DVOGLED 10-30x50

Dr.Nitro

Aktivan član
Poruka
1.951
Zanima me dvogled jacine 10-30x50 kakav je i koliko to recimo priblizava na 1000m.

Narucio sam da mi donesu iz Austrije a tamo kosta 120 Eura i mislim da nije igracka. Nemam neko preveliko iskustvo sa time, znam samo da je marke SWAROVSKI ili SCHWAROWSKI ili tako nesto, i video sam da ima na hiljade modela, a ja se bas uvatio za ovaj jer mi je cena bila primamljiva.

Hvala i pozdrav svima. :shock:
 
u definiciji 6x30 ili 7x 40 ili 30x50, prva cifra oznacava uvelicanje slike, a druga precnik izlazne pupile, tj.objektiva.
standardi u vojsci su ova prva dva koja sam naveo, tako da cenim da je model, koji si narucio, daleko jaci
 
10-30x50?
30 je verovatno velicina okulara ,50 objektiva, uvecanje 10.
pazi uvecanje 30 na precnik objektiva 50 je nemoguca misija.teleskopi oni kucni su sa uvecanjem 20+.Kako si ga kupio?Moze preko neta:)?. Ruski su jeftiniji,oni prave i za strance.Ja sam trazio one nocne druge generacije,ali cena je da se odusevis.
 
steta ne zapisah,zaboravio sam sajt i tu virtuelno predstavljena na netu pijaca,.... ima pijaca polovne vojne opreme u moskvi gde svasta ima da se nadje.Imao si binokularne,monokularne,snajperske!, kratki dvogled koji ima traku da ti stoji na glavi bez problema....
Generacija nulta [0] je totalno zastarela nezgrapna,velicine kao kamere nekad [i sad] po svadbama radi po aktivnom principu.Generaciju 1 je lako kupiti.Gen. 2 takodje ali je razlika u ceni drasticna.Ne dobijas bas kolko si platio.Rusi su preskocili 3 generaciju i tu kupujes americke preskupe nvg. Za 4.generaciju slika jasna i ostra kao po danu i uvecanje 10+ puta spremi 5500 evra.
Prva generacija ruske monokularne snajperske nvg sa nisanom i 3x uvecanjem 260 evra zapadnjacki su mislim duplo skuplji.Rusi,kinezi,sverceri na zapadu prodaju mnoge ruske nvg kao da su od renomirane zapadnjacke firme [Bushnell] po mnogo vecoj ceni:).zato oprez i kupuj samo Rusko!
 
Momci saznao sam sta je ustvari 10-30x50. MSHONE je bio u pravu, uvecanje krece od 10x sa gajkicom koja se nalazi na levoj strani ocnog ovira koji se po potrebi steluje sve do uvecanja od 30x, a ovo 50 je precnik donjeg dela dvogleda. Znaci da je dvogled podesiv po potrebi. Imam utisak da sam napokon uboo pravu stvar a i u poredjenju sa cenama dosta je primamljiv.
Dvogled treba da mi donese buduci TAST iz Austrije, novine u kojima sam ga nasao sam slucajno video kad je doneo zajedno sa hrpom nekih drugih novina koje je verovatno usput kupio, i tako sve slucajno, ali marka SWAROVSKI je sto se tice optike vrh u svetu.
A sto se tice ruskih nesumnjam da su losi jer rusi nemaju losu vojnu opremu, cak ruska zastarela oprema koju mozete naci i na buvljacima midlim da je daleko mocnija od nase pa zato i ne sumnjam u te koje ste pronasli na netu da su losu ...
 
mshone:
u definiciji 6x30 ili 7x 40 ili 30x50, prva cifra oznacava uvelicanje slike, a druga precnik izlazne pupile, tj.objektiva.
standardi u vojsci su ova prva dva koja sam naveo, tako da cenim da je model, koji si narucio, daleko jaci
Drugar nemam šta da dodam sem da se ona izlazna pupila zove i objektiv a prečnici su uvek izraženi u milimetrima
A prva cifra može biti fiksna kao što si naveo kod 6x30 ona (6)
ili ako dvogled ili durbin ima dodatke, ili na neki drugi način ( digitalno ili štelujući mehanički )
Onda je to npr.( pričam napamet )
od 6 - 30x50 E ona crtica ( - ) označava koliko od leva cifre koja je manja do desne koja je veća ta optika na sebi svojstven i ponuđeni način vrši uvećavanje slike.
Jako je dobro da je objektiv u principu što veći
Iz svog iskustva koje je bogato u ovom polju.
Mogu ti reći sledeće:
Posedujem durbin domaće proizvodnje Zrak Sarajevo koji je bio najjaćči u svojoj klasi, A to je 50x 65 i kada je sumrak bolo bi bolje da u taj objektiv upada više svetla tj da ima veći prečnik.
Tako da je uvek dobro imati koji mm više u objektivu.
 
