Manga

alien

Primećen član
Poruka
629
Vidim da ima ljubitelja stripova sa dalekog istoka.... Pa... Volite li mangu?

Jedno vreme sam čitao dosta manga stripova... Iskreno, često na silu. Nisam se baš primio na te stvari.

Evo naslova koje sam čitao, a koje sam upamtio.

Akira - Marketprintova izdanja, čitao sam negde do 20 i nekog, posle mi je dosadio. Junaci manje-više jednolični, radnja razvučena, teško za pratiti u mesečnom ritmu izdavanja. U suštini nije loš strip, ali ispod očekivanja. Na one priče o tome kako je Akira ''sociološko-psihološka studija, itd, blabla'', mogu samo da kažem: pih.

Ghost in the Shell - Science Fiction u pravom smislu reči. Ali ja ne volim SF u pravom smislu reči. Ponekad mi se čini da ovaj strip nije ni priča, ni crtež, ni strip; ovo je esej na temu autorovih razmišljanja o raznim temama koje na neki način potpadaju pod SF. A kako se u tematiku slabo razumem, često ne znam o čemu taj tip uopšte priča.

Blade of the Immortal - Ovo mi je već bolje leglo. Impresivno nacrtan samurajski ep. Priča izgleda nema jasan cilj, i brzo dolazi do zamora i ponavljanja, možda je bolje što sam čitao samo prve tri knjige.

Ranma - Prava manga bez zapadnjačkih uticaja. Ne sviđa mi se. Lik koji se pretvara u muško kad se polije hladnom vodom, a u žensko kad se polije toplom (ili obrnuto)... Nekako bizarno i prilično gay.

Alita - Battle Angel - Verovatno moja najomiljenija manga do sada. Istina, u ovom stripu ima dosta evropskg uticaja, prosto se vidi Mebijus. Strip je vrlo nasilan, mračan i pesimističan, postapokaliptična atmosfera izbija iz kadrova bolje nego u Akiri, i generalno je grafički dosta jak.

Rurouni Kenshin - Bez veze. Neki stilizovani samurajski ep, dosadan za čitanje. Mnoštvo likova koji su nekad zanimljivi, nekad nisu... Stupid & Boring.

Wish - Ovo je neka manga gde nije ni pisalo ime autora, ali je dobra. Manje akciona, više emotivna, i bizarnih zapleta kao i većina mangi.
 

Back
Top