ljudi sta upisujete ove godine???

ja upisujem socijalni rad na fpn,ako me prime,ako ne,onda ostajem ovde u brckom na ekonomiji,to je jedini fakultet koji imamo!!!
Cula sam da je u Beogradu jaka konkurencija,ne znam,sledece sedmice bi trebala da dodjem tamo,da vidim gdje je fakultet,da se malo raspitam i tak....pa da pocnem pripremat prijemni!!!
 
Ja upisujem Tehnloski u Beogradu. Odlucio sam se os pocetkom ove skolske godine, da bi se oko Nove godine nasao u iskusenju izmedju saobracajnog i tehnoloskog. Ipak prevagnulo je da upisem Tehnoloski - tako da eto mene u oktobru na TMF. Pozdrav za samuiov - nsudjenu koleginicu. :D :D :D
 
I ja bih molekularnu biologiju, vidim da su ljudi poprilicno zainteresovani... jeste vi poceli da spremate prijemni (ili ja jedina nisam), koliko cete poena imati iz skole itd... ja 40, al prijemni nisam takla, nesto mi bezveze da sad to pocinjem kad je bolje stuci to odjednom, da ne ispari do prijemnog ;) i iz kojih knjiga spremate, meni su rekli da treba koristiti stare knjige za prirodno-matematicki smer. Sta vi mislite? Ja inace nemam alternativu, i upisala bih u BG-u.
 
mima imam savet,ne upisuj biohemiju ako se nadas da je to dobra zamena za farmaciju ili medicinu,to je totalno pogresna informacija.Znam o cemu pricam,biohemiju upisi samo ako zaista,ali naglasavam ZAISTA volis to inace ces se zagubiti na fakultetu i izgubiti previse vremena do trenutka dok ne shvatis da ipak to nije ono sto si ocekivala.Dobro razmisli pre nego sto se odlucis da upises biohemiju
 
ja_licno:
I ja bih molekularnu biologiju, vidim da su ljudi poprilicno zainteresovani... jeste vi poceli da spremate prijemni (ili ja jedina nisam), koliko cete poena imati iz skole itd... ja 40, al prijemni nisam takla, nesto mi bezveze da sad to pocinjem kad je bolje stuci to odjednom, da ne ispari do prijemnog ;) i iz kojih knjiga spremate, meni su rekli da treba koristiti stare knjige za prirodno-matematicki smer. Sta vi mislite? Ja inace nemam alternativu, i upisala bih u BG-u.
Savetovala bih ti da pocnes da spremas prijemni, jer je (koliko ja vidim) dosta zainteresovanih, a malo se prima. Imacu i ja 40, ali opet me hvata panika... Ja spremam iz novih za prirodno-matematicki (prave slikovnice), mada cu da pronadjem jos nesto=> ovo mi se cini malo. Ni ja trenutno nemam alternativu; ako bas moram mozda probam i medicinu, ali je ne gotivim preterano. Ne znam sta da ti kazem...
 
ja imam i nove i stare, stare su daleko opsirnije. Pravo da ti kazem, mene mrzi da to pocnem sad, jer jedino pod pritiskom dobro radim. Neke stvari bih i mogla, al, one bakterije i biljcice (I god)da covek poludi, moras lepo da nabubas osobine, jer ne postoji drugi nacin........ IV godina je bas zanimljiva i nije teska, III takodje, al biljke :(
 
Meni su zivotinje problem, predavala mi neka grozna profesorka, nista nas nije naucila :(
Inace, i ja imam i stare i nove knjige, ali profesorka mi je rekla da bolje da ucim iz starih jer je opsirnije... A asistent sa fakulteta u NS mi je rekla da ce prijemni biti baziran na novim knjigama za prirodno-matematicki smer gimnazije...
Taaako da ne znam sta da kazem... I ja nosim 40 bodova, ali ipak je VEOMA vazno da se prijemni dobro uradi, jer je jako veliko interesovanje... Mislim da polako pocinjem da panicim... :)
 
Ja cu najverovatnije spremati i iz jednih i iz drugih. Meni je npr. problem to sto ja dobar deo ovih stvari uopste nisam ucila, jer sam opsti smer. Npr. u III godini smo radili samo fiziologiju zivotinja. Bas sam danas nesto gledala, i u novim knjigama je mnogo bolje objasnjeno (odnosno neke stvari su jasnije), ali, cini mi se da neki delovi bukvalno nedostaju. Najbolje to paralelno. Ja se tesim da mi biologija nece biti problem... Panicila sam u januaru, a sad... :) ma, opusteno. Ako nista, odoh na opsti smer, prebacim se posle na molekularnu :)
 

Back
Top