Jestel' vid'li ovaca?
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 27

Tema: Jestel' vid'li ovaca?

Buduća legenda Lexa (avatar)
    Učlanjen
    23.04.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    6
    Reputaciona moć
    797

Podrazumevano Jestel' vid'li ovaca?

Gledam danas vesti, i ne mogu da verujem, dve pomahnitale mase jure, svaka na svoju stranu, penzioneri se porazboljevali od žalosti, ovi drugi došli da pljuju... Sloba umro, mo'š misliti...
    Umro i Đinđić, mo'š misliti... No, njega su barem ostavili da počiva u miru.
    Šta mislite, ko je od tih ljudi, iz bilo koje grupe, svojevremeno klicao: "Slobo, mi te volimo"!?
    Ja verujem da normalan čovek, koji je gledao to sve i mahao glavom u čudu, ni danas nije izašao da se iživljava nad nečijim mrtvim telom.

Šteta što se nisu sreli, prosto mi dođe žao... Ili jesu?

Šta toliko bitno vidite u liderima? I vi koji ih obožavate, i vi koji ih mrzite?
    Janidebi

Domaćin serb_pagan (avatar)
    Učlanjen
    04.10.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Jestel' vid'li ovaca?

mi smo narod koji mora da ima vodju...to mu dodje nesto najprirodnije kod balkanaca uopste,ne samo kod srba...ne znam sta te tu toliko cudi...mada,kad bolje razmislim,svi narodi ili imaju ili su imali harizmaticne vodje...evo,npr.rusi putina,italijani berluskonija,francuzi shiraka...
    Poslednji put ažurirao/la serb_pagan : 19.03.2006. u 04:09

Buduća legenda jomini (avatar)
    Učlanjen
    18.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Evo ja da se javim prvi.
    Prezirem ljude kojima treba vođa ili neko ko će da misli za njih, odnosno da im daje upute na koji način da organizuju svoje tzv. razmišljanje i stav. Oni su po meni glupavi. A ovi koji to rade, dakle vođe, oni su bezobrazni i manipulatori. Želim da verujem da i među jednima i drugima postoje izuzeci.

Domaćin serb_pagan (avatar)
    Učlanjen
    04.10.2005.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio jomini
    Evo ja da se javim prvi.
    Prezirem ljude kojima treba vođa ili neko ko će da misli za njih, odnosno da im daje upute na koji način da organizuju svoje tzv. razmišljanje i stav. Oni su po meni glupavi. A ovi koji to rade, dakle vođe, oni su bezobrazni i manipulatori. Želim da verujem da i među jednima i drugima postoje izuzeci.
    sherife,vodja ne podrazumeva samo sto ti kazes odredjivanje razmisljanja ili stava...to moze biti i organizacija posla,usmeravanje zemlje ka odredjenom putu...tu dobar vodja moze dosta doprineti
    Poslednji put ažurirao/la serb_pagan : 19.03.2006. u 04:16

Buduća legenda jomini (avatar)
    Učlanjen
    18.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Ne znam... Valjda sam poučen dosadašnjim iskustvima, na sreću ne ličnim već onim što sam video, dobio neku averziju i prema pastirima i prema stadima.

Učlanjen
    23.04.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    6
    Reputaciona moć
    797

Ah, potreban je vođa, ne može se bez njega, nikako... Samo, da li postojanje vođe mora da podrazumeva zaluđenike koji ga slepo prate?
    Sa jedne strane, ako vođi ne damo nikakvu vlast i non-stop mu pretimo pobunom, kavog ćemo vođu dobiti?
    Sa druge, da li ga moramo obožavati? Mislim čemu ovolike emocije, i mržnja i ljubav?
    Janidebi

Obećava
    Učlanjen
    15.03.2006.
    Reputaciona moć
    43

ja ne obozavam i ne mrzim vodje... a ni one koji obozavaju ili mrze iste ... hm... mrtvo puvalo

Učlanjen
    23.04.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    6
    Reputaciona moć
    797

Pokisla kokoška
    :wink:
    Janidebi

Aktivan član Lucky Luck (avatar)
    Učlanjen
    22.06.2005.
    Reputaciona moć
    58

Talking Re: Jestel' vid'li ovaca?

Citat Original postavio Lexa
    Gledam danas vesti, i ne mogu da verujem, dve pomahnitale mase jure, svaka na svoju stranu, penzioneri se porazboljevali od žalosti, ovi drugi došli da pljuju... Sloba umro, mo'š misliti...
    Umro i Đinđić, mo'š misliti... No, njega su barem ostavili da počiva u miru.
    Šta mislite, ko je od tih ljudi, iz bilo koje grupe, svojevremeno klicao: "Slobo, mi te volimo"!?
    Ja verujem da normalan čovek, koji je gledao to sve i mahao glavom u čudu, ni danas nije izašao da se iživljava nad nečijim mrtvim telom.

