poznati...

AntunTun

Veoma poznat
Poruka
10.793
poznate lichnosti...lichnosti iz javnosti...pre svih glumci muzichari sportisi...

zashto je ljudima stalo da znaju koga i kako yebe fudbaler manchestera?...zashto je ljudima stalo da znaju u kakvoj qtji zhivi britni spirs?...zashto ljudi zhele znati sve iz zhivota poznatih?...

ajmo...
 
Ne znam...zato sto im je dosadno, a onda to lagano preraste u pasiju...:D
Mozda je to neka vrsta identifikacije ( trazenje "nadoknade " u uspesima drugih ) ...
 
to sam se i ja pitala...cini mi se da je to trazenje recepta za srecan zivot , pa se ,valjda, podje od uspeha u poslu ..., pa se dalje istrazuje sta se jos dogadja u zivotu te navodno uspesne osobe...
 
jastuk:
to sam se i ja pitala...cini mi se da je to trazenje recepta za srecan zivot , pa se ,valjda, podje od uspeha u poslu ..., pa se dalje istrazuje sta se jos dogadja u zivotu te navodno uspesne osobe...

To je apgrejd na komšijska ogovaranja... Nekad su komšijke sedele na pendžeru i posmatrale šta se dešava na sokaku a danas ih mrzi da otvaraju prozor pa onda na televiziji rade isto...
Daleko bolesnije od komšijskih ogovaranja, naravno... Zdravije je družiti se sa ljudima nego sa Bekamom i Britni Spirs.
 
Tuzni_patak:
Ne to je kradja recepata uspeha.....i opravdavanje svojih neuspeha prenošenjem na mane "velikih" ličnosti.....
Potreba za identifikacijom je jedan deo toga.....

Ne. Identifikacija je vezana isključivo za javne ličnosti & likove iz serija.

Opravdanje zbog svojih neuspeha je vezano za komšije iz sokaka... Koliko god da smo mi loši, lakše je prebaciti loptu na komšiju. U fazonu 'dobro ja nisam tako pametan, al vidi ovog što je glup i što mu je loše u životu'.

Ili je tako, ili se ja večeras trudim da ispadnem pametan :D
 
AntunTun:
poznate lichnosti...lichnosti iz javnosti...pre svih glumci muzichari sportisi...

zashto je ljudima stalo da znaju koga i kako yebe fudbaler manchestera?...zashto je ljudima stalo da znaju u kakvoj qtji zhivi britni spirs?...zashto ljudi zhele znati sve iz zhivota poznatih?...

ajmo...
Cale mi je relativno veoma inteligentan covek......i dok je bio na prinudnom radio je za neku bedu od 800 din.nedeljno u kiosku....i posto mu je bilo dosadno a bilo mu je dostupno besplatno stalno je citao te gluposti ko gde s kim....i mene pokusavao posle da smara prepricavanjem.....
Sta ga ja znam......ljudi su pre svega zavidni "uspehom" "poznatih" pa onda vole da istaknu kao"EEEeee eto i NJEGA vara i njemu ***** smrdi i ako je "uspeshan".......ili to ili frikovi fanovi,shto je jos gore.
 
Jer su im sopstveni zivoti prazni .......jer su oni prazni... jer su ljubomorni ....itd ....................................................................................................................................................................................................... :cool:
 
