Mesanje Drzave u nezavisnost sudstva

Vangelis

Zainteresovan član
Poruka
337
/11 trial has collapsed because US withheld evidence and rigged witnesses



Prosecutors may ditch 9/11 case after sanctions

Prosecutors seeking the death penalty for confessed terrorist Zacarias Moussaoui have told a federal judge that it would be a waste of time to continue the trial after key government witnesses were barred from testifying. [Moussaoui is a madman who boasts that he support "al-Qaeda". He remains the only person ever to have been arrested or put on trial in connection with the 9/11 attacks.]

The government is considering an appeal against district judge Leonie Brinkema's decision on Tuesday to bar testimony from aviation officials, who were central to the justice department's case.

Judge Brinkema issued the sanctions because a government lawyer violated trial rules by coaching witnesses on their testimony and giving them access to trial transcripts.


SOURCE

The Guardian, "Prosecutors may ditch 9/11 case after sanctions", 16 March 2006.
http://www.guardian.co.uk/september11/story/0,,1731796,00.html

Sudski proces o 9/11 doziveo kolaps, jer je Drzava drzala ( zadrzavala,i protivprano njime snabdevala svedoke) dokazni materijal.

Tuzilac bi mogao obustaviti proces o 9/11, posle sankcija


Tuzilac, koji je trazio smrtnu kaznu priznatom teroristi Zacarias Moussaoui-ju, rekao je federalnom sudiji, da bi bilo gubljenje vremena nastavljati sudski proces, nakon sto je kljucnim vladinim svedocima zabranjeno svedocenje ( Moussaoui je "ludak", koji je javno hvalio da podrzava "Al Kaidu". On ostaje jedina osoba, koja je ikada uhapsena i stavljena u sudski proces u vezi povezanosti sa napadom od 9/11 )

Vlada je ulozila zalbu na odluku okruznog sudije Leonie Brinkema od utorka, da zabrani svedocenje zvanicnika avijacije, koji su bili kljicni za pravosudne organe u ovom sudskom procesu.

Sudija Brinkema, izrekao je sankcije, jer je vladin advokat narusio pravila suda, time sto je usmeravao ( sugerisao im ) svedoke u vezi njihovih svedocenja, i dozvolio im pristup sudskim kopijama.
 
Vangelis:
Da, samo sto se protiv Mire moze naci obilje dokaza, samo kada bi pocelo da se kopa, a protiv Al Kaide, ne postoji dokaz u umesanost oko 9/11. To je ta "sitnica", koja ove slucajeve cini razlicitim.

pa naravno,kad su to bili samoubice...nema tela,nema neposrednog dokaza...ovo nastavak teorije da su amerikanci sami sebe bombardovali..i to usred njujorka...kakva glupost...sledece nedelje nastavak u "svedoku" ili "trecem oku",svejedno
 
Vangelis:
/11 trial has collapsed because US withheld evidence and rigged witnesses



Prosecutors may ditch 9/11 case after sanctions

Prosecutors seeking the death penalty for confessed terrorist Zacarias Moussaoui have told a federal judge that it would be a waste of time to continue the trial after key government witnesses were barred from testifying. [Moussaoui is a madman who boasts that he support "al-Qaeda". He remains the only person ever to have been arrested or put on trial in connection with the 9/11 attacks.]

The government is considering an appeal against district judge Leonie Brinkema's decision on Tuesday to bar testimony from aviation officials, who were central to the justice department's case.

Judge Brinkema issued the sanctions because a government lawyer violated trial rules by coaching witnesses on their testimony and giving them access to trial transcripts.


SOURCE

The Guardian, "Prosecutors may ditch 9/11 case after sanctions", 16 March 2006.
http://www.guardian.co.uk/september11/story/0,,1731796,00.html

Sudski proces o 9/11 doziveo kolaps, jer je Drzava drzala ( zadrzavala,i protivprano njime snabdevala svedoke) dokazni materijal.

Tuzilac bi mogao obustaviti proces o 9/11, posle sankcija


Tuzilac, koji je trazio smrtnu kaznu priznatom teroristi Zacarias Moussaoui-ju, rekao je federalnom sudiji, da bi bilo gubljenje vremena nastavljati sudski proces, nakon sto je kljucnim vladinim svedocima zabranjeno svedocenje ( Moussaoui je "ludak", koji je javno hvalio da podrzava "Al Kaidu". On ostaje jedina osoba, koja je ikada uhapsena i stavljena u sudski proces u vezi povezanosti sa napadom od 9/11 )

Vlada je ulozila zalbu na odluku okruznog sudije Leonie Brinkema od utorka, da zabrani svedocenje zvanicnika avijacije, koji su bili kljicni za pravosudne organe u ovom sudskom procesu.