Šteta što se nisu sreli, prosto mi dođe žao... Ili jesu?

Šta toliko bitno vidite u liderima? I vi koji ih obožavate, i vi koji ih mrzite?
    Oni koji su mu najglanije klicali sada nose najvece balone, tako to nazalost biva
    u stvari trazim nesto, prepoznacu ga kad ga nadjem

DellBoy-011 nije na forumu
    Сестро заклињем се биће нас макар 300
    Elita DellBoy-011 (avatar)
    Učlanjen
    20.11.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    277

Po ovoj temi, najbolje je sedeti kod kuće, kibicovati i čekati da se stvari promene.
    Ima jedna lepa izreka, ne znam čija je: politika je veština odvraćanja ljudi da misle o stvarima koje se lično njih tiču.
    Ja mislim i učestvujem u svemu što se tiče mene i mog života.
    I želim da ga menjam na bolje, uvek i stalno8-)

Aktivan član pilgrim_kg (avatar)
    Učlanjen
    11.02.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    56

U sustini sta je to vodja?Sta, to je fenomen koji su izmislili Srbi?Nece biti.
    Ima tamo negde u istoriji (a to je deo koji smo svi ucili) u primitivnoj zajednici, izdvojio se jedan-kasnije cemo ga mi nazvati vodja.A u stvari covek bio najjaci pa dosao na to mesto, ne bi li predvodio vojsku.Dakle, relikt prvobitne zajednice.

A mi nismo imali vodju, bar ja to ne bih nazvala vodjom, jer znate vodja nekako treba da predvodi, da donese nesto bolje, ako vec postoji, a nisam bas to primetila.Dakle, meni pre lici, da je ovaj narod nekako isuvise sarmiran tiranijom, zapravo zaboravio da mi imamo monstrume, a ne vodje...

Domaćin DukeofSerbia (avatar)
    Učlanjen
    15.06.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    92

Без снажног лидера од државе нема ништа, доказано на примеру Руса, Срба и осталих Славена. Ту институције не помажу.
    Велика депресија II почиње у 2009!

Domaćin veKsla (avatar)
    Učlanjen
    13.05.2005.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio DukeofSerbia
    Без снажног лидера од државе нема ништа, доказано на примеру Руса, Срба и осталих Славена. Ту институције не помажу.
    zato ti glumis ovna predvodnika dok te chobani nepreusmere

Primećen član Grandfather (avatar)
    Učlanjen
    10.06.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    53

Citat Original postavio jomini
    Evo ja da se javim prvi.
    E sada reč vođa zameni sa moderator

Iskusan HeBePoBaTaH_ (avatar)
    Učlanjen
    14.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    117

Lexo, narod je bio 5 vekova pod Turcima. Navikao da njime vladaju, kult vlasti i gospodara još od Prvog srpskog ustanka. Sve što nije i čega neće biti u ličnosti vladara - narod izmisli, a i nasleđeni mutant gen ga tera da izađa na zborišta. Onda, s obzirom da je narod preskočio renesansu, ostalo je srednjevekovlje u glavama i to je autentični srpski Dance Macabre nad zemnim ostacima preminulog gospodara nacije. Istog korena su i ovi što doovaju baloone..
    Što pristaje Jupiteru ne pristaje volu

Poznat _Milanche_ (avatar)
    Učlanjen
    25.02.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    117

menja se to i u srpskom narodu polako i narod sazreva.
    Vidite DS nije liderska stranka odavno cak d kad su promenili Baba Dragu,a posebno posle ubistva Djindjica.Sutra da se pormeni i Tadic to nece uticati na DS i njego postojanje.
    SRS takodje je izgubila elemente liderske stranke,bili ko da bude na celu radikali imaju neku prepoznatljivu politiku.SPS ako sad previzi takodje vise nema price o liderskmoj stranci.DSS,SPO,NS jesu liderske stanke...Glasaci koji ce glasati kako ih ovde nazivaju za neo-liberalni koncept LDP GSS SDU LSV DHSS koliko god ih bilo a ima ih par procenata su glasaci koji apsulutno nisu liderski opredeljeni.
    Tako da menja se.

Domaćin DukeofSerbia (avatar)
    Učlanjen
    15.06.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    92

Citat Original postavio veKsla
    zato ti glumis ovna predvodnika dok te chobani nepreusmere
    Само напред...
    Велика депресија II почиње у 2009!

