die,kosovo,die...

Ma bitno je da prolece stize u Srbioju tri dasna peri roaka i da Srbija treba da se okrene Zapadu (Z je falusno uzdignuto) sta nas brioga za Kosovo i za republiku mrsku uups... srpsku i za ostalu genetsku deponiju
ZIVELO SIRENJE DEMOKRATIJE
ZIVEO MILOSRDNI ANDJEO
ZIVEO BEOGRADSKI PASALUK SLOBODAN OD *****HA
 
Pobogu,zar opet? :roll: Pa kako ljudi necete da shvatite,potsecanje na stradanja
Srba danas nije primereno.Nije dobro sada da se to chini,nije vreme.Pa dajte malo
razmislite kako ce se to protumachiti.Evo i neki pomen se odrzava u Sabornoj
crkvi.Pa zashto se to radi,slucajno ce naici neki lutajuci reporter i ode slika u svet
kako Srbi opet oplakuju svoje mrtve.Pa zar nebi bilo primerenije negde onako
krishom u nekom korneru zapaliti svecu da vas nevidi ni komshija,a kamoli u
crkvi.Zashto se danas opet spominju onih tridesetak pobijenih Srba i onih koji su
od Albanaca "kulturno" zamoljeni da se pomere sa Kosmeta stotinak kilometara.
Pa da li neko uopshte razmishlja kako ce na sve to reagovati svetska javnost,
diplomatski krugovi,dezurni chuvari ljudskih prava,humanitarne organizacije...
zato nemojte to tako mlogo potencirati,a ako je nekom stvarno prigustilo da
se mora potsetiti na sve to,onda neka to obavi u nekoj dvorishnoj prostoriji
daleko od svetla javnosti,pa dabome....
:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
 
Ја вала, битно да је пролеће, а ОНИ живе у Србији :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Не смемо слати "погрешну поруку свету".

Уживајмо, уживајмо, док нестајмо под шљивом!!!
 
_Milanche_:
Sve srpske zrtve treba da se zale JAVNO i u svakj prilici,svet protiv toga nema nista to je zabluda.


...hm gospodine,vi svakako niste chuli izjave "boraca za ljudska prava" koji tvrde da podsecjanje na zlochine pochinjene nad srpskim zhivljem raspiruje medjunacionalnu i versku mrzhnju...
...dovoljno je da malo pogledate b92 i vidite koji zlochini i koje zhrtve se tamo stalno potenciraju,na drugim televizijama se uglavno tjuti i o jednim i o drugim zlochinima...
...ta setite se samo histerije koja je pratila obelezhavanje desetogodishnjice srebrenice...
...mozhda shvatite...
:idea:
 
_Milanche_:
Sve srpske zrtve treba da se zale JAVNO i u svakj prilici,svet protiv toga nema nista to je zabluda.

Нема, Миланче, али имају полуписмене психопате који у Србији изигравају гласне жице "света" (Чеда за себе гамрант мисли да је овлашћени заступник међународне заједнице за Пашалук). Мада, ни свет није цвећка - неки дан је Вашингтон Пост писао да је "Милошевић измислио НАВОДНЕ патње Срба од стране Хрвата, Албанаца и осталих у Другом светском рату", те да је српско сећање на овдашњу епизоду Холокауста, следствено томе, "срж злочиначке политике Велике Србије"...


Да имамо дипломатију (а не оно дезоријентисано ругло од Драшковића над којим гађење не крију ни они који га примају у посете), већ колико данас би се Пост дебело извињавао због упуштања у НЕГАЦИЈУ ХОЛОКАУСТА (то се кажњава, иначе, у сређеном делу света).
 
Sunchaser:
неки дан је Вашингтон Пост писао да је "Милошевић измислио НАВОДНЕ патње Срба од стране Хрвата, Албанаца и осталих у Другом светском рату", те да је српско сећање на овдашњу епизоду Холокауста, следствено томе, "срж злочиначке политике Велике Србије"...
Uf...:roll::x:roll:
 
Duh Sekire:
Имитирам оне који сада славе по Србији.

generalizacija
ja sam slavio (ne mogu reći da sad slavim, jer me je prošlo....bože moj, život teče dalje), ali nikad nisam rekao da me baš briga za Kosovo. Žao mi je zbog svega što se dole dešava i nadam se da će izboriti koliko-toliko pristojno rešenje na pregovorima
kad pomislim koliko je sve mogli biti drugačije....jbg ljudi...
 
