Predrasude o metal muzici...

Shelobina

Početnik
Poruka
42
Ne razumem zasto se svi izbece kada kazem da slusam metal.Dobro,mozda zbog toga sto to pricam pogresnim osobama,ali me nervira kad kazu:"vi sektasi i narkomani".Pa kad bi te iste osobe odslusale bar jednu metal pesmu,promenili bi misljenje.
I zasto svi vezuju metal za sektu(imam jednu drugaricu koja mi stalo govori da sam sektasica i sl.)?!
 
Shelobina:
Ne razumem zasto se svi izbece kada kazem da slusam metal.Dobro,mozda zbog toga sto to pricam pogresnim osobama,ali me nervira kad kazu:"vi sektasi i narkomani".Pa kad bi te iste osobe odslusale bar jednu metal pesmu,promenili bi misljenje.
I zasto svi vezuju metal za sektu(imam jednu drugaricu koja mi stalo govori da sam sektasica i sl.)?!
Pa zbog znaka ukrivljenog oko (ili tako nekako) koji mnogi smatraju za satanisticki znak, pa zbog oblacenja i sl.
Ma bole te uvo za njih. Slusaj sta hoces i uzivaj u tome.
 
Courtney:
1. I izgledamo kao sektasi
2. Veliki broj metalaca JESTE satanisticki nastrojen
3. I ovi koji nisu slusaju grupe koje jesu ili se pretvaraju da jesu
Sto se tice narkotika svi smo isti.
A sto se tice religiskih ubedjenje, istina je da opeovladjuju satanisticki i sl. bendovi. Mada pre bih rekao da je to zbog pojave, nacinu oblacenja, jer ljudi nisu navikli da se ide tako obuceno ulicom i sl. Nezigledamo kao kremasi & kremasice pa smo samim timdrugaciji u svakom pogledau i onda odmah postajemo sve i svasta i ako to nismo. Znam iz iskustva. Ljudima je Anarhija na mojoj maici isto tako bio satanisticki znak i ako nema nikakve veze sa satanizmom.
 
Shelobina:
Ne razumem zasto se svi izbece kada kazem da slusam metal.Dobro,mozda zbog toga sto to pricam pogresnim osobama,ali me nervira kad kazu:"vi sektasi i narkomani".Pa kad bi te iste osobe odslusale bar jednu metal pesmu,promenili bi misljenje.
I zasto svi vezuju metal za sektu(imam jednu drugaricu koja mi stalo govori da sam sektasica i sl.)?!
Za metal - sekta
Za techno - narkomanija
Za narodnjake - ljanchester junajted

Za sve tje se uvek natji neki epitet...

Ajmo ljudi da slushamo klasichnu muziku da bismo zadovoljili shire mase...

Opet netje valjati. Jbg.
motz2.gif
 
ljudi sta se folirate, pa mi i jesmo sektasi.. :D :D :D :shock: sala.. :lol: :lol:
ja sam se vec navikla na te prozivke.. :roll: :x a zamislite kad su moju ortakinju zato pretuli.. :shock: to je preterivanje.. :evil: :evil: :evil: :x :x :x
a za to da bi im se svidela muzika.. :roll: cisto sumljam.. jer bi poceli da je slusaju sa predrasudama, zatim, s obzirom da su navikli na jaukanje, ne bi im se svidelo ovo "dranje", muzika bi im bila glasna, tekstove ne bi ni razumeli.....itd.itd. :roll: verujte mi da znam sta pricam.. ili bi, kao jedna moja ortakinja, naprasno bili odusevljeni.. a to samo radi fore.. ma daj bre.. ne bi to nikad uspelo.. :o
a to za sekte, iskuliraj.. :wink: ja ih obicno pitam da li i oni hoce da se uclane?! je8ote smorilo me da se svadjam i objasnjavam.. (mada naravno ne uvek :wink: )
hehehe :roll:
 
Ma ustvari znash sta..ja sam se dugo vremena pitala zasto ostali imaju predrasude prema metalcima a kad pogledash i nije bash cudno.Eto npr....ja stalno visim u Dvoristu(metal klub u Ns) i svaki put kad odem i pogledam masu pomislim: pa nije ni cudo.Momci jos manje vise ali devojke.......nije ni cudo da iz fore Dvoriste zovu Droljiste.....toliko o tome.Zasto svi misle da smo satanisti....sta je tu cudno....to dolazi od pozera metalaca koji furaju neki black i death stil i vriste da su satanisti...sta se onda cudite?Uostalom vi kao nemate predrasude prema fenserima.....svaka cast jer ja imam....
 
Vala, da znas. Za sve su krivi pozeri!!! I nikako im ne mozes stati na put...

(A jovana_p pomenu fanove koji padaju u delirijum. Cekaj, sta, na koncertu Saka Polumente nemas ljudi koji padaju u delirijum i tako to? Vala, na samom Grandu imas ljude koji se gube po onom studiju, a to cak i nije koncert, nego jedno plejbek preje8avanje.)
 
ili skacu od srece kad vide Troju(stoju) :roll:

ja mislim da je wild child u pravu....pa i ja imam predrasude o fenserima...a i vecina metalaca stvarno tripuje da su(ili jesu)satanisti....i ionako se oblache kao da su ispali iz neke sekte...doduse,ja ih volim,bas ih volim,posebno metalCE,heheh :D
 