Sudija Brinkema, izrekao je sankcije, jer je vladin advokat narusio pravila suda, time sto je usmeravao ( sugerisao im ) svedoke u vezi njihovih svedocenja, i dozvolio im pristup sudskim kopijama.

a ja mislio ocesh da pishesh o civilizacijskom chinu ukidanja poternice prema MM :roll:
mnogo sam i ja teo...
 
Vangelis:
crow, o tome je na forumu toliko toga na tu temu pisano, da samo jos moj komentar fali.
Moji stavovi ofamiliji Milosevic, poznati su. O njima mislim sve najgore, a to sam u nekoliko navrata i pominjao u svojim postovima.
ma nije mnogo...
jer to je nash problem!

ne ko je rushio blizane vec to shto u srbiji nema vladavine zakona!

ebe mi se za 11 septembar!

daleko smo mi od toga da treba da brinemo o svetskoj pravdi.
 
To onda nije problem. Jednostavno, klikom misa, predjes na neku od tema, gde se raspravlja o domacim prilikama. I mas i jednu, koju sam ja otvorio, a odnosila se na hapsenje familije Milosevic, u slucaju da se ova vrati u zemlju.
Medjutim, dozvoli mi da primetim, da se problematikom 9/11, i globalnim implikacijama, ovog teroristickog akta, bave intelektualci, i u mnogo sredjenijim i bogatijim drustvima od srpskog. Mozda su oni osetili da su na tragu neceg, monogo dubljeg i sireg, neceg, sto izlazi iz okvira jedne obicne konspiracije, zarad svrgavanja despotskih rezima, te, uspostave protektorata Amerike i marionetskih rezima na tom tlu, koji ce im posluziti za trenutne ekonomske interese; scenarija, toliko puta vec vidjenog u skorijoj istoriji.
Mozda su oni, ne bez razloga, doziveli to kao atak na svoju, i slobodu svoje dece, koja ce biti osudjena da zive u totalitarnom poretku, lisena mogucnosti, da, makar iz svojih lokalnih okvira bitnije uticu na stvari, pa, radilo se i o takvim "sitnicama" kao sto je promena rezima, vodjenih od regionalnih manipulatora i majstora demagogije, koji svoje manipulatorske sposobnosti koriste za licno bogacenje, bez obzira sto na kraju balade zavrse u nekom medjunarodnom kazamatu, i sami postavsi zrtve manipulacije, i tu skoncaju pod sumnjivim okolnostima.
Mozda njih ne vodi palanacka logika rasudjivanja, tipa; " ebe mi se za smrtonosni virus u susednom selu, moja kokosh je na drugoj strani obale".
Mozda su oni sa razlogom zabrinuti? Prepoznali su kauzalni odnos izmedju 9/11 i podrivanja vlastitog integriteta,u perspektivi, ne suvise dalekoj za njih, ma koliko geografski daleko od njih prastale bombe i sprovodio se najbrutalniji teror u njihovo ime, a bez njihovog potpisa?
Mozda ih je zabrinulo 177000 agenata FBI, koji, u cilju "borbe protiv terorizma", mogu da, bez ikakvog sudskog naloga upadaju u kuce, preturaju, prate, hapse i neograniceno drze u pritvoru BILO KOGA. Da budu i porotnici i dzelati istovremeno, jer im zakon protiv "terorizma" to omogucava.
Mozda im u glavi jos uvek odzvanja lekcija, o ocima osnivacima Amerike, i recenica Benjamina Franklina -
"oni, koji su u stanju da se odreknu istinske slobode, u zamenu za malo privremene sigurnosti, ne zasluzuju ni slobodu, ni sigurnost".
A, ti, kazem ti, imas toliko tema na ovom forumu, pa, izvoli, kursor misa dovedi do omiljene ti.
 
Vangelis:
To onda nije problem. Jednostavno, klikom misa, predjes na neku od tema, gde se raspravlja o domacim prilikama. I mas i jednu, koju sam ja otvorio, a odnosila se na hapsenje familije Milosevic, u slucaju da se ova vrati u zemlju.
Medjutim, dozvoli mi da primetim, da se problematikom 9/11, i globalnim implikacijama, ovog teroristickog akta, bave intelektualci, i u mnogo sredjenijim i bogatijim drustvima od srpskog. Mozda su oni osetili da su na tragu neceg, monogo dubljeg i sireg, neceg, sto izlazi iz okvira jedne obicne konspiracije, zarad svrgavanja despotskih rezima, te, uspostave protektorata Amerike i marionetskih rezima na tom tlu, koji ce im posluziti za trenutne ekonomske interese; scenarija, toliko puta vec vidjenog u skorijoj istoriji.
Mozda su oni, ne bez razloga, doziveli to kao atak na svoju, i slobodu svoje dece, koja ce biti osudjena da zive u totalitarnom poretku, lisena mogucnosti, da, makar iz svojih lokalnih okvira bitnije uticu na stvari, pa, radilo se i o takvim "sitnicama" kao sto je promena rezima, vodjenih od regionalnih manipulatora i majstora demagogije, koji svoje manipulatorske sposobnosti koriste za licno bogacenje, bez obzira sto na kraju balade zavrse u nekom medjunarodnom kazamatu, i sami postavsi zrtve manipulacije, i tu skoncaju pod sumnjivim okolnostima.
Mozda njih ne vodi palanacka logika rasudjivanja, tipa; " ebe mi se za smrtonosni virus u susednom selu, moja kokosh je na drugoj strani obale".
Mozda su oni sa razlogom zabrinuti? Prepoznali su kauzalni odnos izmedju 9/11 i podrivanja vlastitog integriteta,u perspektivi, ne suvise dalekoj za njih, ma koliko geografski daleko od njih prastale bombe i sprovodio se najbrutalniji teror u njihovo ime, a bez njihovog potpisa?
Mozda ih je zabrinulo 177000 agenata FBI, koji, u cilju "borbe protiv terorizma", mogu da, bez ikakvog sudskog naloga upadaju u kuce, preturaju, prate, hapse i neograniceno drze u pritvoru BILO KOGA. Da budu i porotnici i dzelati istovremeno, jer im zakon protiv "terorizma" to omogucava.
Mozda im u glavi jos uvek odzvanja lekcija, o ocima osnivacima Amerike, i recenica Benjamina Franklina -
"oni, koji su u stanju da se odreknu istinske slobode, u zamenu za malo privremene sigurnosti, ne zasluzuju ni slobodu, ni sigurnost".
A, ti, kazem ti, imas toliko tema na ovom forumu, pa, izvoli, kursor misa dovedi do omiljene ti.

:D tolko li je problem shto u mestu pishe "palanka"
ja teo da kazem da u ovoj zemlji niko nezna svoja prava,
da vlast zloupotrabljava sudstvo kako stigne
da smo dno dna...

a ti ko moj cale binesh dal amerika otplacuje dugove ujedinjenim nacijama.

:roll: ok, tvoji prioriteti...
a vala ovo shto si napiso, otkrio si toplu vodu! mi slepi pa ne vidimo i ne znamo :roll:
 
"Osim tog da je Osama priznao da su oni izveli napade"

"pa naravno,kad su to bili samoubice...nema tela,nema neposrednog dokaza...ovo nastavak teorije da su amerikanci sami sebe bombardovali..i to usred njujorka...kakva glupost...sledece nedelje nastavak u "svedoku" ili "trecem oku",svejedno"

Vidis, da sam nekima, mozda otkrio toplu vodu, a nisam siguran da ih ima bas malo...ako mislimo na isto. "Kapiraj i kopiraj", to sam, u konkretnom slucaju, ovima porucio. A, inace, ovom, i drugim temema, vezanim za 9/11, samo sam blago zatalasao...u plicaku.Mogao sam ja to i mnoooooooooogo "dublje"i "jace", veruj na rec.Da bi smo sveobuhvatno raspravljali o 9/11, trebao bi nam prostor od minimum 5000 gusto kucanih strana A4 formata. Toliki je predtekst i podtekst "price" ( bez toga da li Amerika otplacuje svoje dugove UN ). Ono za palanku, ne dozivljavaj licno. Da nisi pomenuo, ja ne bih ni obratio paznju, jer te znam sa proslogodisnjih diskusija i, ako me secanje ne vara, tada si bio iz Vrbasa. Cak si imao sa marlonom nekakav nesporazum. marlon te pitao za neki hotel u Vrbasu, to sam zapamtio. To, za palanku, upotrebio sam kao stilsku figuru, da imliciram na stanje duha, jer, palanka - provincija, je upravo to - stanje duha, a ne geografska odrednica.Nisi valjda pomislio, da te lokacija, sama po sebi diskvalifikuje u mojim ocima, pobogu? To je tipicno za malogradjansku revolucionarnu omladinu i ostale novokomponovane kvaziprogresiste, a ja iz tog filma, nikad nisam bio, a tesko da cu i biti, jer mi organizam odbija pracenje modnih trendova. Eto, potrefilo se da si ti iz mesta, koje u svom nazivu ima taj "nesretni" termin. Sorry, nema blage veze sa tim sta si pomislio.
Rekoh, imas toliko tema, i varijacija na temu o SM, MM, MM ( onaj sto je teglio gajbe ), sudstvu, pravu i nepravu, evrointegracijama, ekonomskim perspektivama...Srbije, Balkana itd, pa, izvoli... Mozes o tome i na mojoj temi ( ali ne ovoj ) da diskutujes do mile volje. Podjes od toga, da li je "civilizacijski" cin, privremeno ukidanje poternice protiv MM ( one akademicarke, ne gajbonoshe )
 

Back
Top