mač-ak:
Drugar nemam šta da dodam sem da se ona izlazna pupila zove i objektiv a prečnici su uvek izraženi u milimetrima
A prva cifra može biti fiksna kao što si naveo kod 6x30 ona (6)
ili ako dvogled ili durbin ima dodatke, ili na neki drugi način ( digitalno ili štelujući mehanički )
Onda je to npr.( pričam napamet )
od 6 - 30x50 E ona crtica ( - ) označava koliko od leva cifre koja je manja do desne koja je veća ta optika na sebi svojstven i ponuđeni način vrši uvećavanje slike.
Jako je dobro da je objektiv u principu što veći
Iz svog iskustva koje je bogato u ovom polju.
Mogu ti reći sledeće:
Posedujem durbin domaće proizvodnje Zrak Sarajevo koji je bio najjaćči u svojoj klasi, A to je 50x 65 i kada je sumrak bolo bi bolje da u taj objektiv upada više svetla tj da ima veći prečnik.
Tako da je uvek dobro imati koji mm više u objektivu.
pa i rekoh tako,izl.pupila, tj.objektiv.
a sto se zraka -sarajevo tice, mislim da ni karl-cajs iz Jene nije bio tako jak.
Pozdrav matorom macoru!
 
Drugari stigo mi je dvogled ali nije 10-30x50, nego 10-30x60, i nije 120 eura nego 350 eura, ali ne zalim kintu sto sam platio. Sta da vam kazem i stalak sam dobio gratis. Dvogled je strava, ali ima jednu manu ili je to tako neznam procenite sami. Kad gledam na 10x recimo i podesim ostrinu do perverzije, onda kad pocnem da uvecavam 12x, 14x, 16,x ... i picim do 30x, onda opet moram da podesavam glavni ostrac slike ili se kako vec kaze, onaj na sredini dvogleda a desno oko ostaje neporemeceno. Kad izostrim srednji onda je opet staklo. I kad ocu da vracam nazad onda opet kad stanem na neko uvecanje opet mora izostrvaam sliku. Jel to tako kod svih, ili samo kod ovih sto imaju jaku dioptriju ???
Inace u globalu dvogled je do ja ja ..

Pozzz ...
 
Nitro majstore ako si dobio svarovskog za te pare onda je do džadža! To je svetski vrh u optičkim proizvodima od optičkih nišana do dvogleda, samo mi je čudna tako niska cena sem ako nije bio na popustu! (POPUSTILA PAŽNJA OBEZBEDJENJU U RADNJI) :grin:
Kod svih varijabilnih moraćeš malo više da se zezaš sa točkićima ja imama 8-20x50 i na većim uvećanjima se trese zato je dobro što si uzeo stalak.Inače osnovna namena po koncepciji je posmatranje u lošim svetlosnim uslovima na velikim udaljenostima objekata,predmeta životinja pojava,komšinica... Ako ima još koji a da je svarovski za tako malu kintu javi!!!
 
Nitroglicerin:
Zanima me dvogled jacine 10-30x50 kakav je i koliko to recimo priblizava na 1000m.

Narucio sam da mi donesu iz Austrije a tamo kosta 120 Eura i mislim da nije igracka. Nemam neko preveliko iskustvo sa time, znam samo da je marke SWAROVSKI ili SCHWAROWSKI ili tako nesto, i video sam da ima na hiljade modela, a ja se bas uvatio za ovaj jer mi je cena bila primamljiva.

Hvala i pozdrav svima. :shock:
Moj dvogled je sa 8-24x50
79m/1000m, približno tvojim, i sasvim je solidan!
 
ha ha ... TAMNAVAC ... nije popustilo obezbedjenje, nego vrata od magacina ... ha ha ... salim se bre .. Pa verovatno je bilo neki popust odkud znam jer ga nisao ovde uzeo, doneli su mi ga iz Austije. E sad vidi, mozda su tu neke kombinacije i popusti, ali sam ja platio samo 350. Stalak je gratis uz njega, a dali ima jos i kako stoji sa cenom mogu da pitam pa cu ti reci. kasnije cu poslati mail pa cu ti javiti ovih dana kad mi stigne odgovor.

Inace mislim da moj priblizava na 1000m oko 46 tako sam cini mi se procitao u onu knjizicu.

Pozzz ...
 
Swarovski je 100% Ovaj koji ja imam. Ima kutiju na kojoj je utisnut znak Swar. ima na dvogledu na 2 mesta i na oba stakla ( donja ova veca ) ima sitno mise swarovski. znaci nemoze da se nacrta ili obrise jer je u staklu. Ostrina je toliko cista da ce da prsne od ostrine cini mi se, klizaci za izostravanje idu kao da ne pomeraju nista a opet dovoljno cvrsto stoje da i ako padne nemoze da se rasteluje. Sav je od nekog cudnog materijala i kao da se lepi.
Kad je neka kopija u pitanu lako je da se provali ali brate kod ovog je sve naj naj .. bar za mene. Imam jedan stari ruski 8x50 materijal je nesto kao koza ali kao da je zmijska koza onako je ko rezbaren i odvratno mirise. Njegova ostrina, klizaci, stakla, poklopci traka za vra i torbica su toliko jadno i prosto uradjeni da je smesno u poredjenju sa ovim da ga uopste nosis oko vrata. Jbm li ga ali meni ovaj izgleda mnogo , ali bas ono dosta dobar. Dizajn x kvalitet = Swarovski

Pozz ....
 
Nitro momče za 20 ak godina bavljenja lovom veruj mi da znam o čemu pričaš! Imam i jedan optički nišan(snajper) svarovski koji je medju prvima u svojoj klasi, nego me ovo mače iznerviralo jer dok mi stignemo do .de ima mečku da rodimo a koji će mi onda dvogled kad moram da čuvam meče? Dvogled koji si nabavio je dobar i ima specifičnu namenu koju sam ti opisao i izuzetan je u lošim svetlosnim uslovima nije za ,,akrobacije,, ili celodnevno nošenje oko vrata i zbog uveličanja slika se ,,ljulja,, zato i ima stativ, iznad tog uveličanja su teleskopski durbini ali to je već druga priča!
 
zoom dvogled snage povecanja od 10x do 30x 50mm precnik objektiva izlazna pupila se moze izracunati za to povecanje treba dobro osloniti ruke a i svetlosna moc za to povecanje nije neka po toj ceni mozes da kupis samo kineze idi na leopoldov sajt ili veawer ili neki drugi pa vidi cene
 
Nitroglicerin:
Zanima me dvogled jacine 10-30x50 kakav je i koliko to recimo priblizava na 1000m.

Narucio sam da mi donesu iz Austrije a tamo kosta 120 Eura i mislim da nije igracka. Nemam neko preveliko iskustvo sa time, znam samo da je marke SWAROVSKI ili SCHWAROWSKI ili tako nesto, i video sam da ima na hiljade modela, a ja se bas uvatio za ovaj jer mi je cena bila primamljiva.

Hvala i pozdrav svima. :shock:
Posedujem 10-30x50 Mogu ti reci da sam poprilicno zadovoljan, sad bas na 1000 metara ne moze da uvelica bog zna sta, ali ja sam apsolutno zadovoljan.
 
Meni je moj Swarovski i vise nego dobar ...nisam ocekivao da ce tako ispasti ali ajde nema veze ...
inace za kolege od gore .. Dvogled je 10-30x60 a ne 50 ... a 1000 metara zgazi ko da ih nema ... i to sa perfektnom kristalnom slikom. Nedavno sam gledao jedan auto koji je bio bas daleko nisam ni mogo da provalim golim okom koji je, a kad sam povecao optiku na 30x mogao sam i tablice da vidim ali sa stativom naravno, bez stativa neverujem da moze da smiri ruke ni Jasna Sekaric ... :)

Mozda je bilo i manje od 1000 metara a mozda je bilo i vise nemogu od oka da ocenim. Samo znam da je dvogled EXTRA, a meni i netreba bolji ...
 
Ćaos

Eto, ja imam durbin Zrak-Sarajevo koji približava 50 puta sa objektivom 65 mm.Nabavio sam ga za džabaka svojevremeno.Inače i dan danas može se naći.Npr. na Šabačkom vašaru i buvljacima za oko 5-10 eura.I da znaš, da će ti svako ko se razume u optiku reći da je u svakom pogledu bolji od tvog durbina.
 

Back
Top