Sunchaser:
Мада, ни свет није цвећка - неки дан је Вашингтон Пост писао да је "Милошевић измислио НАВОДНЕ патње Срба од стране Хрвата, Албанаца и осталих у Другом светском рату", те да је српско сећање на овдашњу епизоду Холокауста, следствено томе, "срж злочиначке политике Велике Србије"...

osudjujem, nemojte misliti da ne osudjujem...ali isto tako je Putin čestitao Hrvatima na doprinosu u borbi protiv nacizma.
gledajmo obe strane...na kraju krajeva, mogli smo da imamo tu Veliku Srbiju + podršku zapada da smo imali dovoljno pametne vladare...e moj Aco...
 
Arnold_Layne:
generalizacija
ja sam slavio (ne mogu reći da sad slavim, jer me je prošlo....bože moj, život teče dalje), ali nikad nisam rekao da me baš briga za Kosovo. Žao mi je zbog svega što se dole dešava i nadam se da će izboriti koliko-toliko pristojno rešenje na pregovorima
kad pomislim koliko je sve mogli biti drugačije....jbg ljudi...
tacno...
ne znam ko je ovde u crno-belom fazonu...
cuj ti ovo,danas demokrate vicu ziveo beogradski pasaluk...?!?ne znam samo cijom politikom i odgovornoscu se srpski prostor smanjivao na granice pasaluka.al ajde,bespredmetno je vishe uchestvovati u ovakvim raspravama
 
Arnold_Layne:
osudjujem, nemojte misliti da ne osudjujem...ali isto tako je Putin čestitao Hrvatima na doprinosu u borbi protiv nacizma.
gledajmo obe strane...na kraju krajeva, mogli smo da imamo tu Veliku Srbiju + podršku zapada da smo imali dovoljno pametne vladare...e moj Aco...


Да, то Путиново је ужасна свињарија, да додели орден кољачима који су јуришали на Стаљинград са Хитлером (водио их Марко Месић, кажу, баш Стипин стриц). На страну твоја очигледна (и нимало скривена) русофобија (немој сад о томе, кад знамо сви да је тако - ретко који коментар ти прође без пљувке по Русима), али ја, као русофил, немам проблем да њихове политичаре дооообро опљунем кад заслуже - ово са орденом је, бојим се, чисто хртваска заслуга; они су дипломатски сѕа Русима одиграли боље него ми последњих деценија (не заборави ни да је Коминтерна за овај простор била центрирана у Загребу а не у Београду). Тако да ме не би чудило уколико је неки усташко-удбашки маторац одиграо са неким дртавим совјетоманом тамо, који има појам о Балкану (и осећање руско-српског пријатељства) колико и ја деоница у Националној банци Тајвана. Опет, можда је била у питању и руска пацка српским будалама који се Русије сете једино кад им се у јануару смррзну гузице (па би да узму гас и ако може - да не нииишта плате).

Добра вест је (рече ми један руски пријатељ) да је то са Месићем и орденом маргина; то је неко одликовање из СССР-овског доба које више не носи неку тежину. Ипак, велика је свињарија и глупост дати антифашистички орден председнику усташке "државе" која ни не крије да је базирана на НДХ (видети чувени говор Фрање Туђмана из 1990, дакле, почетка 'неовисности')...
 
Bez komentara.



thachialbright8yi9ck.jpg


clark1vd2mw.jpg


holbrookeuck16mb1cu.jpg


pasidrashkovich5vu.jpg
 
veKsla:
...hm gospodine,vi svakako niste chuli izjave "boraca za ljudska prava" koji tvrde da podsecjanje na zlochine pochinjene nad srpskim zhivljem raspiruje medjunacionalnu i versku mrzhnju...
...dovoljno je da malo pogledate b92 i vidite koji zlochini i koje zhrtve se tamo stalno potenciraju,na drugim televizijama se uglavno tjuti i o jednim i o drugim zlochinima...
...ta setite se samo histerije koja je pratila obelezhavanje desetogodishnjice srebrenice...
...mozhda shvatite...
:idea:

komplikovana je tema...
ali uglavnom iz tvog teksta shvatam da bi to bila prica bez dna :)
 