Hmm,razmisljam o ovoj temi i zaista mi je cudno to za satanizam.Istina je da prvi pokretac tog mracnjastva bio onaj famozni prvi Heavy Metal album Black Sabbath i onaj cuveni omot gde se vidi "crna dama" koju su navodno Tony Iommi i Terry Butler videli pre nego sto su usli u studio da snime album.A sa obzirom da je album izasao petka 13,Februar 1970,pa kada se tome jos dodaju tekstovi,naravno da ce svako na prvo misljenje da pomisli kako je to tako strasno,tako satanski,pa onda opet Black Sabbath malo kasnije kada su postvili obrnuti krst,pa tekstovi Ronnie James Dia kada je dosao u Black Sabbath.Da to je covek koji je izmislio te rogove i kome je svaka pesma gotovo epska,nema veze u kom bandu je pevao.
To sto su se vremenon tokom osamdesetih prvenstveno pojavili pravi propagatori satanizma kroz muziku,mislim prvenstveno na osnivace black metala Venom i njihoh album "At War With Satan",pa onda kasnije pojava Mayhema i ostalih pravih satanista,sve to prosecnom slusaocu zaista daje utisak da smo svi mi satanisti.Na veliku zalost,pravi dokazani bandovi koji nisu satanisti kao Judas Priest i Accept su morali da ispastaju zbog tog istog Venoma koji je uveo taj kult idolopoklonstva djavolu.Pa su onda Scorpions bili optuzeni za rasizam i preteranu slobodu vodjenja ljubavi,bla bla bla......
I tako je nastao novi pokret metala i naravno da ljudi sumnjaju u sve metalce nije bitno koji pravac slusaju.
Mada iskreno kada vidim isfolirane bandove koji hoce da deluju opasno a to ne znaju,kao Dimmu Borgir i ostali,sve mi je to tako smesno.Pa Vincent Furnier i Kiss su to radili pocetkom sedamdesetih i niko ih tada nije proglasio satanistima.
I ono sto mrzim sto je postalo trend,zasto se kog djavola sisaju stari metalci??????
Razumem sasvim Rob Halforda koji je oduvek imao kratku kosu,razumem Rudolf Schenkera takodje,ali kada sam video Bruce Dickinsona sa kratkom kosom setio sam se izjave Steve Harrisa da nece niko biti u njegovom bandu ko ima kratku kosu,onda se stvarno zapitam da li je pomenuti basista vec postao senilan.
Volim pravi imidz HM bandova,da se svako oblaci na svoj nacin,da je svako po necemu prepoznatljiv i originalan,volim da vidim da pevac nije jedina figura u bandu,kao sto je jako lepo videti kako Helloween i danas sa Andiem jesu jedan savrseni band,volim da vidim u Mercyful Fate pored "satanizovanog" King Diamonda kako pored njega stoji Hank Shermann i lepo se vidi ko je tu lider.Da ne pominjem Black Sabbath koji su do sada promenili 9 pevaca.
 
To nisu rogovi to je jedna pricica koje ide ovako:
kad je ozzy izleteo iz BS, onda je sledeci pevac( kome ne znam ime ), zeleci da izbegne tesku sudbinu zamena u bendovima ( da ga sto manje uporedjuju sa ozzyjem koji je inace stalno pokazivao peace na koncertima ) pokazao takozvane ROGOVE, koje je on inace video od svoje babe koja mu je to pokazivala pred svaki izlazak iz kuce - protiv uroka. Ali, naravno, ljudi su u tome videli djavola... zanimljivo :wink:
Nema se predrasuda o fenserima, pozeri ne postoje.
Postoje ljudi koji vole da privlace paznju, postoje ljudi koji jednostavno vole ono sto vole i slusaju ono sto slusaju... I niko ne moze da im sudi. Sve je stvar ukusa, a kod onih malo udubljenijih i/ili obrazovanijih - kvaliteta.
Sve je za ljude, i ljudi su za sve. VOLITE SVET ljudi, k`o da mu nije dosta mrznje.
PEACE!!!! :D :wink:
 
New Rose:
To nisu rogovi to je jedna pricica koje ide ovako:
kad je ozzy izleteo iz BS, onda je sledeci pevac( kome ne znam ime ), zeleci da izbegne tesku sudbinu zamena u bendovima ( da ga sto manje uporedjuju sa ozzyjem koji je inace stalno pokazivao peace na koncertima ) pokazao takozvane ROGOVE, koje je on inace video od svoje babe koja mu je to pokazivala pred svaki izlazak iz kuce - protiv uroka. Ali, naravno, ljudi su u tome videli djavola... zanimljivo :wink:

Izvini New Rose,ali kada je Ozzy napustio napokon Black Sabbath,posto nije bio u stanju da napise nijedan jedini tekst niti je radio svoj posao kako valja,Butler je pisao tekstove dok Ozzy nije otisao,
Ronnie James Dio je pre dolaska u Black Sabbath vec bio jako poznat pevac,pre toga je pevao u Elf i Rainbow gde je radio isto sa rogovima,i gde je takodje bio poznat po svojim mracnim tekstovima.
A pogledaj Diove tekstove na Sabbath albumima,pogotovo jedan bukvalno satanisticki deo na Live Evil koji je otpevao,jer Dio je oduvek bio poznat po tome da je bio sklon misticizmu svake vrste i proucavanju djavola,ali nije bio satanista,samo je bio fasciniran time.A i kada je 1983 napustio band,tek onda je poceo svoj posao sa sopstvenim bandom da bi u Sabbath dosao Ian Gillan iz Deep Purple.I opet,Gillan koji je jos jedan u nizu dokazanih pevaca,takodje je pisao mracne tekstove sve dok i on nije otisao iz banda.I svi ostali pevaci,pa cak i moj omiljeni Tony Martin je to radio,tako da u Black Sabbath,tacnije Tony Iommi nikada nije obracao previse paznje zasto mu je Ozzy pobegao iz banda.Njemu je bilo bitno da ima dobar vokal ispred sebe.
 

Back
Top