Pitanjce

wild_child

Elita
Poruka
18.483
Imam jedno malo pitanjce, nemojte zameriti.
Naime zanima me koje mogu biti posledice naglog prekida terapije Eftilom u slucaju nekih blazih oblika epilepsije. Npr ako se coveku desi da ostane bez lekova jedan kraci vremenski period( npr nedelju dana ili manje). Mada znam da je najbolje resenje da se to ne desi . Ali ako se vec to desi, kako onda nastaviti terapiju? Da li nastaviti normalno sa lekovima ili opet krenuti ispocetka sa postupnim uvodjenjem lekova dok se ne dodje na staru kolicinu?
Nadam se da nije jako glupo pitanje…naime mene ovo bas zanima posto i sama imam epilepsiju pa cisto da pitam.Posto kad sam svog neurologa pitala on me odmah napao, : Aha dakle nisi uzimala lekove. Sto nije istina, cisto me zanima hipoteticki…

Hvala unapred:)
 
Hipoteticki, ne postoji ni jedan razlog da nedelju dana ne pijes Eftil ako imas epilepsiju. Odgovor je tesko dati jer nemamo osnovne podatke, procitaj 'kako se postavljaju pitanja' lepljivu. Zavisi od mnogo faktora (kolicine leka, tipa epi, godina, kolko se dugo uzima eftil,, koliki je prekid napravljen, da li se uzimaju i drugi lekovi itd). Onaj ko ima epilepsiju ne moze sebi da dozvoli luksuz da nedelju dana ne pije lekove.
 

Back
Top