Identifikacija poziva

S

stoneman

Gost
Pozdrav svima!
Letos sam kupio telefon marke panasonic koji je imao mogucnost identifikacije broja. isao sam u postu i uplatio sam identifikaciju. Inace broj mi pocinje sa 2, tj digitalna je centrala. ali ni posle dva meseca ja nemam identifikaciju. Neko iz poste mi je rekao da centrale ne mogu da puste identifikaciju za ovakvu vrstu telefona. Telefon je serije dect i bezicni je. A ko neko zna za mogucnost da ja dobijem identifikaciju nek mi odgovori!!!!!!!!!!!!!!!

Unapred zahvalan :x
 
Panasonicov DECT prima SAMO digitalni signal koji u nasoj drzavi(kako li se vec zove) moze da obezbedi samo Alcatel centrala i to delimicno. Delimicno zato sto salje samo broj dok telefon moze da primi i ime. Ukoliko imas posebnog lovca koji stoji zakacen na istu liniju "pametni" telefon njemu daje signal kao uredjaju veceg prioriteta tako da on sam(telefon) ne moze da ispise broj.
 
stoneman:
Pozdrav svima!
Letos sam kupio telefon marke panasonic koji je imao mogucnost identifikacije broja. isao sam u postu i uplatio sam identifikaciju. Inace broj mi pocinje sa 2, tj digitalna je centrala. ali ni posle dva meseca ja nemam identifikaciju. Neko iz poste mi je rekao da centrale ne mogu da puste identifikaciju za ovakvu vrstu telefona. Telefon je serije dect i bezicni je. A ko neko zna za mogucnost da ja dobijem identifikaciju nek mi odgovori!!!!!!!!!!!!!!!

Unapred zahvalan :x


NEMA SANSE, BAR JA MISLIM
 
Neki tipovi panas.telefona imaju mogucnost, da ti licno ubacis svoj imenik sa brojevima i imenima (kao mobilni).Kad dolazi poziv telefon detektuje, i na ekranu kao identifikacija se pojavi ime pozivaoca-ako je ubacen u tvoj imenik.Dakle,
taj tip telefona radi tako, a prodavci ga prodaju kao da ima identifikaciju svih poziva,sto zbog neznanja nije tacno.
Procitaj uoutstvo jos jedamput,peobaj i videces,a ako ne ide
javi se na incom@ptt.yu pa napisi model, da pogledamo servisno uputstvo
 
Imam telefon SIMENS model Gigaset 4000 Classic
Korisnik sam Loznickog PTT sistema cija tehnika je
Simensove proizvodnje novijeg vremena pa me interesuje zasto ne mogu da koristim identifikaciju
na mom telefonu iako sam zasnovao preplatu za pomenutu uslugu.
 
Ja sam na centrali koja pocinje sa 3 (Bg.) - mislim da se radi o Alkatelovoj digitalnoj centrali. Imam identifikaciju dolazeceg poziva, a koristim je tako sto prikacim obican telefon Panasonic (KX-T2322E) na racunar. Na racunaru imam program za identifikaciju (Active Phone Server) i sve dobro radi.
- Probaj sledece:
1. Neka te neko pozove sa mobilnog telefona. Identifikatori uvek registruju pozive sa mobilnih telefona, ukoliko nije ukljucena opcija HideID.
2. Probaj da skines neki od programa (caller ID) sa interneta, pa kada ga instaliras i prikljucis telefon, neka te neko pozove. Samo vodi racuna da ti je modem tipa Fax/voice, kao i da sve parametre dobro podesis (TAPI ume da pravi probleme - bolje je prikljuciti program preko COM porta - bar u slucaju APS). Na ovaj nacin bi se moglo proveriti da nije u pitanju nekakv kvar do tvog telefona (ukoliko racunar detektuje poziv).
- U nekim zemljama se uz signal salje i ime i prezime pretplatnika, ali to kod nas nije slucaj. Ti bi u svakom slucaju, trebalo na ekranu telefona ili na monitoru da vidis samo broj osobe koja te zove. Kada njen broj ubacis u adresar, onda ce ti se ispisivati i broj telefona i njeno ime.
- Vodi racuna o tome sa kog broja te neko zove, kada proveravas da li ti identifikator radi. Neke brojeve centrala ne moze da "ocita". To su uglavnom stare telefonske centrale koje pocinju sa 5,6,7 i sestocifreni brojevi koji pocinju sa 4 (pojavljuje se poruka Unknown). Bar je tako u Beogradu. Isto vazi i za pojedince koji su postavili zabranu identifikacije pa se pojavljuje poruka Private.

Nadam se da sam bar nesto pomogao.

Pozdrav.
 

Back
Top