citulja

kapiram_a_ti?

Zainteresovan član
Poruka
113
iskrene cestitke svima koji su zasluzni na ovome:



Današnja Politika, pored brojnih oproštajnih poruka u kojima se od Miloševića njegove pristalice opraštaju biranim rečima, donosi i čitulju koja se po sadržaju razlikuje od ostalih: "Hvala ti za sve obmane i krađe, za svaku kap krvi koju su zbog tebe prolile hiljade, za strah i neizvesnost, za promašene živote i generacije, snove koje nismo ostvarili, za užase i ratove koje si, ne pitajući nas, u naše ime vodio, za sav teret koji si nam na pleća natovario", poručuje se u čitulji, potpisanoj simboličnim imenima Nada, Srećko, Živko, Sloboda i Vesela.

"Pamtimo tenkove na ulicama Beograda i krv na njegovim pločnicima. Pamtimo Vukovar. Pamtimo Dubrovnik. Pamtimo Knin i Krajinu. Pamtimo Sarajevo. Pamtimo Srebrenicu. Pamtimo bombardovanje. Pamtimo Kosovo. Tek ćemo ga pamtiti. I sanjati. Sećamo se poginulih, ranjenih, unesrećenih, izbeglica. Sećamo se svojih uništenih života", kaže se u čitulji.
 
Да ли то важи за све?
За Американце, Шиптаре.
Данас је друга годишњица њиховог дивљања, а за недељу дана је годишњица почетка "Милосрдног анђела".
 
Duh Sekire:
Да ли то важи за све?
За Американце, Шиптаре.
Данас је друга годишњица њиховог дивљања, а за недељу дана је годишњица почетка "Милосрдног анђела".

Јок! За "демократски" свет важе друга правила... Она која сами за себе створе.
 
Arhangel NS:
Јок! За "демократски" свет важе друга правила... Она која сами за себе створе.


Pa i za Slobu su važila pravila koja je sam stvarao a, ko se nije slagao, rekao je to na ulicama ( pred tenkovima, pod pendrecima, između metaka...gde je ko stigao!).
Zašto negativan komentar na vlast SPS-a mora nužno da znači da se taj ko komentariše slaže sa Clintonovom ili Bushovom strategijom, odakle se pojavljuje takva logika. Taman tako kako sam svesna civilnih žrtava na našim prostorima (da ne kažem "kolateralne štete") tako sam svesna i civilnih žrtava Amerikancima širom sveta počevši odavde!

Valjda smo dovoljno razumni da odelimo i demokratiju od "demokratije" ali i socijalizam od "socijalizma"!
 
Постоји висока корелација између форумског оплакивања Ђинђића и форумске неосетљивости за друге Србе.
Не бих да генерализујем, али факат је да неки форумаши (Ирејсрхед, Ушор, Срђанн, Марвикије Главоња и још неки) тако делују. Због тога и друга страна понекад претерује. Извињавам се онима који се не понашају као четворица наведених, а потпали су под тај калуп.
 
Duh Sekire:
Постоји висока корелација између форумског оплакивања Ђинђића и форумске неосетљивости за друге Србе.

Ja sam osetljiva na nevine žrtve! Na nekoliko miliona ljudi koji pripadaju srpskom narodu kao i ja generalno ne mogu da budem osetljiva jer, na primer, nikako ne uspevam da ožalim onog pedofila koji je neki dan pušten na slobodu, majku čedomorku dvoje dece i slične gore i blaže slučajeve i zbog toga se plašim generalizovanja po nacionalnosti pošto- po to. Ali, pazi, i deca žrtve tih ljudi su takođe Srbi (samo što neki više nisu ni živi), zar kriviti njihove krvnike znači nacionalnu neosetljivost !? :roll:

Ako je poenta ovoga što govoriš da nije sve crno- belo, ne bih mogla više s tobom da se složim, uostalom, i što se Miloševića tiče i njegovog režima kog sam smatrala i smatram jednim od najpogubnijih u istoriji meni je bilo sasvim dovoljno da ode s vlasti iako se ispostavilo da to samo po sebi nije dovoljno. Ostala je ideologija što je prirodno i očekivano ali, na žalost, i ljudi koji su osim ideja bili jednako uvereni da su i metodi 90-ih provodio bili legitimni pa, i nakon što je on bio daleko, likvidacija je i dalje bila sredstvo rešavanja problema.
Ali, meni ne izaziva histeričan smeh činjenica da je umro, ja ne pevam na nečijem grobu niti morbidno uživam u detaljima sa'rane. Nadam se da to znači da nisam u kalupu o kom govoriš. samo, ukalupljeni su i neki ljudi koji podržavaju suprotnu političku opciju (što s razumom ne bi smelo da ima puno veze), pa i takvih tema ima ovde (ja neću da nabrajam imena, nije ni važno). Ne slažu se s Đinđićem i to je u redu, njihov izbor i odluka, ali ne štede se morbidni i bolesni komentari ni na njegov račun. Nisam primetila ni rezon da, za razliku od Čaušeskua, Milošević nije ubijen na glavnom trgu 5. oktobra što bi nešto moralo da govori u prilog tome da ni
Đinđić nije potpuno crn čak ni za pespektivu Miloševićevog pristalice. I tu se ponovo vraćamo na tvoju logiku (s kojom se, dakle, generalno slažem)- na ono što je neko pomenuo u temi "Dve Srbije" a to je, nekima i dalje neprihvatljivo objašnjenje, da nisu samo dve, ima i treća- razumnih, konstruktivnih ljudi koji idu dalje i mogu da ocene nevine od krivih, one koji bi i u miru ubijali pa su tako i u ratu! Da znaju koga da se stide (baš zato što se pozivao na Srpstvo dok je trošio svoj bolesni mozak) a koga da žale jer je žrtva pobešnjelog uma koji može a i ne mora biti rođen kao Srbin. E, tom logikom i u toj "trećoj Srbiji" ima mesta za sva politička opredeljenja.
 
kapiram_a_ti?:
iskrene cestitke svima koji su zasluzni na ovome:



Današnja Politika, pored brojnih oproštajnih poruka u kojima se od Miloševića njegove pristalice opraštaju biranim rečima, donosi i čitulju koja se po sadržaju razlikuje od ostalih: "Hvala ti za sve obmane i krađe, za svaku kap krvi koju su zbog tebe prolile hiljade, za strah i neizvesnost, za promašene živote i generacije, snove koje nismo ostvarili, za užase i ratove koje si, ne pitajući nas, u naše ime vodio, za sav teret koji si nam na pleća natovario", poručuje se u čitulji, potpisanoj simboličnim imenima Nada, Srećko, Živko, Sloboda i Vesela.

"Pamtimo tenkove na ulicama Beograda i krv na njegovim pločnicima. Pamtimo Vukovar. Pamtimo Dubrovnik. Pamtimo Knin i Krajinu. Pamtimo Sarajevo. Pamtimo Srebrenicu. Pamtimo bombardovanje. Pamtimo Kosovo. Tek ćemo ga pamtiti. I sanjati. Sećamo se poginulih, ranjenih, unesrećenih, izbeglica. Sećamo se svojih uništenih života", kaže se u čitulji.



Кладим се да Слобода, Живко, Весела и остатак екипе потрошача ГСС-поетике и Ђанкозине естетике под "памћењем Вуковара" мисле на слике са ХРТ-а а не на побијену српску децу (бајдауеј, за борбу за ослобођење Вуковара био је ресорно задужен Хрват Кадијевић, савезни ниво, а не Слоба; због Титових генерала та борба је и трајала толико дуго и била тако траљава). Под"Сарајевом" вероватно не подразумевају српске цивиле закопане под асфалтом, силоване српске жене по сарајевским подрумима, и жртве Јукиних мучења по приватним логорима, него имају у својим празним главама сцене из Јаслининог филма...

Тако да је џабе - попут Јоминија - објашњавати да "мрзимо Милошевића јер је уништио Србе" - ми који смо га због тога мрзели 1990-их - данас нисмо на истој страни са Тачијем, Живком, Веселом и Чедом. Ти јеси. Мисли о томе. Шта ћеш унуцима рећи кад те питају "где си био тада, деда?".
 
@Mae
Прво, чињеница је да смо сви генерализовани. Генерализовани смо били кад смо били под санкцијама, кад смо били под бомбама. Не зна бомба чија си ти присталица.

Друго, ја сам иритиран ставом неких... моје реакције су донекле сличне твојим. У крајњој линији, овим што је умро пре осуде је учино нешто за Србију. Иритирају ме они који имају двоструке стандарде. Тако Ирејсрхед на форуму ДО злурадо постира слике јадних људи које је Милошевић завео, па испод само напише: Напалм!
А раније је преносио сваку сузу "Сребреничких Мајки" (шта му то дође институција?), јадних малих Албанаца који боси беже пре злим Србима у јуну, по снегу високом два метра... уосталом знаш већ. Е ту се онда види да није реч о хуманизму већ о личним анимозитетима и злурадом задовољству када су ти анимозитети задовољени.

Овде је била права поплава таквих који су дошли да представљају једнострану слику.
 
Sa foruma 92-ke...valjda su namontirali njegov potpis u photoshopu...a on valjda živi u Holandiji,pa ne može da kupi novine....pa onda njih 100 manglupa zeza čoveka od 6-7 banki...
 
kapiram_a_ti?:
iskrene cestitke svima koji su zasluzni na ovome:



Današnja Politika, pored brojnih oproštajnih poruka u kojima se od Miloševića njegove pristalice opraštaju biranim rečima, donosi i čitulju koja se po sadržaju razlikuje od ostalih: "Hvala ti za sve obmane i krađe, za svaku kap krvi koju su zbog tebe prolile hiljade, za strah i neizvesnost, za promašene živote i generacije, snove koje nismo ostvarili, za užase i ratove koje si, ne pitajući nas, u naše ime vodio, za sav teret koji si nam na pleća natovario", poručuje se u čitulji, potpisanoj simboličnim imenima Nada, Srećko, Živko, Sloboda i Vesela.

"Pamtimo tenkove na ulicama Beograda i krv na njegovim pločnicima. Pamtimo Vukovar. Pamtimo Dubrovnik. Pamtimo Knin i Krajinu. Pamtimo Sarajevo. Pamtimo Srebrenicu. Pamtimo bombardovanje. Pamtimo Kosovo. Tek ćemo ga pamtiti. I sanjati. Sećamo se poginulih, ranjenih, unesrećenih, izbeglica. Sećamo se svojih uništenih života", kaže se u čitulji.


mislim da to (ma koliko se ja ne slagala sa njegovom politikom, i prezirala svaki njegov politicki potez), to ipak nije ljudski i humano.A sto je najgore znam i ko je napisa, omladina jedne politicke stranke iz Beograda...
 
Добро је што реално сагледаваш.
Добро за овај форум јер сам већ помислио да тражим помоћ на Сербијанкафеу (верујте ми добар сам у томе).
 
evo iskopah čitulju

citulja11ec.jpg
 
pilgrim_kg:
mislim da to (ma koliko se ja ne slagala sa njegovom politikom, i prezirala svaki njegov politicki potez), to ipak nije ljudski i humano.

Ето видиш, није тешко бити пристојан. Свака част!


A sto je najgore znam i ko je napisa, omladina jedne politicke stranke iz Beograda...

Озбиљно! Па зар би они тако нешто... Чудо да их још нико није провалио.
 
Види стварно, потписаше Милета. Јел' баш тако стоји у оригиналу?
Свињаски & Комп., шта људски и да очекујеш од њих (понекад помислим да то и нису људска двоножна створења, него компјутерски вируси најпрљавије сорте).
 
Duh Sekire:
@Mae
Прво, чињеница је да смо сви генерализовани. Генерализовани смо били кад смо били под санкцијама, кад смо били под бомбама. Не зна бомба чија си ти присталица.

Друго, ја сам иритиран ставом неких... моје реакције су донекле сличне твојим. У крајњој линији, овим што је умро пре осуде је учино нешто за Србију. Иритирају ме они који имају двоструке стандарде. Тако Ирејсрхед на форуму ДО злурадо постира слике јадних људи које је Милошевић завео, па испод само напише: Напалм!
А раније је преносио сваку сузу "Сребреничких Мајки" (шта му то дође институција?), јадних малих Албанаца који боси беже пре злим Србима у јуну, по снегу високом два метра... уосталом знаш већ. Е ту се онда види да није реч о хуманизму већ о личним анимозитетима и злурадом задовољству када су ти анимозитети задовољени.

Овде је била права поплава таквих који су дошли да представљају једнострану слику.


Ok, ovo o čemu govorimo ću nazvati "Napalm sindromom" :) i, da, slažemo se!
Naravno da bombe nisu pitale ko će u Srbiji zbog njih ginuti i da ni jedan normalan čovek u Srbiji ne može podržavati sopstveno bombardovanje ali, baš zbog toga je pogrešno (neka je to jedan od onih kalupa) svakoga s demokrastkim opredeljenjem nazivati ljubiteljem američke politike i prijateljem NATO ideja! Jesmo mi iz Amerike uvezli demokratiju ili su je Amerikanci preuzeli iz kjiga napisanih na Balkanu pre par hiljada godina??? Pa, zar nije jedna od najparadoksalnijih činjenica to da je Nato bombardovao Srbiju pod izlikom (među ostalim) da Milošević mora do ode s vlasti a da su bombardovana porodilišta, škole i vozovi (u kojima je bilo i ponešto ljudi koji su takođe smatrali da Milošević treba da ode s vlasti!).

Slično je i sa izvešajima koje pominješ- baš zato što je za mene nečije poginulo dete neoprostiva stvar, ne samo da me se savršeno ne tiče ko je to uradio nego se grozim i onih koji za kvazipatriotizam zloupotrebljavaju takve stvari ne shvatajući da time doprinose tome da, dokle god predstvlja samo sebe/druge kao napadača i samo sebe/druge kao ž
rtvu stvara podlogu crno belu sliku onima koji hoće da vide sve Srbe kao loše (ili obrnuto) jer i sam ne zna da deli po razumu! Ako tvrdiš da su svi koji nose ime slično tvom dobri, daješ turbo injection svima onima koji jedva čekaju da neki komšija prikolje onog preko plota u Srbiji i da kaže da su svi Srbi loši ( i ne treba mu rat) jer, ako su svi dobri, kad zagusti, onda su i svi loši! E, tu smo svi generalizovani kao što kažeš! A to ne ide tako i sačuvaj me bože mnogih koji brane moj interes dok pune džep i kibicuju bolji kancelariski sto a možda i samostalnu kancelariju, kakvu nagradicu ili neku sličnu, preko tuđe kičme ,stečenu satisfakciju! Samo, sačuvaj me Bože i onih koji će, zato što sam 5. oktobra bila na ulici reći da sam CIA-agent, da se iživljavam na nečijoj smrti jer sam smatrala da je nečija vlast jednom morala da ode, da sam izdajnik naroda ako kažem da je neko moje nacionalnosti (ju, ju, ju) spreman da ubije nevinog čoveka (ponovo i naglašavam- uopšte ne mora o ratu da se govori)!. Sačuvaj me bože zato što, ni ja krvave ruke ne pripisujem svakome (for the record- moja baba i pokojni deda su zagriženi SPS-ovci :) ) i, iako smatram da i podržavanje ideologije koja je pogrešna može biti i tekako pogubno, teško bih upala u uverenje da su svi koji dele mišljenje da je Slooba Milošević pozotovac jednaki. Uostalom, opet po istom kalupu, nisu ni u SPS-u kao ni u jednoj drugoj vlasti svi bili zbog ideologije, bilo je i tu punjenja džepova!
 
Sunchaser:
Озбиљно! Па зар би они тако нешто... Чудо да их још нико није провалио.
То исто као кад су у штампарији жутих правили летке на којима пише
РАДИКАЛНО БОЉЕ УЗ ПУШКЕ И ЗОЉЕ
Било ми много смешно Вучић кад је о томе причао ;)
 
Zivim u Sumadijsko-Pomoravskom regionu i ovde se na TV Palma Plus(vlasnika Dragana Markovica Palme) 24 sata ide direktan prenos sahrane Slobe.Smesno!Od subote ista ova TV emituje koncerte Stafana Milenkovica,kao da je u zemlji proglasen dan zalosti!
A sada je na RADIJU BIS(vlasnika Radise Urosevica) isla pesma ''VECNO POCIVAJ" od srpskog naroda! Ovo je strasno sto se desava.
A inace SVAKA CAST POLITICI na objavljenoj citulji!
Da li se neko seca one citulje koja je odstampana 5.oktobra 2000.,kada smo mi svi ispratili tog Slobu na vecni pomen! :) :) :)
 
Nevernik u to:
Zivim u Sumadijsko-Pomoravskom regionu i ovde se na TV Palma Plus(vlasnika Dragana Markovica Palme) 24 sata ide direktan prenos sahrane Slobe.Smesno!Od subote ista ova TV emituje koncerte Stafana Milenkovica,kao da je u zemlji proglasen dan zalosti!
A sada je na RADIJU BIS(vlasnika Radise Urosevica) isla pesma ''VECNO POCIVAJ" od srpskog naroda! Ovo je strasno sto se desava.
A inace SVAKA CAST POLITICI na objavljenoj citulji!
Da li se neko seca one citulje koja je odstampana 5.oktobra 2000.,kada smo mi svi ispratili tog Slobu na vecni pomen! :) :) :)

Типично. Навијачки!
Шта те бре боли Живан шта иде на једној приватној локалној телевизији.
Па на овом "јавном сервису" има 48 сати свадба, а хоћеш да ти причам шта све раде на беееееееееее92. Имају обавезу 10 минута Сребренице у вестима.
Има Цобе присталица и то је исто медијско тржиште. Ако хоће и годину дана то да пуштају нека пуштају, постоји дугме.
 

Back
Top