domaceg a vi pravo na komp i nadjete temu ...

Dobro bi bilo da i oni koji iskoriste neki od domacih zadataka sa foruma javi da li je dobio 5 ili 1 :)

Katastrofa......ako sam nesto mrzeo to su bili ti sto saznaju temu za pismeni pa im mama ili tata napisu sastave za sve moguce teme i onda na pismenom smao prepisu sto su im roditelji napisali. Takvi su nam i upropastili drzavu.

Ja sam lepo posteno dodjem na pismeni...nastavnica zada teme.....ja blejim 40 minuta i onda zadnjih 5 nalupam nesto s tim sto razvucem reci da sastav izgleda sto duzi i izvucem neku dvojku ili trojku.Bolje sam se osecao tako nego da na mamin sastav dobijem 5. Sva sreca na kontrolnim iz gramatike sam se vadio cetvorkama i peticama :) .
 
E inace najbolju ocenu iz sastava sam dobio jednom kada ga nisam napisao.
Imali za domaci da napisemo neki glup sastav i ja naravno to nikada nisam radio....mrzeo sam sve domace tipa nauciti pesmicu,napisati sastav i sl.....i sledeci dan pocinje cas i kaze nastavnica ko nije napisao sastav neka digne ruku.Naravno ja je nisam digao.....i ona lepo podeli keceve automatski svima koji su se javili da nisu napisali domaci....i krene da proziva pred tablu da se citaju sastavi i posle jos pregleda sastav da proveri gramatiku.
I eto ti malera naravno posle njih 3-4 prozove mene. Ja izadjem ,otvorim svesku tamo negde na sredinu i pocnem da ke-njam ko foka...iz glave poceo da lupetam nesto.....i kad sam zavrsio sad malo komentari na sastav a ja samo cekam da mi kaze da joj dam svesku i da proveri gramatiku pa da me zgromi.....kad ona rece idi na mesto i da mi 4 hahahhaahaa!!!!! Isplatilo se sto sam stalno dobre ocene na kontrolnima iz gramatike dobijao. :)
 

Back
Top