Zato shto mozak radi sam od sebe i ko ga ne zauzda u neshto korisno, mora da nadje hranu u okolini, u trachevima u besomuchnom preprichavanju''rek'o, pogledo, pozdravio, namignuo, otishla, vidi krava''itd...Da preprichash razgovor iz samo jedne prodavnice u kraju, o svakoj mushteriji i prolazniku, shta se izgovori, bilo bi dovoljno za dnevni chasopis. Pa kad se vrti oko nepoznatih, kako li ce tek oko poznatih...Prazan papir se zove sveska...i ne mozesh je prodati u tolikom tirazu, a nafrakan, gladak, shareni papir ispisan nechim, koshta mnogo vishe i neko zivi od toga shto pishe,a neko shto se o njemu pishe...Shto znachi parice! Da bi kupio neshto, shta ti znachi , ako ti ja kazem, vazno je da ti kaze DIVA ili ''DIVAn''. Najsmijeshnije mi je kad se do'vatim chasopisa sa finim papirom, brale, jedva chitash od odbljeska svijetlosti, a u njemu sve savrsheno, svi lepi, dragi, divni, ma da pomislish da si najnesretniji chovjek, jer nisi postigao vrhunac zivotne filozofije, da imash 5000 pari cipela...i najvaznija poruka je imati 5000 pari cipela...Nije za ''promatranje''taj shto reche da ima 5000 pari cipela, on''nudi masi ono shto joj treba'', nego je za ''promatranje'' ta masa koja treba da se divi zbog toga, a divi se. I, zaboga, shta ti vrijede sve te cipele, ako ti niko ne zavidi?
 
AntunTun:
poznate lichnosti...lichnosti iz javnosti...pre svih glumci muzichari sportisi...
Pa to je valjda teenagerima zanimljivo... ono, doba idola itd. Posle to prođe.
----------------------
Hm, mene zanimaju biografije pisaca/kompozitora/slikara koje volim. Zanima me kakvi su ljudi bili, šta im se dešavalo... pokušavam da vidim vezu između dela i čoveka, čoveka i vremena u kom je živeo/stvarao...
 
Groucho Marх:
Ne. Identifikacija je vezana isključivo za javne ličnosti & likove iz serija.

Opravdanje zbog svojih neuspeha je vezano za komšije iz sokaka... Koliko god da smo mi loši, lakše je prebaciti loptu na komšiju. U fazonu 'dobro ja nisam tako pametan, al vidi ovog što je glup i što mu je loše u životu'.

Ili je tako, ili se ja večeras trudim da ispadnem pametan :D


Slažem se s ovim (ali i s činjenicom koju pominje CaLiMero a to je da nivo identifikacije s vremenom generalno opada ili, drugačije rečeno, učestalije je kod tinejdžera)!

Osim tog sindroma relativizacije koji pominješ (lakša mi je moja muka kad vidim da se i Sharon Stone oporila haljina na premijeri, pa, ma koliko to bilo banalno :) ) dodala bih još jedan ljudski fenomen koji je prirodan i, u ovoj količini, (valjda) benigna pojava a to je prirođeni voajerizam a sistem "papparazzo proganjanja" slavnih ljudi pruža, između ostalog, i to- uvid i u neinteresantne ali ipak tajne detalje nečijeg života koji, samim tim, postaju interesantni. ( A možda se i ja trudim da ispadnem pametna! :) )
 
e sad bi svakoga citirao pa neshto komentarisao al ne znam kako...a i da znam verovatno bi me mrzelo da se cimam...mislim da to nema veze s uspehom...nije ni potreba za identifikacijom ne mozhesh se identifikovati s zhenskom osobom ako si mushko...ok mozhda mozhesh al mislim da nije sluchaj...mozhda evoluiralo komshijsko ogovaranje al to ogovaranje nije svojstveno recimo deci od 8 god koja ipak lude za poznatima...ima veze i sa dosadom al ne bih rekao da je neshto prenaglashen uspeh il neuspeh...ljude zanima svaki aspekt poznatih podjednako...nema veze ni s dosadom znam par jako zauzetih ljudi koji ipak nadju vremena za poznate...jesu im zhivoti prazni...al mislim da je ljubomora iskljuchena...jeste da prazan papir ne mozhesh prodati kao popunjen...ali i knjige su popunjeni papiri pa ne vidim da se otimaju...e da to sa nepoznatima...zhivot pishe drame ima u zabavniq chini mi se...pa nijedna pricha nekog anonimusa koja je ne znam kolko neverovatna nije postigla bum u medijima i u ljudima kao npr kad je kristina agilera prdnula na dodeli nechega(lupetam ovo za prdenje)...nema veze s pra genom nisu se ljudi u petjinama lozhili na poznate...bilo je vodja chopora al verovatno po zaslugama...mislim ok biografije pisaca al el te zanima dal mu je baba obolela od epilepsije il tako neke banalne detalje...a ima puno starijih ljudi koji se lozhe na detalje o zhivotima poznatih...ok verovatno tinejdzeri vishe al nisu ni matori iskljucheni...da je rech o bogovima...ne verujem...

