ples

dzozi

Početnik
Poruka
10
sta se dogadja sa ljudima? jel stide se da ustanu da igraju, sramota ih je da idu u skolu da nauce ili jednostavno ne vole (u sta mi je tesko da poverujem)? mnogo me zanima stav ljudi prema tom sportu. da i ples je sport!
 
Ja bas volim da igram. Da plesem(onako zapravo) bas i ne znam. Mada, u poslednje vreme najcesce se i to djuskanje pretvori u mlacenje glavom jer ili je guzva ili je muzika bez veze... A i muski deo populacije slabije je zainterovan.. :(
 
Zivot je muzika, zaime sveta pa ko ne zeli da oseti ritam to je njegov problem.
Ples je divan i treba znati plesati. Ja sam trenirala sportski ples i to je veliko odricanje ali ovo sto ja umam je najlepsi moguci zanat, sport ili umetnost, zovi kako zelis. Samo se ti raspitaj gde i kada ima plesnih veceri i idi i isplesi se do mile volje. Ja vise ne treniram ali se zato dobro izigram tamo i naravno ima momaka koji plesu i to super i koji su skroz gotivni likovi.
Novi Sad - Cetvrtak - Cubismo
Beograd - Sreda i Nedelja, mislim - La revolusion
Petak i Subota - Radovic
A ima i dobre muzike i u manjim mestima, raspitaj se sta ima u tvom mestu i nadji nekog ludo raspolozenog lika i plesi bas te briga. Gledaoci samo mogu da zavide ili da zaplesu, a statiste bih ovom prilikom molila ili da zaplesu pod hitno ili da ne dolaze da prave guzvu na podijumu.
Pozdrav
 
DZOZI :)
ZASTO PLESATI ???
1.Vise zabave i uzivanja
Prva stvar koju cete shvatiti je koliko ucenje plesanja moze biti zabavno. Ritmovi, partnerstvo, igranje i muzika cine zajedno jedno od najzanimljivijih iskustava koje ste ikad imali.

2.Povecanje romanticnosti
Lepota drustvenog plesa lezi u intimnosti osobnog kontakta izmedju dvoje ljudi. To cini svaki partnerski odnos posebnim. Vremenom se taj odnos ucvrscuje. Plesanje je vestina u kojoj cete vas dvoje to deliti do kraja zivota. Upalite novu iskru ili rasplamsajte plamen koji gori. Plesanje moze uciniti svaki san i zelju mogucim.

3.Vezbanje i gubitak telesne tezine
Istrazivanja pokazuju da plesanjem u paru trosite energiju kao kod plivanja i trcanja. Postanite zdraviji, ciliji i uzivajte u zivotu. Vezbanje je vodeci razlog zbog kojeg se uci plesati.

4.Susret novih prijatelja
S obzirom da je ucenje plesanja vestina koja ostaje do kraja zivota, njena velika korist je zbog stalnog susretanja novih ljudi. Kako je susretanje novih ljudi drustvena aktivnost to vec predstavlja polovinu plesne zabave.

5.Oslobadjanje od stresa i poboljsavanje samopouzdanja
Fizicko naprezanje plesanjem jedan je od najboljih nacina za oslobadjanje od stresa. Drustveni ples je najbolji nacin za relaksaciju.

Istrazivanje
Inace, testovi koje su sproveli naucnici pokazali su da su nivo fizickog angazovanja i brzina disanja plesaca tokom takmicenja kao kod biciklista, plivaca i trkaca na 800 metara

Slazem se-PLES JESTE SPORT I SPADA U JEDNE OD NAJTEZIH!!!
Zasto ljudi ne plesu? Ne znam koji je razlog...Valjda je lakse sedeti za sankom i ubijati se alkoholom i cigaretama,nego uzivati u kreativnosti pokreta i muzike :(
 
jao kuku mene...
moram na ples...shta sve devojka uradi mushkarcu...
verujem da je sve kao shto ste naveli i za romantiku,druzenje,kondiciranje....
stavrno bih u nekim situacijama voleo da znam i vishe od nekih osnovnih koraka...ali od 15.og cu da ucim...pa ako neko zeli da se slatko smeje neka dodje u Ruski dom da me gleda......
javljam o prvim utiscima...


p.s. a lepo sam govorio devojci da mi je biciklizam dovoljan ali zene.........:lol:
 
ne znam sta podrazumevas pod swingom, neka varijanta swinga se uci u ruskom domu ali ne znam posle koliko meseci, i ne razvija se ne znam kako bogato koreografija ali nije ni nista. moguce da se uci i u ovim vecim, sportskim klubovima, a mozda i u manjim. u ruskom domu se uci rokenrol za prva tri meseca.

moze pels da bude i grozan, narocito kad prestojis ceo cas, instruktori te ni ne pogledaju, svi se ubijaju od koreografije a ti nisi poneo civiluk da igras. ili kad bi umro za dva valcera a mama te nije naucila kako da zavedes shmokljana da igra s tobom (da IGRA). eto, nije sve u parama koje redovno ubacujes u kasu i u zelji da dolazish, mora da se vodi nekakava politika, mene je to najvise odbilo od cele plesne skalamerije. moras da imas neke posebne socijalne vestine da bi uspeo da dozivis sam ples, mozda jer fali obicnih ljudi
 
i ne mora da bude tezak, ako ti lepo objasne sve ide ok, uz dosta ponavljanja, nikakva posebna pamet za neki prosecan hobi-nivo plesa. samo je bitno da si opusten i da znas da postoji neko ko zeli da igra s tobom, kada toga nema onda postaje vec teze, i kad se neredovno igra. i od slabijih partnera se moze nauciti, nemojte ih ispravljati i misliti da ste bogom dani. cesto covek sam dodje do necega a ispravka ga samo uplasi a moze i da je ne razume. e sad za neki profi nivo je drugacije, mada i profesionalni parovi mogu da imaju sjajnu tehniku, a ja da ne vidim tu ples, nego akrobacije, to nije dobro
 
potrazi na youtubeu :)ima gomila kurseva.
Ja plesem vec 2 godine.Muskarci na plesace gledaju ko na pedere x)Hnja..pa kad su me videli kako igram sa svim curama u gradu onda su me pitali da ih naucim x)
Swing mu dodje nesto slicno kao disco fox/hustle/rock&roll jel tako?Na starom DIFu instruktor je xpert za disco fox.
 

Back
Top