Gde da nadjem Xp na srpskom jezziku

H

Horemans

Gost
Kupio sam kompjuter ali sve je na engleskom nanjemu ima windovs milenijum a cuo sam da ima sada windovs XP na srpskom jeziku i hrvatskom pa me interesuje gde bi se mogao nabaviti XP na srpskom,cuo sam daje besplatan i da se moze skinuti i na internetu ali neznam gdje ???Pozdrav...
 
Horemans:
Kupio sam kompjuter ali sve je na engleskom nanjemu ima windovs milenijum a cuo sam da ima sada windovs XP na srpskom jeziku i hrvatskom pa me interesuje gde bi se mogao nabaviti XP na srpskom,cuo sam daje besplatan i da se moze skinuti i na internetu ali neznam gdje ???Pozdrav...

To sto si cuo da je besplatan...hm :wink: ako nadjes javni mi gde si nabavio.

Da bi ubacio XP na komp treba ti cd za instalaciju. Ako hoces da ti bude na srpskom onda ti treba XP sa SP1 (service pack 1) i pach koji prebacuje na srpski. Ovaj dodatak se moze naci a ostalo je stvar licence i kupovine pa nek je na bilo kom jeziku. 8)

p.s.Sad ce AxeZ da te nagovara da uzmes free Linux :D
 
Horemans:
Kupio sam kompjuter ali sve je na engleskom nanjemu ima windovs milenijum a cuo sam da ima sada windovs XP na srpskom jeziku i hrvatskom pa me interesuje gde bi se mogao nabaviti XP na srpskom,cuo sam daje besplatan i da se moze skinuti i na internetu ali neznam gdje ???Pozdrav...

Xp je super,sigurno je bolji od milenijuma,neverujem da je besplatan.na Xp-engleski-samo se instalira,,srpski,,pach,,-posle mozes i da ga obrises i opet imas xp-engleski.
Naj bolje da ga odneses u servis i oni ti sve lepo srede.
 
AxeZ:
Dedica:
p.s.Sad ce AxeZ da te nagovara da uzmes free Linux :D


Ne, necu, cim ne zna engleski Linux nije za njega...:)

Zasto, :?: :twisted: :twisted: pa ima Linux na, redom: hrvatskom, bosanskom i srpskom, a bogami i na makedonskom, pa slovenackom, a nema na vojvodjanerskom niti crnogorskom sto smatram za cistu diskriminaciju navedenih naroda jer ne mogu da opste sa linuksom na maternjem jeziku, tj. ocinjem. :twisted: :twisted:

Sto se XP-ija tice ja sam u glavi kontao nesto sasvim drugo u slucaju engleske verzije, nego sto je prevedeno i uz najbolju volju ne mogu da se snadjem bas najbolje. U srpskoj varijanti sam samo uspeo da zaglupiram kompjuter, jer, priznajem, ni dan danas ne znam gde se menja jezik operativnog sistema. :cry: :cry: :cry: :oops: :oops:
 
aquarius:
AxeZ:
Zasto, :?: :twisted: :twisted: pa ima Linux na, redom: hrvatskom, bosanskom i srpskom, a bogami i na makedonskom, pa slovenackom, a nema na vojvodjanerskom niti crnogorskom sto smatram za cistu diskriminaciju navedenih naroda jer ne mogu da opste sa linuksom na maternjem jeziku, tj. ocinjem. :twisted: :twisted:

Ima preveden graficki shell ili desktop okruzenja kao sto su KDE i Gnome, Ceo linux je daleko od toga da bude preveden.
 
Ice:
Idi na www.microsoft.co.yu i tamo ces naci fajl za srpski jezik - latinica i cirilica , a ako nema tamo idi na zvanicni microsoftov sajt.Ako znas barem malo engleski savetujem ti da zadrzis windows na engleskom jer ces da se snadjes malo teze na srpskom.Ako nenadjes ni na jednom od ovih mesta fajl, posalji mi mail pa cu ti ga ja poslati.


Sigurno ces naci na sajtu.Evo ja sam proverio, ima taj fajl.Ima i za cirilicu i za latinicu.Postoji i uputstvo tako da ako ti se nesto ne svidi mozes uvek da se vratis na staro...

Pozdrav
 
Ja imam jedno pola godine kako koristim XP na srpskoj verziji-ćirilica. U početku je bilo teško korišćenje,ali sam se brzo navikao. Treba da imaš orginalni XP da bi instalirao SP1, a zatim tek možeš da instaliraš Interfejs paket. Međutim ima i za piratski Windows lijeka. He he
 
Ovako:
1. Treba ti SP1 da bi instalirao srpsku verziju.
2. Da bi instalirao SP1 treba da imas originalni Win ( ili bar da prilikom instaliranja ili Repair-a win-a uneses odgovarajuci bajagi originalni kod)
3.tek tad mozes da instaliras srpsku verziju.
Ja imam xp na srpskom nije los, ali nije ni nesto narocito. Prevedeno ti je skoro sve osim Helpa.
Ako hoces poslacu ti postom CD sa sve originalnim kodom.
4.Preporucujem ti da batalis Win, Linux je mnogo bolji iako ga jos nisam ukonto kako trebuje :!:
 
kovacic pedja:
XP na engleskom je zakon ma kakav srpski . nemogu da se snađem uošte. ma dobro snalazim se al moram sebi u glevi da prevodim na engleski.
Na lupaj majke ti. Iako znas Engleski nije isto kad ti je nesto na maternjem jeziku i kad ti je nesto na stranom. Jedina muka koju sam imao je bilo sa "kopiraj" i "Nalepi", no i na to sam se naviko, tako da sada nema nikakvih problema.
Jedina zamerka je sto nisu preveli "Help" no sta je tu je i ovo je za pocetak dovoljno 8)
 
Pa bolje da su preveli help nego interfejs... Pa lepo coveku objasne na srpskom jeziku sta je sta. A par engleskih reci covek lako nauci.

Video sam XP na srpskom, i ne bih tako nesto sebi ikad pozeleo... Sad, mozda ce pomoci slnim sekretaricama i daktilografkinjama koje sad uce da ono sto su radile na pisacoj masini rade u tekst editorima, ali meni je teze snaci se u takvom jednom interfejsu nego u originalnom engleskom.
 
Incognito:
Pa bolje da su preveli help nego interfejs... Pa lepo coveku objasne na srpskom jeziku sta je sta. A par engleskih reci covek lako nauci.

Video sam XP na srpskom, i ne bih tako nesto sebi ikad pozeleo... Sad, mozda ce pomoci slnim sekretaricama i daktilografkinjama koje sad uce da ono sto su radile na pisacoj masini rade u tekst editorima, ali meni je teze snaci se u takvom jednom interfejsu nego u originalnom engleskom.
Sto se tice helpa tu si u pravu.
Mozes li ti zamisliti neku babetinu (ili vec nekog starijeg) koji veze nema s Engleskim(kao ni sa racunarima), a koja da ne bi dobila otkaz 2 god. pred penziju mora pored Worda i Excela da uci jos i Engleski. Neizvodljivo zar ne?
Sto se mene konkretno tice meni je svejedno da li je Engleski ili srpski, ali kad vec imam mogucnost da Win koristim na nasem jeziku sto da ne
8)
 
VooDoo:
AxeZ koju distribuciju linux-a imas ja sam zainteresovan da malo experimentisem. Drzao sam nekad linux ali od kad sam kupio nov komp (a i jos dosta stvari se promenilo) nisam ga instalirao. Ajde da se cujemo preko mail-a da ne smaramo forum.

zeratul_rLx@hotmail.com

s' postovanjem JA 8)

Ja trenutno koristim Slackware-current i pomalo FreeBSD.
Patim od manjka kompjutera pa ne mogu da koristim sve sto bih zeleo...:)
Javi mi se na pp ako hoces pa da vidimo, ili postavi na forumu, mozda ce mnoge interesovati.
 

Back
Top