jel neko cuo za majora aksentijevica,koji je u prvom svetskom krenuo sa srpskim pukom ka kosovu?elem,ponudi im predstavnik ili sta vec nekog albanskog zivlja u merdaru da ceo puk prespava kod njih,albanaca,i na prevaru,biva ubijeno 80% celog puka.major aksentijevic nista ne preduzima,ne vrsi nikakvu obmazdu,vec se obraca vojvodi stepi,koji mu daje saglasnost da izvrsi obmazdu nad tacno onoliko muskih albanaca,koliko je te noci pobijeno srpskih vojnika.ni jedan vishe..
ili kad je kralj aleksandar pred prekim sudom osudio na smrt srpskog majora koji je ubio bugarskog kolegu,jer mu je ovaj pokazao lanac napravljen od srpskih zuba i kostiiju.aleksandar je presudio da major je povredio cast,jer je ubio bugarskog majora..
pouka-uvek u nasoj tradiciji smo znali sta je cast,bili poznati i postovani kao hrabar i castoljubiv narod,sve do yebenih devedesetih i te srebrenice..vrlina je priznati sopstvenu gresku u srebrenici,ali i traziti da se i drugi narodi izvine za svoje zlocine..pa stepa ili putnik bi prvi presudili tim kretenima
p.s.jel neko video kako se nikolas berns,na kraju konferencije za novinare iznervirao i rekao-alo,ljudi sta vam je vishe sa tom pricom o srebrenici,pa mene je otac ucio da su srbi najcasniji vojnici i pravdoljubiv narod.zasto ste dopustili sebi tako nesto..bilo je smesno:)
 
pogledala sam... napaljeni vojnici, previse tv-a, previse video igrica
premalo "prirodnog" i zdravog

ispada je Kosovo igraonica za te neizivljene od loseg oca i jos gore majke .... "muskarcine" sa velikim puskama
 
Čejseru prijatelju filmofilski znaš koji je moj slogan

''Amerika je divna, predivna cak,
cim u njoj zivi Paja Patak zvani Donald Duck,
al' nije svako kao Donald, mene plasi onaj Ronald,
taj je nezgodan.

Imamo neke veze Rusi i ja.
Onaj me Dostojevski jednostavno obara.
Al' nisu svi k'o Dostojevski, mene plasi Sibirevski,
taj je prohladan!''

prema tome...oprezno i sa jednima i sa drugima...ne odgovara mi preveliko oslanjanje i hvaljenje jedne strane a blaćenje svega u drugoj (čak i onog što valja, a toga ima puno)....
 
petrusic551in.jpg

Марта Мирић (лево) из Белог Поља код Пећи, чију ћерку су Шиптари силовали и након тога заклали, Светлана Петрушић (десно)


Мајка Марта је данас занемела. Прозборивши тек две три речи рекла је само: не могу ... госпођа Петрушић, која је све време нежно држала за руке и храбрила, наставила је уместо ње ову потресну причу. Након повлачења српске војске са Космета, са уласком и под патронатом НАТО злочиначких снага, Шиптари су направили страховита разарања и уништења српских насеља и становништва. Породица Мирића је била домаћинска и угледна: 3 куће на три спрата, 6 хектара земље, сви радни и вредни, синови посебно. Нажалост, једина кћи Марица, била је парализована. Несрећног дана свог страдања, у кући су се затекле само она и мајка
Шиптарске УЧК звери улетеле су у кућу све похарале и на крају насрнуле на непокретну Марицу у постељи. Мајка Марту су држали и присилили да гледа шта јој чине са кћерком. Бестијално се иживљавајући, звери се нису само тиме задовољиле, биле су жедне и крви ... пред мајчиним очима заклаше сироту девојку ... мајка је у шоку, сама, два дана непокретно седела поред њеног крвавог леша. Нормалном човеку непојмљиво је и неприхватљиво чак и чути овако нешто.


Слобода и зло

На питање како је постало зло? - Василије Велики одговара овако: оно је настало онако како настаје мрак када затвориш очи. Онај ко је створио око није крив што си ти зажмурио и што је за тебе наступила тама. Чему служи слобода? - Она служи томе да можеш да изабереш добро и да уживаш у блаженству, као Анђео и као човек, а не да само луташ по земљи као животиња, или да вегетираш као трава. (Св. Филарет Московски)
 

Back
Top