moja neka teorija je da je rech o zaglupljivanju...dakle zatupljivanje shirokih narodnih masa...evo vam zhivoti poznatih kad nemate svoje...evo vam detalji nemojte misliti o vashim detaljima...evo vam kako tjete da se oblachite shta da jedete gde da idete...nemojte samo misliti...i shto gluplji poznati to vetja fama oko njega...shto prostiji lik to vetje krdo obozhavalaca...

evo ga pekan s rechenicom "ko qca po netu umretje u naaajgorim mukama...i sad mi neshto pevushi i lupeta na uvo i ne mogu da mislim moram da idem a lepo je shto ste se obratili ja cenim i poshtujem al nema ovih hard core mozhda oni imaju neq zvanichnu reoriju filozofskog sindikata il chega vetj...
 
AntunTun:
poznate lichnosti...lichnosti iz javnosti...pre svih glumci muzichari sportisi...

zashto je ljudima stalo da znaju koga i kako yebe fudbaler manchestera?...zashto je ljudima stalo da znaju u kakvoj qtji zhivi britni spirs?...zashto ljudi zhele znati sve iz zhivota poznatih?...

ajmo...

meni to sve k'o...trpanje u tudj zivot koji te se ne tice, sta vise samo se trpas tamo gde ti nije mesto...na neki nacin je to ljubomora...ne neki samo dokaz kako ljudima nije dovoljan svoj zivot...

po meni strashno nepotrebno...mada kad mi neko isprica tako nesto nikad nisam rekla ''jao nemoj ne zanima me''...doduse neke ''slavne'' osobe koje me nerviraju (najverovatnije zato sto su slavne za nesto veoma glupo i bez ikakvog ''kvaliteta'' itd...) to cim mi spomenu - reakcija mi je ''aha...'' i uopste me ne zanima...
ustvari ne zanima me ni ono drugo...ali uvek ih cujem

ma glas je cudo....kako je svet mali...sve se cuje! :shock:
 
AntunTun:
poznate lichnosti...lichnosti iz javnosti...pre svih glumci muzichari sportisi...

zashto je ljudima stalo da znaju koga i kako yebe fudbaler manchestera?...zashto je ljudima stalo da znaju u kakvoj qtji zhivi britni spirs?...zashto ljudi zhele znati sve iz zhivota poznatih?...

ajmo...
Pa valjda je isti razlog kao i za gledanje sapunica... Samo što je ovo još zanimljivije, jer je, kao, istina...
 
AntunTun:
poznate lichnosti...lichnosti iz javnosti...pre svih glumci muzichari sportisi...

zashto je ljudima stalo da znaju koga i kako yebe fudbaler manchestera?...zashto je ljudima stalo da znaju u kakvoj qtji zhivi britni spirs?...zashto ljudi zhele znati sve iz zhivota poznatih?...

ajmo...


Ja ne zelim antun-tune, zelim znati u kakvoj ti kuci zivis, i sve o tvom zivotu, eto.
 
a sta su poznati? meni su poznati samo oni koje ja znam... nisu mi poznati oni koje ja ne znam a za koje svi ostali znaju... jel vi racunate da je neko poznat kad vi znate za njega ili kad ga znate? sta je to biti poznat? mislim, ko je vama danas najpoznatiji? javna licnost? hm... pa sta...???
 
AntunTun:
poznate lichnosti...lichnosti iz javnosti...pre svih glumci muzichari sportisi...

zashto je ljudima stalo da znaju koga i kako yebe fudbaler manchestera?...zashto je ljudima stalo da znaju u kakvoj qtji zhivi britni spirs?...zashto ljudi zhele znati sve iz zhivota poznatih?...

ajmo...


Zato što su njihovi životi toliko bezlični i bez dešavanja da im je prosto užitak da žive tudje živote.
 

Back
Top