Kakva po vama treba da bude dobra pesma?

Muzika, muzika i samo muzika... Onda pevanje, glas... Ako je rock, metal ili blues u pitanju onda dobre rifove, nesto lagano od blues, rock-a za opustanje. Odlicne su dugacke pesme, bez stajanja.. Tipa Pink Floyd, ili Garry Moore... Moze Dream Theater. To je vise za opustanje.
Ako hocu muziku- samo klasika... Sopen, Cajkovski, Mozart (instrumentalna dela) znaci klasicizam uglavnom...
Metal- olicenje (po meni) pravog metala je PANTERA, SAVATAGE i METALLICA... To su oni iz srednjeg doba... Od pantere sve albume, isto od savatage-a i od metallice izrazito Black album. Ima tu dosta starijih i dobrih grupa ali mrzi me da ih pominjem... Rifovi, dobar cist zvuk el. gitare... Ritam, Dobro pevanje. Text mi nije toliko bitan ( ne znaci da ne volim da procitam text...) .
 
maja cmicak:
Kakvi su vam kriterijumi u pravljenju winamp liste. Kakve pesme stavljate ali bitnije je zasto? Po cemu ocenjujete da li je neka pesma gotiva ili s^^^e. Pa da vas cujem...
Sada mi je potreban i dovoljan uslov da mi bude na HDD (a posto imam velik hard onda i nema bas puno uslova koji su potrebni i dovoljni; osim onog da posedujem datu pesmu) i onda ga automatski stavljam na listu, a kad ce doci na listu slusanja. . . Ko to zna. . . Obicneo gledam da pustim ono sto mi u tom momentu odgovara. . . A sto se tice nekih nepoznanica moze i to da se slusa ali ako mi ne odgovra onda posle dve-tri minute prestaje da se slusa i sledeci put ce dodci na red kad budem imao zelju da cujem bas to, a to mozda ne bude nikad. . .
 
Ja se ne slazem sa svima vama kao i sa celim svetom verovatno... Dobra pesma (po mojoj filozofiji) je pesma koja iskreno i kod svim ljudima prenosi odredjenu poruku a samim tim i odredjenu emociju izaziva, takodje sam i protiv klasifikacije muzike nema toga metal, rok, narodnjaci ali ne kazem da postoji razlika izmedju kvaliteta i kitcha !!! ...whatever...
 
Pesma je gotivna ako bar malo lici na Savatage - Morphine Child :)
"Muzika da bude tako melodicna da joj ne treba tekst, a tekst tako poetican da mu ne treba muzika, ali kada se jednom spoje ne mozete ih zamisliti posebno." Paul O'Neill
Kao,na primer Savatage - Summer's Rain
Meni je ipak muzika vaznija, ali neke pesme (ili bolje receno neki bendovi) imaju veoma jake poruke i ne mogu te ostaviti ravnodusnim.
 
Muzika, melodija, pre svega... Energija...
Zatim, lagana muzika, jaka, sve mi je zbrčkano na jednu listu :?

Uvek primetim kada je za neku stvar upotrebljena masa instrumenata, kada je fenomenalno uklopljena, ili kada sama pesma omogućava doživljaj kakav ima onaj koji je peva...
 

Back
Top