Frojd o izboru partnera

jastuk

Aktivan član
Poruka
1.425
Frojd o izboru partnera – ….parafraziram -
Dva nacina –
1. kad se osoba zaljubljuje u nekog u kome nalazi sebe , tj.- ono sto je ona sama , ono sto je nekad bila , ono sto je podseca na nju samu dok je bila dete , ono sto bi zelela da bude , ono sto je nekad bilo deo nje(roditelji,braca,sestre)
2. kad se osoba zaljubljuje u partnera koji ispolji osobinu i sposobnost da hrani, konkretno i psiholoski, zatim u onog koji ima razvijenu sposobnost da zasticuje i daje sigurnost

I kao: zene su sklonije 1. , a muskarci 2. odabiru

Koliko ste se pronasli u ovome i koji je po vama “najbolji” razlog za zaljubljivanje od ovih(cak iako su vam svi bolesni)?
 
pa htela sam i to da se prica o svojim razlozima za zaljubljivanje -ko ih zna , ali mi se cini da je bila takva tema....

ja sam kod sebe primetila neke od ovih razloga iz 1...

i meni je cudno da su ovi drugi muski...

inace, izbor partnera = zaljubiti se...sta mislite?
 
jastuk:
Frojd o izboru partnera – ….parafraziram -
Dva nacina –
1. kad se osoba zaljubljuje u nekog u kome nalazi sebe , tj.- ono sto je ona sama , ono sto je nekad bila , ono sto je podseca na nju samu dok je bila dete , ono sto bi zelela da bude , ono sto je nekad bilo deo nje(roditelji,braca,sestre)
2. kad se osoba zaljubljuje u partnera koji ispolji osobinu i sposobnost da hrani, konkretno i psiholoski, zatim u onog koji ima razvijenu sposobnost da zasticuje i daje sigurnost

I kao: zene su sklonije 1. , a muskarci 2. odabiru

Koliko ste se pronasli u ovome i koji je po vama “najbolji” razlog za zaljubljivanje od ovih(cak iako su vam svi bolesni)?

Ja sam po ovome MUSKO???? :shock:
 
Ovde je lepo objashnjeno ... [font=verdana,arial,helvetica,sans-serif][font=verdana,arial,helvetica,sans-serif]Свако пре свега постоји у свету који му је сопствен и у коме је он сам себи централни елемент. Тај свет је херметички затворен другима и њиховим световима. То чини да можемо заиста разумети у другом једино оно што већ поседујемо у нама, кроз спонтано препознавање.
Када се два бића воле, то значи да су им се светови дотакли и да је дошло до реципрочног препознавања, њихових жеља у другом измеђуосталог.
Теже тада ка сједињењу душа: то је пароксизам љубави измеђе два бића.

Ako uzmemo npr. da je zaljubljenost pochetna faza ili samo prepoznavanje... kada padnu ideali onda znamo na chemu smo... 1. ili 2. hm..
Zaljubljenost je neophodna patologija (:
[/font]
[/font]
 
e froz to me interesuje..sto je to laz - sebe u drugome? postoji "obnavljanje" samog sebe u toku zivota ,naravno s tendencijom razvoja....sto je to lose biti pored nekog ko ce da te podseca na neke stvari za koje ti mislis da su vazne - dakle koje zelis da negujes kod sebe? pa i sebe volimo...
 
Laz je verovati da je neko tvoja apsoluta refleksija u obliku(ajde da pretpostvimo M&Z odnos bez homosexualizma jer bi bilo prekomplikovano)suprotnog pola......to je valjda ono sto si ti jednom rekla nenadyebiva,prava ljubav.....mislim da je Juing rekao neshto tipa"Ljubav je izbor"......ako je tako,onda to znaci da poshto si ti 1 postoji i 1 refleksija......a koja je verovatnoca?
Ja mislim da je mozda i moguce da postoji jedna takva osoba za svakoga ali veooma mali procenat uspe da zavrshi sa njom.....ostali idu po principu daj sta das...smoobmanjuju se da je osoba sa kojom su ta jedna...onda ako veza preraste u brak i dodju deca....pa rodbina....vreme zajedno,NAVIKA...itd.,itd.,....sve to samo pojacava samoobmanjivanje....na kraju sve jeste izbor i kako gledash na zivot......moze covek da bude srecan i tako bez te apsolutne,mozda i vishe na neki nacin..ali nikad apsolutno. Na kraju svi umremo,nema niceg iza,nema smisla......ko da je vazno.
 
A ne! Kad se zaljubimo ruse se zidovi oko nas, stvaraju se uslovi za intimizaciju i bliskost. Sto su veci i jaci zidovi bili (usamljenost i izolacija) jaca je zaljubljenost. To neki zovu "prepoznavanje", al' to je cista idealizacija. Zato se mnogi razocaraju, cim prodje prvobitno ludilo.

Za ljubav je potrebno samo otvoreno srce.
 

Back
Top