Obećava
    Učlanjen
    15.03.2006.
    Reputaciona moć
    43

Onda, s obzirom da je narod preskočio renesansu
    mislim da precenjujes utjecaj renesanse na danasnje ... te druge naprednije ... ne znam nikad na koga se to bas misli ... zivim napolju i nesto me te tekovine renesanse nisu ubedile ... za razlike ako ih ima "krive" su neke druge stvari... ako mene pitas... ( a ne pitas , znam, znam ) )

Elita
    Učlanjen
    16.06.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio HeBePoBaTaH_
    Lexo, narod je bio 5 vekova pod Turcima. Navikao da njime vladaju, kult vlasti i gospodara još od Prvog srpskog ustanka. Sve što nije i čega neće biti u ličnosti vladara - narod izmisli, a i nasleđeni mutant gen ga tera da izađa na zborišta. Onda, s obzirom da je narod preskočio renesansu, ostalo je srednjevekovlje u glavama i to je autentični srpski Dance Macabre nad zemnim ostacima preminulog gospodara nacije. Istog korena su i ovi što doovaju baloone..
    ...prema podatcima MENSE taj narod koji si ti tako lepo opisao na globalnoj skali inteligencije zauzeo je 3 mesto medju stotinak zemalja...Izraelci bili prvi

Obećava
    Učlanjen
    15.03.2006.
    Reputaciona moć
    43

...prema podatcima MENSE taj narod koji si ti tako lepo opisao na globalnoj skali inteligencije zauzeo je 3 mesto medju stotinak zemalja...Izraelci bili prvi
    ma pa ... a tek ako dodje neko pa napravi studiju ozbiljnu o velicini *****... tu ima da ih oteramo sve u ... uh bre... nego ... pojasni ti meni kako to da smo onda 'vako pametni tu gde jesmo? mediokriteti vuku dole a?
    )

Elita
    Učlanjen
    16.06.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio isti2006
    ma pa ... a tek ako dodje neko pa napravi studiju ozbiljnu o velicini *****... tu ima da ih oteramo sve u ... uh bre... nego ... pojasni ti meni kako to da smo onda 'vako pametni tu gde jesmo? mediokriteti vuku dole a?
    )
    ...pa valjda zato sto smo izmedju IMATI i BITI uvek birali BITI....znas ono filozofsko ...to be or to have

Iskusan Архангел (avatar)
    Učlanjen
    07.04.2004.
    Reputaciona moć
    109

Citat Original postavio _Milanche_
    menja se to i u srpskom narodu polako i narod sazreva.
    Vidite DS nije liderska stranka odavno cak d kad su promenili Baba Dragu,a posebno posle ubistva Djindjica.Sutra da se pormeni i Tadic to nece uticati na DS i njego postojanje.
    SRS takodje je izgubila elemente liderske stranke,bili ko da bude na celu radikali imaju neku prepoznatljivu politiku.SPS ako sad previzi takodje vise nema price o liderskmoj stranci.DSS,SPO,NS jesu liderske stanke...Glasaci koji ce glasati kako ih ovde nazivaju za neo-liberalni koncept LDP GSS SDU LSV DHSS koliko god ih bilo a ima ih par procenata su glasaci koji apsulutno nisu liderski opredeljeni.
    Tako da menja se.
    Pazi kad ne verujem... :shock: Jok, nisu to lideri, to su liderčići.

Nabroj mi tri viđenija pripadnika iz svake od pobrojanih kombi (morao sam ) stranaka.

Primećen član st.maurice (avatar)
    Učlanjen
    19.05.2005.
    Reputaciona moć
    51

Citat Original postavio Lucky Luck
    Oni koji su mu najglanije klicali sada nose najvece balone, tako to nazalost biva
    Ovo je najveca glupost koju sam do sada procitao na Politici, daleko najveca. 8)

edit: ajde duzan sam neko objasnjenje.
    Pa pobogu, vecina onih koji su pustili balone sa Kalemegdana, za novu i bolju Srbiju, su za vreme Milosevica velikom vecinom bili suvise mladi da bi mu klicali, a kamoli glasali za njega.

A oni drugi koji su ga ispratili su ponovo cekali u redu da ga vide, isto kao sto su cekali u redovima za hleb. (ironicno zar ne)

Ako postoji neka pravda u sudbini koja je pogodila ovu zemlju, ta je da na pametnijima ostaje ova drzava i njena buducnost.
    Poslednji put ažurirao/la st.maurice : 25.03.2006. u 03:09
    Warhammer rules

Aktivan član Mae (avatar)
    Učlanjen
    26.02.2006.
    Reputaciona moć
    55

Citat Original postavio Lexa
    "Slobo, mi te volimo"!?
    "Volim, i ja vas!"

Poznat FLUID (avatar)
    Učlanjen
    20.09.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    124

E, ova klizišta koja se javljaju stvarno me zbunjuju da nije to zbog toga što je vođa ponovo odlučio da pokrene zemlju. :shock: :shock: :-D

Slične teme

1. Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 27.06.2008., 08:10

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •