Shta je Pravo Mleko - Koje je najzdravije...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kozje mleko je ubedljivo najbolje. Drevni Spartanci su ga koristili ;) mada nije rech o tome.
Pjer_Nis, shto je postovao, to je za Alergije. Nismo svi alergichni na mleko. I pishe, shta bude kad pijesh od bolesne krave. Mleko treba piti od ZDRAVE zivotinje, da bi izbegli ne zeljne efektke.
Meso takodje treba jesti od zdrave zivotinje.

Mleko ima dobre beneficije za nase zdravlje.(kao sto je dokazano) Od malena.. pijemo mleko. Imam verovanje, da bi celog zivota trebali piti mleko. Radije bi popio mleko, nego pivo ili sok.

If you want strong bones don't drink milk.

Ne verujem u ovo.
Tokom nase ishrane ako ne unesemo dovoljnu kolicinu minerala/nutricija, nas organizam crpi minerale iz kostiju i iz zuba. Sto znaci, da su kosti & zubi skladiste za minerale (kalcijum najvazniji naravno). A ne pasterizovano mleko, ima kalcijuma, proteina.. belancevina i ostalog..

Zubi su slicni kostima, ljudi koji imaju zdrave zube, imaju i zdrave kosti - logicno.
U drevna vremena, kad su birali gladijatore, gledali su im po zdravim zubima. Samo oni koji su imali zdrave zube, postajali su gladijatori.
Ali naravno.. svako ima svoje verovanje.

Myth #3 - Children need milk.
Here are three reasons why kids and milk don't mix.
Decama je potrebno mleko.
Mozda se odnosi na pasterizovano ili "organic" mleko.
 
Koliko znam, najzdravije bebe su bile one koje su dobijale mleko od majke. Pogotovo od zdrave/snazne majke. Jer majcino mleko ima dosta toga, shto treba jednoj bebici. Ukoliko majka daje detetu pasterizovano + kuvano mleko.. dete ne dobija dosta "minerala/nutricije" (jer se vecina minerala, nutricija pasterilizacijom unisti!) i dete, na zalost postaje manje zdravo ili bolesno.

Sta pasterilizacija uradi mleku?

Denaturise proteinsku strukturu - sto je lose.
Unisti vecinu enzima.
Unisti vazne vitamine, kao vitamin D.
Vitamin - D je esencijalan da absorbuje kalcijum pa svaki kalcijum u pasterizovanom mleku je BESKORISTAN.
Naravno, ima tu mnogo vishe.

Organsko mleko je jedan korak do sirovog mleka. Sadrzi nesto.. sto pasterizovano mleko ne sadrzi, valjda zbog toga smatraju da je bolje.. organsko mleko NEMA hormone rasta - Koliko sam informisan.

Vi verovatno pijete uglavnom pasterizovano mleko. Obicno posle pasterilizacija dodatno prokuvate mleko. Deca misle da mleko dolazi u lepim flasama, na policu u supermarketu :)
 
Kozije mleko sadrzi sledece (za one koji ne znaju)
Na engleskom su informacije, ako nekom nesto znaci, napisacu ih na srpski, kako bi lakse chitali.
Vitamini:

vitamin A IU
vitamin A RE
A - retinol
thiamin - B1
riboflavin - B2
niacin - B3
niacin equiv
vitamin B6
vitamin B12
biotin
vitamin C
vitamin D IU
vitamin D mcg
vitamin E alpha equiv
vitamin E IU
vitamin E mg
folat
pantothenic acid

------------------------------

Minerali:

calcium
chloride
copper
iron
magnesium
manganese
phosphorus
potassium
selenium
sodium
zinc

Amino kiseline:

alanine
arginine
aspartate
cystine
glutamate
glycine
histidine
isoleucine
leucine
lysine
methionine
phenylalanine
proline
serine
threonine
tryptophan
tyrosine
valine

+ razne masti.
Zapamtite, ovo je od SIROVOG kozijeg mleka.

Kozije mleko.. su koristili drevni Grci i Rimljani. Znali su njegove benificije i da je koristan za zdravlje.
Takodje ima kvalitetan protein. Struktura coveka i zivotinje je izgradjena na proteinu.
Kozije mleko je dobar izvor riboflavina. B vitamin je vazan za produktivnost energije.
Dobar je izvor kalcijuma. Kalcijum je dobro poznat za uloge, da odrzava jacinu i gustinu kostiju.
Takodje ima dobar izvor potasiuma. Banana je takodje dobar izvor potasiuma. Potasium je esencijalni mineral za odrzavanje krvnog pritiska.
(lista ide dalje i dalje)

Neznam za vas, ali ja volim sveze napitke sa mnogo nutricija i vitamina.
Radije bi mleko pio nego pivo ili kolu.
 
Kozje mleko kod dece moze da izazove anemiju, bas zbog tog nedostatka folne kiseline. A to se desava ako bebi dajete kravlje mleko, a ne majcino, koje je najbolje (da ne navodim ovde milion razloga zasto je tako). Znaci, nista u preteranim kolicinama. Podaci Instituta za zastitu zdravlja Srbije ukazuju na veoma veliki broj anemicne dece, upravo zbog nepravilne ishrane, tj. cinjenice da je kod nas uvrezeno misljenje da deca treba da piju sto vise mleka, a te kolicine dodju i do 1l i vise dnevno. A to je sve na ustrb ostalih namirnica (voca, povrca i mesa).
 
maja79:
e jel zdravo mleko od alpino koza onih tamno braon ili od domacih belih koza?kad odem u selo koje mleko da pijem.deda ima koze i mleka kolko hoces

Naravno.. zdravije je alpino. Jer te krave su u prirodi (nema indrustije, ako je to slucaj) i jedu travu (za chega su i dizajnirane da jedu)
Ali, naprimer grubo receno, 1 solja alpine vredi kao 1,5 - 2 solje od bele. Sadrze iste nutricije & minerale. Znaci, isto je korisno ali je kvalitetnije alpino. Ali sirovo, zapamti. Sirovo

Princess_Krofnica:
Mleko drugih sisara nije uopste za ljudsku ishranu. Ajde mi nadjite jednog sisara koji u normalnim uslovima pije mleko nekog drugog sisara!? Recimo, koza pije kravlje, i obrnuto? Sledi...da, izgleda da smo ipak nenormalni, ali smo se toliko navikli na tu cinjenicu, da nam je i to normalno.

Recimo, macka ce piti mleko od krave, takodje ce i pas piti mleko od krave (?)
Koza nema potrebe da pije kravlje mleko, jer je ona dizajnirana da jede travu, i sve nutricije dobija od trave - logicno.
Mi ljudi dobijamo nase nutricije od zivotinja i od voca. Mleko je od zivotinje. Gore sam nabrojao vitamine i nutricije od kozijeg mleka, molim te mi reci kako su ti vitamini STETNI ZA NAS?

Mravojed dobija svoje nutricije od mrava, lav dobija svoje nutricije od mesa.

Tvoje, moje i sva ostala tela su pravljena od istih minerala i hemija pronadjene u soli i recnim vodama. Kad smo kreirani imamo pravo da koristimo neke od osnivnih elementa da hodamo okolo.. i jednom kada umremo, minerali se vracaju u krug prirode spremni za sledece bice/organizam/biljku.

Mi ljudi, kao kopnene zivotinje, i dalje nosimo nase more u sebi. Fluid u svakome od nasih celiskih tela ima skoro isti mineralni sadrzaj od mora, odakle smo dosli. Kao mini-okean unutar nas, neverovatno.
I telo ce zadrzati te minerale i celijske fluide po bilo koju cenu. Cak sto ce crpiti minerale od nasih kostiju ako prava kolicina nije obezbedjena tokom nase ishrane. Jos jedan razlog zasto treba jesti mineralnu i bogatu vitaminsku hranu.

Sad cu ti reci jednu malu tajnu.

Kao sto sam gore napisao, ukoliko ne dobijemo dovoljno minerala tokom nase ishrane, nas organizam crpi iz kostiju minerale. To je jasno i stavio sam tacku na to.

Recimo, da nedelju dana jedete 100 % kuvanu & pecenu hranu. Pored toga dodate ne fizicku aktivnost.
Jedete hranu sa malo minerala & nutricija + sa PUNO ugljenih hidrata i nista ne radite. Budete bolesni i debeli.
I ne samo to, ukoliko jedete naprimer cokoladu, mislite da slatko utice samo na zube?
Ne naravno, utice i na KOSTI. Ukoliko ne unosite NIMALO kalcijuma, vas organizam ce crpiti kalcijum iz vasih kostiju. Sto znaci da ce vam kosti biti slabije. Da bi se takva hrana uzvarila, potrebno je MNOGO energije. Organizam ce crpiti cak iz vashih kostiju da bi preradio to.


Zelite da znate, koji su vazni kljucevi za zdravlje?

Enzimi su kljuc za Super-Zdravlje.

1. Prirodna dijeta (sirova hrana)
2. Svakodnevna Jaca fizicka aktivnost
3. Sunceva svetlost
4. Svez vazduh
5. Mnogo kvalitetnog odmora
6. Biti srecan



isobel:
Kozje mleko kod dece moze da izazove anemiju, bas zbog tog nedostatka folne kiseline. A to se desava ako bebi dajete kravlje mleko, a ne majcino, koje je najbolje (da ne navodim ovde milion razloga zasto je tako). Znaci, nista u preteranim kolicinama. Podaci Instituta za zastitu zdravlja Srbije ukazuju na veoma veliki broj anemicne dece, upravo zbog nepravilne ishrane, tj. cinjenice da je kod nas uvrezeno misljenje da deca treba da piju sto vise mleka, a te kolicine dodju i do 1l i vise dnevno. A to je sve na ustrb ostalih namirnica (voca, povrca i mesa).
Bebe svoje nutricije, dobijaju od majcinog mleka. To sam i rekao. NOVORODJENCHIMA JE NAJBOLJE DAVATI SIROVO MAJCINO MLEKO.
Haha ovo je dobro. Ljudi aktuelno misle da treba da piju ljudsko mleko i da je kravlje mleko to shto ih chini bolesnim. To bi bilo isto, kad bi jeo meso od choveka. Mi odrasli, dobijamo nutricije od zivotinja.

Pa gore sam napisao, shta se desava PASTERILIZACIJI i da su vitamini i enzimi unisteni + kalcijum je beskoristan. Znaci kravlje mleko je zdravo, ali SIROVO.

Jedna glupost:
Mnogo ljudi mi kazhu da ce dobiti bolest, ako piju mleko od krave koja ima ludilo ili npr tuberkolozu. Pa naravno da NECETE piti od bolesnih krava. Pijte od ZDRAVE KRAVE.
 
ma nema sanse sirovo.znam coveka koji pored krusevca cuva alpino koze.a tu je veliki industrijski centar.merima,zupa,trajal i zagadjena rasina.tako da ja pijem obicno kafu sa kozjim mlekom kad odem kod dede.medjutim posto vise ne pijem kafu i prestala da pusim moracu da pijem cisto kozje mleko.kao klinka sam obozavala a sad bas i ne
 
Majcino mleko je za bebe najzdravije. Znaci, majcino mleko sadrzi sve sto treba malom detetu da poraste. Ista stvar je sa zumancetom. Zumace od kokosijeg jaja sadrzi sve korisno shto treba pilencetu na naraste. Kao mali steroid.
Shto se tiche soka, chokolade itd. To su roditelji krivi, ne deca (govorim o deci 7 - 9 godina)
Za ove starije. . . naprimer 16 pa nadalje. Njihova odgovornost.
Roditelji treba da proucavaju nutricije, i da se bore za najbolje zdravlje za svoje dete. Roditelji treba svoje dete da upute na pravi put.
maja79:
klinci su dojili 12 meseci oboje.i sad im je krvna slika fantasticna i nikad nisu bili anemicni[/quite]
To je super.

Danas, decu uce da kao nagradu dobiju cokoladu.

"ako budes bio dobar, dobices cokoladu"
I detetu predje u naviku. Jednom sam bash video ovo!!

Inace ja sam freak sto se tice kozijeg mleka. Sto znaci, da uzimam odgovornost u kuci, i sebi nabavljam mleko.
Ukoliko npr. ne uspem odmah mi se promene raspolozenje. Srecan sam kad ima mleka.

Hm, ako je tu industrija, bolje onda pij od bele, ipak sigurnost je vazna. Mada, ne mogu i ja sam da ti kazhem, sama proceni.
Ako ne pijes sirovo, onda jedino pasterizovano.
Pasterilizacijom.. kalcijum je beskoristan.
Takvo mleko je manji uzrok kvarenja zuba. I protein.. nije kao prirodan i sirov. Tvoj izbor.
Ako mi ne verujes, raspitaj se bolje za pasterilizaciju.
Sirovo ima MNOGE benificije za tvoje zdravlje.
 
ok borise verujem ti.evo za prvi maj idemo opet u planinu kod dede.tamo cuva stoku preko leta.ima da pijem mleko od koze.to je bukovik planina mozda si cuo?planina je puna bukove sume,reka,svez vazduh.obicno padne neko prase,malo rostilj...nego ti verovatno ne jedes svinjsko meso.pa ne jedmo ni mi cesto ali bre volim ponekad.ja sam ipak za varijantu da treba jesti sve umereno.moj pradeda je umro u 85 godini a samo je na masti jeo.zejtin samo kad je posno.a znas da se mast ne preporucuje.nikad nije bio ni debeo.uvek je bio zdrav,voleo je da popije neko pivo i ne zivi se vecno!
 
Bas me interesuje koje ce to dete da sedne i nauci lekciju iz nekog predmeta motivisan cinjenicom da ce kao nagardu za trud dobiti solju mleka...uzgdred toliko filozofije oko mleka neznam cemu,bojim se da 90 % vas nezna kako mleko dospe na vasu trpezu i cime se ta zivotinja hrani.Nekuvano (obrano mleko) nije preporucljivo za ishranu posto sadrzi veliki broj bakterija koje mogu dospeti u nas organizam.Za poboljsavanje opsteg zdravstvenog stanja dobro je piti ostatak mleka posle procesa sirenja odnosno surutka koja doduse ima jako malo kalcijuma ali sadrzi neke supstance koje pomazu regeneraciji jetre i zeludca kao i smanjenja holesterola.
 
santorini...recimo da mnogo vremena pijem ne uzvareno mleko... I nikad se bolje nisam osecao. Ne samo zbog mleka vec zbog sirove ishrane.
Kazi mi.. kakve to "bakterije" stetne sadrzi sirovo mleko? (takodje tvoje telo ima bakterije...).

Govorim o ZDRAVIM zivotinjama koje se hrane iskljucivo travom. Naravno, necu piti od ludih krava mleko. Ako zelim beneficije iz mleka picu od zdrave zivotinje i meso cu jesti od zdrave zivotinje.

Prica o "holesterolu" da je holesterol stetan.. to je jedna od najvecih prevara u istoriji.
Ipak, rec je o odredjenom holesterolu.. npr holesterol iz zumanceta. Holesterol iz prirodne, ne pecene, ne kuvane hrane.
Obrati paznju na ovu sliku.. procitaj.. malo razmisli.

chols7lp.jpg
 
Znaci masti iz odredjenih zivotinja su DOBRE. Ali ne pecene masti.. postoji razlika u tome.

maja79:
ok borise verujem ti.evo za prvi maj idemo opet u planinu kod dede.tamo cuva stoku preko leta.ima da pijem mleko od koze.to je bukovik planina mozda si cuo?planina je puna bukove sume,reka,svez vazduh.obicno padne neko prase,malo rostilj...nego ti verovatno ne jedes svinjsko meso.pa ne jedmo ni mi cesto ali bre volim ponekad.ja sam ipak za varijantu da treba jesti sve umereno.moj pradeda je umro u 85 godini a samo je na masti jeo.zejtin samo kad je posno.a znas da se mast ne preporucuje.nikad nije bio ni debeo.uvek je bio zdrav,voleo je da popije neko pivo i ne zivi se vecno!

Lepo lepo :) ja inace volim da trcim po bregovima/planinama/sumama. Samo gde sam ja.. slabo ima bregova.
Svinjsko ne jedem. Ukus mi je ne bitan. Gledam beneficije (to bi i ti trebala).
Ali rostilj i nije tako los.. ponekad da se pojede... pogotovo pilece na rostilju... mislim.. mozes jesti rostilja i sve ostalo ali se pobrini da uneses dovoljno "ostalih" vitamina.. minerala.

Znam da se mast ne preporucuje.. postoji zbrka u vezi masnoce. Neke masti su dobre... mnogo dobre.
Pa bas to je i razlog zasto da se ne pije.. jer se ne zivi vecno. Imas samo ovaj zivot (dok ne budemo bolje znali).
I iskoristi ga u poboljsavanju/usavrsavanju. Jeste da je pivo/sok/rakija lepse nekom od mleka.. i da neko voli pivo ali mleko je daleko zdravije.
Tvoj organizam treba da preradi to sto uneses.
Ne kazem da bi svi trebali da pijemo mleko. Vec ono.. da imamo neki unos minerala & nutricija. (inace tema je o mleku)

Mene inace ovaj text motivise;

"I want to dedicate myself to training and discipline, i want to spend every moment of every day working to improve myself."

Ljudi obicno ceo dan jedu pecenu hranu (denaturisan protein, mast) cokolade, kolu, cips, hamburger, kuvanu hranu, visoki broj ugljenih hidrata.
Vecina ljudi posle budjenja se osecaju kao zombi zbog lose hrane i zivotnog stila i treba im kofeinsko poguranje da bi zapoceli dan. Tako su umorni od procesovane hrane, secera, masnoce da moraju za dorucak josh jednu solju kafe popiti....sta reci...

Ja inace ovaj problem nemam.
Nemam ovaj problem zbog svog nacina ishrane. I budim se en ergicno bez stimulansa.
Obicno kad odem kod nekog... i kad me ponude picem ili kafom.. kazem da ne pijem.
Kazu da cu kad tad poceti. Ne dozvoljavam nikome da me povuce dole.

Ljudi aktuelno nisu culi za mentalnu disciplinu...

Kad im kazes to gledajute kao cudaka.
Ja sam srecan onim sto radim i to je najvaznije :)

Pozdrav Majo.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top